Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 28

Temat: Części zamienne FAST vs. Flennor

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2012
    Auto
    Alfa 147 2.0 TS Selespeed
    Postów
    94

    Domyślnie Części zamienne FAST vs. Flennor

    Chciałem poruszyć temat 2 firm, które produkują części do naszych Belli. Mam na myśli FAST i Flennor. Wiadomo, że jest multum innych producentów. Wystarczy wejść na Allegro Nie poruszam kwestii firm takich jak TRW, FEBI, DELPHI ze względu na cenę. Pewnie są to produkty trochę lepsze jakościowo, ale po przeczytanych opiniach każdy ma różne doświadczenia z nimi - jedni lepsze, drudzy gorsze.
    Nie poruszam też "wynalazków", na których mogłoby nie starczyć miejsca, żeby wymienić nazwy
    FAST - dużo osób jednak decyduje się na zakup tej marki, powszechnie dużo się o niej słyszy. Osobiście mam kilka części w zawieszeniu i po przejechaniu jakiś 10tys km po dziurawych drogach wrocławskich nie mogę narzekać
    Flennor - trochę szperałem i natknąłem się na tą firmę, mają własne fabryki, więc nie jest to marka stworzona przez dystrybutora na potrzeby rynku. Łatwo ich "wyguglować" - mają swój porządny serwis www. Części lecą na pierwszy montaż do Nissana, Hondy.

    Co ważne, to bardzo podobne ceny wszystkich elementów - różnice są bardzo małe (kilka, kilkanaście zł w zależności od części) . Wiem, ponieważ szykuje mi się remont zawieszenia i zapoznałem się już z cenami.
    Teraz pozostaje mi tylko kwestia wyboru producenta.

    PROSZĘ NIE DODAWAĆ NIC NA TEMAT PRODUCENTÓW Z WYŻSZYCH PÓŁEK, GDZIE CENA JEST DUŻO WYŻSZA I ARGUMENTOWANIEM, ŻE PRZEJEDZIE SIĘ DUŻO WIĘCEJ KM. NA NASZE DROGI NAWET TRW MA CIĘŻKO

  2. #2
    Użytkownik Ogier Avatar pewu
    Dołączył
    08 2011
    Mieszka w
    Rawa Mazowiecka
    Auto
    AR 147 1.6 TS 120KM 5D 2001r.
    Postów
    182

    Domyślnie

    Jeżeli z góry wyłączasz głównych producentów to po co się wogóle zastanawiasz. Jeżeli cenowo się niewiele różnią to pewnie jakościowo też.

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2012
    Auto
    Alfa 147 2.0 TS Selespeed
    Postów
    94

    Domyślnie

    Nie zawsze tak jest, ale nie o tym temat - MaxGear, QAP, Teknorot (chociaż tu różnie). Przykłady można mnożyć przeglądając propozycje na Allegro

  4. #4
    Użytkownik Ogier Avatar dewos
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    147 JTDm 2006r
    Postów
    184

    Domyślnie

    co do flennor nic sie nei wypowiem bo ani ja ani moj znajomy nie mielismy do czynienia jednak kolega w swojej 156 wymienil przednie wahacze na fast i doslowie po 3mc jazdy po lubelskich drogach do wymiany fakt cena nizsza ale nie na dluzsza mete

  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar Lucas83
    Dołączył
    01 2010
    Auto
    Nissan Murano Z 51 3.5L V6
    Postów
    1,209

    Domyślnie

    Flennora mam w dolnych wahaczach przód i poprzecznych tył- są o niebo lepiej wykonane niż "chwasty"
    Była AR 147 TS 1.6 105CV -2002r
    Była AR 159 SW 1.9 JTDm 150CV - 2006/7
    Jest Nissan Murano II 3.5L V6 258CV

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar malin2k5
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Połczyn-Zdrój
    Auto
    Giulietta QV Nero Etna, Alfa Romeo 156 SW '02 BLU VELA, 126p '78
    Postów
    4,105

    Domyślnie

    Cytat Napisał jaro1984 Zobacz post
    Części lecą na pierwszy montaż do Nissana, Hondy.
    Części które są montowane na pierwszy montaż z reguły odbiegają jakością (na +) od tych oferowanych później na rynku części zamiennych. To że zawieszenie danego producenta dobrze się sprawdza w japońskich markach aut wcale nie znaczy że będzie się dobrze sprawowało we włoskim aucie czyt. AR

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2012
    Auto
    Alfa 147 2.0 TS Selespeed
    Postów
    94

    Domyślnie

    Cytat Napisał malin2k5 Zobacz post
    Części które są montowane na pierwszy montaż z reguły odbiegają jakością (na +) od tych oferowanych później na rynku części zamiennych. To że zawieszenie danego producenta dobrze się sprawdza w japońskich markach aut wcale nie znaczy że będzie się dobrze sprawowało we włoskim aucie czyt. AR
    To, że Flennor produkuje części na pierwszy montaż do Nissana i Hondy napisałem, aby podkreślić jednak "+" tego producenta. Wiadomo, że "japończyki" są autami statystycznie uważanymi za solidne i tak raczej jest w rzeczywistości
    Nie zgadzam się jednak, że to co jest montowane do "japończyka" nie musi sprawdzić się w AR, ponieważ mówimy tu o 2 różnych markach pojazdów. W związku z tym dane części różnią się przecież pod względem konstrukcyjnym, który to decyduje w dużej mierze o wytrzymałości "podzespołu". To tak jak powiedzieć o TRW, że nie nadaje się do Peugeota (miałem je w tym aucie), a jest super do Alfy A jak wiadomo ogólnie części tego producenta czy też Lemforder, Febi, Delphi itp. są uważane za solidne dla każdej marki

    - - - Updated - - -

    Czekam dalej czy ktoś jeszcze testował Flennor`a

  8. #8
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar blandor
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Kąty Wrocławskie
    Auto
    BYŁA ALFA ROMEO 147 2.0 TS 2002r JEST TOLEDO 2 2.3 v5
    Postów
    483

    Domyślnie

    Górne wahacze FAST które założyłem do 166 rozleciały się dosłownie po 5km jazdy. Tuleje w tych wahaczach są źle wykonane. Porównaj sobie tuleje w wahaczach trw a w wahaczu fast. Tu masz zdjęcie tulei trw w przekroju. Jest wzmocniona kołnierzem metalowym. Na próżno szukać tego w wahaczu firmy Fast przez co tuleje się rozlatują. Jak lubisz się bawić w pseudo zamienniki i wymianę wahaczy to możesz co tydzień grzebać i odsyłać na gwarancję ale jaki tu jest sens?? Jak nie masz kasy na części to po co pchałeś się w alfe Alfa nie lubi zamienników!!!!!! Ja rozumiem żeby to były zamienniki dobrej jakości ale niestety nie są.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	02112010208.jpg
Wyświetleń:	514
Rozmiar:	108.3 KB
ID:	103126
    Ostatnio edytowane przez blandor ; 26-07-2013 o 07:53

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2012
    Auto
    Alfa 147 2.0 TS Selespeed
    Postów
    94

    Domyślnie

    Dostałem za friko górne wahacze TRW - nie wiem jak długo były używane, ale wyglądają bardzo dobrze wizualnie (nic niepopękane itp.). Chciałem zapytać jak ciężko ma się ruszać sworzeń wahacza ? Czy spokojnie ręką można nim ruszać czy potrzebna jest większa siła. Zdaję sobie sprawę, że nie może latać jak chce, ponieważ są to już ogromne luzy. Niestety nie miałem możliwości sprawdzić jaki opór jest w nowym wahaczu.

  10. #10
    Użytkownik Romeo Avatar Lucas83
    Dołączył
    01 2010
    Auto
    Nissan Murano Z 51 3.5L V6
    Postów
    1,209

    Domyślnie

    Sworzeń powinien dość lekko prowadzić się ręką, ale nie może mieć luzów pionowych i bocznego bicia - ma poruszać się praktycznie z nikłym oporem (tylko takim jaki wywołuje napięcie smaru)
    Ostatnio edytowane przez Lucas83 ; 26-07-2013 o 12:38
    Była AR 147 TS 1.6 105CV -2002r
    Była AR 159 SW 1.9 JTDm 150CV - 2006/7
    Jest Nissan Murano II 3.5L V6 258CV

Podobne wątki

  1. [145] Hej, gdzie można kupić części zamienne do samochodu Alfa Romeo 145?
    Utworzone przez alexgod w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 18-10-2013, 17:05
  2. Zaciski brembo części zamienne, gdzie co jak ?
    Utworzone przez wheelerwasp02 w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 31-05-2012, 11:52
  3. Fast katalog
    Utworzone przez JFC w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 10-05-2011, 13:06
  4. [156] Czy sprzęgło w 156 2,5 v6 jest zamienne z 3,2 GTA ???
    Utworzone przez Superjahu007 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 28-04-2008, 19:49
  5. Pytanie o czesci zamienne do AR-ktora marka lepsza
    Utworzone przez marcink70 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 12-12-2007, 18:09

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory