Strona 16 z 29 PierwszyPierwszy ... 67891011121314151617181920212223242526 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 151 do 160 z 285

Temat: Giulietta - skrzynia biegów

  1. #151
    Użytkownik Rowerzysta Avatar treboR L
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    W-wa
    Auto
    AR Stelvio pełna opcja
    Postów
    267

    Domyślnie

    Psioczymy między sobą, ale na pytanie co kupić... oczywiście AR. To jest FANATYZM . I to kocham .

  2. #152
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    08 2011
    Auto
    Giulietta 1.4 TB Multiair
    Postów
    102

    Domyślnie

    hmm...moja Julka wyprodukowana została we wrześniu tego roku. Odebrałem na początku pazdziernika, przejechałem niecałe 3000 km i na skrzynie absolutnie nie mogę narzekać. Raz wsteczny nie chciał wejść, raz tak było z jedynką. Poza tym skrzynia super, jedna z lepszych w ogóle. Mam nadzieje, że ASO koleżankom i kolegom którzy mają problemy ze skrzynią coś poradzi. Jak widać, to skrzynia może dobrze funkcjonować.

  3. #153
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Auto
    Giulietta 1.4 Multi R 200HP First Edition 2k10
    Postów
    1,814

    Domyślnie

    czy są jakieś wieści na temat obiecanej przez FAP akcji serwisowej dotyczacej skrzyni? Bo chetnie bym dołaczył do "ekipy". Jakies decyzje przez FAP miały byc podjete chyba jeszcze latem a nie długo rok sie konczy... Moze idą na przeczekanie? Chyba najwiecej wadliwych skrzyn z tego co widze jest z poczatku produkcji wiec na te autka gwarancja w 2012 sie skonczy a FAP najwidoczniej nabrał wody w usta

  4. #154
    darek3972
    Gość

    Domyślnie

    Witam, w końcu pozytywna informacja. Jest akcja serwisowa - dotarł do Polski włoski "patent" na zlikwidowanie usterki skrzyni biegów.Dzis rano oddałem moją Julkę do Carserwisu ( po 9-ciu miesiacach od zgłoszenia awarii). Zobaczymy jaki będzie wynik naprawy.

  5. #155
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Auto
    Giulietta 1.4 Multi R 200HP First Edition 2k10
    Postów
    1,814

    Domyślnie

    Cytat Napisał darek3972 Zobacz post
    Witam, w końcu pozytywna informacja. Jest akcja serwisowa - dotarł do Polski włoski "patent" na zlikwidowanie usterki skrzyni biegów.Dzis rano oddałem moją Julkę do Carserwisu ( po 9-ciu miesiacach od zgłoszenia awarii). Zobaczymy jaki będzie wynik naprawy.
    patent w sensie naprawy czy wymiany na jakąś zmodernizowaną? Dzieki za info i czekamy na (miejmy nadzieje pozytywne) wiesci

  6. #156
    darek3972
    Gość

    Domyślnie

    Witam, w końcu po prawie trzech tygodniach w ASO odebrałem Julkę z naprawy skrzyni biegów. Jak mnie poinformowano został wymieniony cały zespół pierwszego biegu, łącznie z synchonizatorem. Po dwóch dniach jazdy jest zdecydowanie Ok. Pierwszy bieg wchodzi bez najmniejszych problemów. Oby tak dalej - zobaczymy , czy jest to trwała poprawa.

  7. #157
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Giulietta 1.4TB Distinctive/Sport/Premium/Dach
    Postów
    480

    Domyślnie

    A ja odkryłem z czego wynika dźwięk w mojej skrzyni, przy pociąganiu dźwigni w lewo w krańcowym położeniu jest dźwięk jakby drążek obijał sie o jakiś metalowy element, w skrajnym prawym położeniu jest głuche standardowe uderzenie. Ktoś wie czy wszystkie Julki tak maja ? Akurat u mnie w niczym za wyjątkiem odgłosu to nie przeszkadza, skrzynia chodzi jak marzenie.

  8. #158
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    01-486 Warsaw PL / 95014 Cupertino CA
    Auto
    Dające Radość z Jazdy
    Postów
    628

    Domyślnie

    Cytat Napisał darek3972 Zobacz post
    Witam, w końcu po prawie trzech tygodniach w ASO odebrałem Julkę z naprawy skrzyni biegów. Jak mnie poinformowano został wymieniony cały zespół pierwszego biegu, łącznie z synchonizatorem. Po dwóch dniach jazdy jest zdecydowanie Ok. Pierwszy bieg wchodzi bez najmniejszych problemów. Oby tak dalej - zobaczymy , czy jest to trwała poprawa.
    Możesz Kolego opisać objawy jakie miałeś ?
    motor sports can be expressed in one single letter ///M

  9. #159
    darek3972
    Gość

    Domyślnie

    Objawy były dwojakiego rodzaju. Albo jedynka nie chciała wejść, pomimo delikatnych wielokrotnych prób jej wrzucenia ( trzeba było ponownie puścić sprzęgło i ponowić próbę), albo w innym przypadku przy próbie włączenia pierwszego biegu było wrażenie że bieg nie wszedł, a przy lekkim puszczeniu sprzęgła, bieg wskakiwał. Mogę dodać, że te objawy nie występowały u mnie sporadyczne, raczej 60% włączanie pierwszego biegu było połączone z problemami. Obecnie po naprawie przejechałem dopiero ok 400 km po mieście, ale jest zdecydowanie inaczej, oby tak dalej.

  10. #160
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Auto
    Giulietta 1.4 Multi R 200HP First Edition 2k10
    Postów
    1,814

    Domyślnie

    Cytat Napisał darek3972 Zobacz post
    Objawy były dwojakiego rodzaju. Albo jedynka nie chciała wejść, pomimo delikatnych wielokrotnych prób jej wrzucenia ( trzeba było ponownie puścić sprzęgło i ponowić próbę), albo w innym przypadku przy próbie włączenia pierwszego biegu było wrażenie że bieg nie wszedł, a przy lekkim puszczeniu sprzęgła, bieg wskakiwał. Mogę dodać, że te objawy nie występowały u mnie sporadyczne, raczej 60% włączanie pierwszego biegu było połączone z problemami. Obecnie po naprawie przejechałem dopiero ok 400 km po mieście, ale jest zdecydowanie inaczej, oby tak dalej.
    u mnie ten same objawy z ta roznica ze dotyczy zarówno 1 jak i 2 biegu a znam przypadek ze ten problem wystepuje np z trójką.
    Ciekawe czy owa akcja serwisowa (o ktorej serwis w FAP nadal twierdzi ze nic nie wie) dotyczy wszystkich biegów, bo to by znaczyło ze w niektorych przypadkach trzeba by wymienic pół skrzyni....

Podobne wątki

  1. [145] skrzynia biegów 1,9 JTD
    Utworzone przez diretisima w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 26-10-2012, 19:47
  2. Skrzynia 6 biegów ze 166 136 KM
    Utworzone przez jbkobziak w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 03-04-2012, 18:33
  3. Skrzynia biegów
    Utworzone przez Czarek11 w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 12-03-2012, 16:37
  4. Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 22-12-2011, 11:06

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory