Strona 1 z 7 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 70

Temat: Planowany zakup używanej Mito

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar odrobina156
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Ropczyce
    Auto
    Stelvio Sprint MY 2020 Blue Misano Lancia Ypsilon Platinum 1.3 mje
    Postów
    822

    Domyślnie Planowany zakup używanej Mito

    Witam Panie i Panów
    Jako, że sprzedałem swoja dotychczasową miłość jestem zmuszony szukać małego autka miejskiego dla żony i czasami na weekendy dla mnie (żeby do służbówki nie przyrosnąć) i czas od czasu zrobic jakis dalszy wypad. Tutaj zacząłęm zastanawiać się coraz poważniej nad zakupem używanego Mito najlepiej krajowego. Samochód będzie używany w większości w mieście przez żonę na krótkich przejazdach. Diesla raczej bym nie chciał, bo tu już DPF'y i inne pierdoły, a na miasto jak wiadomo to nic dobrego stąd decyzja pada na benzyniaka
    Teraz pytanie do użytkowników i osób mających Miciaki. Silniki w jakie wyposażone jest Mito 1,4 benz. 80km - wydaje się być rozsądnym i w miare prostym konstrukcyjnie silnikiem nadającym się do miasta (bez turba itp), ale z racji tego ze czasami mam jeżdzić również ja, wydaje mi się trochę za słaby:/ Może ktoś podpowie jak ten silnik radzi sobie czasami na trasie przy wyprzedzaniu itp?

    Serce mi najbardziej podpowiada, żeby polować na jakąś 1.4 TB, bo taka myślę, że sprosta też moim chwilowym wymaganiom ( są chyba wersje 135km i 155km; QV 170km rzecz jasna nie biorę pod uwagę). Może podpowiedzieć ktoś jak ma się obchodzenie z silnikiem tb w mieście? Jak to jest z chłodzeniem turbiny przed zgaszeniem? Czy taki silnik sprawdzi się do jazdy kobiecie, która nie bardzo dba o drobiazgi typu właśnie chłodzenie po jeżdzie turba (a może Mito podobnie jak G ma turbo dodatkowo chłodzone cieczą?) Na koniec powiedzcie mi czy Mito cierpi juz na jakieś bolączki? Na co zwracać uwage przy zakupie są jakieś punkty szczególne, słabe? Jak to jest z żywotnością silnika? Czy przebieg rzędu 110 000km robi duże wrażenie na tych jednostkach?
    Na koniec trochę OT, ale myśle że tutaj szybciej dostanę porady i opinie niż w poradach przy zakupie Co myślicie o poniższym egzemplarzu? Może ktoś zna?

    http://otomoto.pl/alfa-romeo-mito-C29252112.html

    Jak wygląda stosunek rocznik-cena-sinik? czy za te pieniądze moż na dostać cos przyzwoitego?
    Pozdrawiam i z góry dziękuje za informacje

  2. #2
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2012
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Croma JTDm 150 Emotion, Doblo 1,6 MJ Emotion
    Postów
    100

    Domyślnie

    Wypowiem się tylko w kwestii chłodzenia turbo - ten problem nie ma miejsca przy normalnej jeździe miejskiej, chyba że kierownik cały czas podczas przyśpieszania wciska pedał gazu do oporu. Problem chłodzenia turbo dotyczy głównie długotrwałej jazdy z dużą prędkością.

  3. #3
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Geordie
    Dołączył
    08 2011
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta
    Postów
    383

    Domyślnie

    Hej, ze swojej strony mogę zaproponować silnik MA 105 KM. Wg mnie to bardzo dobra propozycja zarówno do miasta jak i na trasę. Również pod kątem stosunek ceny do oferowanej jakości. Silnik jest dynamiczny a przy tym rozsądnie obchodzi się z paliwem. Na trasie też można spokojnie wyprzedzać. Przy przełożeniu "D" auto jest dynamiczne. Jeśli potrzebujesz dodatkowych informacji- daj znać

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar odrobina156
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Ropczyce
    Auto
    Stelvio Sprint MY 2020 Blue Misano Lancia Ypsilon Platinum 1.3 mje
    Postów
    822

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ricambi Zobacz post
    Wypowiem się tylko w kwestii chłodzenia turbo - ten problem nie ma miejsca przy normalnej jeździe miejskiej, chyba że kierownik cały czas podczas przyśpieszania wciska pedał gazu do oporu. Problem chłodzenia turbo dotyczy głównie długotrwałej jazdy z dużą prędkością.
    Ja w moim byłym 2.4 jtd zawsze przed rozgrzaniem nie pałowałem tylko maks do 2,5tys kręcenie (zanim nie osiągnęła temp 82 stopni) i przed zgaszeniem niezależnie od dystansu przejechanego czekałem chwilę przed zgaszeniem (jak to się mówi dbałem chyba bardziej niz powinienem i dmuchałem na zimne)

  5. #5
    ewulla
    Gość

    Domyślnie

    Hej Jeżdzę od 2 lat Mito 1.4 105KM M-Air, kupiłam nowe w salonie. silnik naprawdę żwawy, ale tylko w trybie dynamic. kocham to auto, ale nie ma się co oszukiwac 105koni nawet przy takiej malej wadze, bez turbo to nie sa jakies kosmiczne efekty przyspieszenia. na normalu troche muli. natomiast ja osobiscie uwazam, ze to kwestia przyzwyczajenia się i nauki jazdy tym konkretnym modelem-mozna, co prawda gazując powyzej 4tys obrotow, naprawde fajnie przyspieszyc. kwestia spalania- ja mam cięzką nogę i obecnie przy jeździe glownie miejskiej spala 8,5l. na trasie rekordowo zeszłam poniżej 6l, ale jadąc do 100-120/h. przy predkosci 180/h na dystansie ok. 200km spalil 7,5l. wydaje mi sie, ze naprawde norma. polecam natomiast paliwa lepsze-typu shell 100oktanowy. mozecie mowic,ze nie ma roznicy,czy 95 czy 98 ale na tym silniku naprawde shellowe paliwa dają kopa. jesli masz jakies pytania,zebym nie lała niepotrzebnie wody na 100stron to zapraszam.

    - - - Updated - - -

    Dodam jeszcze na co "cierpi" Mito odnosząc się do mojej- zimą,ale dość extremalną kiedy zamarza śnieg na aucie, szyby boczne z racji braku tej gornej ramy(czy jak to sie zwie) mają problem z 'zeskoczeniem' na dol przy otwieraniu drzwi. ale jakos od 2 lat nic sie nie stalo wiec to tylko kwestia irytacji kiedy muszę skrobac kolo dolnej uszczelki. mialam już problem z systemem S&S-na gwarancji wymieniali mi jakies czujniki. generalnie wg mnie to jest dziadostwo, ktore gdyby nie swiecaca sie kontrolka podczas wylaczenia(denerwuje mnie), kazalabym wylaczyc na amen. tapicerka ma tendencje do wlasnego zycia- tez na gwarancji wymieniali mi uchwyty w drzwiach kierowcy i pasazera, bo sie rozwarstwily na 2 czesci i najgorszy SYF- pseudo 'chromy' ktore ja akurat mam na klamkach, lampach i lusterkach- podchodzą jakimis bąbelkami. tylko lusterka poki co są gładkie. na gwarancji wymienili mi 2 wokol lamp i 1 klamke. reszta juz zdazyla sie 'zbąbelkowac':] to by bylo tyle!

  6. #6
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    10 2012
    Mieszka w
    Piaseczno
    Auto
    Alfa Romeo MiTo 1.4 105KM
    Postów
    19

    Domyślnie

    witam,

    tak jak poniżej 105KM do miasta wystarczy, ale kilka koni nie zaszkodzi.
    osobiście dla siebie szukałbym 135 lub 155, dla żony wystarczy 105
    w dynamicu się fajnie prowadzi.
    co do spalania, to latem na 18" mi się trochę podniosło

    jeżeli będziesz szukał 105KM, to mam moją do sprzedaży
    http://otomoto.pl/alfa-romeo-mito-C29302909.html

    cena oczywiście do negocjacji

    pzdr

  7. #7
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    MiTo 1.4T/ Panda
    Postów
    133

    Domyślnie

    co do ogłoszenia, to 90% Mito ma przebieg w okolicach 50kkm i wystarczy kilka tys. więcej aby kupić samochód z 2010 roku, więc nie wiem czy warto inwestować w takiego staruszka

  8. #8
    Użytkownik Ogier Avatar Wieri
    Dołączył
    04 2011
    Auto
    MiTo QV
    Postów
    156

    Domyślnie

    To ja tyle $ chcę za swoją QV-kę.... chyba muszę jeszcze raz przymśleć cenę

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta Avatar k1robo
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Olsztyn
    Auto
    AR MiTo 1.4 Multiair
    Postów
    73

    Domyślnie

    Witam,ja "śmigam" 105 konną i muszę przyznać że już bym chciał 135 koników,ale pewnie po czasie chciałbym 170 apetyt rośnie w miarę jedzenia,ale muszę przyznać że te 105 kucyków sobie nawet dobrze radzi zwłaszcza w trybie D.

  10. #10
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    MiTo 1.4T/ Panda
    Postów
    133

    Domyślnie

    135 w serii jest jeszcze za słaba, przynajmniej na trasie. Po mieście pewnie i 105 by starczyła, ale umówmy się że tryb D w takim silniku nie wpływa w żadnym wypadku na moc i osiągi samochodu, jedynie na odczucia...

Podobne wątki

  1. Planowany zakup używanej Giulietty
    Utworzone przez mercurial2000 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 5005
    Ostatni post / autor: 14-04-2024, 14:20
  2. [MiTo] Zakup używanej Mito - pomoc
    Utworzone przez Paweł166 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 1272
    Ostatni post / autor: 27-03-2024, 13:15
  3. Nowy użytkownik, planowany zakup
    Utworzone przez marcincapek w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 21-03-2013, 15:40
  4. Zakup używanej Alfy 159
    Utworzone przez hasin w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 08-02-2012, 22:13
  5. Zakup używanej 159'tki
    Utworzone przez noe9 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 14-07-2010, 08:01

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory