Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Temat: [147]Kilka pytań.

  1. #1
    Zarkan
    Gość

    Domyślnie [147]Kilka pytań.

    Witam. Jako że mam nadzieje za niedługo stanę się posiadaczem Alfy Romeo 147 mam kilka pytań dotyczących eksploatacji samochodu. Przede wszystkim czy drogie są ewentualne remonty? I czy można zrobić to samodzielnie w dość dobrze wyposażonym garażu?

  2. #2
    milkyyyy
    Gość

    Domyślnie

    egoztyka pytania powala...
    uzyj opcji szukaj, wszystko jest napisane ile kosztuje zawieszenie itp itd

  3. #3
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Remonty będą droższe niż w Golfiku IV 1.9 TDI, jeśli o to pytasz . Ale też konstrukcja jest nieco bardziej wyrafinowana. Coś za coś.
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  4. #4
    Zarkan
    Gość

    Domyślnie

    Przydałyby się bardziej konkretne kwoty bo niestety nie mam porównania golfa IV 1.9 TDI. A po przejrzeniu N-tej strony w poszukiwaniu informacji już mam dość. Oprócz informacji o wachaczu trudno cokolwiek odkopać pośród ogromnej ilości tematów.

  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar psylo
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Audi A5 Sportback
    Postów
    768

    Domyślnie

    Konkretne ceny czego? Warto, żebyś sprecyzował pytanie, bo na razie to trochę wróżenie z fusów. Ale generalnie Alfa to samochód tani w zakupie (na rynku wtórnym), drogi w utrzymaniu i dający wielką radość z jazdy. Krótko mówiąc nie jest to wozidło dla szarego Kowalskiego, nie było i nigdy nie będzie. Wszystko zależy więc od tego, czego właściwie oczekujesz, bo jeśli to ma być pudełko do lania paliwa i jeżdżenia od punktu A do punktu B to się możesz rozczarować. Jeśli szukasz czegoś wyjątkowego i jesteś gotów na pewne poświęcenia (w tym finansowe), potrafisz docenić to "coś" co ma w sobie włoska motoryzacja - kupuj.

  6. #6
    milkyyyy
    Gość

    Domyślnie

    ceny porownywalne... jak z innymi markami

    sprzeglo dosc drogie, ale reszte da sie przezyc

    w statnio pisanych tematach jest duzo o cenach i sprzecie do aut
    pzdr

  7. #7
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Cytat Napisał milkyyyy Zobacz post
    ceny porownywalne... jak z innymi markami
    Kupowałem ostatnio termostat i komplet świec żarowych ceny sporo wyższe niż do VW, to samo do np. wyżej wspomnianego TDI kilka razy taniej. Jak narazie to tylko za rozrząd mniej więcej zapłaciłem porównywalnie do innych marek... Zeby nie było, ze narzekam wcale NIE wręcz przeciwnie wiedziałem w co się "pakuje" bo nie chciałem mieć nudnego i pospolitego VW ale nie piszcie, ze ceny porównywalne bo wcale tak nie jest... Czy alfa jest tania w zakupie to też bym polemizował za dobry egzemplarz 147 też trzeba ładną sumę wyłożyć ale za to otrzymujemy auto nieporównywalnie lepiej wyposażone niż VW w tej samej kwocie o wyglądzie nie wspomnę bo to oczywiście kwestia gustu...

    Przykładowe ceny częśc dla JTD:
    Świece żarowe Beru: ok 70zł sztuka
    Termostat od 160zł za varneta do 300 za Behra
    Sprzęgło od 600zł do 800zł
    Koło dwumasowe około 1200zł
    Kompletny rozrząd (rolki, pasek pompa wody) 350-400zł

    Wystrzegaj się okazji przy zakupie auta... nie mówię, ze się nie zdarzają ale akurat przy alfie lepiej wszystko dokładnie sprawdzić i nie szukać najtańszych ogłoszeń. Nie kupuj róznież auta za tyle ile masz przeznaczone na ten cel, zawsze trzeba te 2-3K zł mieć w zapasie gdyby po kilku set km okazało się, ze coś zaczęło się sypać... Powodzenia w zakupie
    Ostatnio edytowane przez Pływak ; 26-11-2010 o 20:10

  8. #8
    milkyyyy
    Gość

    Domyślnie

    wczesniej jezdzilem mondeo... wiec do wyzszych cen za czesci przywyklem
    wieswagenow jest duzo... i dlatego czesci sa tansze

  9. #9
    Użytkownik Romeo Avatar psylo
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Audi A5 Sportback
    Postów
    768

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    Czy alfa jest tania w zakupie to też bym polemizował za dobry egzemplarz 147 też trzeba ładną sumę wyłożyć ale za to otrzymujemy auto nieporównywalnie lepiej wyposażone niż VW w tej samej kwocie o wyglądzie nie wspomnę bo to oczywiście kwestia gustu...
    Skąd to porównanie do VW? Wieśwagen nie ma kompakta klasy premium, więc nie wiem o czym tu w ogóle rozmawiać. Alfa 147 to bezpośrednia konkurencja Audi A3 oraz BMW serii 1. Sprawdź ceny tych trzech samochodów z tego samego rocznika i wtedy zobaczysz, że Alfa jest bardzo tania w zakupie na rynku wtórnym - spadek wartości tych modeli (147-156-166) był jeszcze spory, stąd te różnice (bo np. 159 już dość mocno trzyma cenę).

  10. #10
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Cytat Napisał psylo Zobacz post
    Skąd to porównanie do VW?
    Kolega wyżej odnosił się do kosztów utrzymanie Mk4 TDi więc również się odnosiłem do tego auta bo mniej więcej ten sam przedział cenowy...


    Wieśwagen nie ma kompakta klasy premium, więc nie wiem o czym tu w ogóle rozmawiać. Alfa 147 to bezpośrednia konkurencja Audi A3 oraz BMW serii 1. Sprawdź ceny tych trzech samochodów z tego samego rocznika i wtedy zobaczysz, że Alfa jest bardzo tania w zakupie na rynku wtórnym - spadek wartości tych modeli (147-156-166) był jeszcze spory, stąd te różnice (bo np. 159 już dość mocno trzyma cenę).
    Jakieś uprzedzenia co do VW? Czyżby Cię to słynne TDI kiedyś objechało? Co do różnicy w cenie to niestety za jakość i renomę się tez płaci dlatego ceny za te auta są takie, a nie inne chociaż A3 pierwszej generacji można wyrwać z dobrym wyposażeniem za niewiele więcej niż alfę ale dla mnie to auto wygląda okropnie w porównaniu do 147 co innego druga generacja. Pisząc, ze za 147 też trzeba trochę wydać pisałem o tym, że ceny 147 zaczynają się od 11-12K zł ale z doświadczenia wiem, ze tych egzemplarzy w tej cenie nie ruszył bym kijem po dobre 147 z klekotem pod maską z początków produkcji to minimum 15-16kzł....

Podobne wątki

  1. Kilka pytań, kilka problemów.
    Utworzone przez redek83 w dziale GT
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 06-11-2013, 14:18
  2. Kilka problemów i Kilka Pytań ALFA 147 1.6 TS
    Utworzone przez michasecp w dziale 147
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 19-02-2012, 20:48
  3. Kilka pytań
    Utworzone przez Pazur w dziale 166
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 28-03-2010, 12:59
  4. [166] Pytań kilka
    Utworzone przez Loczek w dziale 166
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 06-07-2008, 23:23
  5. [155] Kilka pytań
    Utworzone przez FlaY w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 25-06-2008, 22:19

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory