Strona 15 z 15 PierwszyPierwszy ... 56789101112131415
Pokaż wyniki od 141 do 149 z 149

Temat: Skrzynia TCT problem

  1. #141
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2016
    Mieszka w
    GTC
    Auto
    Giulietta 1.4 Multiair 170 + TCT '12
    Postów
    119

    Domyślnie

    Z 8HP jeździłem kilkoma BMW z różnych roczników (X5 '16, 5er '18, 3er '22 i '23) z różnymi przebiegami (od 3.000 km do 200.000) i każda potrafi szarpnąć przy "odpowiednim" traktowaniu. Wszystko kwestia tego jakie traktowania skrzynia się nauczy i w jakim trybie jeździ.

    Jak dla mnie TCT, z perspektywy czasu (już prawie rok i 8.000 km) jest poprawna. Gdy trzeba miękka, innym razem szybka (manual w trybie D) ale jednak nadal uważam, że brakuje jej tego "czegoś". Ale to jeden jedyny egzemplarz jakim sam się poruszam, więc ciężko mówić, że to obiektywna opinia

    BTW: Czy ktoś ma jakiś "patent" na zdjęcie miski olejowej bez demontażu skrzyni biegów?

  2. #142
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2024
    Auto
    Giulietta QV TCT '14
    Postów
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał dobryalf Zobacz post
    Panowie, kto naprawi skrzynię TCT do Giulietty w okolicy Krakowa? Już mam jej dosyć.


    Próbowałeś w serwisie na Belwederczyków 8?

  3. #143
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2018
    Auto
    156, 159, Giulietta
    Postów
    4

    Domyślnie

    https://megawrzuta.pl/download/5cdec...3dafc9395.html
    dla wszystkich zainteresowanych wrzucam procedurę wymiany sprzęgieł TCT, dla silników benzynowych, diesla. Procedura dem-mont sprzęgieł oraz ich poprawne ustawienie. Niestety nie mam procedury kalibracji sprzęgieł po wymianie, sam się póki co męczę z tym. Na ciepłym mimo kalibracji i usunięcia danych w EPERze skrzynia potrafi szarpnąć, zobaczymy czy coś się zmieni po przejechaniu większej ilości km i aktualizacji oprogramowania skrzyniInstrukcja montażu, REPEXPER.pdf
    Ostatnio edytowane przez Piotriix ; 14-02-2024 o 07:48

  4. #144
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar dobryalf
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    giulietta serie 1 1,4TB MultiAir 16v 170KMTCT Excl
    Postów
    672

    Domyślnie

    Na razie wlałem "uzdrawiacz" i pomógł! Do zrobienia bieg 1.

  5. #145
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,469

    Domyślnie

    Cytat Napisał dobryalf Zobacz post
    Na razie wlałem "uzdrawiacz" i pomógł! Do zrobienia bieg 1.
    Co to za uzdrawiacz?
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  6. #146
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    Wodzisław Śl.
    Auto
    Giulietta Veloce 1.75 TCT
    Postów
    488

    Domyślnie

    I co się dzieje ze skrzynia?

  7. #147
    Użytkownik Świeżak Avatar nahnah
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Julka Veleleleoce
    Postów
    93

    Domyślnie

    Cytat Napisał raffe18 Zobacz post
    https://megawrzuta.pl/download/5cdec...3dafc9395.html
    dla wszystkich zainteresowanych wrzucam procedurę wymiany sprzęgieł TCT, dla silników benzynowych, diesla. Procedura dem-mont sprzęgieł oraz ich poprawne ustawienie. Niestety nie mam procedury kalibracji sprzęgieł po wymianie, sam się póki co męczę z tym. Na ciepłym mimo kalibracji i usunięcia danych w EPERze skrzynia potrafi szarpnąć, zobaczymy czy coś się zmieni po przejechaniu większej ilości km i aktualizacji oprogramowania skrzyniInstrukcja montażu, REPEXPER.pdf
    Auto kalibracja jest do Uruchomienia w MESie - teoretycznie z informacji uzyskanych od MESa powinno to wyglądać tak że skrzynia delikatnie załącza sprzegła więc do rozpoznania po tym że obroty powinny lekko spaść na chwile. Osobiście nie udało mi się nigdy jej uruchomić dostaje komunikat "Completed status unknown"
    W dokumentacji od TCT jest informacja żeby przed uruchomieniem jakiejkolwiek kalibracji (Autokalibracji albo kalibracji serwisowej / kiss pointa) trzeba usunąć starą poprzez. Próbowałem u siebie ale skończyło się w Aso bo procedura "Clutch calibration Enable" nie chciała właśnie przejść i miałem cały czas błędy o braku kalibracji Endo OF line i braku skalibrowanego kiss ponta . Miał ktoś podobnie?
    Dorzucam od siebie link do pobrania opisu TCT (procedury kalibracyjne od strony 52): alfa-romeo-mito-alfa-tct-automatic-transmission.pdf

  8. #148
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2018
    Auto
    156, 159, Giulietta
    Postów
    4

    Domyślnie

    Po wykasowaniu statystyki w EPERze pozostawał błąd o braku kalibracji. Nie chciało mi przejść ostatniej kalibracji, warunki niespełnione. Chociaż wszystko było OK. Po dłuższej walce i paru rozłączeń akumulatora udało się przejść wszystkie kalibracje, ale dopiero modułem "Autel". "Completed status unknown". Skrzynia zdecydowanie lepiej zmienia biegi, natomiast jest problem na biegach 4-5-6, jak ma zmieniać przy mocniejszym przyspieszaniu, przy obrotach ok. 2,5 tys 3 tys. Wtedy nieprzyjemnie szarpnie. Na dniach będę próbował zaktualizować oprogramowanie sterownika skrzyni i zrobię na nowo wszystkie kalibracje, zobaczę czy coś się zmieni.

    - - - Updated - - -

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	TCT Giulietta 2.0.jpg
Wyświetleń:	29
Rozmiar:	77.9 KB
ID:	289107

  9. #149
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2017
    Auto
    Julka TCT
    Postów
    139

    Domyślnie

    miałem wymieniane sprzęgła w TCT 1.4 benzyna. po wymianie poszarpywało przy zmianie, przejechałem ok 2000 km i ułożyło się wszystko oprócz zmiany z "3" na "4" - w trybie N jest ok, w dynamic jak się depnie, auto ma 3000-5000 obrotów i wymusi się zmianę manetką wtedy jest mocne szarpnięcie

    miał tak ktoś? jest jakieś rozwiązanie? nie wygląda, żeby to się miało samo "ułożyć". zmiana z 5 na 6, oraz z 1 na 2 wchodzi idealnie

Podobne wątki

  1. [159] 2,4 210 km skrzynia problem
    Utworzone przez kozi_Lukasz w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 03-12-2016, 07:08
  2. problem ze skrzynia
    Utworzone przez drafter w dziale 147
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 18-12-2015, 10:25
  3. Problem skrzynia GT
    Utworzone przez LukeMazur w dziale GT
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 11-09-2014, 12:15
  4. Problem ze skrzynia w GT 1.8ts
    Utworzone przez Plemek4 w dziale GT
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 03-06-2013, 19:10
  5. [33] Problem ze skrzynia
    Utworzone przez _zagiel_ w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 01-06-2007, 15:21

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory