Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy 1234
Pokaż wyniki od 31 do 34 z 34

Temat: Problem z doładowaniem silnik 1.8 tbi

  1. #31
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Giulietta QV
    Postów
    83

    Domyślnie

    Cała historia ogólnie jest opisana we wcześniejszych postach, ciężko było wykryć ponieważ auto nie dawało żadnych objawów które wskazywały by na uszkodzenie turbiny jednakże dopiero w pózniejszym etapie po podłączeniu do kompa i sprawdzania pomiarów poszedł dym, wirnik się oderwał od turbiny i był już powód mechaniczny, turbo zostało odesłane do regeneracji po czym zamontowane i auto hula.
    Ostatnio edytowane przez Matek93 ; 28-02-2018 o 22:29

  2. #32
    Bartek39
    Gość

    Domyślnie

    Moim skromnym zdaniem auto było kręcone box-em i dlatego padła turbina. Miałem tak samo we Freemoncie. Koledze z forum przez boxa najpierw padła skrzynia a później silnik. Wymiana i tego i tego.

  3. #33
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Giulietta QV
    Postów
    83

    Domyślnie

    Jakim boxem bo nie rozumiem? Auto ma już nalatane prawie 150 tysięcy więc miało prawo tym bardziej że nie wiadomo jak wcześniej było używane.
    Ostatnio edytowane przez Matek93 ; 01-03-2018 o 18:49

  4. #34
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,000

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bartek39 Zobacz post
    Moim skromnym zdaniem auto było kręcone box-em i dlatego padła turbina. Miałem tak samo we Freemoncie. Koledze z forum przez boxa najpierw padła skrzynia a później silnik. Wymiana i tego i tego.
    nie wiem jaki masz rocznik i przebieg i jak często był zmieniany olej i na jaki. w TBI jest wrażliwa turbina, bo szczególnie w wersjach przed liftem, bo sknocone jest zasilanie olejem turbiny przed liftem (potem był izolowany wąż turbo, inaczej powyginany żeby się tak nie grzał, jeśli nie masz to wymień - jest info w wątkach na forum 159 i też na alfaowner - w obu podawałem numery części itp), do tego śruba-filtr która się może częśćiowo przytykać. olej fabrycznie zalecany jest raczej przeciętny (zarówno Selenia Star PE jak i Selenia Sport Power), i nie wytrzymuje fabrycznych interwałów wymiany co 35tys km, do tego przysmarza się w wężu zasilania, bo wąż leci za blisko turbiny/kolektora a tam są takie temperatury że rozgrzewa się to wszystko do czerwoności (zobacz sobie w nocy po kilku mocnych butowaniach podnieś maske). w wielu 159 TBi turbiny padały przed drugą wymianą oleju, stąd poprawki które weszły do poliftowych Giuliet i 4C pod koniec 2013r.
    Do tego TBi ma tendencje do zbierania się paliwa w oleju - jak jeździ się głównie po mieście na krótkie odcinki to paliwo nie zdąży odparować.

    czyli wąż zasilania olejem ma być pozmianowy, olej wymieniaj co 10-15tyskm nie żadziej niż co rok bo w TBi to akurat jest piętą Achillesową.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

Podobne wątki

  1. [159] Problem z doładowaniem turbo
    Utworzone przez marcingoleniow w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 11-09-2017, 21:25
  2. Problem z doładowaniem 2.4 JTD
    Utworzone przez matiq1991 w dziale 166
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 25-03-2017, 08:08
  3. [159] Problem z doładowaniem
    Utworzone przez boobas00 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 08-10-2016, 17:35
  4. [159] Problem z doładowaniem, co jest nie tak?
    Utworzone przez whitefunk w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 30-06-2013, 10:07
  5. Problem z doładowaniem
    Utworzone przez karsto1982 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 25-06-2011, 08:34

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory