Strona 5 z 7 PierwszyPierwszy 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 70

Temat: Planowany zakup używanej Mito

  1. #41
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Wuwua
    Auto
    była 145 1.6TS jest Mito 1.4TB 120KM
    Postów
    103

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mate0 Zobacz post
    Witam Panowie.
    Zarejestrowałem się na tym forum ponieważ planuje zakup Alfy romeo MiTo. Moja pytanie brzmi więc czy Wy jako posiadacze tego modelu polecacie mi go? Jak jest z awaryjnością tego modelu? Chodzi mi dokładnie o silnik 1.6 jtdm 120km, jakie jest jego spalanie itp. Może polecicie mi jakieś konkretne ogłoszenia?
    Z góry dziękuje za odpowiedź i pozdrawiam
    No co za ludzie.
    O spalaniu przeczytasz w wątku o spalaniu, a ofert poszukaj sobie na otomoto.
    Dasz radę.

  2. #42
    Mate0
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał dobrzan Zobacz post
    No co za ludzie.
    O spalaniu przeczytasz w wątku o spalaniu, a ofert poszukaj sobie na otomoto.
    Dasz radę.
    Na allegro jest 150 ogłoszeń ale Wy jako że już to auto poznaliście to wiecie na co zwrócić uwagę przy wyborze danej oferty. O spalaniu może przeczytam w innym wątku ale chodzi mi również o awaryjność, ogólną ekspolatacje samochodu. Najbardziej do gustu przypadł mi ten samochód: http://otomoto.pl/alfa-romeo-mito-1-...C30286629.html co o nim myślicie?

  3. #43
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,801

    Domyślnie

    Wystarczy spojrzeć na ogłoszenie i wiadomo ze jest jakiś wałek - 3 letni samochód w bogatym wyposażeniu, w dieslu i do tego z niskim przebiegiem. Cena poniżej połowy wartości nowego, oczywiście sprowadzany... Można z góry założyć, że albo miał jakąś przygodę albo przebieg był dużo wyższy. Lepiej poszukaj krajowego egrzemplarza, będzie starszy i z wyższym przebiegiem ale bedziesz mógł łatwo zweryfikować historie serwisową. Jak kupisz od właściciela to też mniejsza szansa, że wpakujesz się na minę.

  4. #44
    Mate0
    Gość

    Domyślnie

    Masz racje. A co myślisz o tej: http://otomoto.pl/alfa-romeo-mito-1-...C29727426.html ?? Na jednym zdjęciu widać że swieci się awaria silnika ale nie wiem czy auto jest odpalone czy tylko zapłon ma włączony

  5. #45
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,801

    Domyślnie

    W Niemczech ceny Mito 1.6 JTDM zaczynają sie od 8 tys euro w samochodach przy przebiegach 120-150 tys. Dolicz sobie koszty ściągnięcia i zysk handlarza - od razu wiadomo że ceny poniżej 40 tys. są mocno podejrzane. Twoją sytuację komplikuje fakt, że krajowych Alf z tym silnikiem niewiele sie sprzedało. Alternatywnie powinieneś się zastanowić nad wersją 1.4 155KM w benzynie - tutaj krajówkę łatwiej znaleść a samochód jeździ jak na Alfe przystało. Jeśli zależy Ci na niższych kosztach paliwa można założyć LPG, który ten silnik znosi dobrze.

  6. #46
    Mate0
    Gość

    Domyślnie

    Mi to obojętnie w sumie czy benzyna czy diesel. Chce kupić czarną albo białą, tylko w tym rzecz ze bardzo mało jest tych krajowych. Moze moglbyś mi cos polecic bo mi cos ciezko idzie

  7. #47
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,801

    Domyślnie

    Można namierzyć kilka fajnych krajowych w mocnej benzynie:
    http://otomoto.pl/alfa-romeo-mito-kr...C30370885.html
    http://allegro.pl/alfa-romeo-mito-15...488131595.html

    Mito z silnikiem 1.4 155KM zasuwa aż miło,najlepszy silnik jaki był montowany w tym modelu.

  8. #48
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0JTS; Ford Fiesta ST 3D 200KM, Fiat 500X, była Alfa Romeo Mito i Vespa125
    Postów
    607

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    W Niemczech ceny Mito 1.6 JTDM zaczynają sie od 8 tys euro w samochodach przy przebiegach 120-150 tys. Dolicz sobie koszty ściągnięcia i zysk handlarza - od razu wiadomo że ceny poniżej 40 tys. są mocno podejrzane. Twoją sytuację komplikuje fakt, że krajowych Alf z tym silnikiem niewiele sie sprzedało. Alternatywnie powinieneś się zastanowić nad wersją 1.4 155KM w benzynie - tutaj krajówkę łatwiej znaleść a samochód jeździ jak na Alfe przystało. Jeśli zależy Ci na niższych kosztach paliwa można założyć LPG, który ten silnik znosi dobrze.
    Zgadzam się z Żuczkiem. Silnik 155KM jest najbardziej sportowy i najbardziej pasuje do Alfy, ale 1,6 jtdm jest najrozsadniejszy.
    W codziennej eksploatacji, gdzie jeżdżę na 5 i 6 biegu jest tak samo mocny jak benzyna, a przy bardzo dynamicznej jeździe spali do 7 l. Czyli można się bawić non stop. Kupisz 155KM, pobawisz się 1 dzień, spali Ci 12 l / 100km i zaczniesz oszczędnie jeździć.
    Silnik jest bezawaryjny, przebiek 127kkm, mam podkręcony do 135KM i co ważniejsze 385Mm.
    Niech żyje Rudolf Diesel!

  9. #49
    Mate0
    Gość

    Domyślnie

    No własnie, dlatego najbardziej chciałbym diesla. Co do tych dwóch alf które podał mi żuczek, to jedna jest brązowa a druga ma dziwny kolor biały ;P Będe szukał dalej

  10. #50
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0JTS; Ford Fiesta ST 3D 200KM, Fiat 500X, była Alfa Romeo Mito i Vespa125
    Postów
    607

    Domyślnie

    Biały w Mito jest jeden, taki złamany, lekko kremowy.

Podobne wątki

  1. Planowany zakup używanej Giulietty
    Utworzone przez mercurial2000 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 5007
    Ostatni post / autor: 18-04-2024, 09:50
  2. [MiTo] Zakup używanej Mito - pomoc
    Utworzone przez Paweł166 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 1272
    Ostatni post / autor: 27-03-2024, 13:15
  3. Nowy użytkownik, planowany zakup
    Utworzone przez marcincapek w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 21-03-2013, 15:40
  4. Zakup używanej Alfy 159
    Utworzone przez hasin w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 08-02-2012, 22:13
  5. Zakup używanej 159'tki
    Utworzone przez noe9 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 14-07-2010, 08:01

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory