Temat: Planowany zakup używanej Giulietty

  1. #4321
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2020
    Auto
    Giulietta 1,4 multiair
    Postów
    161

    Domyślnie

    Bo przy zakupie auta jest dużo innych czynników niż tylko sam pojazd np: kto sprzedaje , jak długo jeździł , czy młody czy starszy , z rodziną ustatkowany , kulturalny , rzeczowy i szczery i wtedy jak się wszystko spina to jest duża szansa na uniknięcie miny, a to że coś tam malowane , czy szyba wymieniana to jest bez znaczenia .

  2. #4322
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2020
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta
    Postów
    9

    Domyślnie

    Drodzy Alfiści!

    Podpinam się pod temat , bo planuję zakup mojej pierwszej wymarzonej Giulietty. I tu pojawia się problem, bo jestem kobietą, która mało zna się na autach. Sporo czytałam o Alfach, silnikach itp więc coś tam kojarzę. Ale jednak moja wiedza jest bardzo podstawowa. Niestety jestem też dosyć naiwna i ufam ludziom więc można mi wcisnąć każdy kit. Obawiam się więc, że kupując moje wymarzone auto kupię jakiś bubel. A tego bym nie chciała.
    W związku z tym mam prośbę o pomoc w wyborze.

    1. Moje potrzeby: w trasie ok 800km miesięcznie (2-3 razy w tygodniu dojazd do pracy ok 70-80km w obie strony) + jazda w mieście na krótkich odcinkach.

    2. Planuje zakup: benzyna 1.4 moc 120KM. Chciałabym przerobić na gaz. Proszę o podpowiedź czy warto gazować? Czy wersję 170KM też mogłabym zagazować? Czy może wybrać jakiś diesel (nie brałam diesla pod uwagę, bo podobno bardziej awaryjny). Czy zagazowanie wpłynie negatywnie na awaryjnosc? Zależy mi, żeby auto się nie psuło. Zauważyłam, że diesle są tańsze. Wynika to z awaryjnosci?

    3. Chciałabym wersje po lifcie więc rocznik 2013 w górę. Mój budżet to 35-40tys (łącznie z zagazowaniem). Czy w tej kwocie jestem w stanie kupić coś pewnego? Czy tylko starsza wersja? Jeżeli pojawiłby się bardzo dobry model, który warto kupić to jestem w stanie dopłacić kilka tys.

    4. Może macie Państwo do polecenia jakaś piękna czerwoną ❤️ Giuliette, spełniającą powyższe punkty?

    Będę wdzięczna za wszelkie podpowiedzi.

  3. #4323
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    147/2007/JTDm/150KM
    Postów
    2,066

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomkoziolek Zobacz post
    Śledzę ten wątek już długoooo. Czytając wymagania co niektórych kolegów to chyba nie ten wątek. Raczej kierunek to salon nowych. To co piszą sprzedawcy "janusze" też mnie przeraża i nie tylko jeżeli chodzi o AR Giulietta ale ogólnie, nie wiedzą , nie zastanawiają się , jak ma soczewki to pewno ma xenony , haha. Kolejna sprawa to podejście kupujących , dobry rocznik , bezwypadkowy, w super wyposażeniu , bez wad i wkładu za małe pieniądze. Ja zawsze kieruje się zdrowym rozsądkiem i to że ma książkę serwisową i sprzedający "deklaruje" że był serwisowany w ASO to nie znaczy a wręcz daje więcej do myślenia i konieczność lepszego sprawdzenia danego egz. Tak jak ktoś napisał trzeba sobie policzyć ile trzeba włożyć w auto po zakupie i negocjować. Auto powtórnie lakierowane , czy mające jakiś wyciek nie dyskwalifikuje auta jak ktoś zdaje sobie sprawę z kosztów. Co do silników 1,4 MA 170 kM to jeden z bardziej udanych i bezawaryjnych silników z kutymi tłokami , z którego na spokojnie da się wyciągnąć wirusując go 200 kM. A to że MA pada czy turbo to wina przede wszystkim złej eksploatacji, oleju i intetwałów. Silniki 2,0 JTD są tak samo awaryjne jak 1,4 tjet czy MA. Klapy gaszące, EGR , turbo , wtryski, pompa, smok olejowy itd. A że ma 200 Km to co w tym dziwnego. Wybór należy do kupującego. Nomen omen w przyszłym roku pewno będę moją julkę wystawiał na sprzedaż i jestem ciekaw jak kupujący będą marudzić. Że na cepiku są szkody , tak obcierki parkingowe , cóż auto jest do jeżdżenia a nie do stania w garażu. Jeżeli wszystkie naprawy są zrobione prof. to nie ma się czego bać. Ale to jest moje subiektywne spojrzenie.

    Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
    Podsumowaniem tego wywodu ma być zgodność opisu/deklaracji ze stanem faktycznym, a tym samym adekwatna cena, czyli tylko tyle i aż tyle...
    Sprawdzanie przebiegów i historii serwisowych ASO "24h/7 dni" m.in. Alfa, Fiat, Lancia

  4. #4324
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    AR Giulietta 1.4 TB Sport + LPG Tartarini EVO 01
    Postów
    1,106

    Domyślnie

    Cytat Napisał iwona_89 Zobacz post
    Drodzy Alfiści!

    Podpinam się pod temat , bo planuję zakup mojej pierwszej wymarzonej Giulietty. I tu pojawia się problem, bo jestem kobietą, która mało zna się na autach. Sporo czytałam o Alfach, silnikach itp więc coś tam kojarzę. Ale jednak moja wiedza jest bardzo podstawowa. Niestety jestem też dosyć naiwna i ufam ludziom więc można mi wcisnąć każdy kit. Obawiam się więc, że kupując moje wymarzone auto kupię jakiś bubel. A tego bym nie chciała.
    W związku z tym mam prośbę o pomoc w wyborze.

    1. Moje potrzeby: w trasie ok 800km miesięcznie (2-3 razy w tygodniu dojazd do pracy ok 70-80km w obie strony) + jazda w mieście na krótkich odcinkach.

    2. Planuje zakup: benzyna 1.4 moc 120KM. Chciałabym przerobić na gaz. Proszę o podpowiedź czy warto gazować? Czy wersję 170KM też mogłabym zagazować? Czy może wybrać jakiś diesel (nie brałam diesla pod uwagę, bo podobno bardziej awaryjny). Czy zagazowanie wpłynie negatywnie na awaryjnosc? Zależy mi, żeby auto się nie psuło. Zauważyłam, że diesle są tańsze. Wynika to z awaryjnosci?

    3. Chciałabym wersje po lifcie więc rocznik 2013 w górę. Mój budżet to 35-40tys (łącznie z zagazowaniem). Czy w tej kwocie jestem w stanie kupić coś pewnego? Czy tylko starsza wersja? Jeżeli pojawiłby się bardzo dobry model, który warto kupić to jestem w stanie dopłacić kilka tys.

    4. Może macie Państwo do polecenia jakaś piękna czerwoną ❤️ Giuliette, spełniającą powyższe punkty?

    Będę wdzięczna za wszelkie podpowiedzi.
    Warto zagazowac o ile się jezdzi tyle, żeby to miało sens ekonomiczny. Ja zagazowalem nową. Od 43 tysi moje 120 KM pali 10 l gazu na 100 km i zero problemów. Gazowalem w ASO. Można taniej poza. Każda wersję da się zagazowac.

  5. #4325
    Użytkownik Rowerzysta Avatar alehandro
    Dołączył
    09 2020
    Auto
    Giuelietta 1.6 jtdm
    Postów
    258

    Domyślnie

    Cytat Napisał iwona_89 Zobacz post
    Drodzy Alfiści!

    Podpinam się pod temat , bo planuję zakup mojej pierwszej wymarzonej Giulietty. I tu pojawia się problem, bo jestem kobietą, która mało zna się na autach. Sporo czytałam o Alfach, silnikach itp więc coś tam kojarzę. Ale jednak moja wiedza jest bardzo podstawowa. Niestety jestem też dosyć naiwna i ufam ludziom więc można mi wcisnąć każdy kit. Obawiam się więc, że kupując moje wymarzone auto kupię jakiś bubel. A tego bym nie chciała.
    W związku z tym mam prośbę o pomoc w wyborze.

    1. Moje potrzeby: w trasie ok 800km miesięcznie (2-3 razy w tygodniu dojazd do pracy ok 70-80km w obie strony) + jazda w mieście na krótkich odcinkach.

    2. Planuje zakup: benzyna 1.4 moc 120KM. Chciałabym przerobić na gaz. Proszę o podpowiedź czy warto gazować? Czy wersję 170KM też mogłabym zagazować? Czy może wybrać jakiś diesel (nie brałam diesla pod uwagę, bo podobno bardziej awaryjny). Czy zagazowanie wpłynie negatywnie na awaryjnosc? Zależy mi, żeby auto się nie psuło. Zauważyłam, że diesle są tańsze. Wynika to z awaryjnosci?

    3. Chciałabym wersje po lifcie więc rocznik 2013 w górę. Mój budżet to 35-40tys (łącznie z zagazowaniem). Czy w tej kwocie jestem w stanie kupić coś pewnego? Czy tylko starsza wersja? Jeżeli pojawiłby się bardzo dobry model, który warto kupić to jestem w stanie dopłacić kilka tys.

    4. Może macie Państwo do polecenia jakaś piękna czerwoną ❤️ Giuliette, spełniającą powyższe punkty?

    Będę wdzięczna za wszelkie podpowiedzi.

    Hej,

    przed momentem kupowałem żonie dokładnie ten typ.
    Czerwona - Alfa Rosso (nie Nuvolari)
    Pólskóry/skóry + tempomat i kilka innych (poprzednie auto żony corsa było dość dobrze wyposażone i nie chcieliśmy z tego schodzić)
    benzyna 1.4 120 km do zagazowania - uważam to po wszystkim za świetną opcję.
    Rocznik do 2013 (przedlift)
    Budżet za samo auto do 35k zł
    Szukałem w miarę zdrową technicznie, ale z bardzo zdrową budą (dopuszczałem jakiś 1 element lakierowany - zero szpachli czy wiekszej ilości elementów naprawianych).

    Po 3/4 miesiacach szukania niestety sie poddałem i rozszerzyłem paletę o diesla 1.6.
    Pomimo kwoty która do rocznika 13' jest w mojej opini wystarczajaca to silników 1.4 120km jest bardzo, bardzo mało, a znalezienie dodatkowo tego auta w czerwieni i z konkretnym wyposażeniem jest bardzo trudne.

    Nie twierdzę, że się nie uda, ale nie wiem czy zdrowy polift 35-40 z zagazowniem bedzie do znalezienia w dobrym stanie.
    Ogladałem przedlifty za 35k i żadnego z nich nie wziąlem ( w tym od alfaholika ze śląska).

    Diesle w Alfach to jedne z lepszych acz faktycznie do kręcenia się po mieście nie wiem czy to idealny silnik. W pełni ekonomiczny robi się dopiero po rozgrzaniu.

    Benzyny - jesli nie zalezy ci nie tyle na mocy, a na gazie i spokoju to wersja 120 km jest IMO idealnym wyborem.

    Zatem.
    1. komentarz nie jest potrzebny
    2. wersja 120 km będzie idealna do tego czego potrzebujesz - sam taka chcialem.
    3. 35-40 ze wszystkim na polifta moze być trudnym zadaniem. Mi się mimo dużego uporu nie udało. Być może jednak łatwiej Ci będzie jeśli jesteś w stanie wybaczyć coś z wyposażenia lub ew. ze stanu.
    Jesli diesel to 1.6 jest dobrym wyborem, ale nie wiem czy dla osoby jeżdżącej po mieście. Awaryjny bardziej na pewno jesli nie jeździ w trasy.
    4. komentarz nie jest potrzebny

  6. #4326
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2020
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta
    Postów
    9

    Domyślnie

    Alehandro dziękuję za wpis.
    Jaki model udało Ci się kupić dla Żony? Jak wrażenia?

  7. #4327
    Użytkownik Rowerzysta Avatar alehandro
    Dołączył
    09 2020
    Auto
    Giuelietta 1.6 jtdm
    Postów
    258

    Domyślnie

    1.6 jtdm 105km
    Alfa Rosso (nie moglo być nic innego) NIC
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20201115_192247.jpg
Wyświetleń:	13
Rozmiar:	68.6 KB
ID:	274597

    Z ciekawszego wyposażenia -skóry, przystosowanie pod navi / Blue & Me, lusterka fotochromatyczne (przyciemniane), czujnik deszczu i zmierzchu, tempomat, klimatyzowany schowek, kierownica multifunkcyjna.

    Odnosnie samego prowadzenia to pewnie już wiele wiesz sporo skoro jestes na forum, a koledzy i koleżanki potwierdzą, że auto prowadzi się bardzo dobrze (zawieszenie wielowachaczowe tył i przód - droższa opcja niż np. proste rozwiązanie jakim jest belka z tyłu, ale komfort i prowadzeni w górę).
    1.6 jtdm mnie bardzo pozytywnie zaskoczył dynamika jak na swoją pojemność i moc zwłaszcza w trybie Dynamic.

    Nie zrozum mnie źle, ale ja bym sobie tego auta nie kupił, niemniej moja zona, która wcześniej jeździła Corsą D OPCLine i pod nia to auto było kupione jest bardzo zadowolona i ja ją rozumiem.
    Auto wygląda bardzo dobrze (muszę przyznać, że chyba najładniejsze jakie mieliśmy - wysmakowane) i samo wykończenie oprócz sporej ilości dość twardych plastików może się podobać (skóry w alfach to mistrzostwo) , a do tego dobrze się prowadzi.

    Na pewno warto szukać 1.4 120 km.
    Ze swojego doświadczenia mogę powiedzieć, że nie trzeba obrażać się na roczniki 2013 przed liftingiem bo o ile zmiany są to nie jest to drastyczny przeskok jakościowy czy wyposażeniowy. Tu oczywiście wszystko zalezy od Twoich preferencji. Polift oferuje przede wszystkim troche nowych tapicerek co może się podobać + nieco świeższa kierownica. W przedlifcie warto szukac półskór. Są świetne i wolał bym je niż poliftowe welury.
    Ostatnio edytowane przez alehandro ; 10-12-2020 o 22:34

  8. #4328
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2020
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta
    Postów
    9

    Domyślnie

    Wygląda pięknie gratuluję zakupu.
    Ja kojarzę, że samochody (ogólnie, nie tylko Alfa) po lifcie są bardziej dopracowane, bo mają usunięte wady "wieku niemowlęcego", nie mają już usterek, które w pierwszych modelach mogą się pojawiać. Dziękuję za sugestię, że przed liftem też są ok. Z zewnątrz nie widać praktycznie żadnej różnicy, to fakt. Poprawki są bardzo kosmetyczne.

    Czy Twojej Żony nie razi zbyt duża kierownica? Da się do niej przyzwyczaić?

  9. #4329
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    Przasnysz
    Auto
    Giulietta 1.4 TB 120 Distinctive 2015 Fiat Punto Evo 1.4 77 2010
    Postów
    576

    Domyślnie

    Cytat Napisał iwona_89 Zobacz post
    Wygląda pięknie gratuluję zakupu.
    Ja kojarzę, że samochody (ogólnie, nie tylko Alfa) po lifcie są bardziej dopracowane, bo mają usunięte wady "wieku niemowlęcego", nie mają już usterek, które w pierwszych modelach mogą się pojawiać. Dziękuję za sugestię, że przed liftem też są ok. Z zewnątrz nie widać praktycznie żadnej różnicy, to fakt. Poprawki są bardzo kosmetyczne.

    Czy Twojej Żony nie razi zbyt duża kierownica? Da się do niej przyzwyczaić?
    W polifcie została poprawiona wiązka elektryczna tylnej klapy, która w modelach przedliftowych się łamała i w skrajnych przypadkach doprowadzała do uszkodzenia body komputera. Ponadto w polifcie zastosowano radio 2 DIN z nowym modułem bluetooth, który działa bardzo dobrze i bezproblemowo. Nie występują też problemy z skrzynia biegów, a dokładniej z pierwszym biegiem. No i chyba sporo mniej trafia się ułamanych wewnętrznych klamek. Dlatego też polecałbym szukać egzemplarza po lifcie.

  10. #4330
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2020
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta
    Postów
    9

    Domyślnie

    otomoto.pl/oferta/alfa-romeo-giulietta-1-4t-120km-dna-led-bluetooth-chromy-ID6Diejc.html

    Widzicie tu Panowie coś niepokojącego?

Podobne wątki

  1. [MiTo] Zakup używanej Mito - pomoc
    Utworzone przez Paweł166 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 1272
    Ostatni post / autor: 27-03-2024, 13:15
  2. [MiTo] Planowany zakup używanej Mito
    Utworzone przez odrobina156 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 69
    Ostatni post / autor: 14-07-2014, 14:11
  3. Nowy użytkownik, planowany zakup
    Utworzone przez marcincapek w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 21-03-2013, 15:40
  4. Zakup używanej Alfy 159
    Utworzone przez hasin w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 08-02-2012, 22:13
  5. Zakup używanej 159'tki
    Utworzone przez noe9 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 14-07-2010, 08:01

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory