Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: 2.4 JTD. Dziwne stuki na biegu jałowym z okolic skrzyni biegów...

  1. #1
    Paweł24
    Gość

    Domyślnie 2.4 JTD. Dziwne stuki na biegu jałowym z okolic skrzyni biegów...

    Witam. Dzisiaj rano na biegu jałowym z okolic skrzyni biegów słyszałem dziwne stuki. Były one równomierne z klekotem silnika, czyli tak jakby spowodowane jego drganiami. Przysłuchałem się dokładnie i wydobywały się spod drążka zmiany biegów. Dzieje się tak tylko i wyłącznie na biegu jałowym, podczas jazdy wszystko ok. Dodam też, że gdy przytrzymam drążek zmiany biegu i ruszę nim w kierunku biegu np. nr 1, nie wrzucając jednak tego biegu do końca tylko tak jakby dociskając lekko gałkę w jego kierunku, to stuki automatycznie ustają.

    Trochę to zagmatwane, ale mam nadzieję, że ktoś mi pomoże Co to może być ?

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    12 2007
    Auto
    BMW
    Postów
    96

    Domyślnie 2.4 JTD. Dziwne stuki na biegu jałowym z okolic skrzyni biegów...

    A czy jak wciśniesz sprzęgło to dźwięk ustaje? Sprawdź. Ja mam podobnie - takie cykliczne cykanie z okolic skrzyni biegów wraz z klekotaniem wtrysków. Jak tylko wcisnę sprzęgło to ustaje i raz po puszczeniu go dźwięk powraca a raz znika i nie ma go aż do następnej przejażdżki. Mój objaw to: dwu-mas, mam zresztą inne objawy wskazujące na powolny koniec tego elementu.

  3. #3
    Bedboys
    Gość

    Domyślnie

    To co opisujesz idealnie pasuje do zużytego koła dwumasowego. Zobacz czy podczas gaszenia silnika (bez wciśniętego sprzęgła) słychać taki metaliczny głuchy stuk.

  4. #4
    Paweł24
    Gość

    Domyślnie

    "A czy jak wciśniesz sprzęgło to dźwięk ustaje?"

    Wciskanie sprzęgła nic nie zmienia.

    Cytat Napisał Bedboys Zobacz post
    To co opisujesz idealnie pasuje do zużytego koła dwumasowego. Zobacz czy podczas gaszenia silnika (bez wciśniętego sprzęgła) słychać taki metaliczny głuchy stuk.
    Metalicznego stuku nie słychać, ale jest coś jakby świergot. Podjechałem na kanał dzisiaj i zobaczyłem, że gumy, które osłaniają te 2 linki idące od skrzyni biegów w kierunku silnika się trochę zsunęły, podciągnąłem je, dodatkowo podłożyłem gąbkę pod te linki, bo wydaje mi się, że one mogły tam o coś stukać i NA RAZIE ustało. Jest to możliwe żeby to była taka duperela?

    Bo jak sobie pomyślę, że to może być dwumas to aż mnie boli portfel

Podobne wątki

  1. [MiTo] Dziwne zachowanie skrzyni biegów. Możliwe uszkodzenie synchronizatora 5 biegu?
    Utworzone przez bloodinnio w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 16-09-2019, 14:32
  2. stuki w silniku na biegu jałowym zimny silnik
    Utworzone przez darcio w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 07-02-2015, 15:23
  3. Dziwne stuki na biegu jałowym + grzechotanie JTD
    Utworzone przez mateofordeo w dziale 166
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 24-07-2014, 20:48
  4. [159] Dziwne stukanie na biegu jałowym
    Utworzone przez Basia w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 30-07-2013, 08:42

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory