Strona 10 z 96 PierwszyPierwszy 123456789101112131415161718192060 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 91 do 100 z 955

Temat: Porady eksploatacyjne

  1. #91
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Warszawa/Włocławek
    Auto
    Giulietta 1.4 Multiair Distinctive
    Postów
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maciek-156 Zobacz post
    Światła postojowe włącza się manetka po wyłączeniu silnika
    To to wiem pytałem jak włączyć bez gaszenia silnika. (Byc moze niemożliwe)
    Co do wycieraczek to napisane iz pierwszy jest przerywany wolny drugi przerywany szybszy. Niestety ja takiego zachowania nie zaobserwowałem. PZDR

  2. #92
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    01-486 Warsaw PL / 95014 Cupertino CA
    Auto
    Dające Radość z Jazdy
    Postów
    628

    Domyślnie

    U mnie widać różnicę w szybkości pracy między tymi dwoma trybami.

  3. #93
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Quadrifoglio156
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    czarny
    Postów
    420

    Domyślnie

    Postojowe tylko z poziomu komputera.
    Mijania manetką zarówno na włączonym jak i wyłączonym. To samo długie.

    To ujdzie, ale to że nie ma możliwości regulacji jasności zegarów i ekranu komputera to już jakis absurd.
    Alfa 156 2.0; Alfa 156 1.8, Alfa 145 1.4, Alfa 156 2.5V6 Modyficata, Alfa Giulietta M-Air Distinctive Sport Edizione Autodelta.
    LEGENDA ALFA ROMEO: ALFETTA.PL

  4. #94
    Użytkownik Znawca Avatar lechtak
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Mito TCT 135 KM / Giulia Veloce Pakiet Q
    Postów
    1,143

    Domyślnie

    Cytat Napisał Quadrifoglio156 Zobacz post
    ale to że nie ma możliwości regulacji jasności zegarów i ekranu komputera to już jakis absurd.
    Można regulować podświetlenie..

  5. #95
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Giulietta 1.4TB Distinctive/Sport/Premium/Dach
    Postów
    480

    Domyślnie

    Cytat Napisał lechtak Zobacz post
    Można regulować podświetlenie..
    Tyle, ze białe reguluje sie razem z czerwonym. Wiec trzeba wybrac, czy biale ma byc nieco anemiczne, ale czerwone OK, czy biale OK ale czerwone wymagające noszenia okularów przeciwsłonecznych w nocy.
    Dobrze, ze chociaz dimmer ma niezalezne ustawienia w zalezbosci od ntego, czy swiatla mijania sie pala czy tez nie.

  6. #96
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Quadrifoglio156
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    czarny
    Postów
    420

    Domyślnie

    Cytat Napisał lechtak Zobacz post
    Można regulować podświetlenie..

    Poproszę o przepis na w/w
    Alfa 156 2.0; Alfa 156 1.8, Alfa 145 1.4, Alfa 156 2.5V6 Modyficata, Alfa Giulietta M-Air Distinctive Sport Edizione Autodelta.
    LEGENDA ALFA ROMEO: ALFETTA.PL

  7. #97
    Użytkownik Znawca Avatar metan
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    K-ce
    Auto
    Mito 1,4 MPI
    Postów
    1,059

    Domyślnie

    + i - od menu.
    Imho działa całkiem OK.
    Super sprawa jest w toyocie( i zapewne wielu innych nie mających świateł dziennych). Otóż gdy włączasz w dzień światła mijania co w takiej sytuacji trzeba zrobić wszystko przygasa i w jasny dzień nie widać zupełnie nic.
    Ostatnio edytowane przez metan ; 20-07-2011 o 22:00

  8. #98
    Użytkownik Rowerzysta Avatar treboR L
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    W-wa
    Auto
    AR Stelvio pełna opcja
    Postów
    267

    Domyślnie

    Postojowe przy wyłączonym silniku włączamy kierunkowskazami. Prawą, albo lewą stronę. Jest to opisane w instrukcji.

  9. #99
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 1.4 MA Progression Alfa Rosso + 17"SS
    Postów
    96

    Domyślnie

    [QUOTE=rado77;621589]Witam
    Od dłuższego czasu nurtuje mnie pytanie do czego jest druga pozycja w ustawianiu prędkości wycieraczek (pierwsze pozycja praca przerywana i druga tez praca przerywana). Nie zauważyłem miedzy mini różnicy (stoperem nie mierzyłem ) poza piktogramem.

    Miałem podobne wrażenie. Ale ostatnio zjeździłem kilka tysięcy km w iście alpejskiej pogodzie, czytaj zlewie. Prędkość pracy wycieraczek jest taka sama ale częstotliwość w tej drugiej jednak nieco większa. Na tyle, że przy określonej intensywności opadów robiło różnicę, czy była pierwsza, czy druga pozycja. Choć przyznaję. Rozwiązanie nie jest idealne. Wolałbym, żeby pierwsza pozycja miała wyraźnie mniejszą częstotliwość. Przy słabym deszczu trzeba całkiem wyłączyć wycieraczki i tylko raz na kilka sekund przetrzeć szybę przez podniesienie dźwigienki. Brakuje takiego customa.
    Inna sprawa to praca tylnej wycieraczki z częstotliwością 1/2 przedniej. To też za często i tylną szybę trzeba zmywać raz na jakiś czas przez obrót tulei na dźwigience, co też jest mniej ergonomicznym rozwiązaniem (trzeba luzować chwyt kierownicy) niż jak to bywa w innych rozwiązaniach przez ruch dźwigienki. Można wprawdzie uruchomić tylną wycieraczkę przez pchnięcie dźwigienki ale każdorazowo zużywając płyn spryskiwacza.
    Z drugiej strony nie mogę się przyzwyczaić, że światła drogowe włącza się i wyłącza ruchem dźwigni w tą samą stronę podobnie jak sygnał świetlny. Pół biedy, jak chcąc włączyć światła drogowe tylko "mrugnę". Gorzej, że cały ten mechanizm jest przez to tak nieprecyzyjny, że wyłączając światła drogowe zdarza się włączyć jednocześnie sygnalizację zmiany pasa ruchu, co wprawia w osłupienie nadjeżdżających z przeciwka.
    Niby drobiazgi ale w trudniejszych warunkach pogodowych bywa to upierdliwe, gdy zamiast koncentrować się na drodze walczy się z przełącznikami.

  10. #100
    Użytkownik Znawca Avatar metan
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    K-ce
    Auto
    Mito 1,4 MPI
    Postów
    1,059

    Domyślnie

    Ha wycieraczki to był problem który też mnie trochę wkurzał. 1 i 2 pozycja przerywana różnią skracaniem czasu wraz ze wzrostem prędkości na postoju działaja tak samo. w 2-giej pozycji przerwa skraca się nieco bardziej. Tak czy inaczej patent do kitu (a raczej jego nastawy), jak kropi oba czasy są za krótkie. Rozwiązałem ten problem dokładając urzeźbiony samodzielnie moduł na mikrokontrolerze.
    I teraz w 1-szej pozycji przerywanej mam tryb uczący: przekręcam w 1-szą pozycję przerywaną: defaultowo mam 6 sekund (cały czas niezależnie od prędkości) który moge zmieniać pociągając spryskiwacz. Pierwsze pociagnięcie = machnięcie wycieraczką , pojedyńcze "piknięcie buzzerka, start "zapamiętywania" czasu.
    Czekam sobie aż trzeba będzie znów przetrzeć szybę i znów pociągam spryskiwacz.
    Drugie pociągnięcie = machnięcie wycieraczką, podwójne piknięcie, stop "zapamiętywania" czasu. Od tej chwili wycieraczki pracują z zapamiętanym interwałem aż do ponownego pociagnięcia za wajchę i rozpoczęcie "uczenia" lub wyłączenia zapłonu (wtedy przywracane jest 6 sekund). Są jeszcze dodane wartości krańcowe
    Niedogodnością może być niedziałanie sprysku w tym trybie (nie dało się inaczej tego opanować przy tym rodzaju instalacji) ale jak na razie ani raz mi to nie przeszkodziło. Pozostałe tryby są zachowane (choć podmieniłem drugi tryb na pierwszy) i żadne graty typu guziki i pokrętła nie są dołożone. Wsadzę kiedyś jakiś filmik.

    Na początku też mnie denerwował sam układ że włącza się to pokrętłem ale jest zaleta: funkcja "panic" jest dostępna cały czas bez konieczności przełączania biegów wycieraczek.
    Chciałem też wykorzystać ten moduł do automatycznego załącznia trybu D po odpaleniu i może jeszcze do kilku rzeczy (jest sporo programowalnych wolnych wyjść w procku) ale jakoś nie mam pomysłów
    Ostatnio edytowane przez metan ; 30-07-2011 o 18:27

Podobne wątki

  1. [159] 1.9 JTDm - wymiany eksploatacyjne i profilaktyczne przy przebiegu 100 - 120 tys km
    Utworzone przez Gary w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 23-07-2013, 22:21
  2. Płyny eksploatacyjne
    Utworzone przez dawidee26 w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 06-09-2012, 17:47
  3. [MiTo] Chcę kupić MiTo - czy warto? Jakie są koszty eksploatacyjne?
    Utworzone przez ila34 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 23-06-2011, 08:57
  4. [155] materiały eksploatacyjne
    Utworzone przez rafal70185 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 24-08-2010, 22:58
  5. [145] 1,9 TD - wazne pytanie eksploatacyjne
    Utworzone przez showtime w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 20-10-2008, 08:51

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory