Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 36

Temat: Brak aku i zerJak otworzyć bez prądu przy urwanej lince od klamki w drzwiach kierowcy

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2014
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM 8V 120@161KM
    Postów
    10

    Domyślnie Brak aku i zerwana linka w drzwiach kierowcy - jak dostać się do auta

    Ostatnie mrozy dostarczyły mi niezbyt miłej przygody.
    Postanowiłem wyciągnąć akumulator, żeby go podładować przez noc. Na drugi dzień przekręcam kluczykiem "scyzorykiem" zamek w drzwiach kierowcy - po krótkiej walce przekręca się. Ciągnę za klamkę i zonk - prawdopodobnie zapadka w drzwiach przymarzła przez noc i ciągnąc za klamkę zerwałem linkę.
    Efekt jest taki, że nie jestem w stanie dostać się do auta, bo jedyny sposób przy braku akumulatora jaki znam to właśnie drzwi kierowcy, których nie jestem w stanie otworzyć przy zerwanej lince.

    Przejrzałem forum, ale nie znalazłem nic, co by mi pomogło w tej sytuacji. Macie jakieś sugestie?
    Może jest jakiś sposób na podanie prądu z zewnątrz auta? Albo może da się jakoś sprytnie otworzyć maskę albo pokrywę bagażnika (mam wersję SW przed liftem)?
    Chciałbym uniknąć bicia szyby w drzwiach kierowcy

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    tbg
    Auto
    AR 159 2.4 JTDm AR 156 1.9 JTDm AR 146 1.7 16v boXer
    Postów
    292

    Domyślnie

    ktos kiedys pisal o mozliwosci otwarcie maski od spodu auta. Poszukaj tematu, wtedy masz problem zalatwiony

  3. #3
    Użytkownik Znawca Avatar bobby
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    Franny 159 2.4 JTDm 06'
    Postów
    1,216

    Domyślnie

    Pompowana poduszka z tworzywa sztucznego, odpowiednio wygięty pręt, trochę wyczucia i 90% wszystkich drzwi samochodowych da się otworzyć
    Najprościej spróbować z tymi od strony pasażera.

  4. #4
    Użytkownik Znawca Avatar kowal78
    Dołączył
    04 2013
    Mieszka w
    100lica
    Auto
    AR 159 Q-tronic 2009
    Postów
    1,329

    Domyślnie

    Taniej od wybicia szyby jest zrobić jak radzi bobby. Jeśli sam nie potrafisz to poszukaj pod hasłem "awaryjne otwieranie samochodu".

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2014
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM 8V 120@161KM
    Postów
    10

    Domyślnie

    Raz już dzwoniłem na takie "pogotowie zamkowe" i opisałem problem. Osoba po drugiej stronie powiedziała, że takiego auta nie otworzy w tej sytuacji. Myślę, że specjalizują się na otwieraniu zamków a takie wyważanie praktycznie otwartych drzwi (jak to wygląda w moim przypadku) to dla nich niestandardowy problem, z którym nie opłaca się walczyć.

  6. #6
    Użytkownik Świeżak Avatar Broonet
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa 159 SW 1.9 JTDm
    Postów
    87

    Domyślnie

    Miałem taki sam problem w audi mojej dziewczyny. Wyjąłem aku a zamek nie działał. Na szczęście dało się kablami podłączyć aku pod mase gdzies do silnika i plus przy rozruszniku od dołu auta. Centralny dał rade otworzyć.

  7. #7
    Użytkownik Znawca Avatar Zenonzlasu
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Były: AR 156 JTD, AR 156 1.8 TS 144 KM | Zostało Reno, PT Cruiser i Lancia Thesis .
    Postów
    1,019

    Domyślnie

    A 159 nie da się otworzyć kluczykiem od strony pasażera?

    U siebie w 156 miałem parę dni temu podobnie, odpiąłem akumulator a oba zamki uwaliłem przy przekręcaniu kluczykiem na siłę. Kupiłem pręt spawalniczy (dość gruby, ok. 3-4 mm średnicy, cieńsze się wyginały), zrobiłem na końcu haczyk i cały wygiąłem w lekki łuk. Ukradłem z kuchni drewnianą szpatułkę, którą wsadziłem od góry między drzwi a uszczelkę - zrobiło się około 0,5 cm luzu. Z pomocą brata udało się w parę minut.

  8. #8
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2014
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM 8V 120@161KM
    Postów
    10

    Domyślnie

    Spróbuję zatem pobawić się w złodzieja
    Jakby jeszcze ktoś mógł mi potwierdzić w którą stronę powinienem przekręcić kluczyk, żeby drzwi były odryglowane?

  9. #9
    Użytkownik Znawca Avatar Zenonzlasu
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Były: AR 156 JTD, AR 156 1.8 TS 144 KM | Zostało Reno, PT Cruiser i Lancia Thesis .
    Postów
    1,019

    Domyślnie

    No czekaj, ale jeśli otworzyłeś drzwi, czyli centralny powinien odblokować też wszystkie pozostałe? I od strony pasażera nie masz zamka?
    Jeśli masz sedana, to powinieneś móc otworzyć bagażnik z kluczyka, chyba, że masz SW.

  10. #10
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2014
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM 8V 120@161KM
    Postów
    10

    Domyślnie

    Zamek mam tylko od strony kierowcy.
    Centralny nie działa bo nie ma w aucie akumulatora. Przed wymontowaniem akumulatora zaryglowałem centralny zamek, żeby zamknąć auto na noc.
    Mam wersję SW - może się mylę, ale chyba nie ma opcji otwarcia bagażnika bez prądu w tej wersji.

    Cytat Napisał Zenonzlasu Zobacz post
    No czekaj, ale jeśli otworzyłeś drzwi, czyli centralny powinien odblokować też wszystkie pozostałe? I od strony pasażera nie masz zamka?
    Jeśli masz sedana, to powinieneś móc otworzyć bagażnik z kluczyka, chyba, że masz SW.

Podobne wątki

  1. [159] Brak prądu w przednich drzwiach i parę pierdołek
    Utworzone przez loco145 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 42
    Ostatni post / autor: 24-03-2023, 10:24
  2. [159] Brak prądu w prawych, przednich drzwiach.
    Utworzone przez mariuszpewex w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 05-10-2015, 16:40
  3. Brak prądu przy odpalaniu auta...
    Utworzone przez piotruniek69 w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 02-10-2012, 19:41
  4. Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 13-04-2012, 09:10

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory