Strona 8 z 24 PierwszyPierwszy 123456789101112131415161718 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 240

Temat: Klimatyzacja - strona kierowcy działa, strona pasażera dmucha ciepłym powietrzem

  1. #71
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Fiat Palio & Julka 1.4 MA
    Postów
    1,210

    Domyślnie

    Niestety mogę tylko pomóc w małym zakresie.

    Osuszacz jest razem ze skraplaczem (czyli chłodnica). Należy go wymieniać, gdy układ został rozszczelniony (dziura, albo demontaż czegoś). Jeśli czynnik jest i nie odpinasz części gazowej sprężarki z układu, to raczej nie musisz nic z nimi robić.

    Trochę mnie martwi ubytek czynnika, tam wchodzi z tego co pamiętam 450 g, czyli uleciało Ci 170 g. Ale może to być całkowicie niezwiązane z dzisiejszą awarią (moja chłodziła przy większym ubytku), tylko może być gdzieś dziurka. Czy traktować ujście 170 g jako rozszczelnienie sankcjonujące wymianę osuszacza? Nie wiem

  2. #72
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,469

    Domyślnie

    To ciśnienie masz na postoju bez pracy silnika?
    Czy dopiero jak załączysz?
    Jak bez pracy to za wysokie.
    Za dużo czynnika.
    Jakie jest ciśnienie na zimnym bez pracy silnika?
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  3. #73
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,000

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiLykie Zobacz post
    Osuszacz jest razem ze skraplaczem (czyli chłodnica). Należy go wymieniać, gdy układ został rozszczelniony (dziura, albo demontaż czegoś). Jeśli czynnik jest i nie odpinasz części gazowej sprężarki z układu, to raczej nie musisz nic z nimi robić.
    nie wiedziałem że można jakoś to osobno demontować, spox.


    Cytat Napisał MiLykie Zobacz post
    Trochę mnie martwi ubytek czynnika, tam wchodzi z tego co pamiętam 450 g, czyli uleciało Ci 170 g. Ale może to być całkowicie niezwiązane z dzisiejszą awarią (moja chłodziła przy większym ubytku), tylko może być gdzieś dziurka. Czy traktować ujście 170 g jako rozszczelnienie sankcjonujące wymianę osuszacza? Nie wiem
    akurat taki ubytek w 5.5roku (choć tylko 32tyś km) szczególnie mnie nie martwi - wiem że koledzy na forum mieli podobnie, dobili i śmiga dalej. nie sądzę że ten ubytek jest związany z obecną awarią, która jak dla mnie (laika w temacie sprężarek) wygląda na awarię części elektromechanicznej sprężarki


    Cytat Napisał Piotriix Zobacz post
    To ciśnienie masz na postoju bez pracy silnika?
    Czy dopiero jak załączysz?
    Jak bez pracy to za wysokie.
    Za dużo czynnika.
    Jakie jest ciśnienie na zimnym bez pracy silnika?
    nie, te 8.5-10.3bar to na w pełni rozgrzanym silniku - wartość max to jak na wolnych dochodził do ok 94st C, potem odpalał się wentylator chłodnicy to zbijał temperatury, stąd i spadało ciśnienie.

    dzisiaj rano sprawdziłem bez odpalania auta, 5.9bar, to chyba dobra wartość?

    problem jest na pewno gdzie indziej, nie działało wcześniej (na 280g czynnika), nie działa teraz na 450g.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  4. #74
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,469

    Domyślnie

    Ile było na zewnątrz st.
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  5. #75
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,000

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotriix Zobacz post
    Ile było na zewnątrz st.
    dzisiaj rano mysle ok 23C, wczoraj wieczorem ok 26 i wtedy silnik byl na max rozgrzany bo auto bylo swiezo po jezdzie a na wolnych chodzil tez z kilkanascie minut (temperatura plynu chlodnicy dochodzila do tych 94C i wlaczal sie wentylator)

    jeszcze jedno pytanie - na tych wolnych obrotach temperaturę powietrza (to chyba ta w dolocie) pokazywalo ok 60+C, to normalny wynik ?(faktycznie buchalo goracem) czy cos nie tak z czujnikiem (szkoda ze nie sprawdzilem na zimnym, powtorze wieczorem).

    dzisiaj sprawdze jeszcze czy jest przejscie przez cewke. z tego co widze to ogolnie oferuje sie same cewki albo i zestaw ze sprzeglem - jakby dalo sie to wymienic na aucie bez zdejmowania kompresora (wiecie czy sie da?) to byloby swietnie.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  6. #76
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,469

    Domyślnie

    Ciśnienie trochę za duże
    Zepnij sprężarkę na krótko.
    Ja bym trochę upuścił czynnika.
    Gdy nie jest nagrzane od słońca i jest rano to u mnie pokazuje między 6-7
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  7. #77
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,000

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotriix Zobacz post
    Ciśnienie trochę za duże
    Zepnij sprężarkę na krótko.
    Ja bym trochę upuścił czynnika.
    Gdy nie jest nagrzane od słońca i jest rano to u mnie pokazuje między 6-7
    coś nie czytasz uważnie moich postów przecież napisałem że rano, bez odpalenia silnika było 5.9bar, to jak u Ciebie, przy 23st C na zewnątrz, trochę słońca padało na auto już (8:10 rano)

    pooglądałem trochę informacji/fimików o sprężarkach, sprawdzę jeszcze czy jest przejście na elektromagnesie i jeśli nie ma to wymienię komplet sprzęgło+cewka - z tego co widzę to do ogarnięcia bez wyjmowania sprężarki. Byle byłaby częśc zamienna dostępna - póki co nie udało mi się znaleźć do 1.4. w najgorszym wypadku kupię sprężarkę używaną i podmienię samo koło/sprzęgło/cewkę.
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 04-06-2019 o 11:31
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  8. #78
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,469

    Domyślnie

    Fakt przeoczyłem poranny pomiar.
    Temperatura powietrza może taka być jak goræco silnik nagrzany i jeszcze uruchomimy wentylator.
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  9. #79
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    sprawdź czy prawidłowo podaje temperaturę czujnik temp zewnętrznej - często jak padnie pokazuje ujemną i sprężarka się nie załączy.

  10. #80
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,000

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotriix Zobacz post
    Fakt przeoczyłem poranny pomiar.
    Temperatura powietrza może taka być jak goræco silnik nagrzany i jeszcze uruchomimy wentylator.
    sprawdziłem 2h temu, auto nie jeździło dzisiaj ale było dość nagrzane jeszcze, teraz ten czujnik z dolotu pokazywał 30st C, mniej więcej taka była.


    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    sprawdź czy prawidłowo podaje temperaturę czujnik temp zewnętrznej - często jak padnie pokazuje ujemną i sprężarka się nie załączy.
    to już pisałem w pierwszym poście, działa dobrze. też niedoczytałeś. przekaźnik klika, połączenia wszystkie dobre itp.

    problemem jes niedziałająca cewka sprzęgła klimatyzacji - nie ma przejścia na niej jak sprawdzam omomierzem, do wtyczki natomiast dochodzi wszystko tip top (jak pisałem niska rezystancja kabli zarówno od przekaźnika, jak i z masy, podawanie stałego 12V - zwierałem wtyk pinu 30 z 87 przekaźnika T05 po jego wyjęciu i nic nie klika, nie blokuje też sprzęgła - mogę obracać sobie luźno)

    pytanie teraz gdzie kupić taką cewkę? coś próbowałem szukać, dzwoniłem do firm które handlują ale zaczęło się marudzenie że trzeba rozebrać, pomierzyć blablabla. chyba kupię używaną sprężarkę - do 1.4 są po ok 300zł i przekręce samą cewkę, a jakby było jeszcze coś więcej to będę miał sprężarkę na podmianę. robota wydaje się prosta, z firmików z youtube z podobnymi sprężarkami zdjęcie paska, odkręcenie jednej śruby na ośce, zdjęcie sprzęgła, zdjęcie pierścienia Segera, zdjęcie koła i jest dostęp do cewki.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

Podobne wątki

  1. Klima-nie działa strona pasażera+błedy kompa
    Utworzone przez michalo w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 22-04-2013, 05:34
  2. Klimatyzacja dmucha ciepłym powietrzem
    Utworzone przez maly_swd w dziale 166
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 18-06-2012, 12:46

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory