Strona 1 z 39 1234567891011 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 385
    Użytkownik Znawca Avatar koskar
    Mieszka w
    WL // GA
    Auto
    Citroen C5 Tourer 2.0 HDI 163 2015r., Alfa Romeo 156 Berlina 2.0 T.S. 1999r.

Domyślnie Pierwsza fura w życiu- srebrna 156 2.0 T.S.

Na włoszczyznę choruję od dawna. Szczerze mówiąc 156 nie uważałem za piękny samochód, była ładna bo była Alfą, bardziej przemawiała do mnie 159. Ale kiedy zobaczyłem ją w moje 18. urodziny zakochałem się. I teraz uważam, że 156 jest najpiękniejszym samochodem świata. Mój egzemplarz to 155-konna dwulitrówka z '99 roku. Jak na razie nalatane ma 148 tysięcy i, biorąc pod uwagę przebieg i stan zużycia, wcale nie kosztowała dużo (mniej niż 5 tysi, kupiona od kolegi taty z pracy). Niestety w pierwszy serwis poszło prawie 2/3 tej kwoty. Powodem tego był fakt, iż Alfa przez ponad pół roku stała. Zrobiła może 2 kkm? Także trzeba było powymieniać np. przewody hamulcowe. Dodatkowo rzeczy eksploatacyjne, tj. filtry, klocki plus tarcze z tyłu (już metal o metal tarł), linki ręcznego, płyn chłodniczy, przepływka (bo się dławiła bidula i nie chciała jechać), świece sztuk 8 (nosz kurde w sumie 436 zł, do naszej C5 1.8 kumplet 80 zł ), plus wahacze góra i dół lewy przód. Teraz na piątek się szykuje rozrząd, no i gdzieś cieknie olej (jakieś pomysły?), także kolejne wydatki.
    A co do wnętrza, to naczytałem się jakie to jest źle wykonane i w ogóle paskudnie... A tu niespodzianka: nawet jak się kolanem ponaciska deskę z boku to tylko delikatnie coś pyknie, a tak to nic, na największych dziurach jest cisza, no może poza prawą przednią stroną zawiechy, coś mnie tam trzeszczy, sczególnie jak jest zimno. A a propos wnętrza to wyposażenie całkiem zacne w sumie, elektryczne lusterka, szyby (z tyłu niestety korbotronik), automatyczna klimatyzacja (dla mnie zonk, 15 letni samochód i takie rzeczy... ), no i dupogrzejki. Odkryłem to jak któryś pasażer z kolei marudził że mu za gorąco i go grzeje w siedzącą część ciała. Wyśmiewałem i jechałem dalej, mnie tam było dobrze. Ale któregoś razu się po coś schyliłem no i zauważyłem guziki. Okazało się, że pasażera fotel był cały czas włączony. Gdyby nie to, pewno w życiu bym się o podgrzewaniu siedzeń nie dowiedział. A, tak btw, jeżeli diodka sygnalizująca na fotelu kierowcy się nie świeci to znaczy, że nie działa? Bo w sumie to nawet nie wiem czy grzeje, nawet jadąc na fotelu pasażera nie czułem, że mnie coś grzeje.

A tu zdjęcia ślicznoty.

› Więcej...: Pierwsza fura w życiu- srebrna 156 2.0 T.S.
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_2018361 [MiniFoto].jpg
Wyświetleń:	58
Rozmiar:	346.1 KB
ID:	126923   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_2018364 [MiniFoto].jpg
Wyświetleń:	50
Rozmiar:	345.6 KB
ID:	126924   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_2018373 [MiniFoto].jpg
Wyświetleń:	48
Rozmiar:	211.7 KB
ID:	126925   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_2018374 [MiniFoto].jpg
Wyświetleń:	46
Rozmiar:	162.3 KB
ID:	126926   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_2018377 [MiniFoto].jpg
Wyświetleń:	49
Rozmiar:	53.4 KB
ID:	126927  

Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_2018378 [MiniFoto].jpg
Wyświetleń:	43
Rozmiar:	135.0 KB
ID:	126928   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_3218352 [MiniFoto].jpg
Wyświetleń:	43
Rozmiar:	163.7 KB
ID:	126929   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_3218358 [MiniFoto].jpg
Wyświetleń:	53
Rozmiar:	188.4 KB
ID:	126930   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2 [MiniFoto].jpg
Wyświetleń:	47
Rozmiar:	123.2 KB
ID:	126931   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	09032014821 [MiniFoto].jpg
Wyświetleń:	50
Rozmiar:	78.2 KB
ID:	126932  

Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	09032014822 [MiniFoto].jpg
Wyświetleń:	38
Rozmiar:	279.5 KB
ID:	126933   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	10032014826 [MiniFoto].jpg
Wyświetleń:	55
Rozmiar:	367.4 KB
ID:	126934   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	18032014838 [MiniFoto].jpg
Wyświetleń:	40
Rozmiar:	368.7 KB
ID:	126935   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	21032014841 [MiniFoto].jpg
Wyświetleń:	45
Rozmiar:	329.2 KB
ID:	126936   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P3090433 [MiniFoto].jpg
Wyświetleń:	48
Rozmiar:	256.6 KB
ID:	126937  

Użytkownik Świeżak Avatar shadow_156
    Mieszka w
    Katowice
    Auto
    Alfa Romeo 147

Domyślnie

Autko bardzo fajne 156 w srebrnym kolorze ma to coś

Mieszka w
    WL // GA
    Auto

Domyślnie

O STARY co to jest za odkop xD myślałem że to gdzieś zginęło DD

Mieszka w
    Katowice
    Auto
    Alfa Romeo 147

Domyślnie

a widzisz jednak odnalazłem ale dziwi mnie że nikt wcześniej nie napisał :O

Mieszka w
    WL // GA
    Auto

Domyślnie

W sumie dobra, można by coś napisać po prawie 3 latach
    Generalnie Alfa ma już nakulane prawie 196 tysięcy kilometrów- 48 kkm jak na 3 lata niby nie dużo, no ale swoje zrobiła. Zawiozła mnie m.in. do Szwecji i z powrotem w najgorętsze lato od wielu wielu lat- pamiętam jak na poboczu stały nowe auta, a dzielna Alfa pruła A2 150 kmh :3 wtedy w sumie zrobione 5 tysięcy km, a dzień po powrocie podczas wycieczki do sklepu (całe 800m) pękła tylna sprężyna i oparła się o oponę, ścierając jej jakieś 1.5 cm. Tyle dobrze że miałem wtedy założone te kołpaczki 15 calowe z wujowymi zimówkami, ponieważ czekałem na świeżo zakupione 18-calowe Rondelle. <3 Laćki 225/40- miały być 2 dobre (Dunlop), 2 śmietnik (Bridgestone) opony, a okazało się być 2 śmietnik i 2 z w sumie z niezłym bieżnikiem, ale trochę sparciałe po bokach. Dodatkowo trochę je dobijało obcieranie o nadkola z tyłu przy dużym załadowaniu. Niestety dowiedziałem się że istnieje coś takiego jak rollowanie dopiero kilka miesięcy temu. :< Z czasem wpadły 2 nowe Dunlopy SP Sport Maxx RT, a w październiku prawie nowe Pirelli P7 Cinturato (niby używane, ale nawet paski miały). Jeździ się bombowo, ino trochę koza jest, więc z czasem wpadną Eibachy na pewno.
    Generalnie zawieszeniowo nie jest źle, aczkolwiek górne wahacze to jest niestety troszku tragedia. Robione były już 2 razy, nie licząc tego pierwszego serwisu. Winę ponosił tamten mechanik, który mimo że naprawdę uczciwy dobry człowiek, no nie potrafił dobrze się tym tematem zająć. Co ciekawe resztę (w tym rozrząd, co w sumie nie ejst takie łatwe) ogarnął perfekcyjnie. Dolnego jednego też w sumie nie potrafił zrobić, taki trochę pusty stuk był na pierwszych dziurach. :/ A tak poza tym to wymieniłem przeguby, bo trykał jeden, potem wewnętrzny zaczął się rzucać, to poszło wszystko; łączniki i gumy stabilizatorów- czeka mnie jeszcze zamontowanie tylnego z GTA (pomalowany jest na czerwono więc będzie go widać dobrze xD). Jest grubszy i solidniejszy (14 mm vs 17mm), więc jazda będzie lepsza, mam nadzieje że dupa nie będzie tak latać, bo w sumie w tej chwili zrobić ją nadsterowną to żaden problem. Tylne wahacze jeszcze oryginalne są, cały czas cicho jest, ale pewno je zrobię za jakiś czas, bo nowa guma, a 18- letnia to jest różnica.

Była robiona podłoga i prawy próg. Od spodu wyglądało całkiem spoko, ale po wytarganiu wykładziny była jedna wielka porażka. W tym roku czeka mnie jeszcze lewa strona, dach (rogi nad szybą) i lewe przednie nadkole, bo nie dość że jest wgięte to zaczęła je ruda szmata zjadać jeszcze. Aha no i prawe drzwi tylne, bo zaatakowałem mercedesa na parkingu i są przeorane na całej długości. :< tylny zderzak po lewej stronie ktoś mojej mamie wjechał na parkingu pod pracą i zwiał jakoś z 1.5 roku temu, a ja tydzień temu doprawiłem z prawej strony o takiego małego obłego skuwysyna leżącego na ziemi, którego totalnie nie było widać w żadnym lusterku. Life is brutal.

Co tam jeszcze... Wymieniłem lampy na takie z czarnym środkiem, firmy TYC chyba. Świecą mistrzowsko, naprawdę jest fajnie, a w porówananiu do wypłowiałego oryginału to normalnie MatrixLed.
    Zrobiony ostatnio wydech, bo walił jak poebany o belkę, chodzi bardzo przyjemnie, ale kurde panowie wydechowcy nie mogą go jakoś ułożyć ładnie i nadal lata jak żyd po pustym sklepie.
    Olej filtry robię co jakieś 9/10kkm, zależy jak wyjdzie. Na początku jako 18-letni debil trochę ją męczyłem cisnąc na zimnym oleju, na szczęście dość szybko zmądrzałem. A propos, to na początku był gówniany Elf, potem Mobil1 (średniawka), a teraz leję Motul (mega jest). Spalanie to zależy od nogi (ew czy jazda autostradowa czy coś), czasem i pół litra na tysiaka wciągnie, ale na ogół nie ma tragedii. Spalanie benzyny to już inna bajka, bo w sumie raz w życiu nią zszedłem do 8.5 litra, standardem jest 10/12 litrów. Sporo, ale cóż. Czymś te kunie trzeba wykarmić.
    Zrobiona maglownica niecały miesiąc temu- w końcu coś czuć na tej kierownicy. w serwisie jeszcze obadali że taki dziwny dźwięk przy niskich temperaturach co go rozgryźć nie mogłem to łożysko oporowe sprzęgła, które się zrobi mam nadzieję do wakacji. Razem z tym muszę zrobić ukłąd chłodzenia, bo przewody już niestety sparciałe plus zbiorniczek mi się rozwarstwia :/

A ogólnie to Alfełe jeździ dzielnie codziennie praktycznie wożąc me dupsko po Gdyni, czasem Wawce. Na początku studiów waliłem dużo tras- głównie Gdynia-W-wa, ale i zdarzyła się wycieczka na rekord Guinessa i 1700 km w 3.5 dnia- teraz jakby więcej miasta, ale ostatnio 1100 km Z Gdyni przez Szczecin i na weekend do Berlina zrobione w trymiga.

W ogóle to tak się zastanawiałem przed wakacjami czy jej nie oddać bratu, ale po moim powrocie, gdzie nie jeździłem nią prawie 4 miechy- odkryłem ją na nowo i znowu się zakochałem. :3 Plus (a w zasadzie przede wszystkim) Twin Spark to jest poezja! Ten dźwięk, ta chęć życia, te niekończące się obroty- no uwielbiam nie oddam za żadne skarby.

A teraz w najbliższym czasie czekają na zamontowanie:
    -większe tylne zaciski z polifta, dzisiaj właśnie przyszły tarcze Brembo lakierowane i klocki Ferodo plus płyn. A powodem tego jest fakt, iż tarcze TRW mi się skończyły po tych niecałych 3 latach xD masakra jakaś
    -zamówiona dopiero przednia rozpórka z Passionati
    -no i chyba najważniejsze, kupione zostały skórki niebiesko-szare z polfita od Wody83 są mega, praktycznie niezużyte, bombastycznie wygodne, plus mają podłokietnik i elektrycznie pompowane lędźwie :33333 jaram się.

Noo, to w sumie chyba wszystko xD

- - - Updated - - -

Cytat Napisał shadow_156 Zobacz post
    a widzisz jednak odnalazłem ale dziwi mnie że nikt wcześniej nie napisał :O
    nikt mnie nie lubi

Mieszka w
    Katowice
    Auto
    Alfa Romeo 147

Domyślnie

No Stary, sypłeś referatem jak na klasówce sporo tam pomodziłeś też w swojej muszę zrobić parę rzeczy przy podłodze al w okolicach koła zapasowego całe szczęście nic poważnego nad lampami też myślę ale albo te TYC dymione założyć albo polować na soczewki w wpakować do nich te mocne ledy co do samego TS hmmm, ostrzegali mnie ale widzę są osoby które chwalą ale wydaje mi się że to kwestia tego jak kto dba, widzę że dbasz więc nie ma się co dziwić że jeździ ja wybrałem jtd bo dużo jeżdżę a same silniki słyną z niezawodności i od czasu nabycia sobię chwalę nawet brat kupił jtd z tym że AR 147, na forum go odnajdziesz

http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...7_1_9_jtd.html

Użytkownik Znawca Avatar Wujek
    Mieszka w
    Olsztyn
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0 16V TS

Domyślnie

Właśnie 156 w kolorze srebrnym nie oddaje, nie jest to dobry kolor do tego wozu.
    Alfa Romeo rządzi i wymiata na ulicach świata. Gniecie diesle i auta D.
    Alfa Romeo 155 2.0 16V TS '97 - była
    Alfa Romeo 156 2.0 16V TS '98 - była
    Renault Laguna III 2.0 T '08 - jest
    Dodge Caliber 2.0 CVT '07 - jest

Użytkownik Alfista Avatar zieloo007
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    156 1.9 jtd, Ford Fusion-wół roboczy, BMW3 F30 służbowy

Domyślnie

Wrzucaj foty zydli po montażu. Fajna bella, dbaj o nią dalej !

Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Anakin
    Mieszka w
    Tarnowska Wola
    Auto
    Alfa 156 SW GQ 1.9 16V '05

Domyślnie

Zdjęcia po montażu foteli obowiązkowo stabilizator z GTA też spasi do jtd ? ładny update

Mieszka w
    Katowice
    Auto
    Alfa Romeo 147

Domyślnie

Cytat Napisał Wujek Zobacz post
    nie jest to dobry kolor do tego wozu
    kwestia gustu , bo póki co zauważyłem że wiele rzeczy Ci się nie podoba ale luuzz, spoko ( szanuje )

Koskar

Zapodaj aktualne fotki autka