Strona 13 z 113 PierwszyPierwszy ... 3456789101112131415161718192021222363 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 121 do 130 z 1122

Temat: Wymiana oleju, czyszczenie odmy, czyszczenie filtru modułu MA.

  1. #121
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 1.4 TB MA 2010
    Postów
    2,091

    Domyślnie

    Cytat Napisał tx555 Zobacz post
    Swoją drogą zastanawiam się co płukanka może z tym zrobić?
    Rozpuścić gorącymi oparami jeśli dasz jej na to czas - wtedy spłynie to do miski. Tak pewnie było u mnie skoro majonezu nie było po 93kkm.
    Całkiem możliwe, że znalazłeś zaklejony separator bo jeszcze jest chłodno - po powrocie z wakacji na tym samym oleju mogłoby go tam już nie być.

    Kiedyś się bardzo spieszyłem zimą A2 (prawie cała trasa z gazem w podłodze przy temp <0*C) - chłodzenie silnika potworne! Kiedy zajechałem na miejsce i sprawdzałem olej to pod korkiem (inna konstrukcja, brak separatora) było sporo tego 'majonezu'. Tego samego dnia wracałem już spokojniej i w domu korek był już czysty - silnik się dogrzał, wilgoć odparowała z oleju po kilku godzinach pracy na gorąco.

  2. #122
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar bubu321
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    G 1.4 MA 170CV ECU Nexus 8GMF
    Postów
    6,112

    Domyślnie

    - śruba nr 7 + podkładki wymieniona.
    - stara śruba miała uszkodzony filtr.
    - trochę dziwna ta jakość materiału, auto z przebiegiem około 30 Kkm, dwie wymiany oleju.
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	turbina 006.jpg
Wyświetleń:	310
Rozmiar:	95.6 KB
ID:	128651   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	turbina 008.jpg
Wyświetleń:	218
Rozmiar:	43.8 KB
ID:	128652  
    _______________________________________
    - AR 156 TS 2.0 ecu M1.5.5
    - 147 1.6 16v 105CV ecu ME7.3.1.
    - G 1.4 MA 170CV@190CV ecu 8GMF przebieg 91000 km.
    + e-Niro KIA 64 kWh battery, 200CV, 400 Nm

  3. #123
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 1.4 TB MA 2010
    Postów
    2,091

    Domyślnie

    Dzięki za kolejne fotki.
    U Ciebie filtr nie wygląda jednak na przepalony i pokruszony tylko przerwany od ciśnienia oleju

  4. #124
    Użytkownik Świeżak Avatar ipIV
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Ruda Śląska
    Auto
    Punto Evo 1,4 Multiair Turbo 135KM
    Postów
    90

    Domyślnie

    Cytat Napisał wlyszkow Zobacz post
    U Ciebie filtr nie wygląda jednak na przepalony i pokruszony tylko przerwany od ciśnienia oleju
    Temperatura powoduje to, że tworzywo sztuczne sitka staje się kruche. Później ciśnienie robi swoje.

    Zanim kupię nowy za rok.... wykręcę stary. Jak będzie sitko rozerwane to..... niestety ale ... będzie śruba bez sitka. Z dwojga złego lepiej w tę stronę.
    Ostatnio edytowane przez ipIV ; 18-04-2014 o 18:36

  5. #125
    Użytkownik Rowerzysta Avatar bogas
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    MiTo 1,4MATB 135KM
    Postów
    385

    Domyślnie

    Cytat Napisał ipIV Zobacz post
    To jest silikon wysokotemp. Może się nada W każdym razie wyczyszczenie tego to nie taka prosta sprawa - jest zabrudzone od wewnątrz...
    Ć
    Chyba będzie trzeba napiać do fiata - który przewód jest który oraz czy (8), (7), (10) posiadają filtry.... i jaką funkcję pełni śruba nr 10 i dlaczego taka droga

    update:

    Poszło pytanie do fiata:

    Szanowni Państwo,
    Mam pytanie odnośnie układu smarowania olejem turbosprężarki w silniku 955A2000.
    Rysunek nr 10301-050 - PRZEWODY SMAROWANIA
    1. Który przewód jest przewodem doprowadzającym olej do turbosprężarki? 55223393 (na rys nr 1) czy 55215972 (na rys nr 6)
    2. Czy śruby 71769773 (nr 7 na rys) oraz 71769772 (nr 8 na rys) są wyposażone w filtr oleju np. w postaci sitka?
    3. Jaką funkcję pełni śruba nr 10 i czy jest wyposażona w filtr oleju?

    Do tej pory za każdym razem otrzymałem wyczerpującą odpowiedź i liczę na to też teraz


    W każdym razie jak nie uda mi się zamówić 1 szt śruby 7 i 8 to niestety tylko zostaną wyczyszczone przy następnej wymianie oleju - wrzesień/październik.

    A śruba nr 10... 300-400zł no nie tyle to ja za to nie dam... Bo to już przesada.

    Czesc.
    Nie doszukalem sie, czy dostales odpowiedz od fiata-prosba o info.
    Czy ustaliliscie ktory filtr jest na zasilaniu turba olejem?
    Mam przejechane 52kkm, auto odebrane 10.2010 wiec jestem w grupie ryzyka odnosnie uniair.
    Chce w najblizszym czasie zrobic przeglad dla 60kkm i wymienic przy okazji filtr uniair i zasilania turbiny.
    Mam nadzieje, ze uniair pozyje (wymieniam olej co 15kkm).

    Dodano po 8 minutes:

    Cytat Napisał tx555 Zobacz post
    Tak wygląda u mnie separator po 40kkm głównie miejskiej jazdy na krótkich odcinkach



    jak widać głównie to jest "masełko" w środku-może by starczyło na jedną kanapkę . Jako że nie miałem drugiego separatora musiałem go rozbierać tak aby dało się go poźniej złożyć.
    Na szczęście pokrywka nie jest z tak twardego plastiku na jaki wyglądał , wystarczy podważyć 3 zaczepy (podkładając pod nie blaszki aby się nie zatrzasnęły z powrotem) i reszta puści. Dla pewności aby nic nie połamać przed podważaniem zaczepów podgrzewałem je suszarką-wtedy plastik jest bardziej elastyczny

    Czad. Fabryka masla.
    Dzis otwieralem denko i ja - masla brak..
    Ciekawe skad taka zatem roznica.
    Moge tylko podejrzewac - cora uwielbia spac w aucie, w zimie po spacerze, w weekendy sypiala w aucie min godzine. W tym czasie pracowal rzecz jasna silnik, a ja bawilem sie glownie alfaobd.
    Mysle, ze w tym czasie odparowywala woda...

    Dodano po 2 minutes:

    Cytat Napisał wlyszkow Zobacz post
    Nadeszło info od Hengsta odnośnie wkładu filtra oleju Hengst E60H D110 do naszych TB MA - dokładność filtrowania to 50% dla 24um i jest to poziom OEM. Jeśli Garrett rzeczywiście oczekuje filtrowania 20um to bez sitka w śrubie turbo ryzyko wzrostu zużycia łożyska turbiny rośnie bo sam filtr oleju nie da rady - przy 20um dokładność tego filtra oleju może być o wiele niższa np. 20-30% tylko.
    Niestety pewnie więcej od papierowego wkładu filtrującego wymagać nie można bo 99% dla 15-20um osiągają filtry z wkładem syntetycznym - znam takie ale nie oferują wkładu do naszych silników.
    Ja mam teraz założony OEM u siebie więc przy okazji badania próbki oleju zlecę również test "Particle count" który pokazuje jaki jest rozkład % zanieczyszczeń w rozbiciu na przedziały rozmiarowe - to pokazuje jak filtr oleju sobie radzi w boju
    Jak Twoje testy?
    Wiemy juz jaki filtr stosowac i czy ktorykolwiek filtruje rzeczone 20 mikronow?
    Ostatnio edytowane przez bogas ; 23-04-2014 o 21:09 Powód: Dodano

  6. #126
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Auto
    Giulietta 1.4 Multi R 200HP First Edition 2k10
    Postów
    1,814

    Domyślnie

    Czad. Fabryka masla.
    Dzis otwieralem denko i ja - masla brak..
    Ciekawe skad taka zatem roznica.
    moim zdaniem to efekt jazdy miejskiej na krótkich odcinkach, jest po zimie a na dłuższej trasie po tej zimie to jeszcze nie byłem więc nie miało kiedy to odparować. Wniosek jest chyba w miare prosty, Ci ktorzy rzadko mają okazje porządnie przegonić auto na dłuższej trasie powinni częsciej to czyścić właśnie w okresie jesienno-zimowym żeby nie było takiej akcji jak u kolegi ktoremu się to pozatykało i w efekcie powywalało inne rzeczy

  7. #127
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 1.4 TB MA 2010
    Postów
    2,091

    Domyślnie

    Cytat Napisał bogas Zobacz post
    ktorykolwiek filtruje rzeczone 20 mikronow
    Chyba tylko ten w postaci nylonowego sitka w śrubie nr 7 - tam jest filtrowanie oleju na zasilaniu turbiny. Problem w tym, że nikt z nas jeszcze nie wyjął tego filtra w całości więc wygląda na to, że to filtrowanie trwa krótko.
    Napisałem do Garretta aby poznać ich opinię w tej sprawie ale cisza. Sędziszów też nie odpowiedział ile potrafią ich filtry. Ja mam nadal filtr OEM i zbyt mało teraz jeżdżę Julką aby go wymieniać więc jakiekolwiek porównania z zamiennikami innych marek muszą poczekać. Obecnie najlepsze wyjście wg mnie to filtr OEM i nowa śruba nr 7 (z nowymi podkładkami/uszczelkami oczywiście).

  8. #128
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    Giulietta 1.4 MA 170 KM TCT
    Postów
    61

    Domyślnie

    Cytat Napisał wlyszkow Zobacz post
    Ja mam nadal filtr OEM i zbyt mało teraz jeżdżę Julką aby go wymieniać więc jakiekolwiek porównania z zamiennikami innych marek muszą poczekać. Obecnie najlepsze wyjście wg mnie to filtr OEM i nowa śruba nr 7 (z nowymi podkładkami/uszczelkami oczywiście).
    U mnie na pierwszy montaż włożony był filtr PURFLUXA, wymieniałem go przy przebiegu 8tyś.U mnie unit olejowy jest zrobiony przez purfluxa(chłodniczka oleju,obudowa filtra). Nowy filtr kupiłem w ASO oryginalny, ale nie był to już purflux. Purflux ma charakterystyczny kształt wkładu (harmonijka). Także jak widać alfa zaopatruje się w filtry u różnych producentów, pewnie gdzie taniej.

  9. #129
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 1.4 TB MA 2010
    Postów
    2,091

    Domyślnie

    Coś takiego? Materiał filtrujący PURFLUX
    To co Purflux robi dla Hondy jako OEM z filtrowania nie słynie (skuteczność 66,5% @ 20um) ale możliwe, że potrafią więcej a tylko silniki z JP mają tak słabe specyfikacje filtrów oleju (OEM Toyoty 51% @ 20um)... Niestety jak Hengst twierdzi - poziom ich wykonania filtra oleju do Julki to 50% skuteczności filtrowania @ 24um czyli niestety jeszcze gorzej ;(
    Dla porównania w US - Chevrolet, Chrysler, Ford montują OEM filtry oleju o skuteczności filtrowania rzędu 93-95% @ 20um tylko tam nikt nie każe jeździć 30kkm na oleju z miską o pojemności 3,5L oleju w dodatku w zaturbionej benzynie...

    Który masz to m-c/rok produkcji Julki?
    Separator oleju, który zdemontowałem był od Mahle - ten pdf to potwierdza.. ;-)
    http://www.autonews.com/assets/PDF/CA71846128.PDF

  10. #130
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    Giulietta 1.4 MA 170 KM TCT
    Postów
    61

    Domyślnie

    Cytat Napisał wlyszkow Zobacz post
    Nie, filtr był tradycyjny wymienny wkład (nie puszka) taki jak ten:


    Byłem obecny przy wymianie filtra,więc na 100% był to purflux , sprawdzałem producenta i model.
    Co do "unitu" olejowego to również jest to purflux:



    Cytat Napisał wlyszkow Zobacz post
    Który masz to m-c/rok produkcji Julki?
    Po Vinie wychodzi kwiecień 2013.

    Co do filtrów to zawsze kupowałem i kupuję MANA lub Purfluxa. Mechanicy mówią, że purflux jest dobry zresztą w wielu markach idzie na pierwszy montaż. Mnie się wydaje, że ma też więcej materiału filtrującego w stosunku do konkurecji ze względu na charakterystyczne karbowanie zwiększające powierzchnię czynną.

    Zmieniałem również filtr kabinowy, był to VALEO (był brandowany znaczkiem alfy romeo i valeo jednocześnie). Kupiłem również VALEO cena 50pln, natomiast knecht,purflux,mann, filtron oscylują w granicach 90pln (jak dla mnie chora cena za filtr kabinowy bez wkładu węglowego).
    Filtr powietrza kupiłem knechta ale ten planuję wymienić przy 20tyś kilometrów. W tej chwili cyknęło mi pierwsze 10 kkm.
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG0819.jpg
Wyświetleń:	721
Rozmiar:	68.7 KB
ID:	129253   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG0820.jpg
Wyświetleń:	778
Rozmiar:	42.7 KB
ID:	129254   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG0822.jpg
Wyświetleń:	1150
Rozmiar:	98.9 KB
ID:	129255  

Podobne wątki

  1. [159] Czyszczenie odmy - 2.4 JTDm
    Utworzone przez murgal w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 29-04-2022, 22:18
  2. Czyszczenie odmy olejowej
    Utworzone przez MatiMatteo w dziale 147
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-01-2016, 18:55
  3. Czyszczenie odmy jak ?
    Utworzone przez damian7110 w dziale GT
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 05-11-2015, 11:23
  4. Czyszczenie odmy w JTD - pytanie
    Utworzone przez bastan w dziale 166
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 27-09-2015, 07:57
  5. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 16-08-2015, 08:10

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory