Temat: Planowany zakup używanej Giulietty

  1. #3111
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2019
    Auto
    Fiat Marea
    Postów
    37

    Domyślnie

    Witam- szukałem od kilku miesięcy delty ale odszukać delte która spełnia jakieś dobre warunki graniczyło z cudem więc skupiłem się już bardziej na Julce .

    Mam upatrzone 3 egzemplarze i w związku z tym prosze o jakieś opinie i sugestie .

    Auta szukam tylko w benzynie do jazdy tylko po mieście - rocznie max 4-5k km odcinki po 5-6 km w jedną strone codziennie Budżet około 30k


    https://www.otomoto.pl/oferta/alfa-r...tml#87d64b3b2a


    https://www.otomoto.pl/oferta/alfa-r...tml#87d64b3b2a do tej mam VIN: ZAR94000007204264

    https://www.otomoto.pl/oferta/alfa-r...tml#87d64b3b2a
    Ostatnio edytowane przez monkey22 ; 25-04-2019 o 13:21

  2. #3112
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    147/2007/JTDm/150KM
    Postów
    2,066

    Domyślnie

    Cytat Napisał monkey22 Zobacz post
    Ma 105KM i szkody do weryfikacji.
    Ostatnio edytowane przez KoŁoS ; 25-04-2019 o 15:50
    Sprawdzanie przebiegów i historii serwisowych ASO "24h/7 dni" m.in. Alfa, Fiat, Lancia

  3. #3113
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2019
    Auto
    Fiat Marea
    Postów
    37

    Domyślnie

    Cytat Napisał KoŁoS Zobacz post
    Ma 105KM i szkody do weryfikacji.
    105?? w ogłoszeniu pisze 120 i facet tez mi tak pisal że 120 Tjet . Co znaczy ze ma szkody do weryfikacji?? jak i gdzie to sprawdzić co to za szkody ? Na tej alfie mi najbardziej zalezy ;/

  4. #3114
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    147/2007/JTDm/150KM
    Postów
    2,066

    Domyślnie

    Cytat Napisał monkey22 Zobacz post
    105?? w ogłoszeniu pisze 120 i facet tez mi tak pisal że 120 Tjet . Co znaczy ze ma szkody do weryfikacji?? jak i gdzie to sprawdzić co to za szkody ? Na tej alfie mi najbardziej zalezy ;/
    Kłamczuszek i zapytaj dlaczego nie zaznaczył bezwypadkowy? Bo właścicielem został 20.08.2018, natomiast zarejestrował 01.03.2019, a ogłoszenie męczy minimum od listopada.
    Sprawdzanie przebiegów i historii serwisowych ASO "24h/7 dni" m.in. Alfa, Fiat, Lancia

  5. #3115
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2019
    Auto
    Fiat Marea
    Postów
    37

    Domyślnie

    Zagadałem do niego to dostalem taką odpowiedz ;/

    Samochód zakupiłem w zeszłym roku od firmy zajmującej się sprowadzaniem samochodów do Polski.
    Przebieg udokumentowany jest fakturą z francuskiego ASO Alfy Romeo, która jest wystawiona na wymianę rozrządu wraz z pompą wody (kwota 550Euro), na fakturze wpisany jest Vin pojazdu oraz przebieg.
    Samochód wyprodukowany z końcem 2012r, ale pierwsza rejestracja miała miejsce w 2013r.
    Jestem pasjonatą marki Alfa Romeo, od dwudziestu lat użytkuję samochody tej marki. W mojej bogatej historii przewinęło się już ich sporo, począwszy do AR 146, poprzez 156, 147, 159 itp. Ten egzemplarz Giulietty zakupiłem dla żony, ale niestety nie odnalazła się w tym samochodzie. Woli swoją poczciwą Alfę 147.
    Natomiast ja posiadam Alfę 159, zatem Giulietta nie znajdzie u nas swojego miejsca na dłużej, stąd też decyzja o sprzedaży.
    W związku z tym, że mam spore doświadczenie z tą marką, mogę z całą pewnością swoimi obserwacjami podczas jazdy ocenić, że przebieg jest wiarygodny, co jak wspomniałem powyżej potwierdza również faktura z serwisu.
    W książce są chyba tylko dwa wpisy (ale ze względu na przebieg nie mogło być ich raczej więcej).
    Cóż więcej mogę powiedzieć, samochód spisuje się wyśmienicie. Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony relatywnie niskim spalaniem oraz elastycznością tego silnika, który jeśli to dla kogoś ważne, bardzo dobrze toleruje LPG, więc nic nie stoi na przeszkodzie by taką instalację w nim zamontować.
    Zapewne ciekawi Pana przeszłość wypadkowa. Nie jestem lakiernikiem, ale zdaję sobie sprawę, że większość samochodów oferowanych do sprzedaży miało na sumieniu jakieś mniejsze lub większe przygody. W tym konkretnym egzemplarzu z pewnością był lakierowany prawy tylny błotnik.
    Samochód bez problemów przeszedł badanie techniczne, jest zadbany, wnętrze bez żadnych przetarć tapicerki, uszkodzeń plastików itp. Zawieszenie doskonale wybiera nierówności, skrzynia biegów pracuje z fantastyczną dokładnością, turbiny w ogóle nie słychać, nie ma żadnych wycieków itp.
    To tyle z mojej strony.

  6. #3116
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    147/2007/JTDm/150KM
    Postów
    2,066

    Domyślnie

    Pasjonat marki, który "z całą pewnością swoimi obserwacjami podczas jazdy może ocenić, że przebieg jest wiarygodny" przy okazji "myląc" moc, a taka lala nie może się sprzedać od pół roku
    Sprawdzanie przebiegów i historii serwisowych ASO "24h/7 dni" m.in. Alfa, Fiat, Lancia

  7. #3117
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2019
    Auto
    Fiat Marea
    Postów
    37

    Domyślnie

    czyli całkowicie ją skreślić z obserwacji czy poprostu jechać z nią na przegląd lub ze znajomym mechanikiem??

  8. #3118
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    147/2007/JTDm/150KM
    Postów
    2,066

    Domyślnie

    Cytat Napisał monkey22 Zobacz post
    czyli całkowicie ją skreślić z obserwacji czy poprostu jechać z nią na przegląd lub ze znajomym mechanikiem??
    Myślę, że trochę osób przez ten czas już się tam przewinęło
    Sprawdzanie przebiegów i historii serwisowych ASO "24h/7 dni" m.in. Alfa, Fiat, Lancia

  9. #3119
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Calypso
    Dołączył
    02 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulietta QV Rosso Competizione
    Postów
    501

    Domyślnie

    Możesz jechać i oglądać ale po takim bełkocie handlarskim i braku wiedzy ile km ma silnik, odpuściłbym... Gdyby była ok to już dawno by się sprzedała...

  10. #3120
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2019
    Auto
    Fiat Marea
    Postów
    37

    Domyślnie

    Sprawdziłem tego sprzedawce od tej czarnej julki i on jest tutaj na forum stałym użytkownikiem i rzeczywiscie ma wpisane te alfy w posiadaniu - ponad 6000 postów od 2007 roku - więc może pisał prawde??


    Wiek 39
    Informacje o alces1
    Skąd:
    Żegocina
    Samochód:
    AR 159 JTDm Ti, AR 147 fl QV, AR Spider 3.0 V6
    Numer rejestracyjny:
    KBC XXX13


    Read more: http://www.forum.alfaholicy.org/uzyt...#ixzz5m8HGTseC


    a po wpisaniu jego nicku w google to widać po zdjeciach że maniak alf ;/ pełno zdjęć z Bocheńskimi rejestracjami i dużo wpisów. Więc to chyba nie handlarz ;/ już sam nie wiem co o tym sądzić
    Ostatnio edytowane przez monkey22 ; 25-04-2019 o 19:16

Podobne wątki

  1. [MiTo] Zakup używanej Mito - pomoc
    Utworzone przez Paweł166 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 1272
    Ostatni post / autor: 27-03-2024, 13:15
  2. [MiTo] Planowany zakup używanej Mito
    Utworzone przez odrobina156 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 69
    Ostatni post / autor: 14-07-2014, 14:11
  3. Nowy użytkownik, planowany zakup
    Utworzone przez marcincapek w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 21-03-2013, 15:40
  4. Zakup używanej Alfy 159
    Utworzone przez hasin w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 08-02-2012, 22:13
  5. Zakup używanej 159'tki
    Utworzone przez noe9 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 14-07-2010, 08:01

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory