Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: Stacyjka

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar Mirinda41
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    Wadowice
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 jtdm /Alfa Romeo 147 FL 1.9 jtd/GTV 2.0 tspark. 96r.
    Postów
    151

    Domyślnie Stacyjka

    Witam forumowicze!
    Mam następujący problem z stacyjka, wkurzało mnie to gdy po odpaleniu samochodu musiałem cofnąć kluczyk z powrotem żebym mógł zapalić światło ogrzewanie itp.
    Wiec rozmontowałem stacyjkę, mam już ja na wierzchu, prosto było gdyż ktoś już kiedyś przy tym grzebał i założył śruby zwykle zamiast zrywanych.

    Podpowiedzcie co mogło się tam stać?? ja niczego zniszczonego nie widzę, kiedyś na forum czytałem ze jakiś bolec się tam wytarł.
    Zauważyłem ze stacyjka włącznie z ta czarna kostka jest nowa, bo na tych częściach pisze TRW.
    Z góry dziękuje za odpowiedzi pozdrawiam
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3.jpg
Wyświetleń:	84
Rozmiar:	35.6 KB
ID:	84369   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	90
Rozmiar:	78.0 KB
ID:	84370   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.jpg
Wyświetleń:	97
Rozmiar:	54.2 KB
ID:	84371  

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar kudlaty_bytom
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Bytom
    Auto
    Alfa Romeo Gtv 2.0 TS
    Postów
    1,607

    Domyślnie

    rozbierałem moją kiedyś (i kilka innych), ale z Twojego opisu nie bardzo wiem co się stało
    chodzi Ci, że nie wrócił kluczyk z pozycji rozrusznika?
    trzecie zdjęcie, sprawdź, czy tarcza obraca się swobodnie, jeśli nie, musisz wyjąć ten cylindryczny kołek, co jest na środku i wyjąć tarcze z zębami (tylko pamiętaj, żeby wróciła w takim samym położeniu względem ośki) i pod nią jest plastikowe zabezpieczenie, które uniemożliwia na zapalonym silniku przekręcenia klucza na rozrusznik - prawdopodobnie to się przesunęło i powoduje opory w obracaniu tarczy
    jeśli nie to, to trochę dziwna sprawa, bo sprężyna w środku jest dość mocna i cofa stacyjkę dość zdecydowanie
    może jeszcze być wkładka na klucz uszkodzona i stawia opór, ale jak nie mam tego w ręku, to Ci nie odpowiem

    verdebiancorosso

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar Mirinda41
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    Wadowice
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 jtdm /Alfa Romeo 147 FL 1.9 jtd/GTV 2.0 tspark. 96r.
    Postów
    151

    Domyślnie

    Kolego może trochę źle napisałem chodzi mi o to ze gdy odpalę samochód, i chce włączyć światła, ogrzewanie itp. to musze kluczyk przekręcić trochę w stronę(jak gdybym gasił auto) a chyba tak nie powinno byc...

  4. #4
    Użytkownik Znawca Avatar kudlaty_bytom
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Bytom
    Auto
    Alfa Romeo Gtv 2.0 TS
    Postów
    1,607

    Domyślnie

    mhm, to wg mnie musisz sprawdzić sam włącznik zapłonu, który wyjąłeś z korpusu, napędzany jest przez 4 bolce, może tam jest luz, albo sam włącznik jest uszkodzony
    podepnij go do instalacji i odpal nim auto i zobacz co się dzieje, może to pozwoli Ci rozwiązać problem

    verdebiancorosso

  5. #5
    Użytkownik Świeżak Avatar Mirinda41
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    Wadowice
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 jtdm /Alfa Romeo 147 FL 1.9 jtd/GTV 2.0 tspark. 96r.
    Postów
    151

    Domyślnie

    Kolego sama wkładka spoko chodzi leciutko i wogole, dopiero gdyż założę ta kostkę to coś ciężko, psiknolem preparatem do styków może coś się polepszy..( czytalem na forum kiedys ze tam jest ten plastik co zabezpiecza przed ponownym uruchomieniem rozrusznika) wiesz kolego czy można taka kostkę dostać gdzieś?? w poprzednim samochodzie( golf 3) (tez wymieniałem ta kostkę i zamienników jest wiele) ale jak wiadomo jest to alfa znając życie gość w motoryzacyjnym wytrzeszczy oczy na ta nazwę auta

  6. #6
    Użytkownik Znawca Avatar kudlaty_bytom
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Bytom
    Auto
    Alfa Romeo Gtv 2.0 TS
    Postów
    1,607

    Domyślnie

    nie wiem jak z zamiennikami, ale jak masz wyjęty włącznik, to spróbuj odpalić samochód przekręcając tym pierścieniem i zobacz co się dzieje, tylko uważaj, żeby na pewno cofnąć go kiedy silnik zagada, bo tam nie ma sprężyny! włącznik w korpus powinien wejść z niewielkim oporem zatrzasków i tyle

    verdebiancorosso

  7. #7
    Użytkownik Świeżak Avatar Mirinda41
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    Wadowice
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 jtdm /Alfa Romeo 147 FL 1.9 jtd/GTV 2.0 tspark. 96r.
    Postów
    151

    Domyślnie

    Koledzy poskładałem wszystko do kupy tak jak było ale nie mogę odpalić suta świeci się ten kluczyk i samochód nie chce za cholerę zagadać możliwe ze się coś zablokowało??
    Wstyd się przyznać ale akumulatora zapomniałem odłączyć jak ta operacje robiłem podpowiedzcie jak sobie z tym poradzić



    Poradzilem sobie juz z tym przez przypadek nei zalozylem tego plastiku co szczytuje z kluczyka imo
    Ostatnio edytowane przez Mirinda41 ; 31-01-2013 o 12:53

Podobne wątki

  1. [159] Stacyjka 159
    Utworzone przez Ducrider w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 11-04-2017, 15:32
  2. Stacyjka
    Utworzone przez _RAFI_W w dziale 166
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 14-05-2014, 11:38
  3. Stacyjka
    Utworzone przez georgegw w dziale 147
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 02-12-2013, 19:53
  4. Stacyjka
    Utworzone przez Agula w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 03-09-2011, 22:52
  5. [145] stacyjka
    Utworzone przez kordian3504 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 26-07-2010, 21:26

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory