Strona 9 z 29 PierwszyPierwszy 12345678910111213141516171819 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 90 z 285

Temat: Giulietta - skrzynia biegów

  1. #81
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    01-486 Warsaw PL / 95014 Cupertino CA
    Auto
    Dające Radość z Jazdy
    Postów
    628

    Domyślnie

    Czyli czekamy na efekty mojej naprawy - jak dla mnie wina po stronie dwumasy i sprzęgła jest całkiem prawdopodobna.

  2. #82
    Użytkownik Rowerzysta Avatar treboR L
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    W-wa
    Auto
    AR Stelvio pełna opcja
    Postów
    267

    Domyślnie

    I to jest właśnie typowa choroba wieku dziecięcego. Kupując nowe (modelowo) auto na rynku trzeba brać to pod uwagę (przynajmniej ja się z tym liczę). A tak naprawdę to cieszy mnie fakt, że widać światełko w tunelu (oby to nie był pociąg ). Szkoda tylko, że to na Was trafiło . Trzymam kciuki za szybkie załatwienie sprawy i spodziewam się rychłej akcji serwisowej. Nie wykluczone, iż moja Julka też dostąpi tego ,,zaszczytu", aczkolwiek-odpukać-wszystko jest OK. Hacząca jedynka z czasem się uspokoiła, jak kto woli dotarła.

  3. #83
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Rocky147
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    147 JTD 8V 115 km
    Postów
    288

    Domyślnie

    Z ciekawości poczytałem fora zagraniczne i widać, że problem jest dość powszechny. Wystarczy tylko w google wpisać Giulietta problems with gearbox

    Tygrysio na kiedy obiecali zwrot auta??

  4. #84
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    01-486 Warsaw PL / 95014 Cupertino CA
    Auto
    Dające Radość z Jazdy
    Postów
    628

    Domyślnie

    W ostatniej wizycie a ASO (sprawdzaliśmy dostępność elementów) wyskoczył nam termin 12 lipiec ... Z tego co tłumaczono mi i pokazywano termin ten w systemie był oznaczony trzema gwiazdkami (4 gwiazdki znaczy pewny) te moje trzy to prawdopodobny. Więc wcześniej niż połowa lipca nie mam co liczyć - reasumując auto miesiąc spędzi w serwisie przy optymistycznej wersji

    W sumie dostałem zastępcza 159 ale jest jedno ale .... Nie mogę tym autem opuszczać terytorium RP .... gdyby nie posiadanie drugiego samochodu to przez zawalony urlop lub dodatkowe koszta chyba bym się psychicznie załamał
    Ostatnio edytowane przez tygrysio ; 01-07-2011 o 11:04

  5. #85
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    01-486 Warsaw PL / 95014 Cupertino CA
    Auto
    Dające Radość z Jazdy
    Postów
    628

    Domyślnie

    Dostałem dziś telefon że auto gotowe do odbioru - części przyszły niespodziewanie szybciej. Pan z serwisu poinformował że jest nieporównywalnie lepiej (choć jakieś dzwięki słychać) ale jak to ujął jest tak jak w nowym egz. z lawety. Spasowano uszczelki, wymieniono felgę na nową. Jade odebrać autko i na urlop .... jak tylko iPad znajdzie gdzieś zasięg w dziczy to napiszę jak wrażenia po naprawie.

  6. #86
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    A mnie jak na złość przestało się wczoraj podobać, jak wchodzi jedynka .

  7. #87
    Użytkownik Rowerzysta Avatar treboR L
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    W-wa
    Auto
    AR Stelvio pełna opcja
    Postów
    267

    Domyślnie

    Cytat Napisał tygrysio Zobacz post
    Jade odebrać autko i na urlop .... jak tylko iPad znajdzie gdzieś zasięg w dziczy to napiszę jak wrażenia po naprawie.
    Szerokiej i suchej drogi.

  8. #88
    msreberko
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał tygrysio Zobacz post
    wymieniono felgę na nową.
    A możesz opisać co z felgą było nie tak,że wymieniono.
    Ja odczuwam ostatnio przy prędkościach między 120-150 km/h dziwne wibracje całego auta i odczuwalne drżenie kierownicy. Ciśnienie w oponach jest ok. Felgi z oponami wyważone. Dzieje się tak tylko w tym przedziale prędkości.

    Generalnie po przejechaniu 5000 km czas odwiedzić serwis. Sprawa z biegami,skrzynią biegów i odgłosami ich pracy jest jako pkt 1.

  9. #89
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 1.4 MA Progression Alfa Rosso + 17"SS
    Postów
    96

    Domyślnie

    Cytat Napisał msreberko Zobacz post
    A możesz opisać co z felgą było nie tak,że wymieniono.
    Ja odczuwam ostatnio przy prędkościach między 120-150 km/h dziwne wibracje całego auta i odczuwalne drżenie kierownicy. Ciśnienie w oponach jest ok. Felgi z oponami wyważone. Dzieje się tak tylko w tym przedziale prędkości.

    Generalnie po przejechaniu 5000 km czas odwiedzić serwis. Sprawa z biegami,skrzynią biegów i odgłosami ich pracy jest jako pkt 1.
    Kiedyś dwa razy w Skodzie tak miałem. Raz jak był uszkodzony szkielet opony (było wybrzuszenie na powierzchni styku opony z nawierzchnią) ale to raczej przy mniejszych prędkościach i bardziej na kierownicy niż na całej budzie. Drugim razem jak zużył się przegub od strony skrzyni biegów. To by objawowo bardziej pasowało ale przy takim przebiegu?

  10. #90
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    01-486 Warsaw PL / 95014 Cupertino CA
    Auto
    Dające Radość z Jazdy
    Postów
    628

    Domyślnie

    A wiec tak : jest zdecydowanie lepiej biegi wchodzą bez charakterystycznego do tej pory "haczenia" przy tym dźwięk jest dużo bardziej subtelny ( pewnie taki jak u Was wszystkich) jest slyszalny przy zmianie biegów przy bardzo niskich obrotach ( ale to pewnie charakterystyka tej skrzyni jak i wyciszenia podwozia ). Wymieniono koło dwumasowe (miało ponad 0,5 cm luz poprzeczny od nowości) i kompletne sprzeglo, natomiast Pan z ASO powiedział ze to jeszcze nie jest to co być powinno ( i ja się z nim zgadzam) sprawa w FAP jest już dość mocno rozdmuchana i na 100% jeszcze się na akcji serwisowej zobaczymy. Zrobiłem 500 km i jedynka ze dwa razy stawiała opór Felge wymieniono bo auto przy odbiorze już miało ze tak powiem "skaze" lakiernicza na feldze ale to było już wcześniej zauważone i teraz przy okazji jak przyszła felga wymieniona została na nowa.

    @radosuaf a co z Twoja ?, przy okazji ten przycisk od alarmu o którym Ci pisałem działa - tyle ze po otwarciu auta trzeba dać mu kilka sekund na rozbrojenie alarmu uszczelki radzę Ci tez jedz i przymocuj teraz wyglada tak jak powinno

    Ps. Dostałem gratis za czas naprawy aluminiowe nakladki progowe - zamontuje to pokaże

    Ps2 cholernie drogi ten olej AEC3 Selenia ..... 60 zł za litr w ASO .... Tak na wszelki wypadek kupiłem bo nie lubię być gdzieś zaskoczony

    ---------- Post added at 06:18 ---------- Previous post was at 06:12 ----------

    Cytat Napisał treboR L Zobacz post
    Szerokiej i suchej drogi.
    Dziękuje
    Ostatnio edytowane przez tygrysio ; 07-07-2011 o 05:17

Podobne wątki

  1. [145] skrzynia biegów 1,9 JTD
    Utworzone przez diretisima w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 26-10-2012, 19:47
  2. Skrzynia 6 biegów ze 166 136 KM
    Utworzone przez jbkobziak w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 03-04-2012, 18:33
  3. Skrzynia biegów
    Utworzone przez Czarek11 w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 12-03-2012, 16:37
  4. Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 22-12-2011, 11:06

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory