Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: [156] TELEPANIE SILNIKIEM PO WYMIANIE WARIATORA !!!

  1. #1
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    07 2008
    Mieszka w
    Słubice
    Auto
    alfa romeo 159 1.9jtdm
    Postów
    17

    Domyślnie [156] TELEPANIE SILNIKIEM PO WYMIANIE WARIATORA !!!

    Witam wszystkich. Mam problem z moim autkiem. Po wymianie wariatora zaczeło telepac silnikiem na biegu jałowym ,gdy jest na biegu i jade to jest ok. dobrze przyspiesza ,silnik pracyje równo. Czy moze to być wina zle ustawionego zapłonu ??

  2. #2
    Użytkownik Świeżak Avatar rafal_1974
    Dołączył
    08 2006
    Mieszka w
    Radlin, Poland
    Auto
    alfa romeo 159
    Postów
    95

    Domyślnie

    Ja też właśnie jestem po wymianie wariatora i od tego czasu gdy silnik jest zimny pracuje nierówno nie chce sie w kręcić na obroty zastanawiam sie czy to nie jest zbig okoliczności i poprostu trzeba świece wymienić albo tak jak napisał przdmówca źle ustawony zapłon. I co wy na to co poradzicie.
    Ps: po wymianie waraitora alfuna była pdłaczona do komp nie wykryto żadnego błędu!
    RAFAL.M

  3. #3
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar bubu321
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    G 1.4 MA 170CV ECU Nexus 8GMF
    Postów
    6,112

    Domyślnie

    złe ustawienie wariatora nie powoduje bledu który byłby podany przez program diagnostyczny.
    Takie ustawienie skutkuje tylko złą pracą silnika i złymi parametrami adaptacyjnymi.
    nie szukaj błedu tylko odczytaj parametry adaptacyjne, szukaj TRA, FRA oraz Lambda regulation row 1.

    Podejście diagnosty to mnie troche dziwi ponieważ i examiner oraz bosch kt 505 ma odczyt tych parametrów, w boshu to chyba sie nazywa lambda 1 oraz lambda 2 i ma byc około 0 % a bedzie napewno około 100 %.

  4. #4
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    166 JTD
    Postów
    2,650

    Domyślnie

    Cytat Napisał bubu321
    złe ustawienie wariatora nie powoduje bledu który byłby podany przez program diagnostyczny.
    Takie ustawienie skutkuje tylko złą pracą silnika i złymi parametrami adaptacyjnymi.
    nie szukaj błedu tylko odczytaj parametry adaptacyjne, szukaj TRA, FRA oraz Lambda regulation row 1.

    Podejście diagnosty to mnie troche dziwi ponieważ i examiner oraz bosch kt 505 ma odczyt tych parametrów, w boshu to chyba sie nazywa lambda 1 oraz lambda 2 i ma byc około 0 % a bedzie napewno około 100 %.
    a jak mozna wariator w ogole zle ustawić??

    rozrząd jest zle ustawiony i to wszystko, ustawiamy pierwszy tłok GMP i przykladamy blokady do krzywek jesli jest ok szukamy dalej gdzie jest problem.. inaczej to tylko takie gdybanie

  5. #5
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    Raczej trudno uwierzyć w takim przypadku w zbieg okoliczności. Natomiast jest duże prawdopodobieństwo, że mechanicy źle poskładali rozrząd. Jak już było niejednokrotnie opisywane na forum, często przygodni mechanicy podejmują się takich czynności w TS, a potem są problemy. Blokady i czujnik zegarowy to jeszcze nie wszystko - trzeba mieć odpowiedną wiedzę, jak te przyrządy wykorzystać. Przy wymianie rozrządu bardzo ważne jest też odpowiednie ustawienie znaków paska ze znakami na kole wałka wydechowego i kole wału korbowego.

  6. #6
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    166 JTD
    Postów
    2,650

    Domyślnie

    no bo we V6 nie ma wariatora i jeszcze na namalowane znaki szło by ustawić od biedy ale w TSie po odkreceniu wariata po prostu sie nie da bez blokad wałka ssącego prawidłowo ustawić, szkoda tylko ze mechaniory bez sumienia sie tego podejmują wierząc w swoje doswiadczenie :roll:

  7. #7
    provokator
    Gość

    Domyślnie

    no niestety musicie jechać do mechaników na reklamacje;/ sam też przez to przechodziłem, 3 razy mi rozrząd składali, dopiero za trzecim przyjechał koleś z ASO i poskładał jak należy...

Podobne wątki

  1. Po wymianie wariatora nadal słabo kręci
    Utworzone przez dartvader w dziale 156
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 29-05-2014, 00:13
  2. 156 2.0 TS 2000r Po wymianie wariatora
    Utworzone przez Locutus w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 22-03-2014, 15:42
  3. Problem po wymianie wariatora
    Utworzone przez wkamil85 w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 07-09-2012, 21:22
  4. Zgrzyt po wymianie wariatora 1.6 TS
    Utworzone przez marszal w dziale 147
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 11-12-2010, 10:28
  5. [146] Po wymianie wariatora ..... :(
    Utworzone przez czekal86 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 25-08-2009, 21:39

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory