Strona 22 z 22 PierwszyPierwszy ... 1213141516171819202122
Pokaż wyniki od 211 do 220 z 220

Temat: Wydech do Gulietty Turbo

  1. #211
    Użytkownik Świeżak Avatar damson93
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Strzyżów
    Auto
    Giulietta 1.4 MA
    Postów
    78

    Domyślnie

    Cichszy na pewno nie jest

    Właśnie jakby przyszła taka jak na fotkach, to pasowałaby bez problemu, ale mi przyszła taka: https://www.lineaoriginale.it/p/ripa...-51807089.html Te osłony pasują zamiennie, ale pod oryginalne tłumiki. Ulter ma puchę bliżej zderzaka i tą osłonę trzeba trochę podciąć i podgiąć, ale jest to do zrobienia dla kogoś ogarniętego

  2. #212
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    Alfa Romeo Giuletta 1.4 MA, 2015r
    Postów
    4

    Domyślnie

    ok dziękuję za pomoc! : )

    odbierz priv, jak możesz

  3. #213
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Casio
    Dołączył
    03 2015
    Auto
    Włoskie, doładowane
    Postów
    727

    Domyślnie

    Chciałbym maksymalnie wyciszyć pracę silnika w moim 1.4 tjet 120km. Generalnie wydaje mi się trochę głośny, zwłaszcza pod obciążeniem. Trochę buczy, trochę pierdzi. Tłumikarz nic niepokojącego nie znalazł. Zacznę od tłumika końcowego. Ktoś coś poleci?

  4. #214
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Fiat Palio & Julka 1.4 MA
    Postów
    1,210

    Red face

    Cytat Napisał Casio Zobacz post
    Chciałbym maksymalnie wyciszyć pracę silnika w moim 1.4 tjet 120km. Generalnie wydaje mi się trochę głośny, zwłaszcza pod obciążeniem. Trochę buczy, trochę pierdzi. Tłumikarz nic niepokojącego nie znalazł. Zacznę od tłumika końcowego. Ktoś coś poleci?
    Najcichszy znany tłumik to 2-rurka z QV/Dyzla 2.0. Inne aftermarketowe są głośniejsze.

  5. #215
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Casio
    Dołączył
    03 2015
    Auto
    Włoskie, doładowane
    Postów
    727

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiLykie Zobacz post
    Najcichszy znany tłumik to 2-rurka z QV/Dyzla 2.0. Inne aftermarketowe są głośniejsze.
    No to lipton. Ale one tak mają fabrycznie, czy drążyć dalej? Brałem pod uwagę pęknięty kolektor lub plecionkę. Tłumikarz nie potwierdził, ale dokładnych oględzin nie robił. Z tego co usłyszałem od tunera włoszczyzny pęknięty kolektor można namierzyć tylko po jego demontażu. Postaram się wrzucić filmik z przyspieszania.

  6. #216
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    Przasnysz
    Auto
    Giulietta 1.4 TB 120 Distinctive 2015 Fiat Punto Evo 1.4 77 2010
    Postów
    576

    Domyślnie

    Moim zdaniem T-Jet bardzo bardzo ładnie brzmi pod obciążeniem, pow. 3,5 tys obrotów. Ja bym tego nie ruszał.

  7. #217
    Użytkownik Świeżak Avatar MrEngineer
    Dołączył
    02 2022
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 T jet 120KM
    Postów
    51

    Domyślnie

    Casio, wydaje mi się, że to normalne w Julce 1.4 Tjet. Przynajmniej ja mam ten sam problem. Silnik faktycznie miło mruczy ale nie jak się jedzie w trasie kilkaset kilometrów. Wtedy to może być uciążliwe. Na moje ucho bardziej słychać wydech niż silnik. Jeśli faktycznie tak jest to da się coś z tym zrobić.

    Ja będę na wiosnę podchodził do tematu od drugiej strony. Planuję wygłuszyć bagażnik. Jak nie da to wymiernych rezultatów to może też podłogę pod tylną kanapą. Z tego co się zorientowałem na forum Giulietta jest dobrze wyciszona z przodu i kiepsko z tyłu.

  8. #218
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Casio
    Dołączył
    03 2015
    Auto
    Włoskie, doładowane
    Postów
    727

    Domyślnie

    Cytat Napisał MrEngineer Zobacz post
    Casio, wydaje mi się, że to normalne w Julce 1.4 Tjet. Przynajmniej ja mam ten sam problem. Silnik faktycznie miło mruczy ale nie jak się jedzie w trasie kilkaset kilometrów. Wtedy to może być uciążliwe. Na moje ucho bardziej słychać wydech niż silnik. Jeśli faktycznie tak jest to da się coś z tym zrobić.

    Ja będę na wiosnę podchodził do tematu od drugiej strony. Planuję wygłuszyć bagażnik. Jak nie da to wymiernych rezultatów to może też podłogę pod tylną kanapą. Z tego co się zorientowałem na forum Giulietta jest dobrze wyciszona z przodu i kiepsko z tyłu.
    U mnie byle obciążenie do 2500 obr./min generuje taki jakby umiarkowany warkot. Względnie cicho robi się przy utrzymywaniu stałej prędkości. Przejechałem się Julką kolegi i u niego coś takiego nie występuje.
    Wizyta u mechanika - podejrzewa tłumik końcowy, ale pewny na 100% nie jest.
    Wizyta u tłumikarza - wg niego podobnie ale po przejściu od tyłu do przodu auta natężenie dźwięku nie zmienia się aż tak żeby cokolwiek konkretnego stwierdzić.
    Dziś robię podejście u kolejnego tłumikarza. Może mają lepsze ucho i oko.
    Auto jest z 2014 roku zatem posiada kolektor wydechowy pozmianowy (z nacięciami) - nie wiem czy jego modyfikacja całkowicie wyeliminowała problem pękania żeliwa. Jakby nie było, pęknięty kolektor wg mechanika i tłumikarza dawałby bardziej widoczne efekty w postaci osmoleń oraz niepokojących dźwięków na wolnych obrotach.

  9. #219
    Użytkownik Świeżak Avatar piotruś1
    Dołączył
    06 2019
    Auto
    Giulietta Veloce / Subaru Forester 2,5XT / Hyundai I30N Performance / Ioniq 6
    Postów
    140

    Domyślnie

    Czy jest na forum autor tego filmiku? Na YT podpisuje się Sławomir. Chciałem zapytać o szczegóły.

    https://www.youtube.com/watch?v=mArW...=S%C5%82awomir

    Albo może ktoś ma zamontowany tylko końcowy tłumik Ulter Sport do Veloce z lub bez klap (100-312ZV/101RS P albo 100-312ZB/101RS P)
    https://ulter.com.pl/pl/offer/dedica...7kw/m/739/3018
    lub
    https://ulter.com.pl/pl/offer/dedica...7kw/m/774/3084

    Pozdrawiam.

  10. #220
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Auto
    Giulietta 1.4 Multi R 200HP First Edition 2k10
    Postów
    1,814

    Domyślnie

    Nie mam co prawda veloce, ale mam ultera klapowego w MA od 2.5 roku
    https://ulter.com.pl/pl/offer/dedica...88-125kw/m/739
    One się różnią chyba tylko średnicą wlotu tak mi się wydaje. Nie wiem co chcesz wiedzieć dzieć. Jak coś to pisz na pw
    Ostatnio edytowane przez tx555 ; 06-02-2023 o 19:50

Podobne wątki

  1. [159] Turbiny od Gulietty do 159 !!!
    Utworzone przez Figi91 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 10-03-2017, 22:35
  2. [Giulietta] Prośba o fotkę dla posiadaczy Gulietty z podwójnym wydechem
    Utworzone przez ultragraf w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 24-07-2013, 18:29
  3. [Giulietta] AutoDATA, eLearn szukam schematu do Gulietty.
    Utworzone przez bubu321 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 03-02-2013, 11:53
  4. Bi-turbo :) Czyli problem z turbo w 2.4 JTD
    Utworzone przez djkubas w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 26-08-2012, 20:02
  5. Swap z 2.0 V6 turbo na 2.5 V6 turbo
    Utworzone przez Fred w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 01-03-2011, 17:10

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory