Strona 7 z 29 PierwszyPierwszy 1234567891011121314151617 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 285

Temat: Giulietta - skrzynia biegów

  1. #61
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    01-486 Warsaw PL / 95014 Cupertino CA
    Auto
    Dające Radość z Jazdy
    Postów
    628

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Swoje wnioski wysnuwasz porównując Giuliettę do swoich wcześniejszych wozów ze stajni VW....Wybacz ale po pierwsze nie jesteś żadnym autorytetem w tej dziedzinie, żeby takie wnioski wyciągać
    Swoje wnioski wysnuwam na podstawie doswiadczen z roznymi kompaktami z roznych stajni i mojego egz Julki. Cieszy mnie natomiast gdy tak doswiadczony posiadacz Giulietty jak Ty wypowiada sie w temacie usterki o ktorej nie ma bladego pojecia. To dopiero autorytatywne ..... Chyba na podstawie swojego Fiata

  2. #62
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Maciek-156
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Postów
    8,596

    Domyślnie

    Cytat Napisał TOM & JULIA Zobacz post
    Maciek-156
    ...podczas dodawania i puszczania gazu np. na dwójce trójce słychać trzaskanie podobne do wyrobionych przegubów.
    To zwiastuje rosypanie łożyska igiełkowego w którymś z wewnętrznych przegubów - zdarza się w autach z przednim napędem przy gwałtownym ruszaniu na skręconych kołach.
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Jeep Cherokee 2.0 MJD A9 LIMITED 2014
    Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
    AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
    AR156 1.6TS 2000
    Wcześniej 7 włoskich aut F (126, 127, UNO DS, TIPO, PUNTO, BRAVA, MAREA)

  3. #63
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,801

    Domyślnie

    Cytat Napisał tygrysio Zobacz post
    Swoje wnioski wysnuwam na podstawie doswiadczen z roznymi kompaktami z roznych stajni i mojego egz Julki. Cieszy mnie natomiast gdy tak doswiadczony posiadacz Giulietty jak Ty wypowiada sie w temacie usterki o ktorej nie ma bladego pojecia. To dopiero autorytatywne ..... Chyba na podstawie swojego Fiata
    Jakbyś sledził uważnie watek który założyłeś, to byś zauwazył mój post z pierwszej strony tego wątku w którym piszę, że moja skrzynia zachowuje się podobnie jak w Julce, czyli pracuje głośno przy zmianie biegów. Podejrzewam, że mamy podobne skrzynie i podobny problem. Każdy kto wejdzie w ten temat oczekuje jakiś rad odnośnie rozwiązania tej przypadłości a nie po to, żeby czytać biadolenie w stylu "ale to badziewie" itp. Jak mnie to już podirytowało to wyobrażam sobie jak muszą poczuć się prawdziwi Alfiści... Moją złość pogłębia podejrzenie, że jakbyś miał podobne przeboje z wozem ze stajni VW to byś w ten sposób swoich żali nie uzewnętrzniał na forum np. Golfa. Tym bardziej że problemy które masz to wprawdzie irytujące ale jednak drobiazgi na które część uzytkowników pewnie wogóle nie zwróciła by uwagi

  4. #64
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar MikoConAlfa
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Czarna jak diabeł Giulietta 2.0 JTDm2
    Postów
    107

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maciek-156 Zobacz post
    To zwiastuje rosypanie łożyska igiełkowego w którymś z wewnętrznych przegubów - zdarza się w autach z przednim napędem przy gwałtownym ruszaniu na skręconych kołach.
    Przy odpuszczaniu gazu na II lub III słyszę dokładnie "chrobot/krokrokro". Przy gaszeniu silnika bez wciśniętego pedału sprzęgła znowu charakterystyczny chrobot.

    W jaki sposób zdiagnozować które to łożysko i w którym przegubie? Jak pojadę do serwisu to znowu powiedzą "Panie dobrze jest, prostuj rurę jak się popsuję to wymienimy..."

  5. #65
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Maciek-156
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Postów
    8,596

    Domyślnie

    Aby prawidłowo zdiagnozować ewentualne uszkodzenia skrzyni biegów trzeba ją najzwyczajniej zdemontować i rozebrać - wszystko inne to tylko gdybanie
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Jeep Cherokee 2.0 MJD A9 LIMITED 2014
    Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
    AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
    AR156 1.6TS 2000
    Wcześniej 7 włoskich aut F (126, 127, UNO DS, TIPO, PUNTO, BRAVA, MAREA)

  6. #66
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    01-486 Warsaw PL / 95014 Cupertino CA
    Auto
    Dające Radość z Jazdy
    Postów
    628

    Domyślnie

    @Żuczek

    Drogi koego Bardzo fajnie ze przyznajesz sie do opierania na swoich podejrzeniach. Ale zapewniam Cie sa one mylne. Gdyby taki problem dotyczyl moich poprzednich aut (Vag czy BMW) tez bym pisal to co mysle ( tym bardziej gdyby auto bylo zlepkiem wszelkiej masci niedorobek) przykro mi jesli ktos ma emocjonalny stosunek do marki AR i odbiera moje zale personalnie. Dla mnie to tylko samochod i niestety pelen nidorobek i niestety tej skrzyni nie zaliczam w swoich definicjach do drobiazgow - a bardziej do beznadziejnie dzialajacego mechanizmu ktory nie powinien wyjsc z fabryki. Z mojej strony koniec rozmowy na ten temat.

    Ps. Przy czym kolego nie zrozum mnie zle.... Jeslo ktos zapyta jaki kompakt uwazam za najbardziej stylowy, najladniejszy , czy najbezpieczniejszy , lub najlepiej sie prowadzacy Julka bedzie w czolowce. Nie powiem tego natomiast o jakosci wykonania i czesci mechaniki. Niestety mi te plusy nie przeslaniaja minusow.... Ot miewalem auta z lepszym stosunkiem zalet do wad.
    Ostatnio edytowane przez tygrysio ; 23-05-2011 o 18:48

  7. #67
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar MikoConAlfa
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Czarna jak diabeł Giulietta 2.0 JTDm2
    Postów
    107

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maciek-156 Zobacz post
    Aby prawidłowo zdiagnozować ewentualne uszkodzenia skrzyni biegów trzeba ją najzwyczajniej zdemontować i rozebrać - wszystko inne to tylko gdybanie
    OMG! Tego się bałem...
    Szykuje się nowa zadyma w serwisie - żeby zmusić ich do zdjęcia skrzyni to chyba będę musiał się tam wybrać z jakimś Terminatorem/Robocopem albo Rocco

  8. #68
    Użytkownik Znawca Avatar metan
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    K-ce
    Auto
    Mito 1,4 MPI
    Postów
    1,059

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maciek-156 Zobacz post
    Aby prawidłowo zdiagnozować ewentualne uszkodzenia skrzyni biegów trzeba ją najzwyczajniej zdemontować i rozebrać - wszystko inne to tylko gdybanie
    Lub też wjechać na hamownię czego ASO nie oferują. To tak jak ze zbieżnością-na tej ich płycie diagnostycznej (wygodnej dla nich bo szybkiej) wszystko jest OK, na optycznym przyrządzie sprzed lat już trochę daleko od OK.
    Ale reasumując skoro są egzemplarze w których nie ma problemu ze skrzynią to znaczy że są dobre skrzynie i każdy kto taki problem ma po prostu powinien na piśmie zarządać wymiany na wyrób wolny od wad (odwiedzić jakiegoś rzecznika konsumentów który powie co i jak) i tyle z adnotacją o powiadomieniu UOKiK i kilku czasopism bądź telewizji jeśli importer będzie nadal stwarzał problemy. A medialne hieny tylko czekają na taki temat, zwłaszcza że marka jest ogólnie kontrowersyjna. Warto uświadomić to managerom z FAP. Ludzie, 80-100 tys zł piechotą nie chodzi.

  9. #69
    TOM & JULIA
    Gość

    Domyślnie

    metan
    Reasumując managerowie wiedzieli co robią dają tylko 2 lata gwarancji ale i to przeszarżowali
    Nowa Julka będzie tańsza ale gwarancja będzie na 6 miesięcy
    Sorry za taki mały offtopik ale nie mogę, moje tłuczące się zawieszenie z tyłu nadal się tłucze, czekają aż mi się gwarancja skończy śmieszne i żenujące.

  10. #70
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Jabolek
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Zandvoort, Oleśnica
    Auto
    AR Giulietta (SAVALI) 2.0 TCT 215KM 405 Nm
    Postów
    623

    Domyślnie

    Cytat Napisał MikoConAlfa Zobacz post
    OMG! Tego się bałem...
    Szykuje się nowa zadyma w serwisie - żeby zmusić ich do zdjęcia skrzyni to chyba będę musiał się tam wybrać z jakimś Terminatorem/Robocopem albo Rocco
    We wroclawskim ADF nie maja z tym problemu....mi chcieli skrzynie koniecznie rozebrac i zobaczyc w czym jest problem lecz niestety nie mialem czasu...zjazd do NL
    Dojechalem calo bez unieruchomienia Julki ( jak w serwisie przypuszczali ) ale...nowy efekt...przy redukcji z 4-3 pojawil sie dziwny dzwiek jakby cos ocieralo na sucho....
    Jutro zjazd do serwisu....zobaczymy...

Podobne wątki

  1. [145] skrzynia biegów 1,9 JTD
    Utworzone przez diretisima w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 26-10-2012, 19:47
  2. Skrzynia 6 biegów ze 166 136 KM
    Utworzone przez jbkobziak w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 03-04-2012, 18:33
  3. Skrzynia biegów
    Utworzone przez Czarek11 w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 12-03-2012, 16:37
  4. Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 22-12-2011, 11:06

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory