Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: Problem z odpalaniem i niedziałająca turbina

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2022
    Auto
    Alfa Romero Gulietta
    Postów
    2

    Domyślnie Problem z odpalaniem i niedziałająca turbina

    Cześć,

    po wiernej 159 1.9JTD postanowiłem zakupić mniejsze benzynowe auto więc wybór padł na Giuliette. Niedługo po zakupie auto wystąpił problem z niedziałającą turbiną. Model to 1.4 170KM z TCT. Auto normalnie działało, dnia dzisiejszego nagle pojawił się problem z odpalaniem. Auto bez względu na temperaturę silnika odpala za ok. 3cim razem, przy długim kręceniu rozrusznikiem. Często także następuje reset komputera, czyli resetowanie godziny, daty, komunikat o niedziałającym wspomaganiu kierownicy, startowaniu z górki, VDC oraz wyłącza poduszkę pasażera. (chociaż nie zawsze)

    Po mozolnym kręceniu silnik jednak odpala się i działa prawidłowo, równomiernie nie wydaje dziwnych dźwięków, nie występuje "check engine". Odłączyłem oraz podłączyłem akumulator w celu zrestartowania elektroniki jednak nic to nie pomogło. Dodatkowym objawem jest niedziałająca turbina, korzystając z wskaźnika ciśnienia ciśnienia w turbo, wskazuje on zawsze poziom zerowy, bez względu na jazdę i gazowanie samochodem. Po prostu turbina zachowuje się jakby była wyłączona (w ogóle nie pracuje). Skrzynia jak i sam silnik pracują prawidłowo jednak bez turbiny auto to raczej się toczy.

    Czy ktoś z Was spotkałem się z podobnym problemem? Myślę o oddaniu auta specjaliście jednak chciałbym wstępnie oszacować potencjalny koszt problemu oraz wiedzieć z jakim rodzajem usterki się mierzę - mechanicznym czy elektronicznym.
    Ostatnio edytowane przez MisiaZdzisia ; 11-07-2022 o 20:55 Powód: Błąd ortograficzny

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar DmX
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wawa
    Auto
    Mito QV
    Postów
    627

    Domyślnie

    wymień akumulator.

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Silesia
    Auto
    156
    Postów
    366

    Domyślnie

    czy poczyniłeś jakieś kroki w celu sprawdzenia błędów lub akumulatora? tutaj z fusów nie wywróżymy i szklanej kuli również nie posiadamy. Tak jak kolega wspomniał na pewno masz cos nie tak z akumulatorem. Jedź do jakiejś firmy która sprzedaje akumulatory oni mają sprzęt to ci sprawdzą jego kondycje. Potem diagnostyka i odczyt błędów. Dodatkowo przy słabym akumulatorze mogą wystąpić problemy z działaniem skrzyni TCT.
    Lancia Lybra SW 2.4 JTD 136KM była
    Lancia Lybra SW 2.4 JTD 140KM była
    Alfa Romeo 156 SW 2.4 JTDM 175KM była
    Lancia Delta 2.0JTDM 165KM była

  4. #4
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2022
    Auto
    Alfa Romero Gulietta
    Postów
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał spoker Zobacz post
    czy poczyniłeś jakieś kroki w celu sprawdzenia błędów lub akumulatora? tutaj z fusów nie wywróżymy i szklanej kuli również nie posiadamy. Tak jak kolega wspomniał na pewno masz cos nie tak z akumulatorem. Jedź do jakiejś firmy która sprzedaje akumulatory oni mają sprzęt to ci sprawdzą jego kondycje. Potem diagnostyka i odczyt błędów. Dodatkowo przy słabym akumulatorze mogą wystąpić problemy z działaniem skrzyni TCT.
    Podłączyłem u diagnosty komputer, zmiana akumulatora pomogła na wszystkie bolączki związane z elektroniką, świece, pompa, rozrusznik oraz pozostałe rzeczy mechaniczne w porządku ale dalej ma problem z odpalaniem (na rozgrzanym ten problem jest większy). Co do turbiny to ona działa natomiast ciśnienie w niej jest mniejsze niż w atmosferze stąd odczyt zerowy.

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Silesia
    Auto
    156
    Postów
    366

    Domyślnie

    Cytat Napisał MisiaZdzisia Zobacz post
    Podłączyłem u diagnosty komputer, zmiana akumulatora pomogła na wszystkie bolączki związane z elektroniką, świece, pompa, rozrusznik oraz pozostałe rzeczy mechaniczne w porządku ale dalej ma problem z odpalaniem (na rozgrzanym ten problem jest większy). Co do turbiny to ona działa natomiast ciśnienie w niej jest mniejsze niż w atmosferze stąd odczyt zerowy.
    Jakie błędy wyszły u diagnosty? Rozumiem że tylko różnica w ciśnieniu między zmierzonym a oczekiwanym i coś jeszcze?
    Lancia Lybra SW 2.4 JTD 136KM była
    Lancia Lybra SW 2.4 JTD 140KM była
    Alfa Romeo 156 SW 2.4 JTDM 175KM była
    Lancia Delta 2.0JTDM 165KM była

  6. #6
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2022
    Auto
    Giulietta 2012 1,4TB Distinctive; Frontera Sport 1994 2,0i
    Postów
    7

    Domyślnie

    Jak dla mnie mechanicznie - albo pękł blok turbiny albo przewód doprowadzający - skoro turbina się nie kręci.

Podobne wątki

  1. Problem z odpalaniem
    Utworzone przez mlody91 w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 03-07-2012, 19:38
  2. [145] Problem z odpalaniem
    Utworzone przez baton w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 30-06-2012, 14:44
  3. [145] Problem z odpalaniem
    Utworzone przez kubatron w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 19-05-2012, 10:22
  4. Problem z odpalaniem 1.9 JTD
    Utworzone przez Vesp3r w dziale 156
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 30-12-2009, 15:46
  5. Problem z odpalaniem
    Utworzone przez dbh w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 24-12-2009, 00:13

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory