Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Temat: Uszczelka pod głowicą

  1. #1
    stet22
    Gość

    Domyślnie Uszczelka pod głowicą

    Witam. z Moją Alfą ostatnio zaczęło się coś dziać niedobrego a mianowicie kiedy rano ją odpalam pracuje tak jak by na 3 cylindry po jakichś 3 min zaczyna pracować normalnie. Byłem u mechanik a on stwierdził że jest to wina uszkodzonej uszczelki pod głowicą. Powiedział że koszt naprawy to ok. 1000zł. Zastanawiam się czy czasem nie będę w stanie zrobić tego sam. Proszę o potwierdzenie diagnozy mechanika a jeśli jest to prawdopodobne to co będę potrzebował do wymiany.

  2. #2
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    lubelszczyzna
    Auto
    155 1.8 16v T.Spark 103 kW 1996r.
    Postów
    2,684

    Domyślnie

    Potrzebny jest klucz dynamometryczny, szlifierz (50zł) i uszczelka (70zł). To wersja minimum.
    Do tego możesz (we własnym zakresie) zmienić gumki (80zł) i dotrzeć zawory(5zł).
    A jak masz prowadnice wy...robione to koszt remontu u szlifierza pewnie ze 600zł + uszczelka.

    Do tego wszystkiego trzeba pomyśleć o rozrządzie...

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Tomakt
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 146 1.7 16V 95'
    Postów
    353

    Domyślnie

    boxer czy TS?

  4. #4
    janusz
    Gość

    Domyślnie

    witam może to cewka ?
    uszczelka to ubytek płynu chłodzenia z oleju robiący się majonez pod korkiem oleju i na bagnecie tak miałem tak w astrze + widoczne zmiany spalin delikatnie niebieskawe i problemy z uruchomieniem silnika
    do wymiany potrzebne są również blokady rozrządu ok 100pln ja kupiłem na allegro przy okazji wymiany wariatora poprzedni właściciel wymienił tylko rozrząd i mam w razie czego

  5. #5
    janio
    Gość

    Domyślnie

    Przede wszystkim, warto by potwierdzić tę diagnozę, bo przyczyn takiego zachowania silnika może być wiele - na jakiej podstawie on stwierdził, że to wina uszczelki? W przypadku uszkodzenia uszczelki, praktycznie zawsze dzieje się coś z płynem chłodzącym, którego sukcesywnie ubywa. Może przedostawać się do oleju i wówczas łatwo to stwierdzić, bo na bagnecie będziesz miał tzw. "dwa stany", natomiast jeśli wydostaje się na zewnątrz silnika, to z tym może być gorzej, bo płyn szybko odparowuje na gorącym silniku - tak, czy inaczej, w przypadku uszkodzenia uszczelki, powinno ubywać płynu w zbiorniczku.

  6. #6
    stet22
    Gość

    Domyślnie

    Dzieje się to w boxerze. Zauważyłem że kiedy odkręcam korek od zbiornika wyrównawczego to słychać wyraźne psyknięcie powietrza.

  7. #7
    janusz
    Gość

    Domyślnie

    jak odkręcasz korek cieczy na gorącym silniku zawsze zasyczy ciecz jest gorąca i uciekają pary cieczy jak gotujesz wodę w czajniku też syczy i gwizda
    jest też inna metoda zalewamy cieczą pod korek na równo i odpalamy silnik i patrzymy jak zachowa się ciecz jak pójdą bąbelki gazu to znaczy spaliny dostają się do cieczy ogólnie temat rzeka co mechanik to inna metoda diagnozy ogólnie znika ciecz ze zbiorniczka oczywiście przy szczelnym układzie chłodzenia
    Praca na trzech świecach może być spowodowana zalewaniem świecy cieczą ale przyczyn może być wiele takiego stanu rzeczy

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Tomakt
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 146 1.7 16V 95'
    Postów
    353

    Domyślnie

    tak, jeżeli to naprawdę uszczelka to tworzy się "kawa z mlekiem", spaliny mają inny kolor (sprawdź spaliny)
    może to jednak cewka? przewody? świece?

  9. #9
    Użytkownik Romeo Avatar saroo
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Nidzica
    Auto
    Alfa Romeo 146 1.7 16v Bx. Alfa Romeo 164 3.0 V6
    Postów
    2,742

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomakt Zobacz post
    tak, jeżeli to naprawdę uszczelka to tworzy się "kawa z mlekiem"
    Nawet "kawa z mlekiem" nie musi oznaczać uszkodzonej uszczelki pod głowicą.


  10. #10
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    lubelszczyzna
    Auto
    155 1.8 16v T.Spark 103 kW 1996r.
    Postów
    2,684

    Domyślnie

    Wkłada się do zbiorniczka taki hm... nazwijmy to syfon od gąsiora z winem z takim specjalnym siuwaksem który zmienia kolor gdy do zbiorniczka idą spaliny.
    Oo! Tak jeszcze można

Podobne wątki

  1. czy to uszczelka pod głowicą?
    Utworzone przez krzysiekho w dziale 147
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 24-03-2014, 11:50
  2. Uszczelka pod głowicą
    Utworzone przez marcin220v w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 01-10-2011, 05:16
  3. Uszczelka pod głowicą
    Utworzone przez marcin220v w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 28-09-2011, 17:24
  4. uszczelka pod głowicą
    Utworzone przez moreeek w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 01-12-2010, 20:01
  5. [145] Uszczelka pod głowicą?
    Utworzone przez currahee w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 07-06-2008, 08:48

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory