Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Temat: Łożysko koła? buczenie

  1. #1
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Giulietta 1.4TB Distinctive/Sport/Premium/Dach
    Postów
    480

    Domyślnie Łożysko koła? buczenie

    Od jakiegoś czasu czasami słyszę cichutkie popiskiwanie z okolicy koła, po przejechaniu 5 tys km w Skandynawii chyba zaczynam słyszeć dodatkowo lekkie huczenie przy ok 70km/h. Stawiacie na łozysko ? Ktoś już wymieniał i zna orientacyjny koszt ? Trochę szybko by chyba padło, 45k przejechane dopiero.

    PS. Kierowcy Alf w Skandynawii też się pozdrawiają na drodze, nawet nie wiecie jakie to było miłe Liczba Alf tam nie powala w porównaniu z Volvo i Audi ale są !

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Jeśli to na tylnej osi, to sprawdź, czy Ci opony nie ząbkują - u mnie właśnie to było przyczyną huczenia. Piszczenie z kolei zdarza się często z powodu kamyków między tarczą a klockiem.
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  3. #3
    Użytkownik Znawca Avatar rybakmj
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Grajewo,podlasie
    Auto
    Kia Sportage 1.6 PB 177km
    Postów
    1,706

    Domyślnie

    Jakoś szybko jak na łożysko.

    Buczenie tylko na zakrętach ?

  4. #4
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar grzesk
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Wodzisław Śląski
    Auto
    było Mito 1.4TB ,Brera 2.4/jest 147 GTA
    Postów
    388

    Domyślnie

    Cytat Napisał rybakmj Zobacz post
    Jakoś szybko jak na łożysko.

    Buczenie tylko na zakrętach ?
    Mnie w Mito wymienili po 2 tyś km,różnie bywa
    Q2,K&N,BREMBO ORO,TAROX 114 CORSA,OZ ULTRALEGGERA 18',BRIDGESTONE POTENZA ADRENALIN,GOODRIDGE,SEBRING,BILSTEIN B14 PSS,MILLERS CFS

  5. #5
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar milleniusz
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Auto
    Giulietta 1.4 MA
    Postów
    387

    Domyślnie

    No mam nadzieję, że to nie łożysko, bo też się przysłuchuję przedniemu zawieszeniu z niepokojem. Co prawda muszę do tego otworzyć szyby i być w cichym miejscu - na pewno nie jest to huczenie - ale jest jakby głośniej niż kiedyś. Na łożyska zdecydowanie za wcześnie, choć kto wie.
    ___

  6. #6
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Giulietta 1.4TB Distinctive/Sport/Premium/Dach
    Postów
    480

    Domyślnie

    Chyba jednak ząbkowanie, tak przynajmniej twierdzi gość od wulkanizacji. Poprzekładał opony między sobą i ponoć za kilka tys km ma być znów OK. Fakt faktem ciągle trochę buczy, ale teraz inaczej. Mam się ponoć uzbroić w cierpliwość
    Co ciekawe na wystąpienie ząbkowania wpływają:
    - pompowanie opon pod górną granicę dla danego obciązenia, ponoć odwrotnie powinno się pod dolną jeżeli jeździ się w większości samemu
    - jeżdzenie w większości prostymi odcinkami, bez skrętów
    - nowoczesne zawieszenia wielowachaczowe oraz opony dobrze radzące sobie na deszczu z rowkami w poprzek opony na jej brzegu odprowadzającymi wodę
    Oczywiście wpływanie na nie również zużyte zawieszenie i amory ale to mi na razie nie grozi mam nadzieje

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta Avatar pawelek
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulietta 1.4 TB
    Postów
    264

    Domyślnie

    mi zaczęło buczeć łożysko po frontalnym ataku na krawężnik (droga zasypana równo z poboczem + prędkość *3 w stosunku do warunków drogowych, he he). Oprócz łożyska poszła też maglownica. Co ciekawe objawiło się to ok 2 tyg po remoncie zawieszenia.
    A jak huczą łożyska mam odsłuch doskonały, bo w nieśmiertelnym Golfie II'90 od ponad roku są do wymiany... a że jeździ ok 1000/km/rok nie chce mi się...

  8. #8
    abdave
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał barnio Zobacz post
    Od jakiegoś czasu czasami słyszę cichutkie popiskiwanie z okolicy koła, po przejechaniu 5 tys km w Skandynawii chyba zaczynam słyszeć dodatkowo lekkie huczenie przy ok 70km/h. Stawiacie na łozysko ? Ktoś już wymieniał i zna orientacyjny koszt ? Trochę szybko by chyba padło, 45k przejechane dopiero.

    PS. Kierowcy Alf w Skandynawii też się pozdrawiają na drodze, nawet nie wiecie jakie to było miłe Liczba Alf tam nie powala w porównaniu z Volvo i Audi ale są !
    Popiskiwanie w przednich kolach to wina zwrotnic....u mnie po wymianie wszystkie piski ustaly i jest cichutko.
    Pozdrawiam

  9. #9
    Użytkownik Świeżak Avatar Zefir
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Kielce
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta JTDm 170 TCT
    Postów
    195

    Domyślnie

    Odświeżam temat. Od paru dni zauważyłem zwiększony poziom hałasu w aucie. Gdy zacząłem to analizować zauważyłem, że przy mocniejszym skręcie czy też jeździe po łuku w lewo ten hałas cichnie, natomiast w drugą stronę wzrasta. Czy to wskazuje na łożyska i ew proszę o podpowiedź jak to dokładniej sprawdzić, jakie inne możliwości, może jakieś własne doświadczenia, koszty itp. Przebieg aktualny 135 tyś. Zdarzyło się parę razy trochę gwałtowniej wjechać na krawężnik, ale trudno powiedzieć czy to ma związek. Aha i czuć jak przenosi wibracje na drążek hamulca ręcznego. Na drążku skrzyni (automat) jest ok.
    Pozdrawiam

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia 2.0 RWD MY'20
    Postów
    475

    Domyślnie

    przy takich objawach prawie na pewno lozysko do wymiany, jesli przy prawym luku wzrasta halas to lewe lozysko (obstawiam przednie) - wtedy dociazasz to kolo najbardziej, mialem tak w poprzednim aucie. U mnie do wymiany w Julce bylo tylne wiec po prostu huczalo, koszt zamiennika to ok 160 zl + robocizna, nie wiem jak z przodem ale jakis majatek to nie jest

Podobne wątki

  1. [159] Buczenie koła???
    Utworzone przez Monikaa156 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 27-10-2014, 18:11
  2. [159] buczenie podczas jazdy - łożysko
    Utworzone przez rorobert w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 19-08-2013, 22:00
  3. Łożysko koła przedniego a łożysko podpory półosi
    Utworzone przez NightDay w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 12-12-2011, 19:15
  4. łożysko koła
    Utworzone przez sparrowvtr w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 04-11-2010, 21:50
  5. Buczenie/tarcie przedniego koła.
    Utworzone przez Liz w dziale 147
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 20-07-2010, 10:22

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory