Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20

Temat: błąd P1063 - proszę o informacje

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2016
    Auto
    GIULIETTA 1,4 170km TCT
    Postów
    6

    Domyślnie błąd P1063 - proszę o informacje

    Dzień dobry, jestem nowy na forum - niedawno kupiłem Giuliettę 1,4 170km TCT - i mam z nią problem - może ktoś z Was wie co zrobić.
    Okresowo pojawia się błąd P1063 - klei się zawór elektromagnetyczny cylindra 3 - w serwisie autoryzowanym nie ma problemu z naprawą , ale koszt to ok 4000 zł - wymieniają zestaw na wszystkie cylindry. Czy jest możliwość naprawy jednego zaworu? Proszę o info. Dzięki.

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar paweltbu
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    TBU
    Auto
    MiTo 1.4 TB MA/Mazda 3 2019
    Postów
    1,418

    Domyślnie

    Niestety ale wysypał Ci się moduł multiair, który jest wymienny w całości. poczytaj forum jest o tym bardzo dużo, da się zmniejszyć koszta do ok 3tys.
    Niezwykłość Alfy Romeo polega na tym... że czasem jeździ...

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2016
    Auto
    GIULIETTA 1,4 170km TCT
    Postów
    6

    Domyślnie

    dzięki

  4. #4
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Auto
    Giulietta 1.4 Multi R 200HP First Edition 2k10
    Postów
    1,814

    Domyślnie

    Cytat Napisał MAKA Zobacz post
    Dzień dobry, jestem nowy na forum - niedawno kupiłem Giuliettę 1,4 170km TCT - i mam z nią problem - może ktoś z Was wie co zrobić.
    Okresowo pojawia się błąd P1063 - klei się zawór elektromagnetyczny cylindra 3 - w serwisie autoryzowanym nie ma problemu z naprawą , ale koszt to ok 4000 zł - wymieniają zestaw na wszystkie cylindry. Czy jest możliwość naprawy jednego zaworu? Proszę o info. Dzięki.
    Jaki przebieg auta , rocznik? Wymiany oleju też nie są tu bez znaczenia. Ktoś to kiedyś naprawiał ale skutek nie był zbyt ciekawy, no i trzeba mieć dawce czyli drugi taki moduł i zrobić jeden z dwóch- gra nie warta świeczki. Nowy kupisz za 2800 PLN , wymienić może dowolny kompetenty mechanik , niektórzy robili sami - wielkiej filozofii nie ma tylko trzeba pamiętać o zalaniu nowego olejem ( szczegóły w tasiemcowym temacie o multiair) . Jeśli chcesz mieć spokój i gwarancje na wszystko to pozostaje Aso chociaż będzie drożej. Kiedy olej był wymieniony i na jaki? Były przypadki że po wymianie oleju błąd zniknął. Może niekoniecznie masz od razu moduł do wymiany, jeśli pada to jest nierówna praca szarpanie,praca na 3 cylindrach, wypadanie zapłonów itp

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2016
    Auto
    GIULIETTA 1,4 170km TCT
    Postów
    6

    Domyślnie

    Dzień dobry, dziękuję za odpowiedź. Przebieg to 50000 tys, rocznik 2013, ale jestem drugim właścicielem - auto było kupione w Polsce i serwisowane w ASO. Po zakupie wymieniłem olej na Castrol przy przebiegu 43000km, poprzednia wymiana po 28000tys. Komunikat pojawił się trzy razy - ostatnio w odstępach 2 tygodni. Tylko jeden raz przez chwilę nastąpił spadek mocy. Komunikat zniknął i znowu jest ok. Rozmawiałem w ASO - powiedzieli , że to tylko kwestia czasu, aż zatnie się "na dobre" i że nie ma na niego sposobu innego niż wymiana

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Pitero
    Dołączył
    12 2015
    Mieszka w
    Ruda Śląska
    Auto
    Giulietta Sprint
    Postów
    672

    Domyślnie

    Cytat Napisał MAKA Zobacz post
    Dzień dobry, dziękuję za odpowiedź. Przebieg to 50000 tys, rocznik 2013, ale jestem drugim właścicielem - auto było kupione w Polsce i serwisowane w ASO. Po zakupie wymieniłem olej na Castrol przy przebiegu 43000km, poprzednia wymiana po 28000tys. Komunikat pojawił się trzy razy - ostatnio w odstępach 2 tygodni. Tylko jeden raz przez chwilę nastąpił spadek mocy. Komunikat zniknął i znowu jest ok. Rozmawiałem w ASO - powiedzieli , że to tylko kwestia czasu, aż zatnie się "na dobre" i że nie ma na niego sposobu innego niż wymiana
    MA wymaga specjalnego oleju Selenii. Moze to wlasnie wina/kwestia Castrola. Inna sprawa ze Castrol jest chyba najczesciej podrabiana marka olejow samochodowych.
    Made in Italy, perfected in my garage. Giulietta Sprint Speciale

  7. #7
    Użytkownik Znawca Avatar paweltbu
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    TBU
    Auto
    MiTo 1.4 TB MA/Mazda 3 2019
    Postów
    1,418

    Domyślnie

    W sumie to zanim padnie rzeczywiście możesz spróbować wymienić olej / selenia digitec PE/ i filtr modułu MULTIAIR. taka śruba z sitkiem z boku pod obudową rozrządu. Zawsze to jakaś tańsza opcja.
    Niezwykłość Alfy Romeo polega na tym... że czasem jeździ...

  8. #8
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2016
    Auto
    GIULIETTA 1,4 170km TCT
    Postów
    6

    Domyślnie

    Spróbuję z tym olejem i filtrem. Dzięki

  9. #9
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Auto
    Giulietta 1.4 Multi R 200HP First Edition 2k10
    Postów
    1,814

    Domyślnie

    Ostatni olej jak bym mu radził to selenia , rozpisywać sie nie ma co bo wszystko zostało napisane w wątku olejowym . Ja bym radził zastosować dobrą płukankę i choćby Motula na początek , do tego jak kolega wyżej wspomniał wyczyścić filtr MA (serwisy tego nie robią sami od siebie ale jak każesz to muszą) a na pewno nie zaszkodzi chociaż go wykrecić i sprawdzić stan. Jeśli problem się będzie nasilał to pozostanie wymiana modułu

  10. #10
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2016
    Auto
    GIULIETTA 1,4 170km TCT
    Postów
    6

    Domyślnie

    a jaki ten motul, gdzie w Wawie można to zrobić (czyszczenie)?

Podobne wątki

  1. Informacje o oleju
    Utworzone przez narkotykk w dziale GT
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 22-02-2016, 22:28
  2. Informacje o 2.5 V6
    Utworzone przez bbrys w dziale 156
    Odpowiedzi: 53
    Ostatni post / autor: 03-01-2016, 11:06
  3. Proszę o informacje/oferty n.t. "Alfa Romeo jeżdżąca, do 1000 zł" w Zach-Pom
    Utworzone przez ajnsztajn w dziale Zachodniopomorskie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 12-12-2011, 20:39
  4. [GTV] Proszę o informacje na temat fabrycznego zestawu narzędzi
    Utworzone przez jas.bu w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 13-11-2009, 18:46

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory