Strona 27 z 27 PierwszyPierwszy ... 1718192021222324252627
Pokaż wyniki od 261 do 269 z 269

Temat: Jak się Wam sprawuje Giulietta?

  1. #261
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    07 2011
    Auto
    MA TCT
    Postów
    88

    Domyślnie

    A czy ostatnio robiłeś coś w serwisie. Być może jest jakaś mała nieszczelność albo coś się dostało do dolotu podczas zmiany filtra powietrza. Lub coś nie tak z samym filtrem. Ja takie przezycia miałem z Proceedem. Po przeglądzie na 60 tys km zaczęło coś delkiatniej świszczeć. Brak uszczerbku mocy, nie bylo innych problemow z nadmiernym zuzyciem oleju czy luzem na wirniku. Szukali wymieniali uszczelki i nic. Przejechalem nastepne 60 tys i przy okazji naprawy gwarancyjnej przy 120 tys kilometrow musieli wyjac obudowe filtru powietrza i jak ja zakladali ponownie zapomnieli domknac pokrywy. Jak dojechalem do domu około 100 kilometrów turbina z delkatnego swistu zaczęła wyć. Przyczyna prosta zassało syf do środka np ziarenko piasku i wygiela sie koncowka łopaki turbiny po zimne stronie. Dlatego wazne jest aby ten kto zaklada filtr powietrza robil to z uwaga, czystmi lapami, dokrecil co trzeba. Sprawdz wiec po zalozeniu nowego turbo czy wszystko jest ok bo moze usunal skutek a nie przyczyne i za chwile pojawisz sie u nich z tym samym problemem.
    Ostatnio edytowane przez teon ; 28-02-2012 o 19:13

  2. #262
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Maciek-156
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Postów
    8,596

    Domyślnie

    Cytat Napisał Malin Zobacz post
    .... Zawsze jeżdzę na wyłączonym trybie start ,stop , chłodzę po jeździe w mieście 1 minutę i dwie minuty po jeździe na trasie. Jeśli zaczynam jeździć dynamicznie to dopiero po rozgrzaniu silnika i nigdy nie daję do odcieńcie paliwa bo wtedy ASO nie zwraca za turbinę. Czy to jest złe użytkowanie?? Stąd moje pytanie czy ktoś miał podobny problem.
    Kolego wyłączanie systemu S&S co najwyzej wpływa na żywotność akumulatora i rozrusznika z turbiną nie ma nic wspólnego. Giulietta ma niezależne chłodzenie cieczą turbiny wiec takie jej "studzenie" jest pozbawione sensu. Jedyne co naprawdę szkodzi turbinie w tym benzynowym silniku to jazda ze zbyt wysokimi obrotami zanim silnik (a własciwie olej) uzyska odpowiednią temperaturę. A z tym odcięciem to ktoś ci bajek naopowiadał. Być może miałeś rzeczywiście pecha z turbiną albo ASO po prostu chce mieć turbinę jako część zamienną - na gwarancji bardzo chętnie wymieniają całe podzespoły. Czasami jazda na krótkich odcinkach autem z silnikiem uturbionym w mroźne dni może skutkować oblodzeniem wirnika i jego uszkodzeniem - może miałeś pecha
    Ostatnio edytowane przez Maciek-156 ; 28-02-2012 o 20:31
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Jeep Cherokee 2.0 MJD A9 LIMITED 2014
    Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
    AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
    AR156 1.6TS 2000
    Wcześniej 7 włoskich aut F (126, 127, UNO DS, TIPO, PUNTO, BRAVA, MAREA)

  3. #263
    Malin
    Gość

    Domyślnie

    Dzięki za rady chłopaki. Faktycznie w te mrozy nie ruszałem go na dłuższe trasy. :/

  4. #264
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maciek-156 Zobacz post
    A z tym odcięciem to ktoś ci bajek naopowiadał.
    Pocieszyłeś mnie, Macieju, bo już myślałem, że zamiast Alfy kupiłem Hyundaia . Benzynowa Alfa Romeo, której nie można odcinać... Kpina!
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  5. #265
    Użytkownik Romeo Avatar dakoolk
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    WPR
    Auto
    Modra Foka
    Postów
    693

    Domyślnie

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    Pocieszyłeś mnie, Macieju, bo już myślałem, że zamiast Alfy kupiłem Hyundaia . Benzynowa Alfa Romeo, której nie można odcinać... Kpina!
    Moim zdaniem "coś" może być jednak na rzeczy, bo sterownik silnika zapisuje sumaryczny czas pracy "na odcięciu", który możemy potem zobaczyć np. w FES-ie, więc moim zdaniem, jakby ten czas był jakiś duży to mogliby to moim zdaniem próbować podciągać pod "nieprawidłowe użytkowanie". Mozę nawet mają już jakąś "wewnętrzną instrukcję o tym, bo wiadomo, że importerzy i ASO to "szuje" i kombinują jak mogą, aby wymigać się od gwarancji... inna sprawa, że to nie zawsze bierze się z powietrza, bo niektórzy właściciele aut też próbują podciągnąć usterki powstałe ewidentnie z ich winy pod naprawę gwarancyjną.

    Czytałem kiedyś o takim przypadku holowania jakiegoś sporo cięższego auta przez Daewoo Tico lub Matiza (na pewno 1 z tych 2), które skończyło się spaleniem sprzęgła. ASO, które przyjęło pierwszą reklamację (i chyba właściciel się wygadał, albo coś...), zrobiło dokumentację tego wozu i rozesłało do wszystkich innych ASO, żeby nie dali się zrobić w balona A takich przypadków na pewno jest wiele (trzeba by się spytać autora wątku o wspomnieniach pracownika ASO )...
    Moja ex - teraz u kolegi "szybka"...

  6. #266
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Ja przecież nie mówię tutaj o jeżdżeniu na każdym biegu do odcinki non stop, ale już gdyby nazwać jazdę torową QV-ką "nieprawidłowym użytkowaniem" samochodu, to trochę strzelić sobie w stopę, nieprawdaż?
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  7. #267
    Użytkownik Romeo Avatar dakoolk
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    WPR
    Auto
    Modra Foka
    Postów
    693

    Domyślnie

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    Ja przecież nie mówię tutaj o jeżdżeniu na każdym biegu do odcinki non stop, ale już gdyby nazwać jazdę torową QV-ką "nieprawidłowym użytkowaniem" samochodu, to trochę strzelić sobie w stopę, nieprawdaż?
    Niestety, takie czasy... W duzo ostrzejszych niz Julka QV autach juz instaluja nawet specjalne urzadzenia ktore loguja (lub ponoc raportuja do centrali firmy w co troche watpie, ale niemozliwe to nie jest) wystapienia zdarzen wprost niebjetych gwarancja! Tak jest w nich napisane. Przyklad? Nowy Nissan GTR, w ktorym to "zdarzenie" to nie tylko calkowite wylaczenie systemow stabilizacji toru jazdy, ale i stwierdzona automatycznie (!) na podstawie GPS wizyta na torze!!!! Czyli jak takimi autami chcesz sie naprawde ostro pobawic to nie tylko musisz pozostawic elektroniczne kagance co najwyzej maksymalnie znieczulone, ale i unikac popularnych torow (w TVN Turbo Nissana testowali na jakims torze kartingowym chyba, skad mozna wnioskowac, ze Tor Poznan, i byc moze Kielce, Motopark Ulez moze tez - juz sa w bazie Nissana)...
    Jak tak dalej pojdzie to auta beda sportowe tylko z zewnatrz a za tryb torowy bedzie musial sluzyc ekran LED na przedniej (a moze i bocznych) szybie i wbudowany w program samochodu... Symulator

    Wysłane z mojego HTC ChaCha A810e za pomocą Tapatalk
    Moja ex - teraz u kolegi "szybka"...

  8. #268
    Użytkownik Znawca Avatar metan
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    K-ce
    Auto
    Mito 1,4 MPI
    Postów
    1,059

    Domyślnie

    Ta ten czas jazdy na odcince faktycznie zwracają uwagę. Jak już kiedys wspomniałem za płotem mam sąsiada mechanika w ASO Fiata i czasem gawędzimy. Opowiadał kiedyś o czymś takim ale po jakimś słownym starciu z klientem ASO odpuściło i naprawiło coś co chcieli podciągnąć pod ten temat. Ale nie pamiętem szczegółow i chyba to było w dostawczaku.
    I znów trzebaby przeczytać instrukcję i gwarancję i szukać czy jakieś zdanie nie zabrania takiego postępowania, czy nie ma czegoś o użytkowaniu wyczynowym itp.
    Aha co ciekawe jest też parametr w stylu faktyczne obroty maks i np u mnie wkręciło się na obroty znajdujące sie na mocno "zaawansowanym" czerwonym polu
    Ostatnio edytowane przez metan ; 29-02-2012 o 19:14

  9. #269
    kocis
    Gość

    Domyślnie

    Witam
    Nie odzywałem się kawał czasu, choć czasem zaglądałem na forum. Wynikało to troszkę z faktu "doszukiwania się dziury w całym" przez niektórych forumowiczów, więc nie chciałem psuć sobie nerwów. Minął mi już rok, mam przejechane ponad 12.000 km. Właśnie dokonałem wymiany oleju - zgodnie z instrukcją (trzeba to robić w autoryzowanym serwisie, bo trzeba coś tam zapisać w komputerze auta). Gałka zmiany biegów mi nie odpadła (?), choć gdyby to się stało, to wymieniłbym na karbonową - bo chyba musi być super, a tak to w zimę marzła mi ręka. Poza normalną konserwacją samochodu nic z nim nie kombinowałem. Jedyną rzecz jaką zrobiłem, to podłączyłem pod bezpieczniki nawigację z wyjściem kabla spod kolumny kierownicy. Nie zardzewiały mi oprawki świateł przeciwmgielnych, nie przyglądam się tarczom hamulcowym (był temat rdzewienia hehe), nie wsłuchuję się w skrzypienie.. po prostu jeżdżę i jestem zadowolony Start&stop działa poprawnie - trzeba tylko przeczytać ze zrozumieniem instrukcję obsługi.
    Może powinienem pochwalić tutaj Pana Marka z Carserwisu, bo pamiętam, że czekałem na odbiór auta koło 2 tygodni i dziwiłem się czemu. Juleczką przejechałem pół Europy i miałem możliwość pojechać na maksa. Cały czas uśmiech na twarzy. Jedyny problem miałem z ruszaniem pod górę - nie mogłem wyczuć jak działa hill holder i często gasł mi silnik jak u nowicjusza. Nie wiem czy tym wpisem nie wywołam wilka z lasu.. ale póki co wszystko działa jak producent przewidział.
    Pozdrawiam wszystkich rozczarowanych i tych zadowolonych.
    Specjalne pozdrowienia dla Lutraki - aż nie mogę uwierzyć w te wszystkie przygody.

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Ar giulietta qv 1750 tbi jak sie sprawuje silnik po wiekszych przebiegach?
    Utworzone przez Tacka w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 20-08-2021, 12:31
  2. [MiTo] Jak się Wam sprawuje MiTo?
    Utworzone przez Alfisti w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 273
    Ostatni post / autor: 15-12-2016, 19:22
  3. Ile przejechałeś swoim TS 16V i jak się sprawuje?
    Utworzone przez Maciek84 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 77
    Ostatni post / autor: 28-03-2011, 10:23
  4. [MiTo] Jak się sprawuje MiTo w zimę?
    Utworzone przez rzelich w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 16-01-2010, 00:36
  5. Słabo sie sprawuje
    Utworzone przez czekal86 w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 25-12-2009, 11:36

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory