Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: Problemy z elektryką

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2013
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD SW
    Postów
    3

    Domyślnie Problemy z elektryką

    Witam,

    Od już ładnych 6 lat jestem szczęśliwym posiadaczem AR 156 1.9 JTD 85 kW SW. Zawsze wychodziłem z założenia,że problemy z elektryką nie dotyczą mojego auta, a jednak....! Szukałem i dużo czytałem na temat tego, co mogłoby być przyczyną tych problemów, niestety, możliwości owych usterek jest tak wiele, że nie wiem gdzie wcisnąć łapki Dlatego zwracam się z prośbą do użytkowników tego forum o ewentualne porady i wskazówki, za wszystkie będę bardzo wdzięczny
    Teraz spróbuje jak najbardziej streścić i opisać historię problemu, a mianowicie:

    Wszystko zaczęło się od pół rocznego pobytu auta w Anglii (podejrzewam, że wysoka wilgotność klimatu odbiła się na aucie), wtedy to komputer pokładowy cały czas wskazywał, ze lewe tylne drzwi od strony kierowcy są otwarte (niezależnie od tego czy faktycznie były), problem z czasem ustał, a zazwyczaj pomagało poruszanie wiązką przewodów przy drzwiach.

    Następnym problemem, była i jest do tej pory, słabo świecąca listwa trzeciego światła stopu, jak i delikatne mruganie tylnego światła pozycyjnego, od strony kierowcy, podczas włączonego kierunkowskazu. W międzyczasie pojawił się problem ze światłem pozycyjnym po stronie pasażera, żarówka nie reagowala, na wyłączanie lub włączanie jakichkolwiek świateł, przez cały czas świeciła się z bardzo malą intensywnością (żarzyża się), nawet po wyjęciu kluczyka ze stacyjki. Rozwiązaniem problemu prawej lampy, okazała sie wymiana obrotomierza na używany.

    Najświeższym problemem, jest problem z radiem, a mianowicie, po zabraniu panelu i ponownym zainstalowaniu go na miejsce, radio nie chce sie włączać, pomaga tylko odpięcie i ponowne włożenie kostki radia. Aby wykluczyć winę radia, zamontowałem nowe, aczkolwiek problem wcale nie chciał zniknąć, niestety...

    Gratuluję wszystkim, którzy dotarli aż tutaj Tak jak wyżej, bardzo proszę o jakiekolwiek wskazówki i uwagi,
    Dziękuje i pozdrawiam

  2. #2
    Bags
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał takisobie Zobacz post
    Szukałem i dużo czytałem na temat tego, co mogłoby być przyczyną tych problemów, niestety, możliwości owych usterek jest tak wiele, że nie wiem gdzie wcisnąć łapki
    Zrobić listę i próbować metodą prób i błędów...
    Cytat Napisał takisobie Zobacz post
    Dlatego zwracam się z prośbą do użytkowników tego forum o ewentualne porady i wskazówki, za wszystkie będę bardzo wdzięczny
    na tym i konkurencyjnym forum takich tematów jest na metry.
    Cytat Napisał takisobie Zobacz post
    Wszystko zaczęło się od pół rocznego pobytu auta w Anglii (podejrzewam, że wysoka wilgotność klimatu odbiła się na aucie)
    Tym sposobem w Anglii wszystkie warsztaty by były zawalone piętrowo pojazdami wszelkiej marki.
    Cytat Napisał takisobie Zobacz post
    problem z czasem ustał, a zazwyczaj pomagało poruszanie wiązką przewodów przy drzwiach.
    Idąc tropem powiedzenia, że "to oddziaływanie nigdy nie zniknie" masz tu problem i jego rozwiązanie w jednym zdaniu. Tylko zanim wsadzisz łapki w gniazda instalacji przy drzwiach - odłącz zasilanie z aku
    Cytat Napisał takisobie Zobacz post
    Następnym problemem, była i jest do tej pory, słabo świecąca listwa trzeciego światła stopu, jak i delikatne mruganie tylnego światła pozycyjnego, od strony kierowcy, podczas włączonego kierunkowskazu.
    Ty tak poważnie mówisz w kontekście rzekomo (wy)szukanych i (prze)czytanych przez Ciebie niezliczonych możliwości przyczyn przygasania światła stopu w takt migania kierunkowskazu?
    Zwarcie w obwodzie lub słaby kontakt z masą całej lampy, to standardowa bolączka wszystkich marek, nie tylko alfy.
    Cytat Napisał takisobie Zobacz post
    Najświeższym problemem, jest problem z radiem, a mianowicie, po zabraniu panelu i ponownym zainstalowaniu go na miejsce, radio nie chce sie włączać, pomaga tylko odpięcie i ponowne włożenie kostki radia. Aby wykluczyć winę radia, zamontowałem nowe, aczkolwiek problem wcale nie chciał zniknąć, niestety...
    skonfrontować tą usterke u monterów car audio z opinią elektryków samochodowych i sposób usunięcia usterki szybko się znajdzie...

  3. #3
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar tomasz_
    Dołączył
    05 2013
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    AR 156 Sportwagon 1.9 150 KM "GQ"
    Postów
    243

    Domyślnie

    Popraw masy na karoserii. Powinno pomoc z kontrolka drzwi i swiatlem stop.

  4. #4
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Didi1102
    Dołączył
    12 2016
    Mieszka w
    Czernica
    Auto
    156sw
    Postów
    255

    Domyślnie

    Styki wyczyscic ze śniedzi w drzwiach i zalać wd40, lampa mozna jeden przewod pociagnac do zarowki chyba + z drugiej świecące i beda swiecic obie albo wymienic jak ty obrotomiez bo yam jakies połprzewodniki sa i czasem szlag je biere [emoji14] radio nie wiem wyglada jak by podtrzymania nie bylo ...

    Wysłane z mojego G620S-L01 przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. Problemy z elektryką
    Utworzone przez Czipsu w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 22-06-2016, 11:36
  2. [146] Problemy z elektryką
    Utworzone przez Aulin w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 21-10-2014, 09:45
  3. Problemy z elektryką
    Utworzone przez Ozdo w dziale GT
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 08-03-2013, 10:55
  4. Problemy z elektryką
    Utworzone przez sebo w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 28-08-2009, 07:58
  5. [155] problemy z elektryką
    Utworzone przez ufty w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 24-05-2008, 20:02

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory