Strona 18 z 22 PierwszyPierwszy ... 8910111213141516171819202122 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 171 do 180 z 220

Temat: Wydech do Gulietty Turbo

  1. #171
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2017
    Auto
    Giulietta 1.4 170 TCT
    Postów
    9

    Domyślnie

    Przeszukałem wątek ale nie znalazłem odpowiedzi: Jeżeli dobrze zrozumiałem, rura z diesla 1.6 pasuje do 1.4 MA 170 ale już z podwójną końcówką z 2.0 diesel nie są p&p. Co trzeba tam dokładnie modzić? Czy dwururka z qv pasowałaby p&p do srodkowej z diesla 1.6 ?

  2. #172
    Użytkownik Świeżak Avatar rafal2188
    Dołączył
    03 2019
    Mieszka w
    Zabrze
    Auto
    Giulietta QV 272HP
    Postów
    34

    Domyślnie

    Giulietta QV
    DP i kat seria ( póki co ) , środkowy tłumik zastąpiony rurą z kwasówki i końcowy ulter 100-312/101RS ( czyli zwykły malowany na czarno) - póki co jest promocja na Intercarsie - polecam

    Ja jestem mega zadowolony ... na zewnątrz zrobiło się już znacznie głośniej - zwraca na siebie uwagę a w środku prawie seria - chyba, że depnę do dechy ale też dźwięk nie jest męczący
    Lepszy film zrobię jak się wygrzeje ten wydech bo z tego co pamiętam ulter zmienia swój dźwięk po kilkuset km

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200430_164451.jpg
Wyświetleń:	9
Rozmiar:	137.1 KB
ID:	268767

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200430_164822.jpg
Wyświetleń:	6
Rozmiar:	41.7 KB
ID:	268768

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	received_521624928530768.jpg
Wyświetleń:	9
Rozmiar:	84.1 KB
ID:	268769

    Ostatnio edytowane przez rafal2188 ; 30-04-2020 o 19:40

  3. #173
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2019
    Auto
    Giulietta QV
    Postów
    35

    Domyślnie

    Jak widzę to ehh niestety się spóźniłem z promocją w inter-carsie, ale trudno. Też chciałbym zmienić wydech na ultera bez klap.
    W sumie jeszcze nigdy nie wymieniałem oryginalnego wydecho w samochodzie, więc miałbym pytanie.
    Czy jest sens dopłaty do tłumika w całości wykonanego ze stali nierdzewnej w porówaniu do stali aluminiowanej (końcówki są tylko z nierdzewki), z tego co widzę to różnica wynosi obecnie nawet do 400-500zł ?
    Jak z wytrzymałością i czy ten ze stali aluminiowanej też będzie ok?
    Chodzi mi dokładnie o te modele:
    https://ulter.com.pl/pl/offer/dedica...7kw/m/559/2767 i
    https://ulter.com.pl/pl/offer/dedica...7kw/m/683/2927
    Ostatnio edytowane przez kamtag ; 28-05-2020 o 20:58

  4. #174
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2020
    Auto
    Giulietta 1.4 170
    Postów
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamtag Zobacz post
    Jak widzę to ehh niestety się spóźniłem z promocją w inter-carsie, ale trudno. Też chciałbym zmienić wydech na ultera bez klap.
    W sumie jeszcze nigdy nie wymieniałem oryginalnego wydecho w samochodzie, więc miałbym pytanie.
    Czy jest sens dopłaty do tłumika w całości wykonanego ze stali nierdzewnej w porówaniu do stali aluminiowanej (końcówki są tylko z nierdzewki), z tego co widzę to różnica wynosi obecnie nawet do 400-500zł ?
    Jak z wytrzymałością i czy ten ze stali aluminiowanej też będzie ok?
    Generalnie wydech przez spaliny które wydobywają się z silnika sprawia że jest to dość kwaśne środowisko, jak wiemy czym mniej pH, tym lepsze warunki do rozwijania się korozji, dlatego też wydech ze stali nierdzewnej nazywa się kwasówką Jeśli chodzi o aluminium i stal nierdzewna to tutaj pare różnic, wydech z aluminium na pewno wytrzyma krócej, powiedzmy te 3 lata możesz spokojnie jeździć i mieć pewność że nic się nie dzieje, jeśli to Ulter to myślę że i nawet dłużej. Stal nierdzewna na pewno wygląda o wiele ładniej, jest o wiele wytrzymalsza jeśli chodzi o wszelkie wstrząsy i odpryski, utrzymuje swój połysk o wiele dłużej, a i kiedy się powoli zaczyna wypalać - rudawy nalot nadaje wydechowi charakteru. Nie wiem jak wygląda sprawa jeśli chodzi o walory akustyczne, natomiast myślę że tutaj różnica może być ciężko zauważalna "gołym uchem".

  5. #175
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2019
    Auto
    Giulietta QV
    Postów
    35

    Domyślnie

    Cytat Napisał tonamini Zobacz post
    Generalnie wydech przez spaliny które wydobywają się z silnika sprawia że jest to dość kwaśne środowisko, jak wiemy czym mniej pH, tym lepsze warunki do rozwijania się korozji, dlatego też wydech ze stali nierdzewnej nazywa się kwasówką Jeśli chodzi o aluminium i stal nierdzewna to tutaj pare różnic, wydech z aluminium na pewno wytrzyma krócej, powiedzmy te 3 lata możesz spokojnie jeździć i mieć pewność że nic się nie dzieje, jeśli to Ulter to myślę że i nawet dłużej. Stal nierdzewna na pewno wygląda o wiele ładniej, jest o wiele wytrzymalsza jeśli chodzi o wszelkie wstrząsy i odpryski, utrzymuje swój połysk o wiele dłużej, a i kiedy się powoli zaczyna wypalać - rudawy nalot nadaje wydechowi charakteru. Nie wiem jak wygląda sprawa jeśli chodzi o walory akustyczne, natomiast myślę że tutaj różnica może być ciężko zauważalna "gołym uchem".
    Dzięki wielkie za odpowiedź. Jasne, akustycznie to mogą być pomijalne różnice, bardziej chodziło mi właśnie o wytrzymałość. Jeżeli wydech by te 3-5 lat wytrzymał to możlwie że pokryje się to z potencjelnym okresem użytkowania samochodu przeze mnie, a zawsze w razie czego zostaje oryginał. Wizualnie i tak końcówki są z nierdzewki, więc potencjalnie opcja z stalą aluminiowaną wypada nienajgorzej.

  6. #176
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,465

    Domyślnie

    Bez przesady 3 lata.
    Ja mam 9 lat i to na lpg i rdza jest głównie na połączeniu rura tłumik.
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  7. #177
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2013
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    Giulietta/GTV
    Postów
    174

    Domyślnie

    I że się tak wtrącę - nie siejmy dezinformacji To nie wydech z aluminium, a ze stali aluminiowanej. I to co Piotriix napisał to prawda - przecież normalnie eksploatowany tłumik spokojnie powinien pożyć przynajmniej te 10 lat i więcej bez większych dziur.

    Co nie zmienia faktu, że jednak wydech z nierdzewki będzie po prostu ładniejszy.

  8. #178
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2019
    Auto
    Giulietta QV
    Postów
    35

    Domyślnie

    W takim razie zdecyduje się raczej na ten tłumik ze stali aluminiowanej, mam jeszcze trochę innych rzeczy do ogarnięcia przy samochodzie, a nie da się cały czas powiększać budżetu. Myślę że i tak różnica będzie zauważalna w porównaniu do oryginału, a w przyszłości może jeszcze rozważę wymianę innych elementów wydechu.

  9. #179
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair / Mito 1.4 TB
    Postów
    511

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamtag Zobacz post
    W takim razie zdecyduje się raczej na ten tłumik ze stali aluminiowanej(...) Myślę że i tak różnica będzie zauważalna w porównaniu do oryginału.
    W porównaniu do oryginału, to taki wydech będzie raczej zauważalnie...mniej trwały. W mojej Julce oryginalny wydech przejechał już 8 lat i nadal nie widać jakichś większych ognisk korozji. Nie licz na taką trwałość w zamienniku. Jak ma być lepiej niż oryginał, to tylko "kwasówka" ale to są zupełnie inne koszty.

  10. #180
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2019
    Auto
    Giulietta QV
    Postów
    35

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotrek1983 Zobacz post
    W porównaniu do oryginału, to taki wydech będzie raczej zauważalnie...mniej trwały. W mojej Julce oryginalny wydech przejechał już 8 lat i nadal nie widać jakichś większych ognisk korozji. Nie licz na taką trwałość w zamienniku. Jak ma być lepiej niż oryginał, to tylko "kwasówka" ale to są zupełnie inne koszty.
    Tak, zdaję sobie z tego sprawę, że trwałość może być zdecydowanie gorsza, u mnie oryginał ma 9 lat i także nie widać jakiś większych ognisk.
    Jeszcze finalnie nie podjąłem decyzji, myślę, że w ciągu dwóch tygodni domknę temat.
    Oba rozwiązania mają swoje mocne plusy; w przypadku stali aluminiowanej cena, a w przypadku nierdzewki trwałość.

    Dziękuję wszystkim za pomocne opinie

Podobne wątki

  1. [159] Turbiny od Gulietty do 159 !!!
    Utworzone przez Figi91 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 10-03-2017, 22:35
  2. [Giulietta] Prośba o fotkę dla posiadaczy Gulietty z podwójnym wydechem
    Utworzone przez ultragraf w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 24-07-2013, 18:29
  3. [Giulietta] AutoDATA, eLearn szukam schematu do Gulietty.
    Utworzone przez bubu321 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 03-02-2013, 11:53
  4. Bi-turbo :) Czyli problem z turbo w 2.4 JTD
    Utworzone przez djkubas w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 26-08-2012, 20:02
  5. Swap z 2.0 V6 turbo na 2.5 V6 turbo
    Utworzone przez Fred w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 01-03-2011, 17:10

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory