Strona 3 z 27 PierwszyPierwszy 12345678910111213 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 269

Temat: Jak się Wam sprawuje Giulietta?

  1. #21
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0JTS; Ford Fiesta ST 3D 200KM, Fiat 500X, była Alfa Romeo Mito i Vespa125
    Postów
    607

    Domyślnie

    Cytat Napisał dwilk Zobacz post
    7. ogolny look&feel auta - wiem, przejdzie mi z czasem, ale to auto, chyba zaraz po motocyklu, sprawia ze usmiecham sie do siebie...
    może nie przejdzie

    mi po prawie 2 latach nie przeszło

    ---------- Post dodany o godzinie 19:17 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 19:12 ----------

    Cytat Napisał dwilk Zobacz post
    2. Zupelnie inny kaliber: zestaw naprawczy zamiast kola zapasowego. Mowiac oglednie: nie dziala.
    Na naszych drogach koło dojazdowe powinno być standardem.

    ---------- Post dodany o godzinie 19:25 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 19:17 ----------

    Cytat Napisał dwilk Zobacz post
    4. Nie mozna wylaczyc ESP. Nie jestem "kozak", w normalnej jezdzie zdecydowanie przydatne sa systemy wspomagajace, ale na osniezonym parkingu? Nawet nie ma mowy o lekkim recznym, zaraz cos zabrzeczy, zabuczy i auto znow jedzie prosto
    W Mito w trybie D ESP jest co najmniej mało restrykcyjne. Ani w normalnej jeździe, ani na parkingu nie działa jak trzeba.

    Na szczęście jest Q2. Gaz do dechy i ESP nie potrzebne.

    Także cały rok jeżdżę na D.

  2. #22
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Sierek
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    Gulietta QV
    Postów
    282

    Domyślnie

    Cytat Napisał dwilk Zobacz post
    1. audio, powalajaca jakosc dzwieku, czystoscia i brzmieniem dorownuje sprzetowi z salonu . Nic nie buczy, brzeczy i drga nawet przy mega niskich dzwiekach... 'plus' za USB, mam wreszcie cala swoja muzyke i audiobooki pod reka
    Jaką masz wersję audio?

  3. #23
    dwilk
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sierek Zobacz post
    Jaką masz wersję audio?
    Cos tam Bose

    ---------- Post dodany o godzinie 12:36 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 12:22 ----------

    Cytat Napisał czachurek Zobacz post
    Dlaczego te opony tak Wam szybko lecą?
    Z dwoch powodow:
    1. stan polskich drog, przede wszystkim krajowych (jedno-cyfrowe). Ilosc dziur na trasie Wr - Waw (8-ka) jest trzycyfrowa. To, co sie dzieje w okolicach przejazdu kolejowego przed Wieluniem to juz poligon czolgowy. Na samej "gierkowce" widzialem na lewym pasie (w strone Katowic) dziure o ok 1m srednicy i 30-40cm glebokosci (!!)
    2. Opona o profilu 40 (225/40 R18) jest po prostu za slaba. Jezdze jakies 50-60k km rocznie, do tej pory mialem najczesciej 205/55/R16, raz jedyny, na 150k km, zalatwilem opone uciekajac na pobocze przed idiota. Julcia wpadlem juz w 3-4 powazne dziury, z czego 3 razy obilem felge a raz przecialem opone (z tymi felgami tez ktos przesadzil - sa za szerokie w stosunku do opony, efekt jest taki, ze opona nie wystaje po za obrys felgi).

    Powaznie mysle o zaparkowaniu Julci do wiosny i jezdzeniu starym autem. Az zal uslyszec glosny huk uderzenia felgi o wyrwe w akompaniamencie dobijajacego zawieszenia...

  4. #24
    czachurek
    Gość

    Domyślnie

    Ja latam do 15kkm rocznie i letnie 17'tki w Bravo daja rade, bo dziury po prostu omijam, tylko ze u mnie nie ma takich metrowych o ktorych wspominasz Zima jezdze na 15'tkach i jest komfortowo. Cale te bloto posniegowe tez nie ulatwia wypatrywanie starych dziur, a nowe powstaja zima bardzo szybko. No i jadac ósemką jedzie sie 2x szybciej niz w miescie i zdaje sobie sprawe ze gwaltowne omijanie moze skonczyc sie rowem lub przeciwleglym pasem ruchu pomimo ESP w standardzie.

    A szukales opon ktore sa nieco szersze niz felga? W Fiacie opona delikatnie wystaje, ale to i tak nie uchronilo mnie przed obcierka o kraweznik pare razy.

    Julka mi sie nie podoba na felgach mniejszych niz 18'' ... tylko te nasze drogi.
    Ostatnio edytowane przez czachurek ; 29-12-2010 o 14:15

  5. #25
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar michu35
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo
    Postów
    396

    Domyślnie

    ja mam julke od listoada i co zauważyłem po 5000 km: po pierwsze mam bose i już 2 razy wymieniali mi płytę z głośnikiem w prawych drzwiach gdyż wiecznie coś brzęczało. zawsze była ta sama wada czyli żle dopasowana przy montażu płyta. po 2 z nawyku głośność radia zawsze zmieniam pokrętłem a nie przy kierownicy i często przypadkowo zachaczam palcami któryś z klawiszy poniżej od świateł przeciwmgilelnych itd ale ja tego nie uznaję za wadę tylko mówię że tak jest i sądzę że nie jeden użytkownik już coś takiego zauważył. po 3 zadażyło mi się kilka razy że system start&stop wyłączył silnik na światłach w momencie kiedy zacząłem wciskać sprzęgło i co się stało?? po szybkim puszczeniu sprzęgła i wciśnięciu ponownym żeby silnik ruszył nic się nie wydażyło i trzeba startować z kluczyka:-) poza tym śmigam i nie żałuję że kupiłem julkę a takie pierdoły to w każdej marce można wymieniać. Acha i jeszcze jedno może ktoś ma podobnie czasem mi 1 nie wchodzi do końca ale dostałem info że napewno się ułoży
    pozdrawiam

  6. #26
    TOM & JULIA
    Gość

    Domyślnie

    Jakieś chyba masz duże palce że włączasz światła ja tak nie mam

    Jeśli chodzi jazdę to jak do tej pory bez zarzutu śmiga nieźle , gdyby nie jakieś bicie w tylnym nadkolu (głuche bicie coś ala jak w 147 wybity stabilizator) muszę się w końcu wybrać do serwisu bo nie chce mi się samemu dochodzić co tak bije na nierównościach .

    Mam wersję Sport 1 i ciut z 2 centy na zimę mógł by wyżej stać , najgorsze są śnieżne koleiny trzeba uważać trochę , ale wiadomo nie ma złotego środka coś za coś .

  7. #27
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar michu35
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo
    Postów
    396

    Domyślnie

    a z tymi koleinam to prawda prawda trocje nisko siedzi hehe też już miałem spotkanie

  8. #28
    silme
    Gość

    Domyślnie

    Od kilku dni eksploruje Giuliette - ogólnie rewelacja, aż nie chce sie wysiadać... Wczoraj zauważyłem, że na prostym odcinku równej drogi kierownica musi być skręcona lekko w lewo, a przy dodaniu gazu samochód ściąga lekko w prawo Nie przypominam sobie spotkania z mega dziura, krawężnikiem ani niczym co mogłoby spowodować takie zachowanie auta. Klops. Pod koniec tygodnia stawiam sie w serwisie. Mam nadzieje, że to kwestia korekty zbieżności. Zauważyliście może coś podobnego w swoich Julkach?

  9. #29
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Maciek-156
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Postów
    8,596

    Domyślnie

    Nie nic takiego nie mam Kierownicę mam prosto, a podczas przyspieszania mogę ja puscić, a samochód pojedzie prosto
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Jeep Cherokee 2.0 MJD A9 LIMITED 2014
    Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
    AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
    AR156 1.6TS 2000
    Wcześniej 7 włoskich aut F (126, 127, UNO DS, TIPO, PUNTO, BRAVA, MAREA)

  10. #30
    Użytkownik Romeo Avatar _tomek_
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    tychy
    Auto
    Mieczysław i Julia
    Postów
    550

    Domyślnie

    Cytat Napisał silme Zobacz post
    Od kilku dni eksploruje Giuliette - ogólnie rewelacja, aż nie chce sie wysiadać... Wczoraj zauważyłem, że na prostym odcinku równej drogi kierownica musi być skręcona lekko w lewo, a przy dodaniu gazu samochód ściąga lekko w prawo Nie przypominam sobie spotkania z mega dziura, krawężnikiem ani niczym co mogłoby spowodować takie zachowanie auta. Klops. Pod koniec tygodnia stawiam sie w serwisie. Mam nadzieje, że to kwestia korekty zbieżności. Zauważyliście może coś podobnego w swoich Julkach?
    musisz mieć rozjechaną zbieżność

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Ar giulietta qv 1750 tbi jak sie sprawuje silnik po wiekszych przebiegach?
    Utworzone przez Tacka w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 20-08-2021, 12:31
  2. [MiTo] Jak się Wam sprawuje MiTo?
    Utworzone przez Alfisti w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 273
    Ostatni post / autor: 15-12-2016, 19:22
  3. Ile przejechałeś swoim TS 16V i jak się sprawuje?
    Utworzone przez Maciek84 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 77
    Ostatni post / autor: 28-03-2011, 10:23
  4. [MiTo] Jak się sprawuje MiTo w zimę?
    Utworzone przez rzelich w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 16-01-2010, 00:36
  5. Słabo sie sprawuje
    Utworzone przez czekal86 w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 25-12-2009, 11:36

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory