Strona 1 z 9 123456789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 88

Temat: początki korozji sw:((

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2012
    Auto
    Giulia
    Postów
    457

    Domyślnie początki korozji sw:((

    ostatnio zauważyłem że pod znaczkiem na tylniej klapie pojawiają się drobne pecherzyki pod lakierem:// alfa jest bezwypadkowa czy to możliwe ze makarony dali ciała z lakierowaniem. Auto ma 6 lat, wiec wydaje mi sie ze to jeszcze nie czas na korozje. Ciekawe czy aso podejmie sie tematu i polakieruje, czy będą twierdzic ze rdza nie przeszła na wylot i gwarancja tego nie obejmuje. Miał ktos podobny problem?Załącznik 105519

  2. #2
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    Śląsk
    Auto
    .
    Postów
    1,281

    Domyślnie

    U mnie również na tylnej klapie był jeden mały bąbelek. lakiernik mi zrobił zaprawke. klapa oryginał mierzona miernikiem. widać klapy mają jakąś wade?

    mam sedana
    Ostatnio edytowane przez KuASY ; 15-08-2013 o 23:36

  3. #3
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    Wszystkim, którzy mają w miarę oryginalny lakier, radzę podjechać co jakiś czas do ASO na przegląd powłoki lakierniczej i wbić ten przegląd do książki serwisowej. Te przeglądy do warunek konieczny do późniejszej ewentualnej naprawy gwarancyjnej. Mamy 8 lat gwarancji na perforację i 3 lata na powłokę lakierniczą. Perforacja nadwozia to w skórcie gwarancja działająca dopiero gdy pojawią się dziury na wylot, więc takie małe pęcherze pewnie nie wchodzą w grę.

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar tommi
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Poz
    Auto
    Biała: 159 TI SW 2,4 JTDm , Niebieska: Impreza GT Turbo 2,0 MY00
    Postów
    406

    Domyślnie

    hej, Tak widziałem taki sam problem w dwóch SW jakie oglądałem przed zakupem mojej Blondynki.

    Ale nie przejmuj się tylko zrób jak najszybciej zaprawkę. Więcej korozji nie zobaczysz.
    Aha, jeszcze w 159 może się pojawiać na przednich kielichach od strony wnęki koła, w przedniej części - tuż przy mocowaniu górnego wahacza, warto zawczasu sprawdzić i ewentualnie oczyścić, psiknąć podkładem i "barankiem" i po sprawie.

    pozdr


    Blue....

    "Life is racing, everything else is just waiting" - Steve McQueen

  5. #5
    Użytkownik Fachowiec Avatar AirAjti
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Lubin
    Auto
    Była 159 Berlina 2.4JTDm '06... aktualnie Tipo 1.4T-Jet z fabrycznym nadtlenkiem gazu
    Postów
    2,439

    Domyślnie

    Cytat Napisał jahu Zobacz post
    Wszystkim, którzy mają w miarę oryginalny lakier, radzę podjechać co jakiś czas do ASO na przegląd powłoki lakierniczej i wbić ten przegląd do książki serwisowej. Te przeglądy do warunek konieczny do późniejszej ewentualnej naprawy gwarancyjnej. Mamy 8 lat gwarancji na perforację i 3 lata na powłokę lakierniczą. Perforacja nadwozia to w skórcie gwarancja działająca dopiero gdy pojawią się dziury na wylot, więc takie małe pęcherze pewnie nie wchodzą w grę.
    VW uznaje gwarancję tylko na pęcherze, jeśli zrobi się dziura na wylot to jest po ptokach. Radzę pojechać jak najszybciej do ASO i się dowiedzieć.

    Moim zdaniem należy pęcherze zgłosić natychmiast bo tylko tak udowodnisz, że dupy dała fabryka, a jak pojedziesz z dziurą to powiedzą, że "przecież Pan to mógł sam zrobić".

    Alfaholiczne pozrowienia i powodzenia w walce z rudą!
    Powyższy post został napisany przeze mnie i każde słowo dokładnie przemyślałem- jeśli czujesz się obrażony to znaczy, że albo nie rozumiesz co napisałem, albo osiągnąłem swój cel


    "We have to love Alfa, it's the law!" - Richard "Hamster" Hammond

  6. #6
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał AirAjti Zobacz post
    Moim zdaniem należy pęcherze zgłosić natychmiast bo tylko tak udowodnisz, że dupy dała fabryka, a jak pojedziesz z dziurą to powiedzą, że "przecież Pan to mógł sam zrobić".

    Alfaholiczne pozrowienia i powodzenia w walce z rudą!
    Osobiście jestem na etapie zgłaszania roszczenia gwarancyjnego do importera Alfy. Jak uda się (lub nie uda się) naprawić – będę informował. U mnie niestety przeglądy w ASO skończyły się 2-3 lata temu i osoba w ASO powiedziała mi, że to nie wróży nic dobrego (takie są zapisy w gwarancji). Stąd moje zalecenie – jeździjcie wykonywać przeglądy powłoki lakiernicznej do ASO – wtedy łatwiej będzie uzyskać bezpłatną naprawę zardzewiałych elementów.
    Ostatnio edytowane przez jahu ; 16-08-2013 o 16:08

  7. #7
    Użytkownik Pasjonat Avatar misiu7911
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Jarocin
    Auto
    156 19 JTDm byla,159SW JTDm 2007 była:(,147 QV Bianco jest,Passat cc 2011byl. Jest Macan.C5.Berling
    Postów
    3,256

    Domyślnie

    A trzeba bylo kupic malowana

  8. #8
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    156 2.5 V6 190HP 1999, 159 1.9jtdM 150KM 2006
    Postów
    1,317

    Domyślnie

    Pod pęcherzykami jest ocynk - nic samochodowi nie grozi. Na mojej od 2 lat są takie pęcherzyki (sedan, tylna część klapy) i nic się z tym złego nie dzieje. A jak ruszycie ocynk to dopiero zacznie rdzewieć

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Airen
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Była: Alfa Romeo 159SW marrone luci di bosco/Jest: Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    391

    Domyślnie

    Też mam taki pęcherzyk na klapie od 2 lat, auto z 2008 roku. Wygląda jak wyglądał jak go zauważyłem, nic się z nim nie dzieje.
    "For me the most important thing in a car is fun. It has to make you happy" Jeremy Clarkson

  10. #10
    Użytkownik Fachowiec Avatar AirAjti
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Lubin
    Auto
    Była 159 Berlina 2.4JTDm '06... aktualnie Tipo 1.4T-Jet z fabrycznym nadtlenkiem gazu
    Postów
    2,439

    Domyślnie

    Jest coś takiego jak przegląd samej powłoki lakierniczej? Ile to kosztuje? A nie robią tego podczas zwykłego przeglądu?

    Tatowy Passat w 2011 roku miał ostatni przegląd gdzieś tam u Niemców... w 2013 roku naprawili w polskim salonie od ręki.

    P.S. Kolega pracuje w ASO jako doradca serwisowy (nie Fiat) i powiedział w skrócie jak działa biznes- bądźcie mili to Wam pół auta wymalują na koszt FAP
    Ostatnio edytowane przez AirAjti ; 16-08-2013 o 22:51
    Powyższy post został napisany przeze mnie i każde słowo dokładnie przemyślałem- jeśli czujesz się obrażony to znaczy, że albo nie rozumiesz co napisałem, albo osiągnąłem swój cel


    "We have to love Alfa, it's the law!" - Richard "Hamster" Hammond

Podobne wątki

  1. [159] Trawersa, sanki - wymiana z powodu korozji.
    Utworzone przez Rafael21 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 23-06-2017, 13:37
  2. [159] Niemiłe? początki z moja Alfa sportwagn 159 1.8 :(
    Utworzone przez soulfly w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 28-05-2013, 20:28
  3. Audio w 156-trudne dobrego początki.....
    Utworzone przez Alfan w dziale 156
    Odpowiedzi: 64
    Ostatni post / autor: 06-04-2011, 21:18

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory