Strona 11 z 42 PierwszyPierwszy ... 23456789101112131415161718192021 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 416

Temat: Akumulator...

  1. #101
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Fiat Palio & Julka 1.4 MA
    Postów
    1,210

    Domyślnie

    Tak tak, ja ogólnie wiem jak zmierzyć prąd. I jak rozumiem, przez ostatnie kilka postów, rozmawiamy tylko o pomiarach przy wszystkim wyłączonym - na postoju.

    Tylko - po pierwsze - jest pewien cyrk, aby zrobić to w realnych warunkach postoju (wszystko zamknięte, włączony alarm). Po drugie - nie mamy za bardzo punktu odniesienia, 200mA? 500mA? Kto wie ile to "dużo" dla Julci. A po trzecie - mi wszystko działa, z SS nie korzystam, Julcia zapala bez zawahania, nawet po kilku dniach postoju. Nie uważam, że mi coś w trakcie postoju zjada prąd ponadprogramowo...

    Moje pomiary były tylko do dyskusji o ew. ładowaniu rekupekljashdkhiaslcyjnym (trudne słowka...). I o tym, że po uruchomieniu alternator zapodaje ok. 13,3 V, a po jeździe już prawie 14 V (co jest o tyle dziwne, że na biegu jałowym, moim zdaniem, powinno zawsze być tyle samo).

  2. #102
    Użytkownik Romeo Avatar italiano_83
    Dołączył
    02 2015
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 170 MA Distinctive/ Premium/Dach/Bose
    Postów
    504

    Domyślnie

    Normalnie nie powinien pobór przekraczać 0.02 A - ale, jest jeszcze alarm i ten w zależności od modelu swoje też lubi "zabierać" i wtedy wskazania mogą być wyższe. Jeśli jednak auto pali ok, po dłuższym czasie, to powinno być ok.
    Dziwny jest ten wzrost napięcia po czasie. Sprawdź na podładowanym akumulatorze, może już nie trzyma jak powinien.

  3. #103
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2015
    Auto
    Giulietta 1.4MA 170KM
    Postów
    7

    Domyślnie Problem z akumulatorem?

    Witam wszystkich,

    właśnie zostałem właścicielem Giulietty 1.4 MA 170KM i od początku emocje. W momencie odbioru auta, nie udało się go odpalić, dopiero przy użyciu kabli rozruchowych. Pomyślałem, że skoro auto stało przez kilka tygodni ( choć dzień wcześniej odpaliło) - to normalne.

    Trzy dni nie było problemu, aż do wczoraj:
    - pierwsza próba otworzenia auta przy użyciu kluczyka nie odniosła skutku. Druga spowodowała włączenie alarmu 3x po kilka sekund.
    - po tym odłączyłem akumulator, postawiłem go do ładowania, mały prostownik, długie ładowanie (około 24h)
    - zamontowałem akumulator ponownie (kolejności jak w instrukcji, +, masa, czujnik)
    - po przekręceniu kluczyka wyświetla kilka błędów:
    1) Have power steering checked
    2) Steering corrector unavailable
    3) Airbag failure
    4) ABS unavailable
    5) EBD failure
    6) ASR unavailable
    7) VDC unavailable

    Czym może to być spowodowane? Czy to ciągle problem akumulatora i poprostu go wymienić?? Czy podczas jednej z tych czynności coś innego mogłem uszkodzić?

    Dodam jeszcze, że jedno z kolejnych "otwarć" auta znów spowodowała włączenie alarmu 3x kilka sekund.

  4. #104
    Użytkownik Romeo Avatar italiano_83
    Dołączył
    02 2015
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 170 MA Distinctive/ Premium/Dach/Bose
    Postów
    504

    Domyślnie

    Akumulator zamontowałeś bezpośrednio po odłączeniu go od prostownika czy dałeś mu czas -przynajmniej z godzinę na spadek i ustabilizowanie napięcia ?
    Sprawdziłeś napięcie akumulatora po ładowaniu ?

  5. #105
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2015
    Auto
    Giulietta 1.4MA 170KM
    Postów
    7

    Domyślnie

    Mogło minąć 20 minut. Napięcia niestety nie mam dziś jak zmierzyć.

  6. #106
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Maciek-156
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Postów
    8,596

    Domyślnie

    Twój akumulator to szmelc - nic mu nie pomoże ładowanie
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Jeep Cherokee 2.0 MJD A9 LIMITED 2014
    Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
    AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
    AR156 1.6TS 2000
    Wcześniej 7 włoskich aut F (126, 127, UNO DS, TIPO, PUNTO, BRAVA, MAREA)

  7. #107
    Użytkownik Romeo Avatar italiano_83
    Dołączył
    02 2015
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 170 MA Distinctive/ Premium/Dach/Bose
    Postów
    504

    Domyślnie

    20 minut to za mało, aby napięcie się ustabilizowało po ładowaniu.
    Jeśli akumulator jest stary to mógł ulec zasiarczeniu lub nastąpił opad mas z płyt, wtedy byle stukniecie w akumulator doprowadza do wewnętrznego zwarcia i rozładowania. Bez wskazań z miernika więcej trudno powiedzieć na "pewno", więc zostaje jedynie podmiana akumulatora na inny.

  8. #108
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2015
    Auto
    Giulietta 1.4MA 170KM
    Postów
    7

    Domyślnie

    Problemem był akumulator.

    Wczoraj udało mi się zmierzyć "stary'" i odłączony dawał jedynie 11,6V.
    Dziś wymieniłem na nowy i po zkalibrowaniu układu kierowniczego błędów brak.

    Dziękuję za pomoc.

  9. #109
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Luke77
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce Ti 280KM Benzyna MY20, Alfa Romeo Giulietta Distinctive 170KM Benzyna
    Postów
    813

    Domyślnie

    Po czterech latach i 90tyś przebiegu padł akumulator. Chyba miał prawo
    I teraz ciekawostka bo wciąż się zanoszę od śmiechu, w ASO Bołtowicz (Warszawa) nowy akumulator (twierdzą że Magneti Marelli) kosztuje 700zł!
    I trzeba na niego czekać 5 dni roboczych.

    Ostatecznie kupiłem Exide EL600 za 400zł tutaj: http://www.akusklep.pl/exide-microhy...600-p-478.html
    I teraz uwaga: na terenie Warszawy dowożą akumulator do klienta i sami instalują!
    Przyjeżdża pan i pani, sympatyczni, full profeska, na koniec dostajemy wydruk z testu akumulatora i gwarancję. Za instalację nic nie dopłacałem.
    Super sprawa taka usługa. To nie reklama, myślę że może się to komuś przydać tak jak mnie.

    Okazało się że oryginalny Exide w aucie z 2011 to jeszcze produkcja amerykańska. Obecnie produkują je w Polsce (wykupili Centrę)
    Ostatnio edytowane przez Luke77 ; 20-08-2015 o 21:23

  10. #110
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Giulietta 1.4 MA 170, Toyota GT86
    Postów
    96

    Domyślnie

    pozwolę sobie odgrzać kotleta ...
    przeczytałem temat.. i wnioskuję iż polecano w końcu akumulator centra EFB 60ah start&stop ... z racji tego iż zauważyłem ze mój akumulator jest od nowości nie zmieniany... (exide) i ma już 6 lat i działa.. (btw: start&stop też działa.. ale za każdym razem klikam by się wyłączyło bo mnie drażni), więc postanowiłem go wymienić przed zimą by nie mieć pewnego mroźnego poranka niespodzianki. Zadałem pytanie pewnemu dostawcy a ten z kolei polecił mi zamiast centry:
    Akumulator Duracell EXTREME DE60 EFB 60Ah 600A

    czy spotkał się ktoś z nim? ponoć lepsza jakość i żywotność... (no i droższy nieco), ale że się na tym nie znam to wolę zapytać.

    EDIT:
    - nie ma odpowiedzi i trzeba aku wymienić ... zobaczę tego duracell'a w takim razie .
    Ostatnio edytowane przez Hyoah ; 02-12-2016 o 08:21

Podobne wątki

  1. Akumulator
    Utworzone przez groda w dziale 147
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 28-01-2013, 13:02
  2. [Giulietta] Akumulator:(
    Utworzone przez kaponee w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 25-11-2012, 20:15
  3. Akumulator
    Utworzone przez tuzi5 w dziale 147
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 22-09-2011, 15:55
  4. akumulator-alarm-akumulator...
    Utworzone przez luj666 w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 13-06-2011, 13:28
  5. [164] Akumulator
    Utworzone przez zawigrze w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 10-06-2011, 14:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory