Strona 47 z 165 PierwszyPierwszy ... 37383940414243444546474849505152535455565797147 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 461 do 470 z 1650

Temat: Giulietta - Jaki olej?

  1. #461
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 1.4 TB MA 2010
    Postów
    2,091

    Domyślnie

    Taki test 0W-40 full saps na lato bardziej ze względu na chęć testu nano WS2 w MA a skoro to ten sam olej co LM Synthoil tylko taniej to dla mnie git.
    http://najlepszysyntetyk.pl/sklep/pr...hoil%20AR9200/
    Na zimę pewnie powrót do 0W-30.
    Serdecznie pozdrawiam,
    PW znów dostępne ale najlepiej: wlyszkow@vp.pl
    ANALIZY OLEJU

  2. #462
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Dacha
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Ruda Śląska
    Auto
    Alfa Romeo MiTo 1.4 QV Limited Edition 52
    Postów
    38

    Domyślnie

    Cytat Napisał wlyszkow Zobacz post
    Taki test 0W-40 full saps na lato bardziej ze względu na chęć testu nano WS2 w MA a skoro to ten sam olej co LM Synthoil tylko taniej to dla mnie git.
    http://najlepszysyntetyk.pl/sklep/pr...hoil%20AR9200/
    Na zimę pewnie powrót do 0W-30.
    Dzięki za odp.

  3. #463
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    warszawa
    Auto
    była Julka 2012 sport&premium1 1,4TB 120 km + TomTom2+czerwone brembo +oryginalne chlapacze :)
    Postów
    1,748

    Domyślnie

    Cytat Napisał wlyszkow Zobacz post
    Taki test 0W-40 full saps na lato bardziej ze względu na chęć testu nano WS2 w MA a skoro to ten sam olej co LM Synthoil tylko taniej to dla mnie git.
    http://najlepszysyntetyk.pl/sklep/pr...hoil%20AR9200/
    Na zimę pewnie powrót do 0W-30.
    Hmm. twój silnik, twój problem, twój olej ale jakos nie widzi mi ten full saps. jakos mam wrazenie ze nowsze silniki jakos gorzej smigaja na full sapsach. Selenia jest mid sapsem wiec rowne dobrze mogles zalac mid sapsa 5w40 do testow lub full sapsa tez od amsa ale rozumiem ze to o te dodatko nano się rozchodzi. Myslalem ze chociaż polecanego przez Ciebie penrita zalejesz a tu taka wolta low/mid saps vs full saps

    Skoro 0w30 od amsa przerobiles to może ten castrol drogi 0w30 co kiedyś wklejales ? Zawsze to cos nowego dla potomnych

  4. #464
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Maciek-156
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Postów
    8,597

    Domyślnie

    Cytat Napisał wlyszkow Zobacz post
    Taki test 0W-40 full saps na lato bardziej ze względu na chęć testu nano WS2 w MA a skoro to ten sam olej co LM Synthoil tylko taniej to dla mnie git.
    http://najlepszysyntetyk.pl/sklep/pr...hoil%20AR9200/
    .....
    A jak to się ma do zaleceń instrukcji:
    Użycie produktów z charakterystykami niższymi od ACEA C3 (dla silników benzynowych) i ACEA C2 (dla silników diesel) może spowodować uszkodzenia silnika z utratą gwarancji.
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Jeep Cherokee 2.0 MJD A9 LIMITED 2014
    Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
    AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
    AR156 1.6TS 2000
    Wcześniej 7 włoskich aut F (126, 127, UNO DS, TIPO, PUNTO, BRAVA, MAREA)

  5. #465
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    Giulietta 1.4 MA 170 KM TCT
    Postów
    61

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maciek-156 Zobacz post
    A jak to się ma do zaleceń instrukcji:
    Użycie produktów z charakterystykami niższymi od ACEA C3 (dla silników benzynowych) i ACEA C2 (dla silników diesel) może spowodować uszkodzenia silnika z utratą gwarancji.
    Z całym szacunkiem dla Twej wiedzy i być może doświadczenia ale twój komentaż nie wnosi nic konstruktywnego do tematu i jest zupełnie niepotrzebny. Zachowujesz się jak jakiś fanatyczny orędownik prawd zapisanych w instrukcji. Myślę, że każdy wie co w niej jest napisane a już na pewno jaka jest specyfikacja oleju używanego w MA.

    Wlyszkow jest świadomym użytkownikiem samochodu, i dobrze zna specyfikacje,normy olejowe oraz to jaki olej zalecany jest do MA.

    Ja osobiście z zainteresowaniem czytam jego posty i wyniki jego eksperymentów. Według mnie w znaczący sposób poszerzają one horyzonty i wiedzę dotyczącą używania innych olejów niż tak przez Ciebie zalecaną Selenię.

    Dzięki niemu zacząłem używać Penrita zamiast Seleni , do której to mam duży dystans ze względu na obiegowe opinie oraz zdjęcia elementów silnika , które to niejednokrotnie były zamieszczane na forum.

    Przepraszam za Offtop i pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez axion80 ; 26-03-2015 o 15:38

  6. #466
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 1.4 TB MA 2010
    Postów
    2,091

    Domyślnie

    Mnie gwarancja zupełnie nie interesuje w 5 letnim aucie a wyższy poziom dodatków ochronnych jak i detergentów to dla mnie zaleta. Nie znam oleju MID SAPS, który by wykazywał lepsze właściwości ochronne od FULL SAPSa (oczywiście porównywalnej jakości, ceny, marki itd).
    Może nie stosowałbym FULL SAPSa API SL o rzeczywiście wysokich poziomach ZDDP i sporych limitach depozytów ale akurat API SM-SN się nie obawiam ani w zakresie depozytów ani czystości systemu kontroli emisji sond katów itd.

    Wg mnie manual jest stworzony tak aby na oleju o obniżonym poziomie dodatków można było przejechać te 30 tys km / 2 lata czego ja nie planuję widząc jakie szkody poczyniło to w silniku mojej Julki.

    Przy przebiegu 100 tys km wyższy pakiet dodatków ochronnych wg mnie się przyda szczególnie, że poziom zużycia silnika na 1000km był dość wysoki kiedy auto kupiłem więc swoje już wycierpiało - dzięki różnym podjętym kuracjom - poziom zużycia spadł kilkukrotnie.

    Wyższy o 20% TBN w FULL SAPS ma za zadanie utrzymywać czystość (także MA) i chronić przed korozyjnym działaniem niedopalonej benzyny w oleju, która pojawiła się u mnie po zimie na skutek jazdy na bardzo krótkich odcinkach (po kilka km) na niedogrzenym oleju - to psuje TBN niestety a olej po 3500km był przepalony koloru smoły po spuszczeniu z płukanką.


    Pojeździmy - zobaczymy, będę analizował ten olej i wątpię aby analizy wykazały gorszą ochronę szczególnie, że AR9200 dodałem i pracuje to razem baaardzo aksamitnie od startu...

    C3 nie jest normą wyższą w zakresie ochrony przed zużyciem w porównaniu do A3/B4 tylko jest normą inną - EKO dla ochrony środowiska szczególnie dla diesela z DPF i bezsiarkowego paliwa.

    p.s. Penrite 5W-40 C3 to nie test/eksperyment - to dla tych, którzy trzymają się manuala, mają auto na gwarancji itd.. Teraz zależało mi na AR9200 bo AR9100 / AR9300 już w MA przerobiłem
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	AZO 3600km.jpg
Wyświetleń:	685
Rozmiar:	29.8 KB
ID:	161454  
    Serdecznie pozdrawiam,
    PW znów dostępne ale najlepiej: wlyszkow@vp.pl
    ANALIZY OLEJU

  7. #467
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Maciek-156
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Postów
    8,597

    Domyślnie

    Cytat Napisał axion80 Zobacz post
    .... Zachowujesz się jak jakiś fanatyczny orędownik prawd zapisanych w instrukcji. Myślę, że każdy wie co w niej jest napisane a już na pewno jaka jest specyfikacja oleju używanego w MA.

    ...
    Otóż zapewniam cię, że nie każdy wie co jest napisane w instrukcji, ba są tacy którzy jej nigdy nie czytali. Większość osób nie jest świadoma wielu rzeczy - w tym warunków gwarancji i działa na zasadzie, ktoś tego używa to mogę i ja. Jeśli ktoś w pełni świadomie w swoim silniku stosuje inny olej w ramach eksperymentów to jest to jego prywatna sprawa, ale powinien wyraźnie zaznaczyć, że nie jest to olej o parametrach zalecanych przez producenta. Ktoś może sobie przeczytać wpis naszego eksperta olejowego, zalać tym silnik i w razie jakieś awarii silnikowej stracić gwarancję i ponieść niepotrzebne koszty
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Jeep Cherokee 2.0 MJD A9 LIMITED 2014
    Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
    AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
    AR156 1.6TS 2000
    Wcześniej 7 włoskich aut F (126, 127, UNO DS, TIPO, PUNTO, BRAVA, MAREA)

  8. #468
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 1.4 TB MA 2010
    Postów
    2,091

    Domyślnie

    Oczywiście Maciek ma rację jeśli chodzi o auta objęte gwarancją i właściciela, który nie ma ochoty i nie czuje się na siłach dyskutować z ekspertami ASO o rzekomym wpływie wyższego o 20% poziomu dodatków ochronnych i czyszczących na powstanie reklamowanej gwarancyjnie usterki silnika...
    W US takiego fachowca z ASO wysłanoby pod sąd bo żaden biegły nie dałby rady wybronić tematu usterki silnika z powodu innej specyfikacji zastosowanego oleju jeśli diametralnie nie różni się klasą lepkości i jakości od rekomendowanego przez producenta silnika (np. 15W-50 racing bez klasy jakości API/ACEA zamiast 5W-40 C3) i jeśli nie były rażąco przekraczane interwały wymiany oleju chociaż w tym zakresie ciężko już przebić producenta.
    O ile wyobrażam sobie, że można klientowi próbować udowodnić, że porysowane tłoki albo skasowane panewki mogą być skutkiem zalania takiego 15W-50 zamiast 5W-40 C3 na siarczystą zimę na krótkie a bardzo dynamiczne przejazdy auta parkowanego pod chmurką o tyle funduję medal dla biegłego, który mi dowiedzie, że silnik mi padł od 0W-40 syntetyka PAO full saps wymienianego co pół roku lub kilka tys km w miejsce 3,5L 5W-40 C3 z wymianą co 2 lata / 30 tys km. W sądzie nie wystarczy zasłonić się manualem - trzeba udowodnić, że usterka została bezpośrednio spowodowana zastosowaniem środka smarnego innego niż w manualu...
    Serdecznie pozdrawiam,
    PW znów dostępne ale najlepiej: wlyszkow@vp.pl
    ANALIZY OLEJU

  9. #469
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    warszawa
    Auto
    była Julka 2012 sport&premium1 1,4TB 120 km + TomTom2+czerwone brembo +oryginalne chlapacze :)
    Postów
    1,748

    Domyślnie

    Cytat Napisał axion80 Zobacz post
    Z całym szacunkiem dla Twej wiedzy i być może doświadczenia ale twój komentaż nie wnosi nic konstruktywnego do tematu i jest zupełnie niepotrzebny. Zachowujesz się jak jakiś fanatyczny orędownik prawd zapisanych w instrukcji. Myślę, że każdy wie co w niej jest napisane a już na pewno jaka jest specyfikacja oleju używanego w MA.

    Wlyszkow jest świadomym użytkownikiem samochodu, i dobrze zna specyfikacje,normy olejowe oraz to jaki olej zalecany jest do MA.

    Ja osobiście z zainteresowaniem czytam jego posty i wyniki jego eksperymentów. Według mnie w znaczący sposób poszerzają one horyzonty i wiedzę dotyczącą używania innych olejów niż tak przez Ciebie zalecaną Selenię.

    Dzięki niemu zacząłem używać Penrita zamiast Seleni , do której to mam duży dystans ze względu na obiegowe opinie oraz zdjęcia elementów silnika , które to niejednokrotnie były zamieszczane na forum.

    Przepraszam za Offtop i pozdrawiam
    Akurat tutaj zgodzę się z kolegą moderatorem. Producent auta po coś ze zalecenia wymyślił a nie tylko po to żeby spełniać wymagania ekologiczne i przy okazji szybciej doprowadzić silnik do degradacji (tak wiem spiskowa teoria dziejów i planned obsolescence
    Poza tym silnik multiair to dosyć skomplikowana konstrukcja, mimo iż sama idea multisraira jest co do zasady dosyć prosta.

    Ja w ogóle widzę duży aspekt edukacyjny tego wątku. Jak ktoś nie wnika i jest auto na gwarancji serwisowane to ok. Ale póżniej trafia do 2 czy 3 użytkownika i kończy się jak na początku tego wątku, ze skoro benzyna to castrol edge będzie super do tego silnika bo przecież w telewizji reklamują i mechanior też poleca bo leje z beczki

    Ogólnie czekam na chwilę ze będą żuliety 10w40 zalewać bo przecież to już auta z przebiegiem ponad 100k niektóre zaczynają dobijać. Myślę ze się doczekam bo skoro do jts w reichu leją 10w40 to i pewnie tu też tak można

    Ogólnie jak ktoś chce być zgodnie w oficjalnymi aprobatami producenta to ma wybór albo selenia albo motul jak ma być 5w40 (obydwa były już pierdyliard razy opisywane na tym forum więc nie będę po raz kolejny wklejał dokładnego linka z opisem produktu), albo selenia digitek jak ma być 0w30.

    Ktoś chce sobie eksperymentować jak Wlyszow, jego sprawa, jego problem, jego silnik i jego pieniądze a gawiedź przynajmniej ma co czytać w czasie wolnym

    Poza tym jak Maciek pisze instrukcję do auta to mało kto czyta. Ponadto Polak zawsze wie lepiej. Przykładowo Honda od kilku dobrych lat zaleca oleje 0w20 (zaleca nie wymaga) do benzyny i ogólnie w watku olejowym na forum accorda (az go chyba zamknęli) 3/4 postów była na temat ze Honda jest głupia bo przecież 10w60 najlepiej chroni silnik, itp. Ponadto pomimo że w książce serwisowej jak wół napisane ze ma być olej w zakresie 0w20-5w40 to do ściąganych Hond z Reichu leją 10w40 Arala bo taniej a u nas fachowcy od bożej łaski podtrzymują ten trend bo przecież auta mają już po 150-200k na budziku wiec półsyntetyk musi być

    Reasumując Selenia nie jest zła. Szczególnie ze teraz jest do dostania poza ASO bez problemu. A zniszczenia elementów silnika wynikają z zaniedbań użytkownika i kręcenia interwałów 30k na jednym oleju od przeglądu do przeglądu.

    Dodano po 7 minutes:

    Cytat Napisał wlyszkow Zobacz post
    Mnie gwarancja zupełnie nie interesuje w 5 letnim aucie a wyższy poziom dodatków ochronnych jak i detergentów to dla mnie zaleta. Nie znam oleju MID SAPS, który by wykazywał lepsze właściwości ochronne od FULL SAPSa (oczywiście porównywalnej jakości, ceny, marki itd).
    Może nie stosowałbym FULL SAPSa API SL o rzeczywiście wysokich poziomach ZDDP i sporych limitach depozytów ale akurat API SM-SN się nie obawiam ani w zakresie depozytów ani czystości systemu kontroli emisji sond katów itd.

    Wg mnie manual jest stworzony tak aby na oleju o obniżonym poziomie dodatków można było przejechać te 30 tys km / 2 lata czego ja nie planuję widząc jakie szkody poczyniło to w silniku mojej Julki.

    Przy przebiegu 100 tys km wyższy pakiet dodatków ochronnych wg mnie się przyda szczególnie, że poziom zużycia silnika na 1000km był dość wysoki kiedy auto kupiłem więc swoje już wycierpiało - dzięki różnym podjętym kuracjom - poziom zużycia spadł kilkukrotnie.

    Wyższy o 20% TBN w FULL SAPS ma za zadanie utrzymywać czystość (także MA) i chronić przed korozyjnym działaniem niedopalonej benzyny w oleju, która pojawiła się u mnie po zimie na skutek jazdy na bardzo krótkich odcinkach (po kilka km) na niedogrzenym oleju - to psuje TBN niestety a olej po 3500km był przepalony koloru smoły po spuszczeniu z płukanką.


    Pojeździmy - zobaczymy, będę analizował ten olej i wątpię aby analizy wykazały gorszą ochronę szczególnie, że AR9200 dodałem i pracuje to razem baaardzo aksamitnie od startu...

    C3 nie jest normą wyższą w zakresie ochrony przed zużyciem w porównaniu do A3/B4 tylko jest normą inną - EKO dla ochrony środowiska szczególnie dla diesela z DPF i bezsiarkowego paliwa.

    p.s. Penrite 5W-40 C3 to nie test/eksperyment - to dla tych, którzy trzymają się manuala, mają auto na gwarancji itd.. Teraz zależało mi na AR9200 bo AR9100 / AR9300 już w MA przerobiłem

    Jak już powiedziałem dla mnie to trochę sztuka dla sztuki, bo sam stwierdziłeś ze nawet mocno rozcieńczony benzyną ams 0w30 nadal trzymał parametry a w lecie po pierwszej dłuższej trasie benzyna by odparowała
    Ten 0w40 jak dla mnie wysilony i trochę od czapy. Równie dobrze mógłbyś zalać millersa 5w40 cfs którego tak bardzo nie lubisz. Ta ochrona w full sapsie trochę iluzoryczna bo jak ktoś leje dobre paliwo bo one i tak ma mało siarki u nas (jeżeli mowa oczywiście o benzynie) a premium 98 to chyba z definicji bezsiarkowa jest

    Ale jak już napisałem szacun na dzielni na chęć pisania i dzielenia się doświadczeniami.
    Ostatnio edytowane przez pieta ; 27-03-2015 o 11:47 Powód: Dodano

  10. #470
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 1.4 TB MA 2010
    Postów
    2,091

    Domyślnie

    Ams z paliwem trzymał lepkość i zużycie było niskie ale pełnej ochrony od oleju po sporym zalaniu benzyną i jej odparowaniu nie można już oczekiwać. U mnie na trasy się na razie nie zanosiło więc wymieniłem olej a na 0W bo auto jeździ bardzo krótkie odcinki najczęściej.
    CFSy, 300V i inne racingi (te prawdziwe bez API SM/SN dla ochrony katów i kontroli depozytów ale także i bez norm producentów) to już dla mnie za dużo - niezależnie od marki bo moja Julka nie jeździ głównie na torze - bo wtedy bym nad takim olejem się zastanowił.
    Serdecznie pozdrawiam,
    PW znów dostępne ale najlepiej: wlyszkow@vp.pl
    ANALIZY OLEJU

Podobne wątki

  1. [164] jaki olej do 3.0 v6 12v ?
    Utworzone przez marcin88 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 04-11-2019, 20:26
  2. Jaki olej do 2.0 TS?
    Utworzone przez kandy w dziale 147
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-03-2013, 07:14
  3. 156 1.9 jtd 105 km jaki olej??
    Utworzone przez hubus20 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 14-09-2012, 18:20
  4. [164] Jaki olej do 3.0 V6
    Utworzone przez Spartan w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 25-08-2009, 00:49
  5. [33] Jaki olej?
    Utworzone przez adams w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 10-10-2007, 15:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory