Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: Płyn chłodniczy, DPF

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar danianek
    Dołączył
    12 2014
    Mieszka w
    Brzesko/Kraków/Andernach
    Auto
    Alfa Romeo 159 8v 2007r
    Postów
    44

    Domyślnie Płyn chłodniczy, DPF

    1.
    Witam, na zimnym silniku w zbiornku plynu chlodzacego poziom mam rowno z MIN, zrobilem rundke autem rozgrzalem je do 90 stopni, odtworzylem maskę odkrecilem korek od zbironika i slychac bylo jak uszlo cisnienie, i nagle plyn w zbiorniku mial poziom MAX, czy to jest normalne zjawisko?

    Druga sprawa

    2.
    Czy przy przerwanym wypalaniu DPF-a ropa ktora zalewa silnik miesza sie z olejem w silniku, i gdy zaczniemy jeździc autem ropa sie ulotni i zostanie sam olej?
    Na zimnym silniku sprawdzilem stan oleju i byl 3 razy wiecej niz powinien, po rozgrzaniu auta do 90 stopni poziom oleju byl w porzadku.

    Poci mi sie uszczelka to jest chyba pod pokrywa zaworów o ile dobrze mowie nad nia jest tez przypocona odma ale te odmy to slyszalem ze normalka, ale co z tą uszczelka? jezdze tak od grudnia i oleju nie ubywa bardzo lekko sie poci chce to zrobic w najblizszym czasie jaki koszt jest tego i czy cos moge zrobic przy okazji wymainy tej uszczelki aby nie rozbierac 2 razy silnika?
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_1364.jpg
Wyświetleń:	444
Rozmiar:	97.9 KB
ID:	174572  

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar kolekszy
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Namysłów
    Auto
    AR 156 SW 1.9JTDm-jet 140km powered by
    Postów
    978

    Domyślnie

    1. Płyn jak się nagrzeje to zwiększa się objętość, i jest to normalne zjawisko. Podczas pracy silnika w układzie zwiększa się ciśnienie i to też jest normalne, więc można usłyszeć lekkie PSSS przy odkręcaniu. Chyba że masz takie wielkie ciśnienie że wywala płyn przez zbiorniczek- to już nie jest normalne.
    2. ropa nie odparuje tylko rozrzedza olej, traci on wtedy troszkę swoje właściwości smarujące. Na dłuższą metę nie jest to zdrowe dla silnika.
    Alfa Romeo 156 SW 1.9Jtd m-jet
    HONDA CBR 1000RR REPSOL

    Moja śliczna http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...jtd_m_jet.html
    Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, nie przez to, kim jest, lecz przez to, czym dzieli się z innymi
    Kasowanie błędów -Namysłów i okolice pisać PW

  3. #3
    Użytkownik Znawca Avatar quba
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Alfa - 159 2,4 BMW 335ix, Mazda MX-5
    Postów
    1,731

    Domyślnie

    Na zimnym 3 razy więcej oleju? To ile go masz skoro między min/max na miarce jest 1 litr?
    Na ciepłym jest ok...czyli sprawdzasz na włączonym silniku?

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar danianek
    Dołączył
    12 2014
    Mieszka w
    Brzesko/Kraków/Andernach
    Auto
    Alfa Romeo 159 8v 2007r
    Postów
    44

    Domyślnie

    tak bylo 3 razy wiecej, ale wydaje mi sie ze przy sprawdzaniu bagnet otarl sie o scianke w tej rurce ktora bylo upaprana olejem chodz auto stalo 3 dni nie jezdzone i sprawdzalem kolo 4 razy bagnet w tym samym czasie.

    Nie, nie sprawdzam poziomu oleju na włączonym silniku, tyko poprostu jeździlem autem rozgrzalem je do 90 stopni wylączylem silnik i wtedy znowu sprawdzilem poziom oleju i bylo okej, olej byl cieply i zadszy wtedy,

    Mam nadzieje ze dojade do Polski w sobote czeka mnie 1100 km i w nastepnym tyg wymiana oleju wraz ze wszystkimi filtrami bo juz 11 tys zrobione na jednym

    Co z tą uszczelka robic? pilne czy nie? moze byc tak ze ona sie rozszczelni i przepuści płyn do oleju czy cos w tym stylu? Nie wiem nie znam sie ale wyobrazam sb to ze jest taka sama sytuacja jak z głowica ze ida kanaliki z plynem chłodniczym

  5. #5
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar oleksy00
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Wrocław/Ostrzeszów, Poland
    Auto
    Giulietta QV 280HP/434Nm
    Postów
    272

    Domyślnie

    U mnie też to jest upocone ale się okazało że to z odmy "mgiełka" idzie i tak brudzi. Nie martw się niczym.

  6. #6
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    03 2015
    Auto
    Alfa Romeo159 1.9 jtdm 16v 150km
    Postów
    18

    Domyślnie

    [QUOTE=kolekszy;1674813]1. Płyn jak się nagrzeje to zwiększa się objętość, i jest to normalne zjawisko. Podczas pracy silnika w układzie zwiększa się ciśnienie i to też jest normalne, więc można usłyszeć lekkie PSSS przy odkręcaniu. Chyba że masz takie wielkie ciśnienie że wywala płyn przez zbiorniczek- to już nie jest normalne.
    2. ropa nie odparuje tylko rozrzedza olej, traci on wtedy troszkę swoje właściwości smarujące. Na dłuższą metę nie jest to zdrowe dla silnika.


    Mam pytanie do tego, więc jeśli nie jest to normalne to co sie dzieje??????????????????????

  7. #7
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar oleksy00
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Wrocław/Ostrzeszów, Poland
    Auto
    Giulietta QV 280HP/434Nm
    Postów
    272

    Domyślnie

    No kurde, jeśli objętość zwiększa to normalne, jeśli kipi Góra jak mleko z garnka to jest NIENORMALNE, jeśli tak masz to się zainteresuj drożnością, samym płynem bo może wrze, pompa wody. Ale jeśli się tak dzieje to na pewno nie masz 90stopni na chlodziwie tylko milion.

Podobne wątki

  1. [159] płyn chłodniczy
    Utworzone przez gibson w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 27-11-2015, 20:51
  2. płyn chłodniczy
    Utworzone przez kiler_911 w dziale 147
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 30-09-2011, 22:28
  3. [155] płyn chłodniczy
    Utworzone przez NERO2287 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 18-10-2010, 12:44
  4. Płyn chłodniczy
    Utworzone przez Reason w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 05-08-2009, 00:14
  5. [146] płyn chłodniczy 1.9TD
    Utworzone przez dareme89 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 30-05-2008, 13:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory