Strona 12 z 42 PierwszyPierwszy ... 2345678910111213141516171819202122 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 111 do 120 z 416

Temat: Akumulator...

  1. #111
    Użytkownik Romeo Avatar italiano_83
    Dołączył
    02 2015
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 170 MA Distinctive/ Premium/Dach/Bose
    Postów
    504

    Domyślnie

    Cytat Napisał Hyoah Zobacz post
    Zadałem pytanie pewnemu dostawcy a ten z kolei polecił mi zamiast centry:
    Akumulator Duracell EXTREME DE60 EFB 60Ah 600A
    Zapewne dlatego, że więcej na sprzedaży takiego akumulatora zarobi, bo chyba nie sądzisz, że w trosce o twoje dobre samopoczucie.
    Akumulatory ze średnie półki dzisiaj przedstawiają podobną wartość - jakość i mają zbliżone parametry - zwróć uwagę na normę w której są podane bo są trzy.
    Wszystko jest tam skrzętnie obliczone tak aby akumulator w normalnie eksploatowanym samochodzie wyzionął ducha po około trzech latach w przypadku kiedy akumulatory jeszcze 20-15lat temu trzymały po 5-6 lat a i dłużej.
    W dieslu już po drugiej zimie widać różnicę podczas rozruchu, a jeździłem autem po 60-70km dziennie w większości po autostradzie więc bajki o niedoładowaniu można sobie darować.

  2. #112
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    dlatego czy kupisz aku varty boscha czy no name nie ma kompletnie żadnego znaczenia- grunt aby trzymał parametry ori

  3. #113
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Giulietta 1.4 MA 170, Toyota GT86
    Postów
    96

    Domyślnie

    zobaczymy.. dostałem aku w cenie centry mimo ze w sklepie stał po 490 zł. Aku duracell robi podobno firma "banner".

  4. #114
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał italiano_83 Zobacz post
    akumulatory jeszcze 20-15lat temu trzymały po 5-6 lat a i dłużej.
    Jakieś 2 tygodnie temu wymieniałem akumulator w Peżocie, bo stary kompletnie wyzionął ducha. Okazało się, że siedzi tam raczej oryginał (Johnson Controls z francuskimi opisami), czyli rocznik... 2003 .
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  5. #115
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Giulietta 1.4 MA 170, Toyota GT86
    Postów
    96

    Domyślnie

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    Jakieś 2 tygodnie temu wymieniałem akumulator w Peżocie, bo stary kompletnie wyzionął ducha. Okazało się, że siedzi tam raczej oryginał (Johnson Controls z francuskimi opisami), czyli rocznik... 2003 .
    No ja właśnie wymieniłem fabryczny z giulietty ... po 6 latach (btw ... aku działał)

  6. #116
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    Giulietta 1,4MA 2015 / Giulia Veloce 2019
    Postów
    118

    Domyślnie

    No i mnie również dopadł problem z akumulatorem. Od pewnego czasu problemy z odpaleniem silnika, start stop nie działa (nie używam, raczej testowo). Samochód na gwarancji do końca marca przyszłego roku. Byłem w serwisie, zmierzyli 13,5V, na rozruchu 8,5V i stwierdzili, że wszystko jest ok, wystarczy podładować. Oczywiście po ładowaniu minęły 2 dni i znowu problem ten sam. Dzisiaj ledwo mi odpaliła. Serwis nie reaguje, spławiają mnie jak mogą.

    Macie jakiś pomysł jak rozwiązać problem? Jakaś skarga do FCA?

    Jeśli zostanę z problemem sam - Centra CL600 będzie ok?

    Dzięki za pomoc. Pozdrawiam.

  7. #117
    ZBANOWANY Romeo
    Dołączył
    09 2014
    Auto
    Giulietta 150 KM 2016
    Postów
    652

    Domyślnie

    Wzywaj za każdym razem lawetę, nawet jeżeli masz od kogo odpalić.
    Powiedz im, żeby zmierzyli stopień naładowania akumulatora po całym dniu postoju w ASO. U mnie w ciągu dnia spadło do 60%, a z faktami trudno dyskutować.

  8. #118
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2015
    Auto
    Giulietta 2014 1.4l 170KM
    Postów
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał Colsztok Zobacz post
    No i mnie również dopadł problem z akumulatorem. Od pewnego czasu problemy z odpaleniem silnika, start stop nie działa (nie używam, raczej testowo). Samochód na gwarancji do końca marca przyszłego roku. Byłem w serwisie, zmierzyli 13,5V, na rozruchu 8,5V i stwierdzili, że wszystko jest ok, wystarczy podładować. Oczywiście po ładowaniu minęły 2 dni i znowu problem ten sam. Dzisiaj ledwo mi odpaliła. Serwis nie reaguje, spławiają mnie jak mogą.

    Macie jakiś pomysł jak rozwiązać problem? Jakaś skarga do FCA?

    Jeśli zostanę z problemem sam - Centra CL600 będzie ok?

    Dzięki za pomoc. Pozdrawiam.
    Twój samochód rocznik 2015 stosuje algorytm ładowania akumulatora z rekuperacją energii w którym akumulator nigdy nie jest ładowany do pełna, a który stara się utrzymać poziom naładowania ok 3/4 (aby akumulator był w stanie zaabsorbować duży prąd ładowania w trakcie hamowania silnikiem). Po roku przebywania w stanie niepełnego naładowania akumulator jest z pewnością w znacznym stopniu zasiarczony i wymaga ładowania odsiarczającego. Ładowania takiego nie da się przeprowadzić przy pomocy większości nowoczesnych ładowarek które wyłączają się automatycznie po osiągnięciu pewnego napięcia końcowego. Jeśli masz dostęp do staroświeckiego prostownika do ładowania akumulatorów spróbuj w pełni naładowany akumulator ładować przez minimum dobę (lepiej dwie) prądem ok. 200 mA lub z napięcia 15.6 V prądem jaki zechce pobierać. Jeśli to nie pomoże, to znaczy, że akumulator jest uszkodzony.
    Co do nowego akumulatora - CL600 to dobry wybór. Dzięki dodatkowi węgla do elektrod proces zasiarczania tego akumulatora powinien przebiegać wolniej i powinien rzadziej wymagać ładowań regenerujących (odsiarczających).
    Ponieważ akumulatory kwasowe z zasady nie nadają się do pracy w systemach z rekuperacją energii bez dodatkowych układów sprzętowych (np. superkondensatory) lub algorytmów regeneracyjnych system obsługi akumulatorów w Giuliettach od 2014r można uznać za źle zaprojektowany. Jest to znak czasów - producenci samochodów są bardziej zainteresowani wynikami testów nowych egzemplarzy niż wygodą użytkowników.

  9. #119
    ZBANOWANY Romeo
    Dołączył
    09 2014
    Auto
    Giulietta 150 KM 2016
    Postów
    652

    Domyślnie

    No i powstaje pytanie, czy poprawne jest napięcie ładowania np 13 V, bo i takie się zdarza podczas jazdy.
    Ja się na prądzie nie znam, tyle co miałem na studiach, ale wszędzie w literaturze piszą, że prawidłowe napięcie ładowania wynosi (strzelam z pamięci) 13,8 V-14,6 V, a poza tym zakresem może uszkodzić akumulator.

  10. #120
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    prawda jest taka- aku musi wytrzymać min ok 4 lat jeśli nie to znaczy że coś jest nie tak. Owszem jakby ktoś jeździł na dystansie 2-3 km i co chwile gasił to wiadomo - fizyki się nie oszuka ale nie jest normalne że np po 2 -3 dniach postoju samochód zalicza zgon.
    Dlatego opowieści o technice ładowania czy innych dyrdymałach można uznać za bełkot marketingowy mający wytłumaczyć klientowi usterkę którą naprawdę czasem zlokalizować co jest przyczyną. Dlatego najczęściej serwis rozkłada ręce albo wymienia metodą prób i błędów.
    padający aku to:
    1. dodatkowy pobór prądu na postoju spowodowany usterką osprzętu.
    2. niewłaściwe ładowanie ( za małe/ za duże)
    3. uszkodzenie aku
    4. uszkodzenie instalacji elektrycznej.

    i w kwestii akumulatora- nie polecam Centry- szajs jakich mało i w razie usterki gwarancja to fikcja.
    Ostatnio edytowane przez Dareek ; 15-12-2016 o 14:38

Podobne wątki

  1. Akumulator
    Utworzone przez groda w dziale 147
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 28-01-2013, 13:02
  2. [Giulietta] Akumulator:(
    Utworzone przez kaponee w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 25-11-2012, 20:15
  3. Akumulator
    Utworzone przez tuzi5 w dziale 147
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 22-09-2011, 15:55
  4. akumulator-alarm-akumulator...
    Utworzone przez luj666 w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 13-06-2011, 13:28
  5. [164] Akumulator
    Utworzone przez zawigrze w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 10-06-2011, 14:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory