Strona 12 z 204 PierwszyPierwszy ... 234567891011121314151617181920212262112 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 111 do 120 z 2036

Temat: [MiTo/Giulietta] porady przy zakupie aut nowych

  1. #111
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał tygrysio Zobacz post
    Akurat w moim przypadku model 159 byłby zupełnym przerostem formy nad treścią ze względu na wielkość. W ciągu mojej przygody z golfami NIGDY nikt nie siedział z tyłu .... co najwyżej jeździ tam plecak Wiec wozić powietrze żeby tylko wozić w 159 .... chyba przesada Giulietta jest w sam raz ...

    Troszkę poczytałem forum boję się kilku wpisów (obcych dla posiadacza VW)
    - Jedynka nie chodzi / cieżko wchodzi - coś niesamowitego - skrzynie VW to duża precyzja

    - trzaski podsufitki itp ... szczerze jak to jest z tą jakością w Alfie w środku - trzeba radiem zagłuszać ?

    - Spryskiwacze reflektorów które nie mogę zrozumieć jak działają - w moim obecnym golfie raz na 5 spryskiwań na szybę spryskują światła - wszystko jest jasne

    No i spalanie Przyzwyczaił mnie moj szmelcwagen do wartości 5,8 - 6,3 a tu widze 12 - 11
    W Twoim przypadku - pomyśl o MiTo. Serio. MiTo QV konkretnie .

    Co do skrzyni - miałem w domu od nowości Polo z 1996 roku bodajże i tej skrzyni DALEKO było do precyzji . Jaka jest w Julce, nie wiem, podobno się układa z czasem.
    Trzaski - generalnie w Alfach lubi coś stuknąć czasem, ale nie jest wcale tak źle.
    Spalanie - wszystko zależy od trybu jazdy. Ludzie piszą o spalaniu 13 litrów w TSach, a mój pali poniżej 8 litrów. Nie spodziewam się, żeby 1.4 palił więcej.
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  2. #112
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    01-486 Warsaw PL / 95014 Cupertino CA
    Auto
    Dające Radość z Jazdy
    Postów
    628

    Domyślnie

    A może jest ktoś na forum kto posiada fabryczną nawigację w Julce - Nigdzie nie mogę znaleźć informacji na jej temat. Otóż czy to jest tylko nawigacja czy może tak jak w przypadku VW modeli RNS310/510 jest to tzw Multimedia Interface który oprócz nawigacji pokzauje komunikaty z radioodbiornika, czujników parkowania, komputera pokładowego - chodzi mi o to jaka jest tego funkcjonalność ... żeby nie kupić sobie samej nawigacji za ponad 5000 zł

    Dodatkowo z tego co rozumiem po przeczytaniu kilku wątków by dostać dwa kluczyki scyzoryki muszę zamawiać autoalam fabryczny .... nie uśmiecha mi się dodatkowy pilot - i tak muszę wozić jednego od bramy i garażu więc kolejny to już tłok - niby banały ale mające znaczenie

    ---------- Post dodany o godzinie 15:24 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 15:22 ----------

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    W Twoim przypadku - pomyśl o MiTo. Serio. MiTo QV konkretnie .

    Co do skrzyni - miałem w domu od nowości Polo z 1996 roku bodajże i tej skrzyni DALEKO było do precyzji . Jaka jest w Julce, nie wiem, podobno się układa z czasem.
    Trzaski - generalnie w Alfach lubi coś stuknąć czasem, ale nie jest wcale tak źle.
    Spalanie - wszystko zależy od trybu jazdy. Ludzie piszą o spalaniu 13 litrów w TSach, a mój pali poniżej 8 litrów. Nie spodziewam się, żeby 1.4 palił więcej.
    Myślałem i wiesz co ... w tych wszystkich autkach klasy niższej niż kompakt rozstaw osi jest zbyt mały - te autka (polo, ibiza, mito) mimo iż dla mnie wystarczające (bo mam drugi samochód kombi) jednak nie dają wystarczającego komfortu jazdy - skaczą na tych naszych drogach jak piłki ..... Niżej niż Kompakt nie schodzę a wyżej to już przesada ... pozatym ja strasznie nie lubię Sedanów
    Ostatnio edytowane przez tygrysio ; 21-01-2011 o 15:29

  3. #113
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar milleniusz
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Auto
    Giulietta 1.4 MA
    Postów
    387

    Domyślnie

    Chyba kolega z Wrocławia to ma. To też pokazuje radio i moc silnika / doładowanie turbawki, ale generalnie moim zdaniem nie warte to tej kasy. Może dlatego, że nie używam GPSów, w razie konieczności posiłkując się Googlem w iPhonie. Lepiej kup rozkładany dach (chyba, że już wliczony w pakiet). : ]

  4. #114
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    01-486 Warsaw PL / 95014 Cupertino CA
    Auto
    Dające Radość z Jazdy
    Postów
    628

    Domyślnie

    Cytat Napisał milleniusz Zobacz post
    Chyba kolega z Wrocławia to ma. To też pokazuje radio i moc silnika / doładowanie turbawki, ale generalnie moim zdaniem nie warte to tej kasy. Może dlatego, że nie używam GPSów, w razie konieczności posiłkując się Googlem w iPhonie. Lepiej kup rozkładany dach (chyba, że już wliczony w pakiet). : ]
    To powitać kolege z iPhonem Ja generalnie też się posiłkuje navigonem na iP4 ale jednak wbudowane rozwiązanie nie przyczepiane nigdzie do szyby przemawia do mnie - tym bardziej jeśli przychodza razem z nim dodatkowe korzyści .... takie o których piszesz - czyli parametry silnika czy możliwości jakiś ustawień tak jak to w przypadku komputera MFA+ ....

  5. #115
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Pokazuje przeciążenia, ciśnienie w turbinie, aktualną stację itp. Bardziej opłaca się zainwestować w gniazdo do TomToma (500 zł) + TomTom Blue&Me (coś koło 1000 zł).
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  6. #116
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    01-486 Warsaw PL / 95014 Cupertino CA
    Auto
    Dające Radość z Jazdy
    Postów
    628

    Domyślnie

    Kolejne pytanie dot tego systemu multimedialnego - jak ma się zakup tej opcji względem opcji radioodtwarzacza i systemu BOSE .... z tego co widzę na zdjęciach w momencie zakupu ten nawigacji radio w kosoli centralnej wygląda inaczej. Teraz pytanie czy te opcje da się połączyć ?

  7. #117
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Maciek-156
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Postów
    8,596

    Domyślnie

    Bose wymaga podwójnego tunera jest niezależne od nawigacji
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Jeep Cherokee 2.0 MJD A9 LIMITED 2014
    Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
    AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
    AR156 1.6TS 2000
    Wcześniej 7 włoskich aut F (126, 127, UNO DS, TIPO, PUNTO, BRAVA, MAREA)

  8. #118
    czachurek
    Gość

    Domyślnie

    Zestawianie VW i precyzyjne skrzynie to spore naduzycie Moje wrazenia z jazdy Golfem V oraz VI z TSI daly zupelne inne odczucia.

    TSI i MultiAir daja bardzo zblizone spalanie. Chlopaki na forum maja po prostu ciezka noge

  9. #119
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    01-486 Warsaw PL / 95014 Cupertino CA
    Auto
    Dające Radość z Jazdy
    Postów
    628

    Domyślnie

    Cytat Napisał czachurek Zobacz post
    Zestawianie VW i precyzyjne skrzynie to spore naduzycie Moje wrazenia z jazdy Golfem V oraz VI z TSI daly zupelne inne odczucia.

    TSI i MultiAir daja bardzo zblizone spalanie. Chlopaki na forum maja po prostu ciezka noge
    Nie wiem z czym porównujesz .... ja osobiście jeszcze Alfą nie miałem okazji jechać i być może nie wiem co dobre jeszcze - posiłkuję się opiniami z tego forum o nieszczęsnej jedynce. Skrzynie VW małem okazję porównywać z Hondą Civic, Fordem Focus ostatniej generacji oraz Oplem Astrą II - subiektywnie najgorzej było w Fordzie a najlepiej w Golfie. Nie wspominając że nigdy nie spotkałem się z przykładem że coś "nie wchodzi" a trochę czasu na Forach VW spędziłem

    Jeśli chodzi o TSI to mi przy "normalnej" jeździe motor 160KM spalał w cyklu 50/50 trasa miasto w granicach 7,5L.

  10. #120
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,801

    Domyślnie Tsi

    W czasopiśmie Auto Motor i Sport testowali Golfa TSI 160 KM i Giuliettę MA170 KM i Golf w tym teście więcej spalił paliwa. Także spalaniem nie musisz się przejmować Co do skrzyni, to w Golfie chodzi dobrze ale do Julki też nie ma co się czepiać. Problemy z włączaniem jedynki nawet jeśli wystąpią to powinny ustąpić po kilku tys. kilometrów. W Golfie też może coś zaskrzypieć czego miałem okazję osobiście doświadczyć - w wystawowej 6tce skrzypiał uchwyt w drzwiach przy kierowcy Golf to dobry samochód ale ma dwie potężne wady - jest nudny i pospolity. Julka też jest dobrym samochodem a do tego jest ekscytująca i rzadka

Podobne wątki

  1. Potrzebuje porady przy zakupie AR 159 Q4
    Utworzone przez janwar w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 13-03-2014, 11:10
  2. Porady przy zakupie
    Utworzone przez assasin w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 15-12-2011, 16:55
  3. Porady przy zakupie
    Utworzone przez assasin w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 01-12-2011, 19:50
  4. [159] Porady przy zakupie
    Utworzone przez jjokocha w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 06-01-2011, 19:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory