Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 13 z 13

Temat: grubość lakieru pastelowego

  1. #11
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2022
    Auto
    Brak
    Postów
    68

    Domyślnie

    Panowie dałem auto do mycia glinkowania i woskowania no i powiedzieli mi,ze widać tak zwane ''śmieci'' punktowo coś pod lakierem.Czytałem w internecie i też ktoś pisał na forum fiata,mazdy,że nowe auta już miały takie coś u nich.Wygląda to jakby coś zostało i zostało to polakierowane.Mierząc miernikiem tam gdzie są te ''skazy'' to pokazuje normalnie około 130

    Generalnie mierząc całe auto wartości są od 130 do 180mikronów.Np mierząc jeden element dach itp rozbieżnośc między najmniejszy a największym około 50mikronów nie wiem moze za bardzo się doszukuje :/

    podjechałem też do lakiernika rzucił okiem na to,pościągał uszczelki z rantów drzwi itp i nic aboslutnie nie widać by było malowane i gdzieś zakończone tak samo maska na froncie samym pokazuje 110 po bokach 130-140-150 a na środku taki większy obszar 170-180 i też nie widac by było coś malowane od spodu lakier fabryczny,mastyka przy rantach fabryczna nigdzie nie widać jakiegoś zakończenia jak to miałem w bmw maska malowana to i pod spodem było psiknięte i świeciło się jak brokat bo miałem metalik.Niby wygląda,że mogło być coś malowane np tylne błotniki mają miejscami 180 a 3cm dalej 160/150/140a

    aha i też pamiętam jak mierzyłem białą sportive lakier pastelowy tylko nie pamiętam wartości już ale np słupek przedni prawy u góry przy szybie miał 180 a po drugiej stronie 130 i w mojej to samo.. po tej samej stronie w tym samym miejscu słupek 180 po drugiej 130 wartość 170-180 jest może na obszare 2x2cm a oddalając się po kawałku już 160,140


    nie jest po prostu lakier tak,że sa drzwi i lecląc co 5cm całe drzwi pokazuje 120-130 tylko są miejsca gdzie pokaże 130 a są 170,180 i to tak losowo na każdym elemencie jedynie blotniki przednie mają tak 120-140 ale nie widać nigdzie po prostu,,żeby coś było malowane..

    bo już wpadłem w panikę czy sprzedać auto

    poczytałem też wątek o giulii też ktoś pisał,ze nowa miała jakieś ''śmieci'' pod lakierem

    maksymalna wartość na aucie to 180/185mikronów (miernik e12 s al z sondą kulkową skalibrowany) tylko jak wspomniałem oddalając się od pomiaru kawałek dalej już jest np 150 160

    Podoba mi się alfa tylko,że szukałem auta rok czasu nie tylko alfy ją brałem jako pierwszą a potem wykluczyłem skupiłem się na audi i bmw ale rynek jest jaki jest przebiegi są duże audi i bmw i padało na alfę mówię ok niech będzie 1.4t 120km ale cała w oryginalne.Auto sprawdzała mi firma

    https://www.facebook.com/people/Chec...0054541746773/ lub w google ''checkauto'' Stargard
    Pojechałem po to auto 750km w jedną stronę.Dopiero jak człowiek przyprowadził i przygląda się jak szpak w ''...'' elementom to widać tu jakiś ''paproch,śmieć mały'' w ciemno bym tam nie jechał więc wynająłem firmę

    Tak drążę temat bo ktoś pisał,ze lakier pastelowy to 110-130mikronów,metalik 160-180 no ale u mnie własnie jest taki zakres 120-180.Miernik lakieru niby przy 170/180 piknie dwa razy ale on fabrycznie jest ustawiony tak orientacyjnie,że to niby druga warstwa.Co sądzicie Panowie? z góry dziękuje wam za odpowiedzi

  2. #12
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,557

    Domyślnie

    Moje MiTo z pastelowym Rosso Alfa też ma takie wartości, a nie było malowane.
    Co ciekawe na Volvo mam Electric Silver Met, czyli najgrubszy lakier z palety, a jest cieńszy od tego na MiTo

    Wysłane z mojego M2007J3SY przy użyciu Tapatalka

  3. #13
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2022
    Auto
    Brak
    Postów
    68

    Domyślnie

    Cytat Napisał FXX Zobacz post
    Moje MiTo z pastelowym Rosso Alfa też ma takie wartości, a nie było malowane.
    Co ciekawe na Volvo mam Electric Silver Met, czyli najgrubszy lakier z palety, a jest cieńszy od tego na MiTo

    Wysłane z mojego M2007J3SY przy użyciu Tapatalka

    Dzięki za odpowiedz FXX

Podobne wątki

  1. [Giulia] Grubość lakieru
    Utworzone przez osy4 w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 10-07-2021, 18:12
  2. [Giulietta] Grubość lakieru pastelowego / metalizowanego dla nowego auta
    Utworzone przez Gregi w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 17-04-2019, 08:09
  3. [Giulietta] Pielęgnacja lakieru pastelowego i nie tylko
    Utworzone przez sailor_p w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 20-07-2017, 14:23
  4. [159] Grubość lakieru 159?
    Utworzone przez kamal1981 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 22-05-2016, 15:47
  5. Grubość lakieru alfa 159
    Utworzone przez vonpo w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 07-04-2014, 06:14

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory