Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Temat: Światła mijania.

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Mer0winG
    Dołączył
    11 2017
    Mieszka w
    Śląśk
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM 16v
    Postów
    15

    Domyślnie Światła mijania.

    Witam, chciałbym zapytać jak można uzyskać taki efekt światła jak na zdjęciu Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Bez tytułu.jpg
Wyświetleń:	502
Rozmiar:	12.3 KB
ID:	240899
    Są to światła 55W 6000k HID w związku z czym w świetle prawa nie są dopuszczone do ruchu drogowego (chyba że się mylę, to proszę o poprawę). Dlatego chciałbym zapytać czy można uzyskać efekt jak najbardziej zbliżony do powyższego?

    "Należy podkreślić, że zestawy ksenonowe HID - zgodnie z polskim prawem - nie mogą być wykorzystywane wszędzie. Można je wykorzystywać wyłącznie w samochodach przeznaczonych do jazdy poza drogami publicznymi, zgodnie z ich definicją znajdującą się w ustawie o drogach publicznych z dnia 21 marca 1985 roku (Dziennik Ustaw z 2004 roku, numer 204, pozycja 2086 z późniejszymi zmianami). Są one wykorzystywane przede wszystkim do poruszania się na torach oraz odcinkach zamkniętych, na przykład podczas imprez sportowych, takich jak rajdy. Zestawy HID powinny być zatem używane w miejscach, gdzie nie obowiązują przepisy kodeksu drogowego. Ma to związek z obawą, że użycie zestawów ksenonowych mogłoby „oślepić” kierowcę jadącego w naszym kierunku z naprzeciwka, a to zagrażałoby życiu i zdrowiu uczestników ruchu drogowego."

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar sulek
    Dołączył
    05 2013
    Auto
    Mito
    Postów
    68

    Domyślnie

    Nie można. Nie zrobisz. Nie rób że 159 Calibry.

    Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2017
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 159 3.2 JTS Q4 [2006]
    Postów
    40

    Domyślnie

    Popieram. Nie dla HIDow, zwlaszcza w Alfie.

    Mialem okazje zobaczyć porowanie strumienia swiatla jakie emituja Hidy i zwykle żarówki w profesjonalnej ciemni w PIMOT. Powiem szczerze ze swiatlo emitowane przez nie jest tragiczne. Lepsze efekty daje dobra zarówka philips albo Osram.

    Wysłane z mojego LG-H955 przy użyciu Tapatalka

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar MikeDraven
    Dołączył
    05 2016
    Mieszka w
    Bogatynia
    Auto
    brak
    Postów
    794

    Domyślnie

    Chcesz mieć taki efekt to zamontuj ori ksenony, spryski i poziomowanie. W 159 przed liftem masz całą instalację pod ori ksenon
    "Nie możesz nazywać siebie prawdziwym miłośnikiem motoryzacji jeśli nigdy nie miałeś Alfy Romeo" - Jeremy Clarkson

    Pomogłem? Dodaj punkt reputacji (gwiazdka pod postem)

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Mer0winG
    Dołączył
    11 2017
    Mieszka w
    Śląśk
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM 16v
    Postów
    15

    Domyślnie

    Cytat Napisał sulek Zobacz post
    Nie można. Nie zrobisz. Nie rób że 159 Calibry.

    Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka
    Ciesze się że wg Ciebie uzyskanie jak najbardziej białego światła to calibrzenie, ale generalnie g**no mnie obchodzi twoja opinia. Wychodzisz na środek rynku i wydzierasz ryja że Ci się nie podoba jakiś budynek? Trzymajmy się tematu, jak będę chciał opinii, to o nią poproszę.

    Cytat Napisał DziedzicPruski Zobacz post
    Popieram. Nie dla HIDow, zwlaszcza w Alfie.

    Mialem okazje zobaczyć porowanie strumienia swiatla jakie emituja Hidy i zwykle żarówki w profesjonalnej ciemni w PIMOT. Powiem szczerze ze swiatlo emitowane przez nie jest tragiczne. Lepsze efekty daje dobra zarówka philips albo Osram.

    Wysłane z mojego LG-H955 przy użyciu Tapatalka
    Pamietasz który dokładnie model ?

  6. #6
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2017
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    2

    Domyślnie

    Ja mam 4300k HID i jestem bardzo zadowolony [emoji4] Przynajmniej coś widze w nocy. U mnie barwa zbliżona do białej a nie do niebieskiej jak na zdj


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  7. #7
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Mer0winG
    Dołączył
    11 2017
    Mieszka w
    Śląśk
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM 16v
    Postów
    15

    Domyślnie

    Cytat Napisał Matedek Zobacz post
    Ja mam 4300k HID i jestem bardzo zadowolony [emoji4] Przynajmniej coś widze w nocy. U mnie barwa zbliżona do białej a nie do niebieskiej jak na zdj


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Generalnie białe światło to około 5500-6500k to na zdjęciu ma 6000 (wg właściciela). Dobrze wiedzieć że 4300k wystarczy żeby dobrze oświetlić drogę. U mnie barwa zdecydowanie żółta, mało co widać.

  8. #8
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2017
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    2

    Domyślnie

    4300k lepiej oświetla w deszczu [emoji4]


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta Avatar sulek
    Dołączył
    05 2013
    Auto
    Mito
    Postów
    68

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mer0winG Zobacz post
    Ciesze się że wg Ciebie uzyskanie jak najbardziej białego światła to calibrzenie, ale generalnie g**no mnie obchodzi twoja opinia. Wychodzisz na środek rynku i wydzierasz ryja że Ci się nie podoba jakiś budynek? Trzymajmy się tematu, jak będę chciał opinii, to o nią poproszę.
    Młody kolego, odpowiedziałem na Twoje dwa pytania rzeczowo. Więc ciii, słodki aniołeczku.
    A Calibra to wspaniały samochód. Do dzisiaj niebrzydki, od początku tani i całkiem fajny technicznie. Niestety. Po latach stał się absurdalnie tani, a pozostałe czynniki wpłynęły na to, że trafił w ręce młodzieży wiejskiej, która robiła z nim straszne rzeczy. Podobny zresztą los dopadł e36 i powoli zaczyna a niedługo dopadnie 159. Smutne to trochę, ale wracając do tematu.
    Tak - montaż hidów i innych wynalazków jest:
    a) nielegalny
    b) niebezpieczny
    c) najzwyczajniej w świecie głupi i buracki

    Oczywiście. Można pokusić się o wymianę całych reflektorów na oryginały ksenonowe. Strzelam, że sam reflektor to ~1200-1300pln/strona. Do tego system spryskiwaczy, który jest obligatoryjny (śmiało można liczyć ~1000pln), poziomowanie, robocizna... I w ten oto sposób dobijasz do 15-20% wartości niemłodego wszak już auta.

    No... Ale przecież są hidy za 200zł.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Matedek Zobacz post
    Ja mam 4300k HID i jestem bardzo zadowolony
    Osoby jadące z przeciwka też są z pewnością zadowolone.

  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2017
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 159 3.2 JTS Q4 [2006]
    Postów
    40

    Domyślnie

    W przypadku montażu HIDow w standardowej lampie praktycznie nie wstepuje granica swiatło-cień. Co powoduje oślepianie osób jadących z przeciwnej strony.

    Dodatkowo takie żarówki emitują dużo ciepła co przekłada sie na wypalanie powierzchni odbłyskowych w reflektorach samochodowych.

    Jezeli miałbym cos polecic to żarówki Philips Xtreme Vision bądź Blue Vision. Fakt trzeba zapłacić ~80/100 zl za komplet ale warto. No chyba, że poprostu nie interesuje Nas komfort i bezpieczeństwo osób na drodze to wtedy HIDy...

    Wysłane z mojego LG-H955 przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Światła mijania
    Utworzone przez fala w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 03-08-2017, 20:30
  2. Światła mijania 166
    Utworzone przez Kamil10 w dziale 166
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 19-10-2016, 07:45
  3. [145] Światła mijania 100 W
    Utworzone przez Marek Cz w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 65
    Ostatni post / autor: 26-01-2011, 01:26
  4. [146] Światła Mijania
    Utworzone przez gombej w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 05-12-2009, 12:11
  5. [33] Światła mijania
    Utworzone przez AR_33 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 19-02-2008, 10:54

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory