Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Temat: Problem z podłączeniem Czujnika zaworu turbiny 1.6 multijet 105km

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Mito 1.4 QV
    Postów
    12

    Domyślnie Problem z podłączeniem Czujnika zaworu turbiny 1.6 multijet 105km

    Witam mam pytanie czy wyjaśni mi ktoś jak działa i za co odpowiedzialny jest czujnik zaworu turbiny w 1.6 multijet ten montowany na dole gruszki w który wpinana jest kostka elektryczna?.
    Mam problem od czasu kiedy oddałem auto do znanego rzekomo znającego się na włoskich autach tunera celem podniesienia mocy w swoim 1,6 multijet 105 km.
    Auto miało seryjne turbo ze stałą geometrią zostało ono zmienione na większe ze zmienną geometrią i w tym momencie pojawił się problem poszarpywania podczas przyspieszania i czasem przeładowania turbo.
    Tuner tłumaczył się że to wina przepływomierza że musi być odłączony i należy zakupić nowy ok odebrałem auto wymieniłem przepływomierz na nowy oryginalny i dalej to samo było później twierdziła że coś było grzebane w instalacji elektrycznej silnika pomyślałem ok nie byłem pierwszym właścicielem to może coś było robione choć kupiłem z przebiegiem 36 tyś km z polskiego salonu. Wymieniłem wiązkę silnika i dalej to samo .Brakuje mi już pomysłów co może być przyczyną tego poszarpywania w chwili doładowania.
    Zmienna geometria płynnie chodzi EGR nie zaślepiony, podciśnienie ok
    Zastanawiam się czy przyczyną nie jest brak podłączenia czujnika zaworu turbiny 1,6 multijet 105 km nie było tego czujnika i co za tym idzie wiązki do niego?

  2. #2
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,469

    Domyślnie

    Jedź tam gdzie ci to przerabiali.
    Niech oddają kasę za żle zrobioną modyfikację.
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Mito 1.4 QV
    Postów
    12

    Domyślnie

    sądziłem że Cinsoft robi dobrze ale przyznam szczerze że z każdym dniem i miesiącem użytkowania staję się to coraz bardziej wkurzające tym bardziej podczas wyprzedzania nie da się robić tego dobrze jak szarpie nie wspominając o tym że na pewno nie wpływa to dobrze na silnik i podzespoły. Poszło ładne parę tysięcy 4 strojenia i przeróbki łącznie coś ponad 7 tyś .

    - - - Updated - - -

    Wydaję mi się że jeśli się oddaje auto po wcześniejszym kontakcie i otrzymuję w miarę sensowną odpowiedź z której wynika że już sie robiło taki silnik do tego stopnia a przed pracami jego stan zostaje zweryfikowany i nie dostaję się informacji że coś jest nie tak z autem co mogło by robić problemy to nie rozumiem skąd te problemy przecież miała być wszystko jak należy a tu naglę okazuję się że niby uszkodzony przepływomierz po zmianie na nowy oryginalny okazuje sie że to jednak nie był przepływomierz że to wina wiązki silnika ta też została zmieniona choć stara nie była nigdzie uszkodzona i to też nie dało efektu. W sumie od samego początku modyfikacji był odłączony przepływomierz nie wiadomo dlaczego strojenie odbywało się za każdym razem z odpiętą kostką. Ostatnim razem auto przestało miesiąc w warsztacie Cinsoft i nic z tego nie wynikło. Minęło już od tego ze 2 lata i z każdym dniem mam coraz większą odrazę do tego jak się zachowuje auto po tych modyfikacjach już chyba lepiej by było zostać przy serii

Podobne wątki

  1. Problem z podłączeniem pod MES
    Utworzone przez LuKe93 w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 08-03-2017, 23:01
  2. błąd czujnika turbiny?
    Utworzone przez Pati&Grzesiek w dziale 156
    Odpowiedzi: 44
    Ostatni post / autor: 08-09-2013, 22:02
  3. Problem z dobraniem zaworu turbiny
    Utworzone przez Abidibi1509 w dziale GT
    Odpowiedzi: 78
    Ostatni post / autor: 21-07-2013, 14:53
  4. [GTV] MBC zamiast czujnika ciśnienia turbiny??
    Utworzone przez kubus_stunt w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-04-2013, 07:04

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory