Strona 16 z 16 PierwszyPierwszy ... 678910111213141516
Pokaż wyniki od 151 do 155 z 155

Temat: ułamana klamka od wewnątrz

  1. #151
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Sylvia
    Dołączył
    08 2022
    Auto
    Alfa Giulietta 2.0 , TCT
    Postów
    19

    Domyślnie

    Dziękuję. Chciałam kupić w całości z plastikiem bo boje się, że przy montażu samej klamki i mojej cierpliwości mogą być potrzebne takie trzy

  2. #152
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2022
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDM 140 KM
    Postów
    34

    Domyślnie

    Dzień dobry.
    Ja w tym tyogodniu wymieniłem sam element wykonawczy Ertons 664389-03.
    Do do demontażu boczka. Wykrecamy 3 sruby inbus, 1 zwykłą (3x w rączce) (1x w klamce) Tapicerke podwazamy potem od dołu ( ciężko wypiąć)
    Co do wymiany klamki nie trzeba rozklejać boczka. Wystarczy usunąć 3 plastikowe nity moujące klamkę. kluczami do tapicerki da się podważyć tak plastiki by wyszła sama klamka (srebny element z czarnym) montaz podobnie. Usunięte piny zespawałem Hot airem.
    Działa.

  3. #153
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2019
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta, 1.4 MA 170KM, 2014r.
    Postów
    25

    Domyślnie

    Cytat Napisał kozi_Lukasz Zobacz post
    Jestem właśnie po wymianie. Szkoda że nie widziałem filmiku wcześniej - wcześniej bym nastawił się psychicznie.
    ... Gdybym wiedział że tyle jest pierdzielenia to pewnie dalej otwierałbym drzwi ciągnąć za tyrtyktę którą udało mi się zaczepić o cięgno bez ściągania boczku...

    moje pytanie, wiem ze brzmi głupio, ale jak zamontowałeś tretytkę? popsuta jest klamka w drzwiach kierowcy w aucie żony, póki co drzwi otwiera awaryjnie poprzez otwarcie szyby i pociągnięcie klamki od zewnątrz,,. Pokazywałem jej że można otworzyć drzwi od środka pchając w odpowiednim miejscu cięgno (w prawo i jakby na zewnątrz drzwi), ale ona nie ma siły żeby palcem to popchnąć.
    czy tretytka po zaczepieniu o cięgno powinna wychodzić w stronę pasażera na prawo od tej sprężynki (tzn obok pionowego pinu)? jak tak poprowadziłem dla testu kawałek drutu, to mimo dość mocnego ciągnięcia drzwi się nie otwierały - bałem się silniej ciągnąc żeby dalej czegoś nie połamać..
    ogólnie to wydaje mi się że lepiej by było wymontować zaślepkę widoczną na zdjęciu najbardziej w prawej części, i tam tę tretytkę wyprowadzić? wtedy siła ciągnięcia byłaby bardziej wzdłuż drzwi tak jak chyba powinno się poruszać cięgno, a nie do środka auta co może spowodować dalsze złamanie tego srebrnego plastiku?

    EDIT
    pytanie nieaktualne, w moim przypadku zamontowanie tretytki, było niezbyt pomocne, pomaga technika popchnięcia cięgna śrubokrętem...
    przykro mi to pisac, ale tak awaryjnego samochodu nigdy nie miałem w rodzinie (oprócz malucha 35lat temu - też z grupy Fiata.. )


    ps Giulietta to tak strasznie delikatne auto, klamka w tylnych drzwiach ułamana przez dziecko pare dni temu. Schowek przedni pod szybą ułamany zaczep i nie domyka się. Urwany zaczep lusterka wewnętrznego pasażera. Raz na dwa miesiące alarm z MultiAira.. Chłodnica klimatyzacji nieszczelna.. Zepsute otwieranie klapki paliwa... Co chwila coś się psuje..
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20231029_154941.jpg
Wyświetleń:	20
Rozmiar:	127.5 KB
ID:	288284  
    Ostatnio edytowane przez mrcin26 ; 29-10-2023 o 21:37

  4. #154
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2020
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Giulietta 1.4 MA 170KM 12r.
    Postów
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbigniew-777 Zobacz post
    kupowałem tu https://allegro.pl/oferta/klamka-drz...10-10975523678

    przyszła tak jak w opisie matowa/satyna , montowana półtora roku temu jak na razie ok
    Zdjęcia w opiniach te z brązowymi boczkami to moja klamka kupiona u tego sprzedawcy.
    Czy da się wymienić sam plastik bez ściągania boczku? bo mi została w ręce ale reszta jest ok

  5. #155
    Użytkownik Świeżak Avatar zbigniew-777
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 170 KM exclusive, TCT, Bose, panorama, LPG,
    Postów
    200

    Domyślnie

    bez ściągania boczku nic nie zrobisz, trzeba linkę jakoś przełożyć z pozostałości urwanej na nową część, trzeba wyjąć metalowy bolec by go później włożyć po odchyleniu czarnego plastiku z klamka ( wcześniej różnicować zgrzewy od wewnątrz boczku ). Także bez ściągania boczku nie da się.
    była - Alfa Romeo 147 1.6 105 KM FL Distinctive + BOSE

Podobne wątki

  1. Zjada oponę od wewnątrz
    Utworzone przez Andrzej78500 w dziale 166
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 10-11-2014, 14:03
  2. [159] Zdzieranie opon od wewnątrz
    Utworzone przez soso w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 08-05-2013, 15:13
  3. zamarzanie szyb od wewnątrz
    Utworzone przez doris11 w dziale 147
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 20-11-2011, 15:33
  4. Nie działają wentylatory wewnątrz!!!
    Utworzone przez vtiii w dziale 166
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 10-04-2010, 09:17
  5. [146] średnica felgi wewnątrz HELP!!!
    Utworzone przez remi200833 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 25-01-2010, 19:21

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory