Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Temat: [156] szarpanie przy przyspieszaniu w jtd

  1. #1
    Użytkownik Znawca Avatar sedici
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    OPL & (ANsbach) DE
    Auto
    Bravo1,6Mj , Astra J
    Postów
    1,912

    Domyślnie [156] szarpanie przy przyspieszaniu w jtd

    Moja alfa 156 1.9 jtd 16v zaczęła ostatnio coś świrować. Mianowicie przy przyspieszaniu ,tak w przedziale 2000-3000rpm występuje lekkie szarpanie przy mocniejszym wciśnięciu 'gazu' . Odczuwalne głównie na 2 i 3 biegu, występuje na ciepłym silniku (chociaż na zimnym prawdopodobnie też , ale na zimnym jadę delikatnie, więc nie wiem).Jest to o tyle dziwne, że jak wcisnę pedał do podłogi to zjawisko nie występuje, auto wkręca się na obroty, check engine się nie zaświeca, po prostu czarna magia.Nadmienię że przepływomierz wymieniony miesiąc temu na Boscha ( zresztą na starym przepływomierzu było tak samo), zawór EGR ostatnio czyściłem , i chyba działa (tzn ten bolec wychodzący z elektromagnesu się nie zacina, zawór egr też lekko się wciskał , nie zacinał). Podczas tego szarpania słychać tak jakby ciche kwikanie?. Elektrozawór sterujący geometrią turbiny działa i porusza tym cięgnem przy turbinie. Już sam nie wiem co to może być.

    Już mnie zaczyna wk*****ć ta alfa

    Może się ktoś z tym spotkał , wszelkie przemyślenia mile widziane, z góry dziękuję
    this is my truth tell me yours
    "Polityka została wymyślona po to, aby kłamstwo brzmiało jak prawda." G.Orwell
    http://www.youtube.com/watch?v=liSxjtd16xQ - bastard

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Maciek-156
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Postów
    8,596

    Domyślnie

    Przycinają ci się lekko kierownice zmiennej geometrii lub elektromagnetyczny zawór sterujący masz już zanieczyszczony lub zużyty
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Jeep Cherokee 2.0 MJD A9 LIMITED 2014
    Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
    AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
    AR156 1.6TS 2000
    Wcześniej 7 włoskich aut F (126, 127, UNO DS, TIPO, PUNTO, BRAVA, MAREA)

  3. #3
    matrix156
    Gość

    Domyślnie

    sedicivalv0le, ja miałem podobnie i był czujnik obrotu wału

  4. #4
    Użytkownik Znawca Avatar sedici
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    OPL & (ANsbach) DE
    Auto
    Bravo1,6Mj , Astra J
    Postów
    1,912

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maciek-156
    Przycinają ci się lekko kierownice zmiennej geometrii lub elektromagnetyczny zawór sterujący masz już zanieczyszczony lub zużyty

    drogi kolego, a ten elektromagnetyczny zawór to jest to coś plastikowe przykręcone na pasie przednim?

    czy jest to normalne że po zgaszeniu silnika ten elektrozaworek tak brzęczy i przestawia cięgno od geometrii turbiny?

    i jeszcze jedno pytanko , czy to się jakoś rozbiera i czyści, czy wymienia?

    jeszcze jedna sprawa, jak włączę silnik to obroty wskakują na ok 800rpm- czyli prawidłowo, ale jak jadę i 'zrzucę' na 'luz' z jakiegoś biegu to zazwyczaj obroty schodzą na 1000rpm (ale nie zawsze)- czyli za dużo , ma ktoś tak i czy to normalne?

    matrix156 napisał/a:
    sedicivalv0le, ja miałem podobnie i był czujnik obrotu wału



    tak szczerze to chciałbym żeby to było to, najmniejszy problem. A możesz mi opisać jak to u ciebie wyglądało?
    tzn. czy to występowało w całym przedziale obrotów, czy tak ja u mnie tylko między 2000-3000rpm?

    pozdrawiam i dziękuję za pomoc
    this is my truth tell me yours
    "Polityka została wymyślona po to, aby kłamstwo brzmiało jak prawda." G.Orwell
    http://www.youtube.com/watch?v=liSxjtd16xQ - bastard

  5. #5
    matrix156
    Gość

    Domyślnie

    sedicivalv0le, tak samo jak u ciebie przy rozpędzaniu miedzy 2000 a 3,500 tyś auto jakby przytykało i sobie zaczynało szarpać ale robił to tylko gdy był nagrzany wiejskie chłopki czytaj : pseudo mechanicy chcieli wymienić wtryski tudzież inne drogie elementy wiec nie daj się wrobić a co do twoich obrotów jak wymienisz czujnik będą ci spadać łagodniej i raczej na 800 przynajmniej u mnie się tak dzieje --koszt niewielki zaryzykuj
    albo jedz na kTSa zobacz jakie błędy wywali

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Oswiecim
    Auto
    BMW
    Postów
    571

    Domyślnie

    Czujnik walu jak nie padnie calkiem to bledow nie zglosi tak ze szkoda placic za diagnostyke - o ile nie masz za darmo.
    U mnie byl podobny objaw - pomiedzy 2 a 3 k obr/min auto tak jakby szarpalo. Pozniej bylo OK. Zdarzalo si eto srednio raz na miesiac. Pozniej auto zgaslo raz, drugi raz a pozniej to juz coraz gorzej. Zaliczylem Examiner i zero bledow. Kupilem czujnik za 117 PLN wymienilem sam i auto jezdzi bez problemow.
    Opisalem na forum moje problemy i rozwiazanie. Poszukaj w moich postach jak cie to interesuje.

    Co do zaworu sterujacego lopatkami turbiny, to da sie go rozebrac i wyczyscic (to wlasnie ten na pasie przednim). W trzech zdaniach:
    -- po zdemontowaniu przecinasz ta metalowa opaske ale jej NIE WYRZUCASZ I NIE USZKADZASZ,
    -- jak ja zdejmiesz to rozbierasz wnetrze zaworu i czyscisz wszystko po koleii - duzo tego nie ma: gumka/uszczelka, filterek powietrza (siateczka), trzpien metalowy i korpus w ktorym trzepien pracuje
    -- skladasz, zakladasz ta rozcieta opaske i na nia zakladasz opaske zaciskowa. Zaciskasz z czuciem i montujesz.

  7. #7
    Użytkownik Znawca Avatar sedici
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    OPL & (ANsbach) DE
    Auto
    Bravo1,6Mj , Astra J
    Postów
    1,912

    Domyślnie

    dobra , wielkie dzięki chłopaki,

    zrobię tak jak mówicie i wymienię ten czujnik, w sumie koszt niewielki, zobaczymy co na to ta włoska .....,jak to nie pomoże to wezmę się za elektrozawór.

    za jakiś czas dam znać jak poszło




    pozdrawiam alfistów i MODA który mi ciągle 'wali' ostrzeżenia
    this is my truth tell me yours
    "Polityka została wymyślona po to, aby kłamstwo brzmiało jak prawda." G.Orwell
    http://www.youtube.com/watch?v=liSxjtd16xQ - bastard

  8. #8
    Baron
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał sedici Zobacz post
    zrobię tak jak mówicie i wymienię ten czujnik, w sumie koszt niewielki, zobaczymy co na to ta włoska .....,jak to nie pomoże to wezmę się za elektrozawór. za jakiś czas dam znać jak poszło
    wybaczcie odgrzewanie kotleta
    Sedici jaki był efekt wymiany tego czujnika? Pomogło czy dalej szukałeś przyczyny szarpania? Jeśli szukałeś dalej, to co w końcu stało za tym?

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    156 1.9 JTD 16V M-Jet 2004r.
    Postów
    81

    Domyślnie

    Odgrzeje, ale niestety mam identyczne objawy jak kolega sedici, błędów brak. Jak sprawa się zakończyła ?

  10. #10
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    10 2013
    Mieszka w
    Warszawa/Końskie
    Auto
    Alfa Romeo 147 1,9 JTD 115 02"
    Postów
    9

    Domyślnie

    Koledzy rozwiązał już ktoś ten problem? Mam identyczne objawy. Odgrzewam

Podobne wątki

  1. Gaśnie przy przyspieszaniu
    Utworzone przez lukasz2511 w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 13-08-2015, 18:00
  2. [Brera] szarpanie przy przy przyśpieszaniu, kontrolka silnika
    Utworzone przez dandel84 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 06-07-2014, 09:50
  3. Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 29-11-2011, 13:57
  4. Stuk przy przyspieszaniu + szarpanie na boki
    Utworzone przez wiedzmaak w dziale 147
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 07-05-2011, 14:07
  5. [156] Stuki przy zmianie biegów i przy przyspieszaniu
    Utworzone przez Łysy0800 w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 13-01-2011, 20:17

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory