Strona 13 z 204 PierwszyPierwszy ... 3456789101112131415161718192021222363113 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 121 do 130 z 2036

Temat: [MiTo/Giulietta] porady przy zakupie aut nowych

  1. #121
    czachurek
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał tygrysio Zobacz post
    Nie wiem z czym porównujesz .... ja osobiście jeszcze Alfą nie miałem okazji jechać i być może nie wiem co dobre jeszcze - posiłkuję się opiniami z tego forum o nieszczęsnej jedynce. Skrzynie VW małem okazję porównywać z Hondą Civic, Fordem Focus ostatniej generacji oraz Oplem Astrą II - subiektywnie najgorzej było w Fordzie a najlepiej w Golfie. Nie wspominając że nigdy nie spotkałem się z przykładem że coś "nie wchodzi" a trochę czasu na Forach VW spędziłem

    Jeśli chodzi o TSI to mi przy "normalnej" jeździe motor 160KM spalał w cyklu 50/50 trasa miasto w granicach 7,5L.
    Ja swoja opinie opieram na jazdach testowych - w GV z przebiegiem 800km nie wchodzil VI bieg W GVI slychac bylo stuk przy puszczaniu sprzegla.

    Haczaca jedynka to domena fiatowych skrzyni i nie jest to tak uciazajace jak Ci sie wydaje - po prostu raz na jakis czas trzeba wysprzeglic i zapiac jedynke raz jeszcze bo nie weszla. U mnie zdarza sie to raz na miesiac. Nikomu od tego nic sie nie popsulo .. po prostu TTTM


    Ogolnie to najchetniej w Giuliettcie widzial bym 1.4MA 170KM + TCT .. chyba ze beda to łądowali do QV

  2. #122
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    01-486 Warsaw PL / 95014 Cupertino CA
    Auto
    Dające Radość z Jazdy
    Postów
    628

    Domyślnie

    Cytat Napisał czachurek Zobacz post
    Ja swoja opinie opieram na jazdach testowych - w GV z przebiegiem 800km nie wchodzil VI bieg W GVI slychac bylo stuk przy puszczaniu sprzegla.

    Haczaca jedynka to domena fiatowych skrzyni i nie jest to tak uciazajace jak Ci sie wydaje - po prostu raz na jakis czas trzeba wysprzeglic i zapiac jedynke raz jeszcze bo nie weszla. U mnie zdarza sie to raz na miesiac. Nikomu od tego nic sie nie popsulo .. po prostu TTTM


    Ogolnie to najchetniej w Giuliettcie widzial bym 1.4MA 170KM + TCT .. chyba ze beda to łądowali do QV
    To powiem Ci pomimo moich przygód z kilkoma piątkami mam odmienne zdanie. Natoamist pocieszasz mnie tą skrzynią tą jedynką i tym wytłumaczeniem - faktycznie w takim wypadku to nie problem

    Coraz bardziej zdecydowany na zakup odebrałem dziś telefon z przeprosinami z salonu gdyż ktoś moją testową Julkę wypożyczył na weekend .... jazda w przyszłym tygodniu

    A tak się nie mogłem doczekać

  3. #123
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    koło koła
    Auto
    emty
    Postów
    477

    Domyślnie

    Cytat Napisał tygrysio Zobacz post
    To powiem Ci pomimo moich przygód z kilkoma piątkami mam odmienne zdanie. Natoamist pocieszasz mnie tą skrzynią tą jedynką i tym wytłumaczeniem - faktycznie w takim wypadku to nie problem

    Coraz bardziej zdecydowany na zakup odebrałem dziś telefon z przeprosinami z salonu gdyż ktoś moją testową Julkę wypożyczył na weekend .... jazda w przyszłym tygodniu

    A tak się nie mogłem doczekać
    Na alfe jak na kobietę trzeba czekac, az poziom podniecenia disegnie zenitu i osiągniesz wreszcie stan euforii sadzając własny zadek we wnetrzu (szkoda tylko ze w fiatowskim wnetrzu)
    ale po tym co piszesz to wygląda ze zbyt racjonalnie podejscie preferujesz, toz to tylko samochod, cieszy przez 2-3 tygodnie, choc w naszych warunkach ekonomicznych (zmieniają sie cały czas na lepsze) zakup auta to wciąż wydarzenie porownywalne z narodzeniem dziecka, czy cos w tym stylu, brac kupowac i jezdzic, cieszyc sie, zyc chwilą ....

  4. #124
    darek3972
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał tygrysio Zobacz post
    Nie wiem z czym porównujesz .... ja osobiście jeszcze Alfą nie miałem okazji jechać i być może nie wiem co dobre jeszcze - posiłkuję się opiniami z tego forum o nieszczęsnej jedynce. Skrzynie VW małem okazję porównywać z Hondą Civic, Fordem Focus ostatniej generacji oraz Oplem Astrą II - subiektywnie najgorzej było w Fordzie a najlepiej w Golfie. Nie wspominając że nigdy nie spotkałem się z przykładem że coś "nie wchodzi" a trochę czasu na Forach VW spędziłem

    Jeśli chodzi o TSI to mi przy "normalnej" jeździe motor 160KM spalał w cyklu 50/50 trasa miasto w granicach 7,5L.
    Ze spalaniem w Julce jest bardzo różnie. 90 % zależy chyba jednak od "ciężkiego buta". Średnie spalanie po 2600 km przejechanych 100% w mieście średnie spalanie według odczytu komputera wynosi 8,7 litra, więc chyba bardzo przyzwoicie ( ponadto system s&s praktycznie nie funkcjonował, a więc w lepszych warunkach pogodowych spalanie mogłoby potencjalnie być nieco lepsze).

  5. #125
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    01-486 Warsaw PL / 95014 Cupertino CA
    Auto
    Dające Radość z Jazdy
    Postów
    628

    Domyślnie

    Pojechałem dziś do salonu popatrzeć pomacać*... i mam bajzel w głowie ... Otóż 1,4 170 z pakietami Sport 1, Prmium, Tapicerką skóra w połączeniu z tłoczoną tkaniną oraz nawigacja ... wychodzi niewiele mniej niż wersja QUADRIFOGLIO VERDE z pakietami premium oraz nawigacją ... Tapicerka oraz Sport 1 są jakby standardowo .... do tego ten silnik .... Faktycznie trzeba dopłacić ale przy cenie samochodu ogólnej +/- 8-10% .... mam bałagan w głowie

    PS. Odradzono mi BOSE .... więc oszczędność

  6. #126
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał tygrysio Zobacz post
    Odradzono mi BOSE ....
    Dlaczego?
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  7. #127
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,806

    Domyślnie QV

    Cytat Napisał tygrysio Zobacz post
    Pojechałem dziś do salonu popatrzeć pomacać*... i mam bajzel w głowie ... Otóż 1,4 170 z pakietami Sport 1, Prmium, Tapicerką skóra w połączeniu z tłoczoną tkaniną oraz nawigacja ... wychodzi niewiele mniej niż wersja QUADRIFOGLIO VERDE z pakietami premium oraz nawigacją ... Tapicerka oraz Sport 1 są jakby standardowo .... do tego ten silnik .... Faktycznie trzeba dopłacić ale przy cenie samochodu ogólnej +/- 8-10% .... mam bałagan w głowie
    Przy zakupie dobrze doposażonej 170tki wersja QV może kusić bo różnica w cenie jest rozsądna Musisz wziąść jednak pod uwagę, że oprócz dopłaty za droższą wersję, zapłacisz też więcej za ubezpieczenie i za paliwo w trakcie użytkowania gdyż QV może sporo więcej palić. W czasopiśmie "Motor" nr 3/2011 było porównanie "mocny kontra najmocniejszy", gdzie porównywali m.in. właśnie Giulietty MA170 i QV. W teście QV spaliło im średnio 2 litry więcej paliwa. Ogólnie podsumowali że rozsądniej będzie kupić słabszą wersję która prowadzi się nie gorzej od QV (po dobraniu sportowego zawieszenia).

  8. #128
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0JTS; Ford Fiesta ST 3D 200KM, Fiat 500X, była Alfa Romeo Mito i Vespa125
    Postów
    607

    Domyślnie

    Jeśli 10% więcej nie robi Ci różnicy, to bierz QV!!!
    Inaczej będziesz żałował.

    A tak stracisz "tylko" 10% a będziesz zadowolony.
    Piszę "tylko", bo zakup samochodu sam w sobie jest stratą i jeśli się zastanawiasz między dwoma opcjami to zawsze trzeba wybrać lepszą (niestety droższą).

  9. #129
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,806

    Domyślnie rada

    Radzisz żeby brać mocniejszą ale mniej ekonomiczną wersję a sam przy zakupie Mito zrobiłeś dokładnie odwrotnie - mogłeś kupić Mito TB 155 KM a wybrałeś słabszego diesla o gorszych osiągach który kosztował tyle samo co najmocniejsza wersja Zrobiłeś tak bo sporo jeździsz i chciałeś zaoszczędzić na paliwie. Żałujesz swojego wyboru?
    Podobnie jest z Giuliettą - może i niektórzy dołożyli by do wersji QV ale ze względu na wysokie spalanie wybierają MA170. Znajdą się pewnie i tacy którzy kupią diesla zamiast QV choć róznica w cenie zakupu jest minimalna żeby tylko taniej jeździć.
    QV to wersja dla Alfistów którzy nie zwracają uwagi na rachunki przy dystrybutorze

  10. #130
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar grzesk
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Wodzisław Śląski
    Auto
    było Mito 1.4TB ,Brera 2.4/jest 147 GTA
    Postów
    388

    Domyślnie

    hm mnie sie wydawało ze wszyscy alfisti nie zwracają uwagi na rachunek pod dystrybutorem

Podobne wątki

  1. Potrzebuje porady przy zakupie AR 159 Q4
    Utworzone przez janwar w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 13-03-2014, 11:10
  2. Porady przy zakupie
    Utworzone przez assasin w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 15-12-2011, 16:55
  3. Porady przy zakupie
    Utworzone przez assasin w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 01-12-2011, 19:50
  4. [159] Porady przy zakupie
    Utworzone przez jjokocha w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 06-01-2011, 19:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory