Strona 6 z 24 PierwszyPierwszy 12345678910111213141516 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 240

Temat: Klimatyzacja - strona kierowcy działa, strona pasażera dmucha ciepłym powietrzem

  1. #51
    Użytkownik Świeżak Avatar Luke17
    Dołączył
    05 2017
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta, Rocznik 2012, Silnik 1.4 TB, Moc 120KM, Benzyna
    Postów
    34

    Domyślnie

    Cytat Napisał DmX Zobacz post
    Pollution Sensor B1906 error, znalazłem takie coś jeszcze odnośnie tego błędu.

    Czujnik jakości powietrza zlokalizowany gdzieś w podszybiu ,uszkodzenie bądź korozja połączeń.
    A jakim programem sprawdzałeś? Bo u mnie poprzez AlfaOBD pokazuje całkiem inny opis błędu czyli silniczek mieszalnika lewa strona.

  2. #52
    Użytkownik Świeżak Avatar lookash
    Dołączył
    04 2018
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 TB 120KM
    Postów
    136

    Domyślnie

    Cytat Napisał DmX Zobacz post
    Pollution Sensor B1906 error, znalazłem takie coś jeszcze odnośnie tego błędu.

    Czujnik jakości powietrza zlokalizowany gdzieś w podszybiu ,uszkodzenie bądź korozja połączeń.
    To samo kiedyś znalazłem na forum o Bravo. A zakładam, że klimatyzacje są bardzo podobne o ile nie takie same. Z tego co tam pisali, to czujnik zanieczyszczeń ma w sobie również czujnik temperatury.

  3. #53
    Użytkownik Świeżak Avatar Luke17
    Dołączył
    05 2017
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta, Rocznik 2012, Silnik 1.4 TB, Moc 120KM, Benzyna
    Postów
    34

    Domyślnie

    A może za bardzo kombinujemy? Czasami najprostsze rozwiązania są najbardziej trafione. Jeśli aplikacja AlfaOBD (która nawiasem mówiąc świetnie wykryła u mnie błąd przepustnicy - po wyczyszczeniu jej, błąd już nie pojawił się) wykrywa błąd lewego mieszalnika (silniczka czy aktywatora) to może faktycznie ten aktywator po już nagrzaniu kabiny poprostu wariuje i odcina sprężarkę. Sama nazwa aktywator jakby sugerowała, że to urządzenie jest odpowiedzialne za włączenie lub wyłączenie sprężarki. Oczywiście mogę sie mylić.

  4. #54
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    AR Giulietta 1.4 TB Sport + LPG Tartarini EVO 01
    Postów
    1,106

    Domyślnie

    Przepraszam, że nie na temat: tę aplikację AlfaOBD to gdzie można dostać?

  5. #55
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    Przasnysz
    Auto
    Giulietta 1.4 TB 120 Distinctive 2015 Fiat Punto Evo 1.4 77 2010
    Postów
    576

    Domyślnie

    Cytat Napisał XJ6 Zobacz post
    Przepraszam, że nie na temat: tę aplikację AlfaOBD to gdzie można dostać?
    Aplikacja jest na smartfona. Jeśłi masz androida, wchodzisz do sklepu Play i tam wyszukujesz.

  6. #56
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    AR Giulietta 1.4 TB Sport + LPG Tartarini EVO 01
    Postów
    1,106

    Domyślnie

    O super! a jakaś instrukcja tam jest? Czy potrzeba rozumiem kabel do połączenia z autem?

  7. #57
    Użytkownik Świeżak Avatar Luke17
    Dołączył
    05 2017
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta, Rocznik 2012, Silnik 1.4 TB, Moc 120KM, Benzyna
    Postów
    34

    Domyślnie

    Cytat Napisał XJ6 Zobacz post
    O super! a jakaś instrukcja tam jest? Czy potrzeba rozumiem kabel do połączenia z autem?
    Aplikacja AlfaOBD w sklepie play jest płatna i kosztuje 150 zł, darmowa jest ale tylko demo. Tak, do podpiecia jest potrzebny interfejs OBD2 oraz zółta przejściowka (potrzebna do wiekszości diagnostyki). Oczywiście są również wersje aplikacji z tak zwaną "wisieńką"
    Ostatnio edytowane przez Luke17 ; 08-12-2018 o 17:49

  8. #58
    Użytkownik Świeżak Avatar Luke17
    Dołączył
    05 2017
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta, Rocznik 2012, Silnik 1.4 TB, Moc 120KM, Benzyna
    Postów
    34

    Domyślnie

    Wracając do tematu: przez przypadek odszukałem identyczny problem u kolejnego użytkownika forum (Read more: http://www.forum.alfaholicy.org/mito...#ixzz5ihsZnKb6)

    Jeden z użytkowników forum odpowiedział w w/w poście, że problemu doszukiwałby się w następujących miejscach:

    - za duża ilość czynnika przez to nie działa w upalne dni wzrost ciśnienia
    - czujnik ciśnienia klimy szwankuje
    - czy przekaźnik się odzywa, a zarazem włącza sprzęgiełko kompresora.
    - jeśli była rozpinana to osuszacz może być przytkany

    Biorąc pod uwagę, że ja roku temu w kwietniu dobijałem czynnik, a problem zaczął pojawiać się w lato przy wysokich temperaturach możliwe, że w moim przypadku było za dużo czynnika w układzie. Jestem ciekaw czy problem wystąpi w tegoroczne lato. A jak u Was z diagnozą problemu?

  9. #59
    Użytkownik Świeżak Avatar lookash
    Dołączył
    04 2018
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 TB 120KM
    Postów
    136

    Domyślnie

    Cytat Napisał Luke17 Zobacz post
    A jak u Was z diagnozą problemu?
    Póki co ciężko stwierdzić. Bo nie było jeszcze ciepłych dni Zrobi się cieplej to będę sprawdzał.

    Jedno co zauważyłem, ale nie wiem czy to jakaś usterka, czy po prostu Julka tak ma. Kiedy jest deszczowo/wilgotno wiadomo, że najlepszym sposobem na pozbycie się zaparowanych szyb jest włączenie klimy. Jak miałem włączony pełny automat to para tak sobie schodziła i szyby cały cza były lekko zaparowane. Pomaga dopiero wyłączenie automatu i ustawienie nawiewu z włączona klimą sztywno na górę.

    Ogólnie u mnie automat mam wrażenie że działa dość głośno - ustawia dosyć mocno siłę nawiewu, przez co słychać wentylator oraz dość mocno leci po rękach/twarzy. W praktyce wole jeździć na włączonej klimie, ale ustawionej na dół lub górę.

  10. #60
    Użytkownik Świeżak Avatar Rossi 69
    Dołączył
    11 2018
    Auto
    Giulietta 1,4 MA Lusso TCT 170KM
    Postów
    114

    Domyślnie

    Po to jest osobny guzik do usuwania zaparowania.Automat tego nie zrobi.Zas gdy jest zimno to nawet ten guzik "guzik da" bo zaczyna dzialac dopiero po pewnym czasie.
    Ja wtedy manualnie daje max obrotow i nawiew tylko do gory.

Podobne wątki

  1. Klima-nie działa strona pasażera+błedy kompa
    Utworzone przez michalo w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 22-04-2013, 05:34
  2. Klimatyzacja dmucha ciepłym powietrzem
    Utworzone przez maly_swd w dziale 166
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 18-06-2012, 12:46

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory