Strona 53 z 96 PierwszyPierwszy ... 3434445464748495051525354555657585960616263 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 521 do 530 z 955

Temat: Porady eksploatacyjne

  1. #521
    Użytkownik Świeżak Avatar Adam100
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Żory
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta Super + bi xenony +pakiet komfort
    Postów
    209

    Domyślnie

    Cytat Napisał treboR L Zobacz post
    Jak będziesz miał przegląd po 22 tys. to następny zrób np po 32-34 tys. km. Jeśli te przeglądy robisz w ASO z wpisem do książki nikt Ci głowy nie urwie. Poza ty zawsze przy tym przeglądzie po 15 tys., lub po wymianie po 7 możesz zapytać ASO kiedy powinieneś przyjechać ponownie. Ja z tym nie miałem problemów i "duży" przegląd zrobiłem po 26 tys. km.
    Nie no ok ale kiedy ma być ten przegląd po 15tys obowiązkowy? Mam podczas tego przeglądu nie wymieniać oleju i jechać tylko na przegląd?

  2. #522
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    przeglądy masz po określonych przebiegach- nie ma znaczenia czy przyjedziesz na wymianę oleju np po 7 czy 18 tkm - przegląd to nie tylko wymiana oleju!
    treboRL przyjechał po 26 tkm i zrobili mu taki jak przy 30 tkm- nie ma problemu jak wcześniej mogą być jaja jak miałeś być na 30 tkm a przyjedziesz np po 35 tkm.ASO rózne rzeczy opowiada ale jakby konieczna była poważna naprawa gwarancyjna w ASO to będzie miał problem właściciel nie serwis

    - - - Updated - - -

    Olej wymieniaj co 15 tkm - zawsze to będzie przy okazji przeglądu.
    a co do innych elementów eksploatacyjnych pamiętaj o filtrze kabinowym - w naszym "czystym" powietrzu ja wymieniam 3 x w roku!
    tak wyglądał filtr wymieniany na koniec marca tego roku!
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20170728_211525.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	74.7 KB
ID:	234601Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20170728_211537.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	36.4 KB
ID:	234602

  3. #523
    Użytkownik Świeżak Avatar Adam100
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Żory
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta Super + bi xenony +pakiet komfort
    Postów
    209

    Domyślnie

    No ok ale dalej nie wiem czy mogę jechać na przegląd przy 15tys i nie wymieniać oleju bo był wymieniany przy 7tys....

    edit:
    Dareek to co nie wymieniać oleju przy 7tys?
    3 razy w roku.... Masakra... Sam. To robisz czy do mechanika?

    Pytanie z innej beczki. Czy wiecie może jak zrobić żeby strzałkami na kierownicy zmieniać kanały radiowe ale te, które mam zaprogramowane a nie wszystkie (wyszukiwanie)?
    żeby przełączać się pomiędzy kanałami zaprogramowanymi muszę patrzeć na wyświetlacz i tam to robić... Bez sensu...
    Ostatnio edytowane przez Adam100 ; 03-09-2017 o 16:20

  4. #524
    Użytkownik Rowerzysta Avatar treboR L
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    W-wa
    Auto
    AR Stelvio pełna opcja
    Postów
    267

    Domyślnie

    Pierwszy przegląd to głównie wymiana oleju z filtrem, oraz kontrola czy coś się nie poluzowało i czy wszystko jest OK. Jeżeli powiesz, że chcesz pierwszy przegląd po 7 tys. to tak będziesz miał. Wtedy następny możesz zrobić po 22. Nikt Ci nie zabroni robić wcześniejszych przeglądów. Problem jest kiedy pierwszy raz do ASO pojedziesz po 17, lub 20 tys. Zafiksowałeś się na tych 15 tys. One są jedynie granicznym momentem kiedy musisz zrobić pierwszy przegląd, aby gwarancja nadal obowiązywała.
    Co do przycisków na kierownicy to też tak miałem i też mnie to denerwowało. Niestety nie wiem jak można to zmienić.
    Ostatnio edytowane przez treboR L ; 03-09-2017 o 16:38
    Byłem właścicielem AR: 147, GT, Giuliett, Guliia

  5. #525
    Użytkownik Świeżak Avatar Adam100
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Żory
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta Super + bi xenony +pakiet komfort
    Postów
    209

    Domyślnie

    Ok dzięki to może zrobię tak, że na pierwszą wymianę oleju pojadę po 10tys i od razu zrobię ten przegląd a na drugi ten duży po 25tys
    tak naprawdę te 2 przeglądy będą po roku bo tyle robię km w ciągu tego czasu....

    Mam jeszcze pytanie odnośnie waszego docierania silnika. Zrobiłem na razie 700km od czwartku i jeżdżę na obrotach pomiędzy 2-3.5 tys nie kręcę wyżej. Start-stop na razie wyłączony... Nie hamuję na piskach.. Tak mam jeździć do jakichś 1500km...
    Czy jest w porządku?

  6. #526
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam100 Zobacz post
    No ok ale dalej nie wiem czy mogę jechać na przegląd przy 15tys i nie wymieniać oleju bo był wymieniany przy 7tys....

    edit:
    Dareek to co nie wymieniać oleju przy 7tys?
    3 razy w roku.... Masakra... Sam. To robisz czy do mechanika?

    Pytanie z innej beczki. Czy wiecie może jak zrobić żeby strzałkami na kierownicy zmieniać kanały radiowe ale te, które mam zaprogramowane a nie wszystkie (wyszukiwanie)?
    żeby przełączać się pomiędzy kanałami zaprogramowanymi muszę patrzeć na wyświetlacz i tam to robić... Bez sensu...
    Możesz wymienić olej po 7 tkm ale w mojej ocenie i tak przegląd masz po 15 tkm, następny po 30 tkm. Pomysła Trebor-a skonsultuj w centrali aby potem nie było kłopotu.
    Ja bym olej wymienił dopiero po 15 tkm - nic autku się nie stanie.
    co do filtra kabinowego- wymieniam sam- żadna filozofia dostępny od nóg pasażera w tunelu środkowym- wystarczy wyjąć dolną osłonę schowka przed pasażerem i boczną osłonę tunelu. masz klapkę i gotowe. Filtry OE wypatrzyłem na allegro w cenie ponad..połowę niższą niż w ASO.
    co do start-stop- wyłączyłem po zakupie i .....zapomniałem o tym systemie! Nie widzek ompletnie jakichkolwiek oszczędności z funkcjonowania tego elementu a tylko same straty!
    co do przycisków- ten typ tak ma
    Ostatnio edytowane przez Dareek ; 03-09-2017 o 17:21

  7. #527
    Użytkownik Świeżak Avatar Adam100
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Żory
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta Super + bi xenony +pakiet komfort
    Postów
    209

    Domyślnie

    Panowie mam do was prośbę. Zauważyłem teraz, że tylne koła nie są w idealnym pionie. Górna część koła jest bardziej wewnątrz a dolna na zewnątrz... Oby dwa tak samo delikatnie pod skosem.
    Możecie sprawdzić jak to jest u was bo nie wiem czy coś jest nie tak...
    Dzięki

  8. #528
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    Tak ma być- wielowachacz z tyłu!

  9. #529
    Użytkownik Świeżak Avatar Adam100
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Żory
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta Super + bi xenony +pakiet komfort
    Postów
    209

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    Tak ma być- wielowachacz z tyłu!
    Dzięki za uspokojenie i przepraszam was ale pierwszy raz kupiłem nowy samochód stąd te wszystkie pytania

  10. #530
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    spoko- nie ma co przesadzać- każdy tak miał po zakupie- jak pisałem - ja robię niemal równe 30 tkm w roku i 2 przeglądy wiec z tym olejem nie ma co być nadgorliwym!
    materiały OE (filtry olej świece) kupuj sam bo w ASO golą jak za żboże. A i pamiętaj o filtrze powietrza- wymieniaj nie jak w książce co 60 tkm tylko 30 tkm.
    Będziesz miał kłopot z zakupem to wal na priv- polecę Ci miejsca i sprawdzonych sprzedawców.

Podobne wątki

  1. [159] 1.9 JTDm - wymiany eksploatacyjne i profilaktyczne przy przebiegu 100 - 120 tys km
    Utworzone przez Gary w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 23-07-2013, 22:21
  2. Płyny eksploatacyjne
    Utworzone przez dawidee26 w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 06-09-2012, 17:47
  3. [MiTo] Chcę kupić MiTo - czy warto? Jakie są koszty eksploatacyjne?
    Utworzone przez ila34 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 23-06-2011, 08:57
  4. [155] materiały eksploatacyjne
    Utworzone przez rafal70185 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 24-08-2010, 22:58
  5. [145] 1,9 TD - wazne pytanie eksploatacyjne
    Utworzone przez showtime w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 20-10-2008, 08:51

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory