Strona 2 z 19 PierwszyPierwszy 123456789101112 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 190
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar LesioW
    Mieszka w
    Ruda Śląska
    Auto
    AR GT Rosso Radicofani

Domyślnie

Fajna sztuka. Do mojej też bym śmiało 3.2 przygarnął diesel nie pasuje, ale za to pali tyle co nic. Do zabawy mam też 231KM i 33KM także wystarczy :-)

PS Kiera i guziczki na 139k nie wyglądają/-ły. Ale kto tam patrzy na licznik :-)

› Więcej...: Alfa Romeo GT 3.2 V6 sVIRUSx

Użytkownik Świeżak Avatar sVIRUSx
    Mieszka w
    Szczecin / Koszalin
    Auto
    AR GT 3.2, AR 146 1.6 FIAT 500X 1.6

Domyślnie

Kilka dni temu minęły dwa lata od kiedy zakupiłem Alfę.

Podsumowując, przez ten okres starałem się ją dopieścić tak jak mogłem, oczywiście w granicach swojego budżetu. Nie ukrywam, że dzięki forum i Waszych poradach zaoszczędziłem parę groszy, a także brałem inspiracje za co dziękuję. Poniżej kilka zmian jakie miały miejsce i fotki tego co udało mi się przy okazji uwiecznić:

- wymiana standardowych części eksploatacyjnych jak klocki, tarcze, świece, filtry, płyny, itp.
    - nowy komplet opon letnich i zimowych
    - nowy akumulator
    - nowa przepustnica
    - wymiana jednej z przetwornic ksenonów + nowe żarniki
    - wymiana większości elementów wnętrza na te z wersji Blackline

- nowa gałka i mieszki skrzyni oraz ręcznego
    - regeneracja alternatora
    - zakup oryginalnej piątej alufelgi jako zapas
    - wymiana kilku gum/plastików/siłowników bagażnika i silnika, które tego wymagały,
    - regeneracja zacisków hamulcowych

- regeneracja paneli podnoszenia szyb
    - parę drobiazgów Linea Accessori
    - i wiele, wiele innych

Niestety przez większość tego czasu jeździłem i jeżdżę nadal z zapaloną kontrolką „Check engine”.
    Błąd poniżej, znają go co poniektórzy posiadacze 3.2 Busso. W chwili obecnej nie powoduje niczego innego oprócz tego że się świeci ale bywało gorzej. Prawdopodobnie naprawy albo wymiany wymaga nieszczęsny sterownik silnika. Mam nadzieję że uporam się z nim w tym roku.

Jeśli chodzi o zmiany wewnątrz, to pod koniec zeszłego roku stwierdziłem, że w kabinie brakuje mi ciemniejszej podsufitki występującej w AR 147 Blackline/Q2. Niestety fabrycznie w GT taka nie występuje. Pozostaje malowanie albo oklejanie nowym materiałem. Nie byłem zdecydowany co będzie najlepsze więc kupiłem materiały do obu metod i jako cel do eksperymentowania wybrałem osłonę słupka A. Kupiłem jeden dodatkowy, używany, z którego zdarłem stary materiał i przeznaczyłem do oklejenia nowym, a te w samochodzie pomalowałem. Padło na kolor czarny satynowy, zarówno tkanina jak i farba. Wg mnie jest najbardziej zbliżony jeśli nie identyczny z tym oryginalnym.
    Poniżej efekty, lewy słupek jest oklejony, a prawy pomalowany i chwilowo tak jeżdżę zastanawiając się którą metodę wybrać do dalszych elementów. Przy okazji wymieniłem lampkę w podsufitce na tą z czerwonymi diodami, dawca – Mito (za porady odnośnie lampki dziękuję koledze opozycjonista).

We wrześniu 2015 pojawiły się dwa wycieki oleju z silnika – od strony skrzyni i rozrządu. Jak się później okazało wszystko dzięki „profesjonalnej” obsłudze w ASO pod Poznaniem… Efekty ich pracy, a także poprzedników robiących rozrząd możecie zobaczyć tu:
    https://www.facebook.com/media/set/?...3873115&type=3

Ogarnięcie tego wszystkiego miałem zrobić lokalnie i przy okazji zamontować Q2. Ostatecznie pojechałem pod Częstochowę do F.L.AR-ITAL i skończyło się na remoncie silnika. Przy okazji QBA zrobił/wymienił:
    - rozrząd
    - nowa chłodnica + płyn
    - nowy termostat
    - nowy regulator napięcia
    - 3 nowe wahacze z przodu
    - 2 nowe poduszki silnika
    - łożysko skrzyni + nowy olej

Zdjęcia tutaj:
    https://www.facebook.com/media/set/?...3873115&type=3

Wracając do Szczecina przez Koszalin, komputer pokazał spalanie na poziomie 8,2L/100km. Po tankowaniu na stacji wyszło że samochód spalił 0,4L/100km więcej. Pierwszy raz na pełnym baku udało mi się przejechać więcej jak 600km Fakt, jechałem bardzo spokojnie, niejeden kierowca ciężarówki wyklinał pod nosem jak mnie wyprzedzał

Muszę stwierdzić, że ten silnik nigdy nie chodził tak równo. Obecnie jestem na etapie docierania, pierwszy tysiąc przejechany i uwieczniony w zeszłą niedzielę. Dzięki QBA!

Poniżej kilka fotek Belli z wakacyjnych wypraw i jej szczęśliwy posiadacz mimo wszystkich przeciwności

Użytkownik Znawca Avatar opozycjonista
    Auto
    Kotek XE

Domyślnie

widać że jest w dobrych rękach
    ...i pin udało się kupić, cieszę się że mogłem być pomocny
    W opozycji do głupoty.

Użytkownik Rowerzysta Avatar ANN
    Mieszka w
    świętokrzyskie
    Auto
    GT 3.2 V6 Q2

Domyślnie

Widziałam, jak odstawiałam swoją GT do Kuby. Tak jak napisałam na FB, lepiej nie mogłeś jej zrobic niż oddać w ręcę Kuby i Maćka. Bardzo słuszna decyzja. Twój przykład powinien posłużyć innym jako przykład, że lepiej dołożyć do benzyny, a mieć spokojna głowę, że auto zostanie porządnie zrobione.

Docieranie silnika boli jak pod maską Busso, coś o tym wiem Mam to za sobą. Wcale się nie dziwie, że podbiłeś rekord spalania

Pozdrawiam

http://ann156.fotosik.pl/

GT 3.2 V6 Q2 '05 (09.2014)
    MiTo 1.4 T-Jet 155 KM '09 (10.2016)

Mieszka w
    Szczecin / Koszalin
    Auto

Domyślnie

Cytat Napisał opozycjonista Zobacz post
    widać że jest w dobrych rękach
    ...i pin udało się kupić, cieszę się że mogłem być pomocny
    Staram się jak mogę ale przez pracę nie zawsze jest czas

Cytat Napisał ANN Zobacz post
    Widziałam, jak odstawiałam swoją GT do Kuby. Tak jak napisałam na FB, lepiej nie mogłeś jej zrobic niż oddać w ręcę Kuby i Maćka. Bardzo słuszna decyzja. Twój przykład powinien posłużyć innym jako przykład, że lepiej dołożyć do benzyny, a mieć spokojna głowę, że auto zostanie porządnie zrobione.

Docieranie silnika boli jak pod maską Busso, coś o tym wiem Mam to za sobą. Wcale się nie dziwie, że podbiłeś rekord spalania

Pozdrawiam

Galeria Kuby z przeprowadzonych wcześniej remontów (m.in. Twojej Alfy) przekonała mnie do wyprawy pod Częstochowę.

Użytkownik Rowerzysta Avatar Doblo
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Giulietta QV i 145 1.4TS

Domyślnie

No to kolego musowo musisz się pojawić na najbliższym (styczniowym) spocie w Szczecinie i trochę poopowiadać o tym wszystkim
    You can't be a true petrolhead until you've owned an Alfa Romeo

Użytkownik Romeo Avatar SebaM
    Mieszka w
    BTM
    Auto
    GT 3.2

Domyślnie

Ciężko znaleźć dobrego mechanika który potrafi rozrząd w tym aucie wymienić, ale to co miałeś porobione to pełna profeska... O.o
    Co do błędu, to mi pomogło poszarpanie kablami pod maską Błąd sondy zniknął, może i Tobie pomoże.

Fajnie, że tak dbasz. Odwdzięczy się.

Mieszka w
    Szczecin / Koszalin
    Auto

Domyślnie

Cytat Napisał Doblo Zobacz post
    No to kolego musowo musisz się pojawić na najbliższym (styczniowym) spocie w Szczecinie i trochę poopowiadać o tym wszystkim
    Niestety w Szczecinie będę dopiero w połowie lutego, więc na spocie styczniowym mnie nie będzie.
    A tak w ogóle to Twoje czarne, magiczne wnętrze QV przyśpieszyło moje prace związane ze zmianami wewnątrz GT.
    Pozdrawiam i do zobaczenia

Cytat Napisał SebaM Zobacz post
    Ciężko znaleźć dobrego mechanika który potrafi rozrząd w tym aucie wymienić, ale to co miałeś porobione to pełna profeska... O.o
    Co do błędu, to mi pomogło poszarpanie kablami pod maską Błąd sondy zniknął, może i Tobie pomoże.
    Jak widziałeś wyżej - już dwóch "magików" szarpało i wyszło jak wyszło - remont silnika Sam wolę nie mieszać
    A tak w ogóle, ktoś się orientuje czy przy podmianie sterownika silnika (tego na kolektorze) potrzebne jest coś więcej jak osiowanie proxy?

Cytat Napisał SebaM Zobacz post
    Fajnie, że tak dbasz. Odwdzięczy się.
    Ja myślę, bo jak nie to kobieta mnie z domu wygoni!

Użytkownik Fachowiec Avatar QBA
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    ALFA 166 SWAP 3.0+Q2 / ALFA 166 2.4 20v FL 180 HP/Jumper 2.8 JTD /Fiat Regata/Alfa 147 JTD 8v

Domyślnie

Cytat Napisał sVIRUSx Zobacz post
    Muszę stwierdzić, że ten silnik nigdy nie chodził tak równo. Obecnie jestem na etapie docierania, pierwszy tysiąc przejechany i uwieczniony w zeszłą niedzielę. Dzięki QBA!
    Cała przyjemność po mojej stronie lubie takie wyzwania.
    http://www.flar-ital.pl/ - CZĘŚCI ZAMIENNE- SERWIS: Lancia, Fiat, Alfa Romeo
    USŁUGI AUTOLAWETĄ- POMOC DROGOWA

Użytkownik Romeo
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    156 2.5 V6 SW jakiś SP, 02r. / 147 1.9 jtd 8v 115km. 3d czerwona :)

Domyślnie

Fajne auto i słuszny silnik.
    Miałeś zatarty ten silnik ze
    remont robiłeś czy profilaktycznie ?
    Czy coś innego było powodem?