Strona 14 z 24 PierwszyPierwszy ... 4567891011121314151617181920212223 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 131 do 140 z 240

Temat: Klimatyzacja - strona kierowcy działa, strona pasażera dmucha ciepłym powietrzem

  1. #131
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    Przasnysz
    Auto
    Giulietta 1.4 TB 120 Distinctive 2015 Fiat Punto Evo 1.4 77 2010
    Postów
    576

    Domyślnie

    Cytat Napisał alehandro Zobacz post
    Hej,

    Przeczytałem temta, ale mozliwe, że nie potrafie w 100% dobrze wywnioskować skąd mój problem może miec miejsce.

    Rano wchodząc do auta klikam auto ustawiam temp. na 21C i czekam. auto po dłuższym czasie nieco podnosi siłę nawiewu.
    Dalej by nieco szybciej ogrzać/odparowac auto samodzielnie zwiekszam temp na 25C i siła nawiewiu na ok.80%
    Po pewnym czasie ustawiam temp na 21 i klikam AUTO.
    Spodziewał bym się, że auto samodzielnie od tej pory będzie sterowało siłą nawiewu i dostosuje temp powietrza tak by osiagnąć w środku temp ok 21C jaka mu zadałem.
    Mam wrażenie, że auto nie reaguje na przestawianie temp w trybie AUTO regulacją siły nawiewu czy ich kierunkiem
    (rozumiem jeśli w trybie auto klimatyzacja korzysta jedynie z tego na podszybiu(?))

    Mieszacze?
    Aktywator?
    Jakiś czujnik?
    Jeśli chodzi o kierunek nadmuchu, to przy obecnych temperaturach gdy klima dogrzewa, będzie w trybie Auto dmuchać na szybę oraz na nogi. Latem gdy klima chłodzi, będzie dmuchać kratkami na kabinę.

  2. #132
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2020
    Auto
    Mito 2009 1.4 120KM
    Postów
    13

    Domyślnie

    Cytat Napisał bubu321 Zobacz post
    - kilka zdjęć z giulietty.
    - silników z potencjometrami jest trzy sztuki: mieszacz lewy, mieszacz prawy, moduł gora-dól.
    - jest jeszcze czwarty silnik ale bez potencjometru od obiegu zamkniety - otwarty.
    - Giulletta z tym samym problemem, jest nawet bład B1908, prawy silnik nie osiąga pozycji.
    - po zrobieniu Flap Actuators Learning Test, potem testy i obyło się bez wymiany prawego silnika.
    Strona pierwsza, zdjecia aktywatorów/silniczków,
    Mam błedy 1906 i 1908, silniczki mieszania lewy i prawy.
    Jak jest z dostępem w Mito?
    Obejdzie się, bez rwania deski ?

  3. #133
    Użytkownik Rowerzysta Avatar alehandro
    Dołączył
    09 2020
    Auto
    Giuelietta 1.6 jtdm
    Postów
    258

    Domyślnie

    Cytat Napisał mirekmiras Zobacz post
    Jeśli chodzi o kierunek nadmuchu, to przy obecnych temperaturach gdy klima dogrzewa, będzie w trybie Auto dmuchać na szybę oraz na nogi. Latem gdy klima chłodzi, będzie dmuchać kratkami na kabinę.
    No dobra.

    Poobserwowałem nieco Allfe.
    Zagryzłem zęby i stwierdziłem, że niczego nie będę dotykać. Po prostu ustawiam 20C -> AUTO -> i czekam.
    Temp zewn. -1C
    Po ok 1 min. auto zaczyna wiać co sił na przednia szybę. Trwa to +/- 3-4 minuty (już jade i nic nie ruszam).
    Po tym czasie ściąga stopniowo nadmuch na 6,5,4 kreski.
    Muszę przyznać że w aucie jest dośc ciepło pomimo ustawionych 20C.

    PLUS: Alfa widocznie tak pracuje. Dziś pojeździłem nią nieco dłużej i starałem sie jej nie przeszkadzać. Tak chyba musi być. Dziekuję przedmówcą za podpowiedzi odnośnie "strategi" działania nawiewu (mirekmiras).
    MINUS: mam wrażenie, że aby faktycznie otrzymać ustawioną temperaturę trzeba jednak ją nieco zbić, a potem znów podnieść po wstepnym dogrzaniu auta.
    Po wyłaczeniu i włączeniu ponownie auta mam wrażenie, że ustawia faktycznie temp. nadmuchu na te 20C. Gdy wraca z początkowego "dogrzewania" auta mam poczucie, że zostawia temp nadmuchu jednak pow. zadanych 20C przez co w aucie jest cieplej niż powinno.
    Jak to wygląda u Was?

    Czy Wam też na AUTO przy obecnych temp (ok. 0C) zostawia siłe nadmuchu na 4 kreski?

  4. #134
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    07 2019
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta
    Postów
    299

    Domyślnie

    Powiem tak, mi się nigdzie nie podobało działanie automatu klimy, dlatego sobie ustawiam jak chce, a tylko sile nawiewu zwiekszam/zmniejszam. W obecnych warunkach to tak na 2-3 kreski jak juz sobie nagrzeje to trzymam, a na auto chcial na 4 kreskach utrzymywac jak tobie, no i dmucha glwnie na szybe a ja to wole jak na rączki jednak

  5. #135
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    Przasnysz
    Auto
    Giulietta 1.4 TB 120 Distinctive 2015 Fiat Punto Evo 1.4 77 2010
    Postów
    576

    Domyślnie

    Cytat Napisał alehandro Zobacz post
    No dobra.

    Poobserwowałem nieco Allfe.
    Zagryzłem zęby i stwierdziłem, że niczego nie będę dotykać. Po prostu ustawiam 20C -> AUTO -> i czekam.
    Temp zewn. -1C
    Po ok 1 min. auto zaczyna wiać co sił na przednia szybę. Trwa to +/- 3-4 minuty (już jade i nic nie ruszam).
    Po tym czasie ściąga stopniowo nadmuch na 6,5,4 kreski.
    Muszę przyznać że w aucie jest dośc ciepło pomimo ustawionych 20C.

    PLUS: Alfa widocznie tak pracuje. Dziś pojeździłem nią nieco dłużej i starałem sie jej nie przeszkadzać. Tak chyba musi być. Dziekuję przedmówcą za podpowiedzi odnośnie "strategi" działania nawiewu (mirekmiras).
    MINUS: mam wrażenie, że aby faktycznie otrzymać ustawioną temperaturę trzeba jednak ją nieco zbić, a potem znów podnieść po wstepnym dogrzaniu auta.
    Po wyłaczeniu i włączeniu ponownie auta mam wrażenie, że ustawia faktycznie temp. nadmuchu na te 20C. Gdy wraca z początkowego "dogrzewania" auta mam poczucie, że zostawia temp nadmuchu jednak pow. zadanych 20C przez co w aucie jest cieplej niż powinno.
    Jak to wygląda u Was?

    Czy Wam też na AUTO przy obecnych temp (ok. 0C) zostawia siłe nadmuchu na 4 kreski?
    U mnie działa to mniej więcej tak, jak u Ciebie, z tym że po nagrzaniu się wnętrza mam 3 kreski. To znaczy teraz to mam jeszcze inaczej trochę, bo mam aktualnie skopany czujnik temperatury zewnętrznej (pokazuje 17-19 stopni), ale to temat na inną historię. Gdy czujnik był sprawny, wszystko chodziło mniej więcej jak powyżej.

  6. #136
    Użytkownik Świeżak Avatar PingNoMore
    Dołączył
    08 2019
    Auto
    Giulietta 1.4 MA 170 KM
    Postów
    206

    Domyślnie

    Zaobserwowałem u mnie dzisiaj, że przy ustawieniu nawiewu na Auto z prawej strony wieje zimniejsze powietrze niż z lewej. Np. l prawej wieje 14 stopni, a z lewej 19 stopni. Przy wyłączeniu auto i manualnym ustawieniu klimy z obu stron nawiewu podawana jest taka sama temperatura. Przy pomocy MES-a przeprowadziłem kalibrację klap nawiewu i drugi raz za pomocą kombinacji ustawień temperatury i włączania ogrzewania tylnej szyby. Procedura została zakończona bez błędów. Dodatkowo w Mes-ie pojawia błąd sporadyczny B1908-77 Silnik prawego mieszalnika - Nieprawidłowy sygnał dla wskazanego silnika-pozycjonera. Sygnał jest niespójny. Jak może być przyczyna takiego zachowania klimatyzacji?

  7. #137
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Auto
    Giulietta 1.4 Multi R 200HP First Edition 2k10
    Postów
    1,814

    Domyślnie

    Cytat Napisał PingNoMore Zobacz post
    Zaobserwowałem u mnie dzisiaj, że przy ustawieniu nawiewu na Auto z prawej strony wieje zimniejsze powietrze niż z lewej. Np. l prawej wieje 14 stopni, a z lewej 19 stopni.
    Masz za mało czynnika w układzie, dobij i będzie git

  8. #138
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Silesia
    Auto
    156
    Postów
    366

    Domyślnie

    Cytat Napisał tx555 Zobacz post
    Masz za mało czynnika w układzie, dobij i będzie git
    Potwierdzam też tak miałem, dobiłem i wszystko wróciło do normy.
    Lancia Lybra SW 2.4 JTD 136KM była
    Lancia Lybra SW 2.4 JTD 140KM była
    Alfa Romeo 156 SW 2.4 JTDM 175KM była
    Lancia Delta 2.0JTDM 165KM była

  9. #139
    Użytkownik Świeżak Avatar PingNoMore
    Dołączył
    08 2019
    Auto
    Giulietta 1.4 MA 170 KM
    Postów
    206

    Domyślnie

    Umówiłem się na przegląd klimatyzacji. Dam znać co wyszło i czy nastąpiła poprawa.

    Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

  10. #140
    Użytkownik Świeżak Avatar PingNoMore
    Dołączył
    08 2019
    Auto
    Giulietta 1.4 MA 170 KM
    Postów
    206

    Domyślnie

    Dzisiaj ustawiłem nawiew na grzanie i z obu kratek leciało powietrze o podobnej temperaturze (różnica +/- 1,5 stopnia) Zobaczę co będzie z chłodzeniem po sprawdzeniu ilości czynnika i ewentualnym dobiciu do układu klimatyzacji.

Podobne wątki

  1. Klima-nie działa strona pasażera+błedy kompa
    Utworzone przez michalo w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 22-04-2013, 05:34
  2. Klimatyzacja dmucha ciepłym powietrzem
    Utworzone przez maly_swd w dziale 166
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 18-06-2012, 12:46

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory