Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 31

Temat: Wsteczny bieg - zgrzyt !

  1. #1
    Gresus
    Gość

    Domyślnie Wsteczny bieg - zgrzyt !

    Panowie
    Mam problem przy wbijaniu wstecznego, słychać zgrzyt kręcących się elementów a na drążku jest delikatne drganie. Jak nie puszcze sprzęgła i wbije jeszcze raz to już cisza. Czyli tryby wychamowują, bo tak mi się wydaje że to tryby. Teraz pytanie czy pada synchronizator - jaki koszt, ciężko to wymienić - skrzynie chyba da rady zrzucić dostęp w miare jest. Czy może jest inna przyczyna tego zgrzytu. Na innych biegach jest ok, choć jak auto zimne to ciężko na początku wchodzą. Sam pedał też chodzi dość ciężko np w porównaniu z pasatem gdzie prawie nie czuje że coś wciskam :/ Olej dzisiaj wlałem 2,2l syntetyk 75W/80 cudów nie było. Na spuście dolnym było troche opiłków metalu, olej też się lekko srebrzył.
    Myślałem nad wlaniem ceramizera ale nie wiem czy to coś da w tym przypadku.
    Czekam na opinie.
    Pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    Nie wiem, jak jest w jtd z 2004 r., ale wsteczny na ogół nie ma synchronizacji.
    Spróbuj odczekać chwilę po wciśnięciu pedału sprzęgła i dopiero wtedy włączaj wsteczny bieg.
    Niepokojące są te opiłki. Napisz, jakie miały wymiary.
    Zjawiskiem normalnym jest, że na korku spustowym, w którym jest magnes, gromadzą się drobiny pochodzące z normalnej eksploatacji skrzyni. Drobiny te są tak małe, że przy rozcieranu między palcami odnosi się wrażenie, że jest to coś podobnego do szlamu.
    Ale jeśli to są elementy większe to coś niedobrego dzieje się w skrzyni i trzeba szybko reagować.

  3. #3
    Gresus
    Gość

    Domyślnie

    Na samym korku spustowym to była taka choineczka ale raczej drobnych opiłków. A na śrubie powyżej korka spustowego nie wiem czy to jest odpowietrznik (po zalaniu oleju na zapalonym silniku delikatnie ją odkreciłem aż zaczął wyciekać olej) był właśnie taki szlamik, to samo na spuszczonym oleju zauważalne był drobinki metalu.
    Wciskam sprzęgło czekam nawet dłuższą chwile i nic też jest zgrzyt dopiero za 2 razem nie puszczając sprzęgła jest ok.

  4. #4
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    Wiem, że trudno jest Ci określić wymiar tych opiłków, ale jeśli kłuły w palce to ze skrzynią może dziać się coś niedobrego.
    W oleju nie ma prawa być żadnych widocznych opiłków.

  5. #5
    Gresus
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał SG0240 Zobacz post
    Wiem, że trudno jest Ci określić wymiar tych opiłków, ale jeśli kłuły w palce to ze skrzynią może dziać się coś niedobrego.
    W oleju nie ma prawa być żadnych widocznych opiłków.
    Jeżeli chodzi o magnes na korku spustowym to taki opiłki nie raz widywałem spuszczając olej w motocyklu, no ale w oleju troche się srebrzyło i to mnie martwi a najbardziej ten zgrzyt ale nadal nie wiem co może być przyczyną. No może ze zrzucać skrzynie rozbierać i patrzeć co wyglada nei tak :/ No może że coś po stronie sprzęgła ?

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar cuoreventi
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Alfa 156 2.0 JTS 16v
    Postów
    4,198

    Domyślnie

    Co do techniki zmiany biegu na wsteczny to proponuje po wciśnięciu sprzęgła wpierw wrzucić bieg 1 lub 2 i z tej pozycji wrzucić R
    Powinno się obyć bez zgrzytu, w każdym razie skrzynia Szóstka nie powinna zgrzytać na wstecznym nawet bez powyższej procedury.

    Doprecyzuj jaka to skrzynia bo nie widzę czy jtd 8v czy 16v

  7. #7
    Gresus
    Gość

    Domyślnie

    JTD 16V jutro spróbuje tak jak piszesz z innego biegu wrzucać

  8. #8
    Użytkownik Romeo Avatar Jacenty
    Dołączył
    12 2008
    Auto
    Alfa Romeo 147
    Postów
    500

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gresus Zobacz post
    JTD 16V jutro spróbuje tak jak piszesz z innego biegu wrzucać
    tez mam 16v i tez mam podobny problem, a w zasadzie jesli wrzuce wsteczny delikatnie i zaczekam chwile po wcisnieciu sprzegla to nie ma zadnego zgrzytu, zaczalem w koncu przypominac np jakiemus mechanikowi gdy jedzie moim autem o tym aby delikanie wrzucal wsteczny bo przy tym dzwieku az uszy puchna

  9. #9
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    156 2.5 V6 190HP 1999, 159 1.9jtdM 150KM 2006
    Postów
    1,317

    Domyślnie

    Z tego, co wiem, to tylko skrzynie 6 w benzynie miały zsynchronizowany wsteczny.

  10. #10
    Gresus
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał hiacynto Zobacz post
    tez mam 16v i tez mam podobny problem, a w zasadzie jesli wrzuce wsteczny delikatnie i zaczekam chwile po wcisnieciu sprzegla to nie ma zadnego zgrzytu, zaczalem w koncu przypominac np jakiemus mechanikowi gdy jedzie moim autem o tym aby delikanie wrzucal wsteczny bo przy tym dzwieku az uszy puchna
    No mnie też to wku... niestety u mnie przy delikatnym wciskaniu też słychać jakby 2 zębatki w ruchu się zazębiały ale bez ładu i składu. Z rana ciężko też biegi wchodzą ale zgrzytów nie ma. Dziwi mnie też troche pedeł sprzęgła, często przy wciskaniu czuć takie strzyknięcie. Tam jest jakaś pompka, trzeba polukać w schematy jakieś.
    Wziełem ceramizer na próbe zaleje bo do wiosny nie chciałbym nic ze skrzynią robić :/

Podobne wątki

  1. [159] zgrzyt przy redukcji z 5 na 4 bieg
    Utworzone przez pawo04 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 18-08-2015, 11:05
  2. [159] zgrzyt przy zmianie na 3 bieg
    Utworzone przez gaco2ouf w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 18-05-2013, 21:10
  3. Bieg wsteczny
    Utworzone przez krzychu43 w dziale 147
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 09-09-2012, 22:57
  4. Wyskakujący wsteczny bieg
    Utworzone przez aress w dziale 166
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 12-01-2012, 19:49
  5. Bieg wsteczny - wybija
    Utworzone przez StRaHd w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 22-04-2009, 10:01

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory