Strona 28 z 128 PierwszyPierwszy ... 18192021222324252627282930313233343536373878 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 271 do 280 z 1273

Temat: Zakup używanej Mito - pomoc

  1. #271
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce TI
    Postów
    321

    Domyślnie

    Co do koni to będzie ci mało. Ja mam 155 i już czaję się na chip na 170km. Naprawdę szukaj mocniejszego miciaka bo później to będzie zgrzyt, że wyprzedzać się nie da Powiem tak:
    155 km tryb dynamic od 3k RPM każdy bieg magia. Na czwórce chwila moment i jest 120. Nigdy nie czułem się tak komfortowo przy wyprzedzaniu a miałem 156jts w 165 koniach.

  2. #272
    Użytkownik Świeżak Avatar Lone Wolf
    Dołączył
    02 2017
    Auto
    AR MiTo 1.4 105KM
    Postów
    149

    Domyślnie

    Cytat Napisał Strzalka Zobacz post
    Co do koni to będzie ci mało. Ja mam 155 i już czaję się na chip na 170km. Naprawdę szukaj mocniejszego miciaka bo później to będzie zgrzyt, że wyprzedzać się nie da Powiem tak:
    155 km tryb dynamic od 3k RPM każdy bieg magia. Na czwórce chwila moment i jest 120. Nigdy nie czułem się tak komfortowo przy wyprzedzaniu a miałem 156jts w 165 koniach.
    Strzałko, mam Punto II 1.2 z 60-cioma włoskimi końmi. Uwierz, że mi wystarczy.

    Swoją drogą, jak ze spalaniem? Puntem robię 5.0 - 5.5 litra jadąc w zasadzie bardzo spokojnie do 100kmh, ba nawet zahaczam o miasto w 20%. MiTo da radę w trasie robić te 6.5 litra czy nie ma szans?
    Mam jeszcze pytanie o legendarną awaryjność (w którą zupełnie nie wierzę) - w stosunku do Punto jak jest z MiTo na tym polu?

  3. #273
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0JTS; Ford Fiesta ST 3D 200KM, Fiat 500X, była Alfa Romeo Mito i Vespa125
    Postów
    607

    Domyślnie

    My tą piękną Alfą jeździmy i uwierz nam, że aby ten samochód był kompletny potrzebujesz mocnego silnika - minimum 120KM.

    Wytłumaczę Ci w Twoim języku: do 105KM to jest Fiat, a powyżej prawdziwa Alfa.

    - - - Updated - - -

    He, he. Spalanie 6,5l. Nawet w dieslu nie jestem w stanie do takiej wartości zejść. I nawet nie chcę.

    - - - Updated - - -

    Możesz kupić TB 120KM i założyć LPG. Spalanie pewnie koło 13l LPG

  4. #274
    Użytkownik Znawca Avatar paweltbu
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    TBU
    Auto
    MiTo 1.4 TB MA/Mazda 3 2019
    Postów
    1,418

    Domyślnie

    Po pierwsze mito to punto w ładniejszym opakowaniu, więc awaryjność jest w zasadzie taka sama. Co do spalania to.... turbo zyje turbo pije - w małym mieście zimą 11l, latem 9l, ale żona ma ciężką nogę jak połaczysz miasto i trase to ok 7.5l natomiast pamiętaj że słaba benzyna wcale mniej nie pali bo musisz ją cisnąć. Podobne do mojego spalanie mają ludzie w wersji 78KM, a jechać tam nie bardzo jest czym.
    Niezwykłość Alfy Romeo polega na tym... że czasem jeździ...

  5. #275
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2016
    Auto
    MiTo 120KM
    Postów
    30

    Domyślnie

    Podłączę się pod wątek.
    Mogę dorzucić kilka faktów nt. wersji. 120 KM. Również uważam, że jest to absolutne minimum do takiego autka. Z drugiej strony większa moc wymaga już większego skupienia podczas jazdy. Autko pewnie pokonuje zakręty jednak przy większych prędkościach autostradowych z racji swoich gabarytów potrafi podskakiwać ( np. na dylatacji wiaduktów) i o tym trzeba pamiętać. W trybie zimowym kontrola trakcji włącza się późno ( wcześniej jeździłem passatem b6) i nie odczuwam zbytniej różnicy do trybu normal. W trybie D autko ciut lepiej się zbiera ( pewnie większy efekt jest w wersji 155 lub wyższej). Problematyczne są w zimie są bezramkowe okna, mechanizmy składania /przesuwania foteli- jest o tym na forum. Z przypadków, których sam doświadczyłem to niezbyt dobrej jakości tłumik, luz na pokrywie/klawiaturze silnika, długo nagrzewające się wnętrze a przede wszystkim tajemnicze stuki w tylnej części kabiny - jest o tym na forum . Audio wymieniłem ze standardowego radia na kenwooda oraz głośniki. Różnica niesamowita a i kabina od razu nabrała nowego wyrazu.

  6. #276
    Użytkownik Świeżak Avatar GMB_156
    Dołączył
    01 2016
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Tonale Edizione Speciale
    Postów
    187

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kudłaty_81 Zobacz post
    W trybie zimowym kontrola trakcji włącza się późno ( wcześniej jeździłem passatem b6) i nie odczuwam zbytniej różnicy do trybu normal. W trybie D autko ciut lepiej się zbiera ( pewnie większy efekt jest w wersji 155 lub wyższej).
    W wersji 155 KM różnica w trybie D jest bardzo duża. Z tego co jest napisane w instrukcji, maksymalny moment obrotowy dostajemy wtedy bodajże przy 3,5k obrotów, zamiast przy ok. 5k jak w trybie N... i to czuć bo poza tym, że pedał gazu jest dużo czulszy to silnik ciągnie bardzo ładnie od samego dołu. Co do kontroli trakcji to mam wręcz przeciwne odczucia, uważam że jest zbyt czuła i reaguje za szybko. Czasami wręcz wkurza, a nie da się jej wyłączyć...
    147 1.6 TS 120KM -> była
    156 1.9 JTD 8V 115KM -> była
    MiTo 1.4 TB 155KM -> była
    156 FL 1.9 JTD 16V 140KM -> była
    156 2.5 V6 190KM -> była
    Tonale Edizione Speciale 130KM 1.5 130 + 20KM -> jest
    Jaguar F-Type S AWD 3.0 V6 381KM -> jest

  7. #277
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2011
    Auto
    MiTo 1,4 TB 155KM
    Postów
    78

    Domyślnie

    Hmm. A to nie jest tak w mocy?
    Maksymalny moment chyba jest przy 3k dla D i 2350 dla N. Jak mnie pamięć nie myli. Sprawdzę za 20 minut
    Co do pedału gazu to po prostu jego charakterystyka się zmienia z liniowej na hiperboliczną (to akurat gdzieś kiedyś na forum wyczytałem).

    Edit//
    Tak strasznie się pomyliłem
    Dane momentu znałem dla silnika 150KM, a nie 155KM.
    GMB ma rację 3k dla D, 5k dla N.

    Coś mi to średnio wygląda. Serio silnik z turbiną by miał maksymalny moment tak wysoko?
    Ostatnio edytowane przez ajajajniemamjaj ; 13-02-2017 o 11:34

  8. #278
    Użytkownik Świeżak Avatar GMB_156
    Dołączył
    01 2016
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Tonale Edizione Speciale
    Postów
    187

    Domyślnie

    Cytat Napisał ajajajniemamjaj Zobacz post
    Coś mi to średnio wygląda. Serio silnik z turbiną by miał maksymalny moment tak wysoko?
    W trybie N czuć, że silnik pracuje bardziej jak wolnossak niż turbobenzyna... takie wgrali mapy do odpowiednich trybów DNA i tak już jest Mi się podoba taka różnica - przez to, że w trybie N maks. moment jest tak wysoko to nie kusi żeby depnąć jak w D
    147 1.6 TS 120KM -> była
    156 1.9 JTD 8V 115KM -> była
    MiTo 1.4 TB 155KM -> była
    156 FL 1.9 JTD 16V 140KM -> była
    156 2.5 V6 190KM -> była
    Tonale Edizione Speciale 130KM 1.5 130 + 20KM -> jest
    Jaguar F-Type S AWD 3.0 V6 381KM -> jest

  9. #279
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce TI
    Postów
    321

    Domyślnie

    [MENTION=73131]Lone Wolf[/MENTION]
    przy 155KM
    6.5L nie da rady. No móże jakbyś włączył tryb A i jechał cały czas 90km (czyli tak jak punciolem ) Ja trase Miciakiem zrobilem 500km i wedlug wskazan wyszlo 8L. Ruch raczej autostradowy czyli 70-140 km/h

    Ja staram sie nie przekonywać i mówić, że racja mojsza niż twojsza. Jak już kupisz to się pochwal ale powtórze 155 robi tutaj robote.

  10. #280
    Użytkownik Świeżak Avatar Lone Wolf
    Dołączył
    02 2017
    Auto
    AR MiTo 1.4 105KM
    Postów
    149

    Domyślnie

    Cześć wszystkim!

    Problem w tym, że codziennie robię łącznie 90 kilometrów do i z pracy. Mieszkam de facto w Karkonoszach, więc dużo tutaj zakrętów (ah, Alfa!) i sporo wzniesień. Styl jazdy to mam iście emerycki, bo latem dałem radę zejść w takich warunkach poniżej 5 litrów w Punto. Planuję przenieść się zdecydowanie bliżej miejsca pracy, ale nie wiem w jakim czasie, więc trzeba mimo wszystko racjonalnie patrzeć. Taka 155-konna turbobenzyna to byłby drenaż portfela, wobec czego szukam ROZSĄDNYCH, naprawdę rozsądnych alternatyw. Uniwersalny w tym przypadku wydaje mi się 95 konny 1.4 (to jest identyczny silnik jak w Punto?). Ja wiem co napiszecie i będzie w tym oczywiście racja. Alfa ze słabym silnikiem to ani Cuore ani Sportivo, ale zacząłbym z wielką chęcią przygodę z AR niekoniecznie od czegoś supermocnego. Turbo to ja sobie poszukam w kolejnej Giuliettcie.

    T-Jet to był przez pewien czas mój cel w Grande Punto, ale czytałem różne opinie o tym silniku - jeśli o spalanie idzie. Jedni pisali, że można jeździć oszczędnie, drudzy wręcz przeciwnie. Pewnie dużo zależy od kierowcy. Z kolei gazu jakoś nie lubię, choć pewnie szybko bym się przekonał. Wiem, że 10 litrów w przypadku T-Jeta to nie jest zupełnie problem, ale jestem ciekaw ile spaliłby pod moim butem!

    Młody jeszcze jestem (chyba) i wiem, że będą też inne wydatki. Dlatego dokładanie +50% do paliwa co miesiąc wydaje mi się jednak przesadą. Oczywiście Was doskonale rozumiem, bo jazda z turbo a bez niego to dwa inne światy, ale... chyba jeszcze nie czas na to. Priorytety to dla mnie w miarę młode i zadbane auto, które jakiś czas posłuży. Szaleć na drodze też nie lubię. Bardziej skupiam się na wszystkim co można wrzucić do worka pt. "Kultura Jazdy". A jak powiedział Clarkson "Alfas are for nice people!".

    W Punto szukałem 1.4 77 koni. Żadna dynamiczna opcja, ale przynajmniej pancerna. W MiTo z uwagi na łatwość w pozyskaniu 95KM, będę szukał raczej właśnie tego.

    ht tps://ww w.otomoto.pl/oferta/alfa-romeo-mito-salonpl-aso-klimatyzacja-radiocd-dna-papis-ID6yLkZb.html#f8c3b1b789

    Czy ten tłumik to fabryka? Widziałem wersje z dwururką z tyłu, ale tylko w mocniejszych opcjach. Pojedyńcza, brzydka, okrągła rura też występowała? Powiem tak. Byłbym skłonny nawet takiego Miciaka kupić, mimo, że to rzeczywiście muł.

    P.S Czy DNA bywa awaryjne czy raczej zupełnie jak wszystko - może ale nie musi się zepsuć?
    Ostatnio edytowane przez Lone Wolf ; 13-02-2017 o 18:26

Podobne wątki

  1. [MiTo] Planowany zakup używanej Mito
    Utworzone przez odrobina156 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 69
    Ostatni post / autor: 14-07-2014, 14:11
  2. Zakup MiTo 1.4 155KM - full opcja, PROŚBA O POMOC.
    Utworzone przez cosiestalosie w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 04-03-2014, 11:26
  3. Zakup używanej Alfy 159
    Utworzone przez hasin w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 08-02-2012, 22:13
  4. Zakup używanej 159'tki
    Utworzone przez noe9 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 14-07-2010, 08:01

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory