Strona 70 z 96 PierwszyPierwszy ... 20606162636465666768697071727374757677787980 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 691 do 700 z 955

Temat: Porady eksploatacyjne

  1. #691
    Użytkownik Świeżak Avatar Anzelmo
    Dołączył
    05 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 2,0 JTDM2 170KM
    Postów
    109

    Domyślnie

    Ja tylko mogę odpowiedzieć na część pytań:
    1. Q2 (elektroniczną szperę) mają wszystkie Giulietty
    2. Zacisków brembo nie mają wszystkie modele. Moja (2.0 JTDM 170KM) nawet z pakietem SPORT tego nie ma (są 3 rodzaje układów hamulcowych w Julkach różniące się średnicami tarcz, zaciskami i klockami). Trzeba najlepiej sprawdzić organoleptycznie
    3. Ja w życiu nie stosowałem żadnych płukanek do silnika (uważam to za zbyteczne). W przypadku starych motorów to obawiałbym się że za dużo może wypłukać z silnika nagarów i rozszczelnić go. Nadgorliwość gorsza od faszyzmu
    4. Części najlepiej oryginały, zamienniki firm, które są montowane na pierwszy montaż. Później to już tylko renomowani producenci i to też wychodzą wpadki. Na pewno nie żadne chińczyki.
    5. Olej - Motula wszyscy proponują - różne w zależności do jakiego silnika (Selenia jest dość droga). Użytkownicy silników fiata z turbodoładowaniem (nieważne czy to benzina czy diesel) polecają skrócenie interwału wymiany oleju. Na pewno to nie zaszkodzi ale ja uważam że wymiana co 10 tys km to też trochę nadgorliwość. Myślę, że spokojnie do 15-20 tys km (1,5 roku) na dobrym oleju można śmigać - ale to moje osobiste zdanie.
    Ostatnio edytowane przez Anzelmo ; 17-12-2019 o 13:31

  2. #692
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar tomkoziolek
    Dołączył
    02 2019
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta QV 1,4 MA 170 kM
    Postów
    603

    Domyślnie

    Cytat Napisał bart1 Zobacz post
    Zamierzam w styczniu kupic uzywke Giuliette 1.4 170bhp lub jak znajde 1.75 quadrifoglio :>. Mam pare pytan na ktore ciezko bylo mi znalezc zetelna odpowiedz. A wiec tak:

    - Olej, swiece, plyny, filtry etc - kupic oryginalne i propnowane przez producenta czy zamienniki (jak tak to jakie, cena nie gra roli, czy K&F moze negatywnie wplynac na prace MA i turbo?)
    - czesci - oryginaly czy zamienniki?
    - Jakie sa najlepsze opony pod 18cali do glownie dynamicznej jazdy (M PS4? P0?)
    - Czy wszystkie modele 170 maja zaciski brembo (jak tak to jakie najlepsze klocki, tarcze?)
    - Czy wszystkie modele 170 maja Q2?
    - Czy warto plukac silnik po zakupie?

    Czy mozna bezpiecznie podniesc moc?

    Dzieki Pochwale sie zdjeciami po zakupie.
    JA mogę się wypowiedzieć na większą ilość pytań bo mam ten sam motor i ver. QV
    1.Oleje - Millers 5w40 C3 lub 0W30 C2 - lub Ravenol lub Pentite+ wszystkie muszą spełnić normy Fiata - S2 dla MA 2010-2014 lub 2014- GS1 i DS1 - ja miałem zalany Millers 5W40 C3 S2 i na zimę zmieniałem na 0W30 C2 GS1/DS1- bo MA nie lubi lepkich, gęstych olejów , na lato Pentrite+ 5W40 ;-) ja dodatkowo stosuję dodatki Archoil np AR9100. Uwaga - wymiana filtra MA i śruby turbiny co drugą wymianę oleju.
    2. Świece NGK Irydowe tylko i wyłącznie , filtry Mann lub Mahle - ja te stosuję i nie mam uwag , choć powietrza ostatnio wsadziłem K&N i jak na razie bez problemu , bo jak mam co roku demontować wszystkie osłony pod silnikiem aby go wymienić to taka decyzja
    3. Części oryginał lub jak najlepsze zamienniki - po co dwa razy wymieniać
    4. Kupno opon to P0 , P7 , Falken lub Nookian poczytać bo temat był już wałkowany
    5. Klocki i tarcze Brembo tylko w pakiecie sport 2 ( ja takie mam ) tarcze chyba tylko oryginały ja przerabiam temat drgania tarcz i już ATE , Brembo poszło do śmietnika , teraz tylko OE lub utwardzane i nacinane ale to już kosmiczne ceny
    6. Q2 mają wszystkie Giulietty po przełączeniu na tryb D
    7. Przy MA najważniejsza jest czystość oleju , jego pompowalność i gęstość początkowa , ja po zakupie płukałem LIQUI MOLY engine flush i zalałem nowym olejem
    8. Tak, można bezpiecznie podnieść moc pod warunkiem że auto w 1000 % sprawne , do 200 kM i 300 Nm ale wtedy okres wymiany oleju max 10 tys i olej 5W40 lub lepiej 0W40

  3. #693
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2019
    Auto
    Giulietta Veloce MY19
    Postów
    27

    Domyślnie

    Cześć, od września jestem szczęśliwym posiadaczem Giulietty Veloce (niebawem wrzucę parę zdjęć żeby się pochwalić ) powoli zbliżam się do przebiegu 10k km i na pewno chciałbym wymienić olej. Zastanawiam się czy coś jeszcze warto zrobić na samym początku?

  4. #694
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    AR Giulietta 1.4 TB Sport + LPG Tartarini EVO 01
    Postów
    1,106

    Domyślnie

    Warto zachować zdrowy rozsądek i nie przesadzać. Olej możesz wymienić, choć i tak Cię tu zganią, że po 1000 km nie wymieniłeś. Ja nie wymieniłem i auto jeździ aż miło. To pewnie 170 km diesel jak MY19? Chyba jesteś pierwszy na forum z tym autem.

  5. #695
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2019
    Auto
    Giulietta Veloce MY19
    Postów
    27

    Domyślnie

    Zgadza się, 2.0 JTDM TURBO DIESEL 170 KM TCT śmiga aż miło. Wymienię na pewno olej i filtr.

  6. #696
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    AR Giulietta 1.4 TB Sport + LPG Tartarini EVO 01
    Postów
    1,106

    Domyślnie

    Wierzę, gratulacje!

  7. #697
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 170 MA
    Postów
    53

    Domyślnie

    Cześć!
    Kilka pytań z serii widzę u siebie i chciałbym zapytać czy też tak macie w swoich julkach.
    1) zauważyłem, że sprzęgło bierze mi wysoko, prawie na samej górze, nie przeszkadza to w jeździe, nic się nie ślizga, auto rusza płynnie. Czy to oznacza koniec sprzęgła? Macie podobnie? Dodam, że przebieg to ok. 70 tys. km.
    2) dźwignia ręcznego nie wraca na sam dół, mam tak odkąd pamiętam. Lewarek nie kładzie się na samym dole tylko delikatnie odskakuje na pół centymetra, powstaje taki mało przyjemny luz. Da się coś z tym zrobić? Sam ręczny działa normalnie.
    3) wymieniał ktoś z Was żel w czujniku deszczu? Czy demontaż czujnika jest trudny?

    Dzięki za wszystkie odpowiedzi!

  8. #698
    Użytkownik Świeżak Avatar Anzelmo
    Dołączył
    05 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 2,0 JTDM2 170KM
    Postów
    109

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nevermore Zobacz post
    Cześć!
    Kilka pytań z serii widzę u siebie i chciałbym zapytać czy też tak macie w swoich julkach.
    1) zauważyłem, że sprzęgło bierze mi wysoko, prawie na samej górze, nie przeszkadza to w jeździe, nic się nie ślizga, auto rusza płynnie. Czy to oznacza koniec sprzęgła? Macie podobnie? Dodam, że przebieg to ok. 70 tys. km.
    2) dźwignia ręcznego nie wraca na sam dół, mam tak odkąd pamiętam. Lewarek nie kładzie się na samym dole tylko delikatnie odskakuje na pół centymetra, powstaje taki mało przyjemny luz. Da się coś z tym zrobić? Sam ręczny działa normalnie.
    3) wymieniał ktoś z Was żel w czujniku deszczu? Czy demontaż czujnika jest trudny?

    Dzięki za wszystkie odpowiedzi!
    1) Mi też bierze dość wysoko - w innych autach przyzwyczajony byłem do innego działania sprzęgła . Mam podniesiona moc do ok 200KM i nie mam problemu ze ślizganiem sprzęgła, a duży moment pozwala mi zrywać przyczepność na 3 biegu.
    U mnie pierwsza wymiana sprzęgła po 130tys km (sprzędło i docisk był w stanie dobrym - nic sie nie ślizgało, a uszkodziło się niestety łożysko oporowe) - wymieniłem wszystko.
    2) Też tak mam, jest mały luz ale. Pod mieszkiem jest regulacja, jak się naciągnie to będzie mniejszy luz bądź go nie będzie ale trzeba to robić z umiarem żeby auto cały czas nie spowalniało (obcierało klockami)

  9. #699
    ZBANOWANY Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Polska
    Auto
    matyczna pralka Samochód: Giulia 2.0 MY21
    Postów
    517

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafjac Zobacz post
    Cześć, od września jestem szczęśliwym posiadaczem Giulietty Veloce (niebawem wrzucę parę zdjęć żeby się pochwalić ) powoli zbliżam się do przebiegu 10k km i na pewno chciałbym wymienić olej.
    W jakim celu?

  10. #700
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Calypso
    Dołączył
    02 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulietta QV Rosso Competizione
    Postów
    501

    Domyślnie

    W jedynym słusznym. Pierwsze 10kkm to i tak najwyższy czas na wymianę oleju. Chyba, że stosujesz się do interwałów aso i wymieniasz co 30kkm to gratuluję...

Podobne wątki

  1. [159] 1.9 JTDm - wymiany eksploatacyjne i profilaktyczne przy przebiegu 100 - 120 tys km
    Utworzone przez Gary w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 23-07-2013, 22:21
  2. Płyny eksploatacyjne
    Utworzone przez dawidee26 w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 06-09-2012, 17:47
  3. [MiTo] Chcę kupić MiTo - czy warto? Jakie są koszty eksploatacyjne?
    Utworzone przez ila34 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 23-06-2011, 08:57
  4. [155] materiały eksploatacyjne
    Utworzone przez rafal70185 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 24-08-2010, 22:58
  5. [145] 1,9 TD - wazne pytanie eksploatacyjne
    Utworzone przez showtime w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 20-10-2008, 08:51

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory