Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Temat: Problem ze skrzynią automatyczną dwusprzęgłową (TCT)

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2023
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm, 2013, 170 KM, 125 kW
    Postów
    3

    Post Problem ze skrzynią automatyczną dwusprzęgłową (TCT)

    Witam, mam dosyć poważny problem z moją Giuliettą.

    2013 rok, 2.0 JTDm, 170 KM 125kW.

    Skrzynia biegów automatyczna dwusprzęgłowa (TCT).

    Zaczęło się od tego że podczas jazdy szarpnęło auto, bieg wskoczył na 1 i nie zmieniał się już na wyższy, pojawiła się kontrolka 'check transmission, see handbook'. Wyłączyłem auto i odczekałem chwilę. Przy ponownym uruchomieniu miałem chwilę problem z odpaleniem ale w końcu się udało i auto znów jechało normalnie przez parę minut, skrzynia chodziła gładko. Sytuacja znów się przydarzyła 10 minut później, wtedy auto było jeszcze ciężej odpalić ale dało się wrzucić na N żeby go przepcha pod garaż.
    Obecnie sytuacja jest taka że auta już wogóle nie idzie odpalić, można wrzucić tylko D lub P (tak pokazuje na wyświetlaczu jak zmieniam) przy R i N ikonki migają koło lewarka i nadal pokazywane jest D na wyświetlaczu.

    Po podpięciu komputera wyszło że problem jest z pompą elektryczną.

    Dzień później po przekręceniu kluczyka pojawiły się 4 kolejne błędy:

    - ESC unavailable
    - hill Holder unavailable
    - have power staring check
    - steering corrector unavailable


    Zacząłem od wymiany akumulatora bo był już na wykończeniu po zmierzeniu, niestety to nie pomogło. (zakupiony: EXIDE AGM START&STOP EK700 70Ah )

    Po podpięciu kolejny raz komputera, pokasowaliśmy te błędy, jedynie problem z pompą cały czas się aktywował po usunięciu. Przy zmienianiu biegów na sucho, w komputerze jest pokazane że wszystkie się zmieniają prawidłowo. Czujnik hamulca działa poprawnie. Problem jest w tym że auto jest cały czas na 2 biegu. (Tak pokazuje inna informacja w komputerze) Więc prawdopodobnie dlatego nawet jak się przełączy na P to nie idzie go odpalić.

    Czy miał ktoś podobną sytuację?
    Specjaliści powiedzieli mi że najprawdopodobniej jest to niestety uszkodzona skrzynia. Może to być jakiś moduł który może kosztować parę stów lub parę tysięcy.

    Z góry dziękuję za pomoc.
    Ostatnio edytowane przez mieso ; 22-07-2023 o 08:59

  2. #2
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2023
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4TB Distinctive TCT
    Postów
    5

    Domyślnie

    Z tymi skrzyniami i z mechanikami do nich to są niezłe jaja. Mam podobny problem u siebie (tylko u mnie wskakuje na neutral od razu) "check transmission, see handbook", "start stop niedostępny" i "tryb manualny niedostępny". Co mechanik to mi chce wymieniać coś innego. ASO trzymało u siebie auto kilka dni "nie widzimy problemu". Jeden mechanik nie spojrzał nawet na auto i on mówi, że alfami w automacie, a w dodatku ze skrzynią TCT sie nie zajmuje. Kolejny mówi, że pompa hydrauliczna, jeszcze inny, że akumulator ciśnienia hydraulicznego, a pompa jest sprawna. Kolejny, że zalany sensor, ostatni serwis skrzyń mówi, że sprzęgła do wymiany.

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2017
    Auto
    Julka TCT
    Postów
    139

    Domyślnie

    bo te skrzynie to złom. ja już męczę się z drugą, nikt tego nie umie naprawiać ani diagnozować. w ASO w Łodzi mówią otwarcie, że oni auta z taką skrzynią nie mieli na serwisie od X lat, a jak rozwalona to wymieniają sprzęgła za ok 8k albo całą skrzynię za 20k+

    odczytuje Ci poprawnie położenie sprzęgieł (odległości) w multiecuscan?

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Giulietta - problem z automatyczną skrzynią biegów
    Utworzone przez peter_alfa w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 16-07-2021, 14:59
  2. [159] 159 2.4 Problem z automatyczną skrzynią AF40
    Utworzone przez lukash0 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-08-2016, 17:01
  3. Problem z automatyczną skrzynią biegów!
    Utworzone przez mariusz.kk w dziale 166
    Odpowiedzi: 42
    Ostatni post / autor: 08-06-2016, 10:09
  4. Problem z automatyczną skrzynią biegów alfa 166
    Utworzone przez kroczi w dziale 166
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 12-06-2013, 20:12
  5. [156] problem z automatyczną skrzynią
    Utworzone przez jadwinia w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 05-03-2008, 16:27

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory