Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy 12345
Pokaż wyniki od 41 do 44 z 44

Temat: Uszczelka Smoka w Tbi

  1. #41
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2022
    Auto
    Giulietta QV
    Postów
    8

    Domyślnie

    Przyczyną był wadliwy czujnik ciśnienia oleju (wyciekał przez niego olej), pozdrawiam.

  2. #42
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2023
    Auto
    Giulietta 1.4 MA
    Postów
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawel2910 Zobacz post
    Uszczelka wymieniona, misa dokręcona z wyczuciem, wszystko trzyma. Poprzedni właściciel widać już ją zmieniał, bo nie była jeszcze mocno twarda. Tylko nie wiem skąd w misie były kawałki skostniałego sylikonu, podejrzewam, że mechanik który poprzednio wymieniał oring czyścił misę bez rozkręcenia osłony i smoka wewnątrz - niech tylko nikomu nie przyjdzie do głowy tak robić, bo zawsze coś powpada podczas czyszczenia. Uszczelkę wymieniałem, bo według mnie kontrolka od ciśnienia oleju trochę za późno gaśnie przy odpalaniu zimnego silnika. Nic to nie dało, kontrolka jak gasła tak gaśnie. Filtr i olej oczywiście wymieniony. Dodatkowo silnik do momentu zgaśnięcia kontrolki jakby trochę głośniej pracował. Poniżej film, nagrane odpalanie w garażu po nocnym postoju, na mrozie było tak samo, żadnego komunikatu o niskim ciśnieniu nigdy nie miałem. Jak ktoś mógłby z użytkowników tego silnika się wypowiedzieć to byłbym wdzięczny.
    Mam dokładnie to samo i podobny dzwięk albo i nawet ten sam, kwestia jakości dzwięku z nagrania tylko że w 1.4 TB. Rozwiązałeś problem z ciśnieniem oleju i odkryłeś co stuka?

  3. #43
    Użytkownik Świeżak Avatar perlim121
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    Madryt
    Auto
    była 156 SW ....teraz Giulietta 2.0 JTDM
    Postów
    165

    Domyślnie

    pewien inny forumowicz wymienił obudowę filtra oleju...numer części to 00055225698
    tu w tym wątku opisywałem jakie miał objawy i co było zrobione

  4. #44
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2022
    Auto
    Alfa romeo 159 2011r
    Postów
    74

    Domyślnie

    Mam pytanie czy ktoś zakładał taka uszczelkę smoka pompy oleju https://allegro.pl/oferta/uszczelka-...ti-13520036710 do Giulietty TBi 2010-2013r. Czy pasuje idealnie i wystarczy sama miskę olejowa zdjąć czy jeszcze coś potrzeba odkręcić. A powód ew. wymiany jest następujący rzadko podczas jazdy przeważnie na postoju jak silnik już jest zagrzany ma odpowiednią temperature np. dzisiaj wyskoczył mi komunikat "Insufficient engine oil pressure" dalej nie doczytałem bo komunikat szybko zniknął nic z autem się nie działo podczas jazdy olej wraz filtrem oleju Ufi wymieniany 5tys. Olej 5w40 syntetyk pentrite. Przed zmiana oleju była robiona płukanka silnika
    Ostatnio edytowane przez wilku34 ; 01-11-2023 o 19:32

Podobne wątki

  1. Czyszczenie smoka oleju 1.6
    Utworzone przez impo12 w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 29-05-2017, 16:04
  2. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 22-09-2016, 19:19
  3. [159] Uszczelka
    Utworzone przez enzzo w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 29-11-2013, 21:12
  4. uszczelka
    Utworzone przez tomasz switala w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 19-08-2010, 20:20

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory