Strona 3 z 28 PierwszyPierwszy 12345678910111213 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 274

Temat: Jak się Wam sprawuje MiTo?

  1. #21
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0JTS; Ford Fiesta ST 3D 200KM, Fiat 500X, była Alfa Romeo Mito i Vespa125
    Postów
    607

    Domyślnie

    Wszystkie te niemieckie przedruki są subiektywne. Najpierw mają jakąś tezę np. Golf jest najlepszy, a później szukają na to argumentów.

    ---------- Post dodany o godzinie 11:59 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 11:25 ----------

    odp. dla Żuczka:
    faktycznie, teraz gdy są turbo benzyny, dopłata do diesla ma sens tylko przy dużych przebiegach. Przez ostatnie 10 lat kupowało się diesla nie tylko dla oszczędności paliwa, ale także dla subiektywnie lepszej dynamiki i elastyczności.

    Tak wogóle to kupiłem ten samochód dla Żony. Ja miałem firmową bezpłciową, adynamiczną Fabię diesel 70KM. Ale sprawy się tak potoczyły, że przejąłem Mito.

    Wtedy, 1,5 roku temu kupiłem 1,6 jtdm 120KM ponieważ:
    1. mieszkam na przedmieściach Gdańska, więc zakładałem, że przynajmniej 1500km miesięcznie będziemy, Żona i Ja (po pracy), robić.
    2. wtedy zakładałem zakup na wiele lat (do czasu pojawienia się następcy).
    3. różnica w cenie tylko 4300 zł do TB 120Km
    4. skrzynia 6-biegowa.
    5. ma Q2 więc zakładałem, że ciężar silnika nie będzie dokuczliwy - i tak jest.

    Zrobiłem już ponad 50000 km i kupiłbym jeszcze raz Mito z tym silnikiem, tylko chciałbym, jak wcześniej pisałem, tę nową skrzynię TCT i ksenony.
    Nie mam problemów z DPF-em, bo dużo jeżdżę. Od czasu kiedy po 0,5 roku przejąłem Mito od Żony nie pojawia się nawet kontrolka wypalania filtra, bo wykorzystuję szeroki jak na diesla zakres obrotów silnika, nie jeżdżę EKO i robię długie jednostkowe przebiegi.

    Nie mogę się zgodzić, że serwisowanie diesla jest droższe od turbobenzyny. Z tego co wiem w benzynie np. trzyba dolewać olej, a w dieslu nie.
    To już mój 3-ci turbodiesel, więc wyrobiłem sobie nawyk odczekiwania na schłodzenie się turbiny. Czynię to zawsze, bo jazda zazwyczaj jest dynamiczna.

    Do pierwszego przeglądu paliła średnio ok 8l/100km (Żonie paliła do 6l/100km), po tym przeglądzie spalanie spadło o litr ON. Po rozgrzaniu silnika zawsze tryb Dynamic, pełna dynamika i klima non stop.

    Pozdrawiam

  2. #22
    martomp1
    Gość

    Domyślnie

    Moje Mito 1,4 105 km.:
    świetnie wygląda, pali w mieście ok 7,5 ;dla mnie dynamika ok.; trzeszczy fotel- regulacja lędźwiowa!; start &stop- nie lubię i nie rozumiem ; niski- odśnieżam drogi; problem z otwieranie drzwi w mroźne dni...
    pozdr. wszystkich użytkowników

  3. #23
    Użytkownik Znawca Avatar metan
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    K-ce
    Auto
    Mito 1,4 MPI
    Postów
    1,059

    Domyślnie

    Cytat Napisał martomp1 Zobacz post
    niski- odśnieżam drogi;
    To fakt-pług jak się patrzy. Dodam ze w zimie VDC robi niezłą robotę.

  4. #24
    Użytkownik Romeo Avatar _tomek_
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    tychy
    Auto
    Mieczysław i Julia
    Postów
    550

    Domyślnie

    sprawuje się swietnie, ma kilka niedociągnięć, ale generalnie jest super

  5. #25
    Użytkownik Rowerzysta Avatar tomas1907
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Ornontowice
    Auto
    BMW 320d, Giulietta
    Postów
    261

    Domyślnie

    Mito MultiAir 105 KM dopiero w sobotę odebrane, samochód ojca ale czuje że będę lubił pożyczać, wygląd rewelka tym bardziej biały z beżową skóra jeszcze takiego drugiego nie widziałem

  6. #26
    Mila
    Gość

    Domyślnie

    mam mietka od października '09, póki co nic się nie dzieje.
    wspaniale odśnieża, zderzak przedni można gdzieś zostawić lub urwać, wspaniałe otwieranie zmarźniętych i zamrożonych drzwi, wspaniałe wsiadanie tudzież wysiadanie jak się zaparkuję w małą "dziurkę" - gimnastyka musi być bo drzwi są duże i wymagają dużo miejsca by je otworzyć i wygodnie z nich wysiąść, spalanie jest mega...
    a tak poza tym to jest to świetne auto... sprawia dużo radości zarówno swoim wyglądem jak i jazdą... wybrałabym je jeszcze raz :-))) polecam.

  7. #27
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    07 2008
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    Lancer, Giulia quadrifoglio
    Postów
    1,256

    Domyślnie

    nie masz mietka, tylko mitka. Mietek to nazwa mercedesa, a to chyba 2 różne samochody.
    Nazywaj jak chcesz, ale mietek dla starszych fanów motoryzacji to będzie M.B.
    Ostatnio edytowane przez dance1 ; 18-12-2010 o 15:44

  8. #28
    Vincent
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał martomp1 Zobacz post
    Moje Mito 1,4 105 km.:
    świetnie wygląda, pali w mieście ok 7,5 ;dla mnie dynamika ok.; trzeszczy fotel- regulacja lędźwiowa!; start &stop- nie lubię i nie rozumiem ; niski- odśnieżam drogi; problem z otwieranie drzwi w mroźne dni...
    pozdr. wszystkich użytkowników

    Nie lubisz Start&stop, ja też nie, ale cieszy mnie, że w MiTo można go wyłączyć. Testówka 1.4 105KM, uruchamianie silnika z kluczyka z grotem i po wrzuceniu luzu silnik się wyłączał, a po wciśnięciu sprzęgła silnik ponownie się uruchamiał. Jednak przyciskając przycisk po lewej stronie, tuż nad lewym kolanem, funkcja ta została wyłączona, a na desce świeciła się żółta kontrolka. Nie sprawdzałem jak to jest po wyłączeniu silnik kluczykiem z grotem i po ponownym uruchomieniu silnika kluczykiem z grotem. Czy auto pamięta, że start&stop jest wyłączone? Czy trzeba każdorazowo po ponownym odpaleniu za pomocą kluczyka z grotem nadusić ten przycisk po lewej stronie?

  9. #29
    MiTomanka
    Gość

    Domyślnie

    Na osiedlowych, nieodśnieżonych uliczkach robię rano za pług, przy wsiadaniu i wysiadaniu trochę muszę się pogimnastykować Uszczelki przy szybach smaruję i jeszcze nie miałam problemów z otwieraniem drzwi.
    Jest u mnie też opcja otwarcia i zamykania szyb z zewnątrz pilotem. Trochę niestety pali (teraz w trybie normal pokazuje mi 9,7 w mieście) Autko fajne, w trybie dynamic daje kopa, duża frajda z jazdy!!!!

  10. #30
    Użytkownik Znawca Avatar metan
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    K-ce
    Auto
    Mito 1,4 MPI
    Postów
    1,059

    Domyślnie

    Faktycznie pług ale trzeba przyznać że tej wielkości auto po prostu teraz bardzo fajnie i pewnie się prowadzi, jest dość przewidywalne i łatwe do opanowania (pomijając nawet elektronicznych pomocników choć ci też są bardzo OK) A jadąc wczoraj corolką nie wiedziałem co sie po niej spodziewać-jak coś się zaczyna dziać to nagle. Ale co się dziwić-przy tej samej powierzchni kontaktu z glebą (opony195/16) mam 200 kg mniej do opanowania i za tylna osią brak ciężaru.

Podobne wątki

  1. [159] Jak Wam się sprawuje skrzynia Q-Tronic?
    Utworzone przez Matka w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 201
    Ostatni post / autor: 26-09-2020, 09:38
  2. [Giulietta] Jak się Wam sprawuje Giulietta?
    Utworzone przez anem w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 268
    Ostatni post / autor: 01-03-2012, 20:24
  3. Ile przejechałeś swoim TS 16V i jak się sprawuje?
    Utworzone przez Maciek84 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 77
    Ostatni post / autor: 28-03-2011, 10:23
  4. [MiTo] Jak się sprawuje MiTo w zimę?
    Utworzone przez rzelich w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 16-01-2010, 00:36
  5. Słabo sie sprawuje
    Utworzone przez czekal86 w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 25-12-2009, 11:36

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory